CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Álláskeresõ csigáknak > "GAZDASÁGI VÁLSÁG"
J BERS
oldal: /3
sor: idrend:
GAZDASÁGI VÁLSÁG
 97  milady Nekem tetszik!
0  
2011-03-09 19:05:29 

Én most fogok megszabadulni egy hiteltõl. Segítséggel.
Lízing volt a lelkem. Indult 165,- Ft-ról és tegnap a pofámba vágta a hölgy, hogy pont jókor lépek ki, mert 210, 43 a mostani ár.
Köszi.
Amikor elkezdtem 2005-ben havi 65.000,- kellett fizetnem, most meg már havi 114.000,-nél tartottam.
Hát ki a k..va anyja tud ennyit fizetni?
Ráadásul van még 1 lízing, de lehet, hogy hagyom a fenébe. Vigye isten hírével.

 96  csoda Nekem tetszik!
0  
2011-03-09 13:30:13 

MUNKAHELYET KERESEK. Legalább annyit fizessenek, hogy meg tudjak élni, ja és titkárnõ voltam, vagyok és csak ez lehetek, mert máshoz nem értek.

 95  csoda Nekem tetszik!
0  
2011-01-25 09:27:10 

Eddig is igy volt! Valami átütõ csodára/döntésre várok én is.

 94  swalcsek   vlasza csoda hozzszlsra (93) Nekem tetszik!
0  
2011-01-24 14:48:34 

Ergo, a megkeresett, leadózott jövedelmedbõl fizeted minden után az ÁFA-t ! Eddig is ez volt, nem?

 93  csoda Nekem tetszik!
0  
2011-01-24 14:09:44 

És a szolgáltató cégekrõl végképp nem is szeretnék beszélni. A számla kiállitásukról és magyarázkodásukról sem. De vérforraló annyi szent!

 92  csoda Nekem tetszik!
0  
2011-01-24 14:08:16 

Engem ugyan ne emlegess (CSODA az az én (nick)nevem) addig, amig ennyi lökött ember van, akik beszopják ezt a gazdasági válságot is. Mi tényleg akkora barmok vagyunk, hogy mindent elhiszünk amit ezek kitalálnak-kitálalnak. Ez a fogalom megint arra jó, hogy még egy-két bõrt le tudjanak rántani (anyagilag-erkölcsileg-idegileg) rólunk. Dõzs van gyerekek (már ahol!)!!!
Adózol a pénzedbõl, adózol a boltban a cipõvásárlásnál, és adózol, ha a saját megmaradt rongyodból elutazol nyaralni (IFA)
és még sorolhatnám 3 nap 3 hónap 3 évigig sem érnék a végére a sok hazugságnak, etetésnek.

 91  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-20 15:43:30 

Na, ménem? )))))))))))))
Majd azt sikkantom, hogy stipi-stopi, aztán lõn a csoda! DDDDD

 90  carizzma Nekem tetszik!
0  
2009-05-20 15:35:37 

humánus? bank? itt valami nagyon nem stimmel:DDD

 89  wolfy Nekem tetszik!
0  
2009-05-20 12:58:39 

Nem adok el senkinek semmit. Mi több a házamat sem adom. :) Nincs az a kaftános ember, aki elvenné tõlünk...:)

 88  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-20 10:49:51 

Annyi zsepi nincs, mert minden napra akad pityeregnivaló!!!!!!!!
Már a bömbizsepiket is mosom, ha benn marad egy-két skacnadrágban! DDDDDDD

Ja, Wolfy!
Tudod, hogy el lehet adni a hitelt egy humánusabb banknak? Majd megírom, ha lészen a sikerem! ))))))))

 87  wolfy Nekem tetszik!
0  
2009-05-20 08:52:29 

Mindjárt sírok...:) Felére csökkenti "Kordonbácsi" a fizetésüket a naplopóknak. Wazze. Összeharácsoltak azok már annyit, hogy fizetés nélkül is el lennének. Mindent eladtak már, most a víz következik...:( Egy ismerõsöm mondta. Wolfykám, ha lefekszel aludni, jól szorísd a takaródat, mert ezek reggelre azt is ellopják...

 86  szocske Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 13:04:55 

Adjak zsepit?:)))))

 85  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 10:18:15 

Wolfy ismerõse a japánoknál tolta el, azt gondolom. A mi hitelünk is frank alapú, az emelkedés szintén zenész.
Ennyit, még ki lehet nyögni, viszont máson meg kell spórolni!!
Ha, valaki megszokott egy bizonyos életszínvonalat, nehéz alább adni.(((((((
Amíg én eldöcögök a több éves topánokban is, a gyereknek muszáj megvenni, mert õ egy olyan kis teremtés, aki kinövi!
Mindenképpen nehéz, de, megoldható! Szerintem!

Most majd az állami vezetõknek lesz nagyon rossz, mert újdonat apjuk felére csökkenti a havi több millájukat.
Bocsi, de most elmorzsolok pár könnycseppet!

 84  szocske Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 08:44:26 

"Osztottunk mi is anno és arra jutottunk, hogy ennyit elbírunk, többet nem."
Na ez az! Ha többet nem bír az ember, és felemelik a bankok a havi összeget, akkor mi van?
Errõl beszélt Wolfy...joggal!

 83  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 08:41:56 

Sok igazságod van, Dunakavics, csakhogy!
Esetleg nem mindenkinek van olyan szülõje, mint neked! A pályakezdõ,több diplomát is birtokló fiatal, nem talál munkát, valamelyik szülõ munkanélküli, netán, még õk is fizetik a lakáshitelt.
Nos, mi is fizetjük és nem 22 millásat vettünk,még a feléset sem. Osztottunk mi is anno és arra jutottunk, hogy ennyit elbírunk, többet nem. Nincs is másik hitel,mert Dudka látja jól, a szívjóságos, "haszontalan" bankok ott segítenek, ahol tudnak! )))))))))))))
Köcce, nem kérek belõle, inkább kézzel löbbölöm a ruhákat is, amíg egy masányi megtakarítás összejön.

 82  szocske Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 08:26:52 

Katyi, csak a biztosítókat ne emlegesd, az a másik nyomorult banda amit ajánlatos messzire elkerülni!
Amíg szerzõdnek velük, addig megígérnek mindent, aztán amikor fizetniük kéne, akkor jönnek az indokok és a kisbetûs részek, úgyhogy hagyjuk.
Wolfy, tudnék mesélni, azért elhiheted, nálunk sincs kolbászból a kerítés, de ha beugrom teázni a ludasemberhez feltétlenül megemlítem neki a 80%-odat:)))))))
Én csupán arra céloztam, amit elõttem Katyi is megemlített, hogy az emberek még mindig nem tudnak bánni a hiteleikkel, aki lakásra veszi fel, annak szüksége van rá, de akik plazmára költik, azok tényleg meg is érdemlik a sorsukat!

 81  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 08:25:33 

Érdekes ez a lakásra spórolósdi. Én csak olyan emberrõl tudok, akik két, béka alatti fizetésbõl vettek maguknak 22 milláért kertesházat. Már elõtte is forintról forintra éltek, beosztva a következõ 25 évre a havi pénzt. És a feleség még nem ment gyesre havi 25 ezerért.
Ha én magamból indulok ki és most kellene lakásra gyûjtenem, hát tenném bank nélkül.
Igen, a filmben is megmondták: macskám van, babettával járok, anyámmal élek.
És tettem anno is. Tõlem édesanyámék egy fillért nem vettek el, azt mondták: tegyem félre lakásra. És ezt tettem. Volt vagy 8000 Ft az elsõ fizetésem... Abból elvertem kb egy ezrest (bérlet, kaja, néha mozi) magamra havonta, a többi ment lakásra. Házam lett, nem lakásom, de ez szerencse kérdése is volt. De ez az alap kellett hozzá.
Én így tudnám elképzelni: lakjon velem a gyermekem ameddig csak lehet. Kaját, rezsit megoldom valahogy, mint addig is amíg tanult... De a fizetése nagy részét igenis tegye el. Mondjuk keres havi 140 ezret, akkor abból legalább egy százast rakjon el. Most lehet számolni, hogy az csak évi 1,2 milla. De mondjuk kiindulónak egy lakótelepi másfél szobásnak nem megfelel pár év után alapnak? 8 milláért azért már lehet kapni lakást, amire azt mondhatja egy egyedülálló fiatal, hogy igen, ez az enyém, saját pénzbõl. Késõbb jöhetne a kacsalábon forgó palota...
Csak nagy a szocpolos csábítás, meg a lakóparkos varázslat. meg a kertben ház, mert olyan kicsi telkekre húzzák fel a házakat, hogy az már nem kertesház..
De a fiatalok megoldják. :) Kolléganõm jött be kiborulva. Gyermeke eddig szorgalmasan gyüjtögetett, hogy majd lakás. És õk meg még mellé spóroltak titokban, hogy kipótolják majd, ha úgy alakul... Mire a srác bekattant, fogta a pénzt és elment, vett egy vadiújy autót a pénzbõl. Közölte: neki lakása a büdös életben nem lesz, ha így alakult a válság miatt, legalább egy új kocsiba tegye bele a seggét. A lakást meg majd megörökli a nagymamától. Anya, addig lakhatok nálatok?
Az sem jelent biztonságot, ha van munka. Ismerõsnek a munkáltató lecsökkentette a heti kötelezõ munkaidejét 4 napra, így havi - 35%-os a bérkiesése. Ezt honnan tudná pótolni? Azért lett így, mert vagy ezt teszi a munkáltató vagy utcára tesz pár embert, hogy a többiek bérét megtartsa szinten. Melyik az emberségesebb?
Mindenesetre az amcsik jól eljátszadoztak pár milliárd ember életével... Bocsánatot kérniük nem kell, legalábbis õk úgy gondolják...
Na, erre varrjak gombot. :))))

 80  wolfy Nekem tetszik!
0  
2009-05-19 07:12:41 

Kedves Szöcske.

Abban az esetben, amit leírtam seniki sem nyújtoózkodott sehová. Mi is meg az ismerõsünk is szépen kiszámoltuk, hogy a családi kassza bírja vagy sem a hitelt. Tudod úgy nem lehet számolni ha 80!!! százalékos törlesztõemelést hajt végre a bank 2 év alatt. Érdekes felfogásod van abban hogy miért nyújtózkodnak a takaró alatt az emberek. Én is kérdezek. Neked van hiteled? Fogadni merek hogy nincs és azért írod amit írsz. Van lakásod vagy házad? És ha hitel nélkül van, akkor azt becsületes napi nyolc órás munkával spóroltad össze? Vagy anyuka, apuka segített? Ha Te összespóroltad becsületes nyolcórás munkával szülõi segítség nélkül, akkor kérlek válsd le a bajnait vagy az oszkó petyát, mert valamit nagyon tudsz. :) Csak nehogy Te is azt mondd, hogy lehet kisebb lakásba költözni, vagy tessék el lehet menni ebbõl az országból...

 79  katyi Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 22:33:43 

nem biztosítókat akartam írni...
bocsánat: BANKOK

 78  katyi Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 21:47:55 

Hogy miért nyújtóznak tovább az emberek, mint a takarójuk?
Lehet, hogy nem is mindenkinek van már takarója...... én most szorítom a csücskét :-DDDés nem adom!
Mondjuk azért soha nem vennék fel hitelt, hogy TV-t vegyek, meg szülinapi bulira sem, hiába olyan a reklám....
de mégis vannak élethelyzetek... amik sajnos másképpen nem oldhatók meg!
Mert össze lehet egy lakásra például spórolni? Úgye neeem!
És ezt ki is használják azok a drága biztosítók.......

 77  mocsi Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 20:06:42 

Arról dumál,média sajtó kommunikáció:segitünk ma devizahiteleseknek..Hája: felhítam a bankot:nossza hosszabítsuk meg a futamidõt,s akkor megen annyi lesz a havi részlet,mint tavaly ilyenkor.Lehet,kedves ügyfél naná:csengessé be min 500CHF-t(sac/kb 100 rugó) és módósítunk...anyád!ha bé tudnám csengetni nem kértem vóna módosítást...hát ennyi válságkezelés magyar módra

 76  dudka Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 18:45:31 

Swalcsek:
"A bank meg miért ad boldognak és még boldogabbnak?"

Mert a bankok ilyen rendesek.
Megértik az emberik anyagi szükségleteit, és csupa jóindulatból pénzt adnak nekik, ha szükséges.
A kamatot is úgy teszik rá, hogy közben nagyon szégyellik magukat emiatt.
Ebben nekik semmi üzlet nincs, ez csak emberbaráti érzelemrõl, és az önzetlen segítségnyújtásról szól.

 75  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 18:11:04 

Én meg nem értem még a karácsony elõtti hiteleket sem, mert, nehogy a szomszédnak nagyobb plazmatévé lógjon a falon, mint nekem!!!! A bank meg miért ad boldognak és még boldogabbnak?

 74  szocske Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 17:32:36 

Wolfy azt magyarázd meg nekem légyszíves, hogy az emberek miért nyújtózkodnak tovább a takarójuknál?
Mért nem elég az ami van? Mért kell drágább lakást, flancosabb autót választaniuk ami tulajdonképpen a banké, amíg ki nem fizetik?
Évekig nyomorognak csak hogy 100ezreket fizessenek be, és rettegnek ha valami porszem kerül a gépezetbe, megéri?
Mért nem tanulnak meg az emberek bánni a hiteleikkel? Felvenni könnyû /volt/ de vissza is kellene tudni fizetni.

 73  Wolfy Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 14:34:16 

Ez az utcárakerülés nem éppen úgy van, ahogy írjátok. Közeli ismerõsöm velünk egy idõben vett hitelre házat. Kb ugyanabban az összegben vették fel a hitelt mint mi. Õk japán jenben (Mivel azt mondta a hiteltanácsadójuk, hogy az a legjobb) mi svájci frankban. Kb egyforma is volt a törlesztõrészletünk. Nekünk a gazdasági válság közel 7,5 százalék emelkedést hozott a törlesztõben, nekik potom 80!!! százalékos emelkedést. A ház 30 százalék értéke volt a hitelösszegük, most ott tartanak, hogy a ház értéke nem fedezi a hitel tõketartozást! Szóval náluk a válság elõtt nem volt válság és nálunk sem. Szerencsére most sincs nagyon, mivel nagyon jól keres az ismerõsöm. Ha viszont ez a törlesztõemelkedés (Ami a válságból adódott) nekünk jött volna így össze, mint nekik, azt hiszem már mi ki lennénk lakoltatva.

 72  katyi Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 08:40:40 

Igen!!!
Igazad van! :-DDDDD
csupa álruhás milliomos van itt! :-DDDDDD

 71  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 07:34:59 

Akik most kerülnek utcára, ott régebben is válságolva volt . Nem hinném,hogy egyik napról a másikra lakoltatnak, annak bõven vannak elõzményei!!!
Amúgy, teljesen igazad van, Nagyhoho! )))))))))))))))

 70  pepszi Nekem tetszik!
0  
2009-05-18 06:57:08 

Rosszul fejeztem ki magam! A gyufa biodegradable, öngyujto nem. Erre gondoltam. Csak ugy röptében: nem hagy közömbösen azok sorsa, akik most utcàra kerülnek!

 69  nagyhoho Nekem tetszik!
0  
2009-05-17 22:21:51 

No még annyit a korábbi gondolatmenethez, hogy aki netezni tud az eleve ne sírjon a válság miatt ne nyávogjon. Pont:-)

 68  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-05-17 08:50:54 

Esetleg cigit se !!!!!!!!!!!
Vagy gyújts rá a csikkrõl, egybõl spórolva van!! ))))))))))))))))))

oldal: /3
sor: idrend: