CsodaCsiga Főlap
2024. április 24.   szerda   György, Bojána, Bonifác, Bónis, Debóra, Egbert, Egberta, Fidél, Fidélia  György;Bojána, Bonifác, Bónis, Debóra, Egbert, Egberta, Fidél, Fidélia, Gaszton, Gyöngyvirág, Kászon, Melióra, Nedda
  
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Ego.csiga > "Fogalmak , cselekedetek magyarázata!!"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
Fogalmak , cselekedetek magyarázata!!
 13  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2010-09-14 17:26:09 

Olyan ez, mint a vezetés. Van akinek munka, van akit kikapcsol. Van olyan, aki úgy érzi, hogy neki ehhez nem kell papír, mert ugye az autó nem azzal megy. Van akinek van papírja, de nem mer/akar/szeret vezetni. Ha muszáj, akkor úri, ha ritka, akkor különleges alkalom, ha napi szintû, akkor rutin. Jogsival a kocsiban, a vezetõ ülésben, hátradöntött ülésben aludni vezetés? Vagy csak alfa-hullámos agymûködéssel való vezetést szimuláló passzív tevékenység?

Én nem netezem. :) Interakciózom. ;)

 12  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 23:02:08 

az msn a skype a torrent a dc++ mind az internetes szolgaltatast hasznalo alkalmazasok amiket az "atlagember" siman hasznal. megsem tekinthetok neten logasnak. bögészésnek.

 11  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 22:36:41 

najo. csak az a baj hogy nincs olyan hogy atlagember.
az atlagba siman bevehetok azok kore akik vmikepp a netet hasznaljak munkavegzesre. ezt p nem veheto neten logasnak. mas szemszogbol szeretted volna latni fogalmat. hat ime itt volt az enyem. :)

 10  kaktuszt Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 19:25:44 

Jaj Te Drága nagyon félre értetted.
Az átlag ember, netezésérõl van szó. Nem cégek és szerverüzemeltetõk számítógépes szakszavaira gondoljunk. hanem a napi szóhasználatban érthetõ netezésrõl. Amit még öreganyánk is tud ûzni !

Mert Tudod sok ember beszél el egymás mellett, mert ki-ki mást ért a szavak mögött.

Tehát én mint kis tudatlan ember az átlagos életemben a netezés szó alatt azt értem, hogy bolyongok a hálón, olvasok , nézelõdöm, weblapot teszek fel, töltök le. csevegek, levelezem, beszólók, nekem is beszólnak és ecetera, ecetera...

Látod?

Te megint mást értesz alatta. Legalább is sokkal több minden jut róla eszedbe mint az átlag emberkének.

Teszem fel, ha én azt kérdem valakitõl, hogy mit csinál miközben ül velem szemben mondjuk egy csevegõ programot használva, és õ azt mondja semmit. Közben a hálón nézelõdik, az az én számomra nem "semmi" hanem netezés.

Na valami ilyesmire gondolok.
Üdv. Egy szúrós növényke...

 9  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:59:21 

ezt igy egymagam jol kitargyaltam.. most mondanom kellene egy uj szot? o)

 8  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:47:00 

a net sem egyenlo az internettel.
ugyanis vannak nyitott vagy zart nem webes vagy nem http protokollt hasznalo maganhalozatok ceges halozatok. net=halozat. a web alatt futo kulon wap halorol nem is beszelve. vagy a kulonbozo klienseken futo ftp halokrol. halo a haloban vagy kivul.

 7  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:37:26 

a skype telefon ip alapu telefon hasznalata az internetes szolgaltatas egyike lehet. megsem neten logas.
winampon neo fm radiot hallgatni az internet szolgaltatasnak koszonhetoen porszivozas kozben. inkabb szamit siman radiohallgatasnak. mint netezesnek vagy neten logasnak. pontosabb lehet a fogalom vmivel talan ha pl netezes helyett bongeszes szot hasznaljuk.

 6  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:36:26 

a skype telefon ip alapu telefon hasznalata az internetes szolgaltatas egyike lehet. megsem neten logas.
winampon neo fm radiot hallgatni az internet szolgaltatasnak koszonhetoen porszivozas kozben. inkabb szamit siman radiohallgatasnak. mint netezesnek vagy neten logasnak. pontosabb lehet a fogalom vmivel talan ha pl netezes helyett bongeszes szot hasznaljuk.

 5  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:13:09 

a skype telefon ip alapu telefon hasznalata az internetes szolgaltatas egyike lehet. megsem neten logas.
winampon neo fm radiot hallgatni az internet szolgaltatasnak koszonhetoen porszivozas kozben. inkabb szamit siman radiohallgatasnak. mint netezesnek vagy neten logasnak. pontosabb lehet a fogalom vmivel talan ha pl netezes helyett bongeszes szot hasznaljuk.

 4  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 11:04:06 

masodik pelda.. netezesnek szamit. de talan nem neten logasnak. ha a szolgaltatast pl adatbazis tervezes. fejlesztes programozas munkavegzes stbre hasznaljak. nem ..logas..

 3  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 10:58:09 

elso pelda..az internet szolgaltatast hasznaljuk kozvetetten mikor a telepitett alkalmazasaink a hatterben a legujabb verziora frissulnek. ezt megsem nevezhetjuk netezesnek. megis hasznaljuk.

 2  pilotakex Nekem tetszik!
0  
2010-09-13 10:49:52 

az igy eleg feluletes..
az internet szolgaltatas hasznalata nem egyenlo a netezessel.
a halon logas sem egyenlo a netezessel.
es a netezesnek nem csak a felsoroltak szamitanak.

 1  kaktuszt Nekem tetszik!
0  
2010-09-12 21:09:29 

Dobjunk be olyan szavakat aminek az értelme sok értelmezési formát ölthet.

Pl: Netezés?

Szerintem a netezés az jelenti, ha a szgépemet bekapcsolva az internetszolgáltatóm által nyújtott szolgáltatás keretében a hálót járom,
Ott olvasok, képeket nézegetek, letöltök, feltöltök, beszélgetek...

Szerintetek mit takar ez a kifejezés?
Milyen esetben nem internetezés a hálón lógás?

oldal: /0
sor: időrend: