CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 19.   kedd   Jzsef, Bnk, Jzsa   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Szavazás > "2008.11.01. Dunaszerdahely DAC- Bratislava /POZSONY/"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
2008.11.01. Dunaszerdahely DAC- Bratislava /POZSONY/
 55  Wolfy Nekem tetszik!
0  
2009-05-09 18:58:19 

Ugye megmondtam...semmi nem lett belõle...bocsánat, hogy Magyarok vagyunk...:(

 54  Wolfy Nekem tetszik!
0  
2008-12-20 23:59:24 

Csak zárómondatnak:
Mi lett a Dunaszerdahelyi eseményekkel? Miért hallgat a média? Nem furcsa? Napokig azt láttad, hallottad, hogy majd a kormány így meg úgy, mi több követeli, meg pontokba foglalja...most meg...néma csend...rövid hír: a szlovák kormány elvetette a Magyar helységnevek Magyar nyelven történõ tankönyvekben való szereplését. De más semmi...ehez értünk...puffogunk és néma csendbe maradunk..ha meg nem akkor máris fasiszta vagy....

 53  Wolfy Nekem tetszik!
0  
2008-11-23 23:07:27 

Pipe. Jó a meglátás, de az hogy Antal Ágota is magyar, nos nem biztos, hogy a szlovákok mellett szól. Nem biztos, hogy nem a "szlovák zászlót fujja" Itthon is csupa Magyar politikus van, akik tudatosan vagy tudatlanúl az országot veszelytik, eladják, tönkreteszik.
Helyi kiskirályok kakaskodása. :) Ez jó mondat, tetszik. :) Sajna mi ilyen nép vagyunk. Már Szt. István korába is jelentkezett az ellenzék Koppány személyében. Kicsit morbid leszek. Ha egyetlenegy ember maradna magyarországon, nos az is kettészakadna, nehogy egyfelé keljen menni, nehogy egy cél és egy akarat legyen.

 52  pipe Nekem tetszik!
0  
2008-11-23 20:21:49 

Wolfy majdnem igaz, vagyis a lényegét tekintve igaz, de azért ha nem veszed zokon pontosítok. Az alkotmánybíróság nem felmentette tisztségébõl Pázmány Pétert, hanem érvénytelenítette a 2006-os polgármesteri választások eredményét. Mindez nem jelenti azt, hogy kétségbe vonnám azon felvetésed: kiállt a hatalommal szemben, ezért alaposan alávágtak. Van benne ráció, de sajnos nehéz bizonyítani, ugyanis a Pázmány ellenében induló független jelölt, Antal Ágota szintén magyar, szóval a szlovák politikum azzal védekezhet: ez nem a magyarok ellen irányuló offenzíva, hanem a helyi kiskirályok kakaskodása.
Nos, õszintén megvallva... sajnos, ebben az érvelésben is van egy kis ráció.

 51  pipe Nekem tetszik!
0  
2008-11-23 20:03:53 

Zulu :) aggyegyötöst :)))) /PACSI

 50  Wolfy Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 19:18:05 

A szlovák alkotmánybíróság felmentette tisztségébõl a Dunaszerdahelyi polgármestert. Természetesen nincs köze a november elsején lezajlott rendõri brutalitáshoz. A polgármester csak kiált a Magyarokért… Természetesen nincs Magyargyûlölet, természetesen nem tapossák a sárba az összes jogukat. Most lehet írni „Én kint élek és nincs semmiféle atrocitás velem szemben” Naná hogy nincs, ha megfelelõen asszimilálódik valaki. Csak egyszer próbáljon Magyar lenni, máris megtapasztalhatja, hogy igenis létezik a Magyarellenesség. Itthon meg már majdnem mi kérünk elnézést, törvényeket módosítunk, megvádolunk, beperelünk bárkit, aki felemeli a fejét és hallatja szavát. Mindjárt radikális lesz az illetõ vagy focihuligán…Valószínûleg a polgármester is az volt…

 49  zulu Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 15:42:07 

Mindenki mentegvetõzik, sajnáltatja megát hogy csak parancsot végzett el, mintahogy azok is parancsot követtek, akik mondjuk naponta több ezer zsidót és cigányt égettek el. És ezeket az embereket utáljuk. Nos én is gyülölom azokat az embereket, akik az én népem bántsák vagy alázzák meg, tetszik ez vagy sem.
Nem tudom hogy szivelné Szlovákia ha mondjuk 1920 ban õt szakitották volna széjjel ( ami persze abszurd mert addig soha nem is létezett Szlovákia, és térképen sosem szerepelt az elõtt ).
Jó lehet mentegetõzni és még jobban abba belerugni, akit amugy is megszégyenítettek 1 világ szeme láttára.
És szerintem nem kelle elitélni azokat az embereket, akiknek még mindig fáj a szíve Trianon miatt, nem az a megoldás hogy agyba fõbe verik õket, mert ugy tartja kedve 1-2 kreténnek...

 48  silence Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 14:56:58 

Én is hordtam... Igaza van Conannak ... Nem kell megtagadni, elég ha megkérdõjelezed, és már el is vezényeltek hat hónapra mondjuk Gyõrbe, vagy bárhová, ahonnan saját pénzen hazakeveredhetsz kéthetente egy napra..
A rácsos oldalra gondolni sem merek...

 47  conan Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 14:46:46 

A dolog végtelenül egyszerû.
Én hordtam az egyenruhát tudom hogyan megy..
A parancsot nem megkérdõjelezni, kommentálni vagy megtagadni kell hanem végrehajtani. Slussz..
Ha nem teszed, fegyelmi tárgyalás, és a rács másik oldala.. A megtagadás nagyon komoly dolog.
Még egy gondolat, nem jó a rácsnak arra a felére kerülni ahol azok vannak akikre kicsivel korábban még te csuktad rá az ajtót...

 46  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 10:45:51 

és aki mégis meri?
az hõs, vagy szabályzatmegszegõ, és kicsapják?

 45  silence Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 10:43:47 

Teljes mértékben igazad van... Nem sokan merik megtagadni a parancsot..

 44  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 10:41:47 

én itt síma, mezei egyszerû kis rendõrökre gondoltam....

a parancs alóli kibújás azt hiszem ott nincs! de rendõr még sosem voltam, tehát nem is tudhatom,,,, csak úgy gondolom, hogy egy olyan helyre azért nem küldenek valami magas rangú akárkiket, hanem csak egyszerû végrehajtókat.
különben úgy tanultuk úúúgye, hogy az állam a mindenkori uralkodó osztály erõszakszerve. hangsúly a mindenkorin van, sajnos, akár tetszik akár nem!

Demokrácia, az meg úgy egy görög szóból a demoszból ered... és szerintem akkor is volt utoljára......

 43  silence Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 10:35:07 

Bizony ha az a parancs nem jogszerû, köteles megtagadni.. Nem egyszerû a rendõrök élete..
A náci tömeggyilkosok is mindig arra hivatkoztak a nürnbergi per során hogy "csak" parancsot teljesítettek..

 42  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-20 10:27:29 

Egy rendõr nem jogszerûen jár el, hanem amilyen parancsot kap.....

 41  pipe Nekem tetszik!
0  
2008-11-19 22:52:38 

Dudka :) egyetértek, de egy rendõr ne metakommunikáljon, hanem jogszerûen járjon el.

 40  conan Nekem tetszik!
0  
2008-11-18 16:43:04 

Katyi

Mert akkor elszaporodnánk mint a vírus..
A betegséget meg ki kell irtani...

 39  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-17 08:41:09 

Nem értek én semmit itt....
Ki ráncigálta a gólya lábát, hogy kérem, én ide nem akarok születni, meg jaj, néger sem szeretnél lenni, meg... az se, ... az meg végképpen nem! Mit tettünk azért, hogy hová születtünk? Semmit!
De azért igenis tehetünk, hogy MILYEN EMBEREK LESZÜNK!!!!
Rendes, megértõ, a másikon segíteni akaró, vagy mindenkit lenézõ, önzõ,, lelövõ gazfickók.....
Nem az átlagember csinálja a politikát.... egy anya sem azért szül, hogy a fia katona legyen, és meghaljon.. sehol a világon....már nagyon ideje lenne ezt megérteni!
Miért kell, majdnem minden nemzedéknek megvívnia a maga háborúját, bárkivel is?
Miért nem tudunk békében élni egymás mellett?

 38  Dudka Nekem tetszik!
0  
2008-11-17 08:11:10 

Pipe, a metakommunikáció nem szorul nyelvtani háttérre.

 37  pipe Nekem tetszik!
0  
2008-11-16 20:37:10 

Nos azt hiszem picit bõvebben kifejtem az alább leirott szerény véleményem, megjegyzésem. Nem kétséges, a szlovák-magyar viszony perpill. iszony, de a mérkõzésen az alapvetõ emberi jogokat tiporták sárba, és számomra ez a tény az aggasztó. Nem szeretem a sportot, nem szeretem a hõzöngõ, kötekedõ embereket, de azért egy demokratikus jogállamban mégsem járja, hogy azért verjenek agyba-fõbe embereket, hogy az épp aktuális hatalom így fitogtassa erejét. Ha tettek valamit, nyerjék el méltó büntetésüket, de ha nem, akkor ne verjék meg õket azért, mert mi - értsd. a hatalom - tudjuk, hogy õk rossz emberek.
Egyelõre senki nem mutatott be olyan felvételt, amely egyértelmûen bizonyította volna, hogy a drukkerek bántalmazták a rendõröket. Abban biztos vagyok, hogy szidták õket trágár módón - mert hõzöngõéknél ez így szokás -, de ez sem jogosította volna fel a rendõröket ilyen durva beavatkozásra. Különben is, hogyan is van ez? A fradis kemény mag hirtelen elsajátította a szlovák nyelvet, hogy a rendõrök számára is érthetõ legyen a mondandójuk, avagy a szlovák rendõrök estek át a meccs elõtt egy gyorstalpaló magyar nyelv kurzuson?

 36  ohkisleany Nekem tetszik!
0  
2008-11-15 13:56:53 

nem szoktam fórumokba írni....

senkinek nem jutott még eszébe,hogy mi is kicsi nép vagyunk,és õk is?

túlélésre játsszunk?

a rugók meg a háttérben.

 35  nevetek Nekem tetszik!
0  
2008-11-15 10:52:12 

A demokrácia az a rendszer, amiben azt mondasz amit akarsz, de azt teszed amit mondanak

 34  nevetek Nekem tetszik!
0  
2008-11-15 10:49:09 

üzenem azoknak, akik azt hiszik, hogy a csehek útálják a magyarokat - nagy-nagyonnagy tévedésben élnek .
A csehek egy inteligens nemzet, a szlovák viszont mondanám úgy: csak délig van esze, délig tud úgy ahogy gondolkodni, utána már ketrecbe kellene zárni.
A magyarok és a csehek nagyon is jól kijöttek egymással - most is és mindenkor. A szlovákokat viszont , hiába szláv testvérek soha sem szerették a csehek.
Egyébként, Szlovákia már anyakönyveztette magát SZLOTÁKIA /SLOTÁKIA/ néven.

 33  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-15 08:17:28 

Azt hiszem, ide is illik!!
" A demokrácia olyan eszköz, amely biztosítja, hogy ne kormányozzanak bennünket jobban, mint, ahogy megérdemeljük."
( G.B.Shaw)

 32  doki34 Nekem tetszik!
0  
2008-11-14 19:59:55 

conan!
Egyetértek, nehéz. De szerintem ez hasonlit arra, mint amikor együtt dolgozol egy olyan emberrel, akit utálsz. Kénytelen vagy elviselni, és vagy tovább acsarkodtok, és pokol lesz az életetek, (mindkettõtöké) vagy megbeszélitek, még ha nehéz is, és akkor egy idõ után együtt tudsz élni, dolgozni vele, talán még meg is kedvelitek egymást. Szerintem ez a két lehetõség van, mert innen kilépni (egy országnak) lehetetlen. A választást mindenki saját belátására bízom.

 31  conan Nekem tetszik!
0  
2008-11-14 16:36:55 

Dudu

Teljesen igazad van.. ettõl nem simulnak el a dolgok..
Meg lehet közelíteni demokratikus módszerekkel is, csak a másik fél részérõl egyre jobban és nyíltabban érzõdik az utálat és ellenszenv. Így nehéz de mindent meg lehet oldani.
A másik út hogy az úthenger és a tankok elõtt elsimul minden és utánuk nem marad csak a néma csend...

 30  Dudka Nekem tetszik!
0  
2008-11-12 20:59:22 


Én nem vagyok túlságosan okos, fõleg nem ilyen fronton.

De tökre mindegynek tartom, hogy kinek mekkora történelme van-volt.
És azt gondolom még, hogy mindkét fél egyformán hibás.
Az innen odamenõk azért, mert provokálni mentek (azt is jól tudták, hogyan tudnak viszonylag "passzívan" provokálni), az ottaniak pedig azért, hogy ugrottak erre.

A többi meg tök mellékes.
Amíg ez így van, addig dobálózhatnak a felek mindenféle történelmi tényekkel, mert nem ez a lényeg, és nem ettõl simulnának el a dolgok.

 29  pipe Nekem tetszik!
0  
2008-11-12 20:42:52 

Egy dolog biztos: nem jogszerû és demokratikus ok nélkül összeverni embereket még akkor sem, ha valószinûleg szándékukban is állt vétkezni.

 28  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-08 07:56:28 

Nem utállak érte, hiszen ez is vélemény!
Csak!!!!
Talán, mégsem kéne ennyire degradálni !!!
Amúgy, gondolj vissza, amikor azt írtam, hogy rendõrállam!!!!! Mindegyikre igaz, egy eb!!!!

 27  chris1 Nekem tetszik!
0  
2008-11-07 22:40:49 

szereny nyomott velemenyem.....eloszor is nincs olyan nep hogy szlovak...azok totok.....masodszor...kevesebb tortenelmuk van mint az usa-nak.harmadjara ...ha mink magyarok nem lennenk ok meg mindig makognanak borben rohangalnanak es sarkunyhoban laknanak.....es ez mind tortenelmi teny........persze utalhatnak minket ezert de attol meg teny marad.....meg hat utalnak conan beirasara...van benne igazsag......uff szolottam......es vegul persze a velemenyemert engen is lehet utalni.....amit ertek is....de leszarom....na csumper

 26  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-07 07:51:26 

Jó! Tudom, én egy õskövület vagyok, de mi azért mentünk pl. meccsre, hogy a focit nézzük! Nem is voltak szektorok, vett az ember jegyet, leült, köpködte a szotyit és búzdította a csapatát... és ha a szomszéd pont nem annak drukkolt akinek én, azért még nem vágott fejbe, legföljebb túlordított !!!!
de ez csak a foci része a dolognak!
Manapság az ég világon mindenbe politikát viszünk!!!! ha véletlenül rálépek valaki lábára a villamoson, az már rögtön anyázik, és a rendszert szidja....
én a magam részérõl úúúútálom a politikát, mindíg voltak, vannak és lsznek is örök ellenzékek, akiknek semmi sem jó, és köpönyegforgatók, akik húúú de gyorsan tudják azt a bizonyos köpönyeget forgatni, és mindíg tudják, mikor, merre a legcélszerûbb!

oldal: /1
sor: idrend: