CsodaCsiga Főlap
2024. április 26.   péntek   Ervin, Klétus, Peregrina   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Barter / Fusi > "MĂ»szaki megoldások, segĂ­tsĂ©gkĂ©rĂ©sek"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /1
sor: időrend:
Mûszaki megoldások, segítségkérések
 47  rik76 Nekem tetszik!
0  
2010-01-07 21:23:59 

ok már megoldódott

 46  rik76 Nekem tetszik!
0  
2010-01-06 14:22:39 

Sziasztok tudnátok segíteni hogy a Nokia N73 telefonba egy jack dugós nokia fülhallgató jó -e?

 45  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-01-06 09:20:59 

Oké, tiszta már. Egyébként én mindet 06-al kezdõdõen vittem fel. Szerencsére.

 44  Com Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 19:19:36 

Csoda
Úgy csak akkor tudsz majd telefonálni a 06-al ha Magyarországon tartózkodsz.
Ha külföldi utad során is szoktad használni a mobilod híváskezdeményezésre,
vagy SMS, MMS küldésére akkor érdemes a +36-ot elé írni!
És nem csak 36 hanem +36!

 43  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 13:27:34 

hát ennyire hülye kérdés volt... jól van na!

 42  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 12:36:21 

nekem mind 06- al kezdõdõvel van beprogramozva. Akkor igy csak belföldieket hivhatok?

 41  tsis Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 12:13:37 

na mégegyszer :
"A hét számjeggyel tárolt hívószámokat egészítsd ki 11 számjegyre!

A szolgáltatók tehát azt kérik, hogy a változás miatt 2010. január 15-ig a mobiltelefonodban hét számjeggyel tárolt hívószámokat (a +3620; +3630; +3670 hozzáadásával) egészítsd ki 11 számjegyre! A hívások belföldön a 06-os és a +36-os elõhívóval is felépülnek, azonban a legcélszerûbb mindig a +36-os formával kezdeni a telefonszámok rögzítését, mert így külföldrõl is lehet magyar mobiltelefonnal magyarországi számot hívni. "

tehát célszerû a +36-tal kezdeni , de belföldön jó lesz a 06 is... a lényeg a 11 számjegyen van srácok... :)

 40  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 11:36:19 

száz valahány szám van beprogramozva a telcsimbe! Neeeeeem!!!

 39  katyi Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 10:47:31 

a +36-al kezdõdõek hívhatók külföldrõl és vissza is!
eltaláltam?

 38  silence Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 10:31:48 

Az egyik külföldi hálózatról is indít hívást, a másik nem... Találd ki melyik melyik... .-))

 37  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 10:17:17 

akkor 06 30 vagy 36 30... melyik és mi közötte a különbség?

 36  rumcajsz Nekem tetszik!
0  
2010-01-05 07:13:12 

szal: 16.-tĂłl nyugodtan kiĂ­r6od a pĂłlĂłdra:
Külföldi/turista.stb. vagyok Mo.-n.

 35  tsis Nekem tetszik!
0  
2010-01-04 19:12:26 

Sziasztok!
Szerintem ez közérdekû, hátha valakihez nem jutott el az info és hasznos lehet:

FONTOS infók: így állítsd át a mobilodat! Januártól bajban lehetsz!

(Forrás: 2009. november 18., szerda 4:33 - Hasznos hírek-Pénzcentrum )


Két hónap múlva komoly változás következik be a hazai mobiltelefon-tulajdonosok életében: a mobilszámokat csak a teljes formátum, azaz mind a 11 számjegy tárcsázásával tudjuk majd hívni. A Pénzcentrum megmutatja, mi is pontosan a teendõd.

A tények

A hírközlési hálózatok azonosítóiról, azaz a telefonszámokról is szóló kormányrendelet változása szerint 2010. január 16. 00.00 órától a mobiltelefon-számokat csak a teljes formátum, azaz mind a 11 számjegy (belföldi elõtét, hálózatkijelölõ szám és elõfizetõi szám) tárcsázásával lehet hívni, és csak ez a formátum lesz használható SMS, MMS küldésnél is.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 2010. január 15-tõl a hét számjeggyel indított hívások sikertelenek lesznek.

Miért van szükség a változtatásra?

A változásról kormányrendelet rendelkezik. Egy mobiltelefon-szám a 06-os belföldi, vagy +36-os nemzetközi elõhívóból, a szolgáltató kétjegyû körzetkijelölõ számából (20/30/70), valamint a hétjegyû elõfizetõi számból áll.

Fontos, hogy a változtatással egyetlen szám sem módosul, ugyanakkor elkerülhetõvé válik, hogy valaki egy esetleges számhordozás után a telefonmemóriába régebben beírt hétjegyû szám hívásával mást érjen el, mint akit akart.

A három hazai mobiltelefon-szolgáltató ügyfeleinek száma közel 12 millió, és ez a szám a következõ években várhatóan tovább fog nõni, azonban a rendelkezésre álló, kiosztható hívószámok korlátozottan állnak rendelkezésre. A hívószámok körének bõvítése érdekében került sor a vonatkozó kormányrendeletek módosítására. Mivel megszûnik a hálózaton belüli hét számjegyes hívás és üzenetküldés lehetõsége, újabb számmezõk szabadulnak fel, kiadhatóvá válnak a 0-ás és 1-es számmal kezdõdõ hétjegyû elõfizetõi hívószámok is (jelenleg a mobilszámok csak a 200 0000 - 999 9999 tartományból használhatók).


Mi a teendõd?

A Pannon, a T-Mobile és a Vodafone a Nemzeti Hírközlési Hatósággal és a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselõjével arra kér minden mobiltelefon-felhasználót, hogy már a januári változás elõtt nézzék át a telefonmemóriában tárolt számokat, és amennyiben vannak csak hét számjeggyel beírtak, azokat írják át a 11 számjegyes formátumra.


A hét számjeggyel tárolt hívószámokat egészítsd ki 11 számjegyre!

A szolgáltatók tehát azt kérik, hogy a változás miatt 2010. január 15-ig a mobiltelefonodban hét számjeggyel tárolt hívószámokat (a +3620; +3630; +3670 hozzáadásával) egészítsd ki 11 számjegyre! A hívások belföldön a 06-os és a +36-os elõhívóval is felépülnek, azonban a legcélszerûbb mindig a +36-os formával kezdeni a telefonszámok rögzítését, mert így külföldrõl is lehet magyar mobiltelefonnal magyarországi számot hívni.

A három mobilszolgáltató és a hatóság azt javasolja, hogy a sikeres átállás érdekében az érintettek mielõbb végezzék el a szükséges lépéseket:

• CĂ©gek Ă©s vállalkozások, magánszemĂ©lyek is ellenõrizzĂ©k a SIM kártyával mĂ»ködõ riasztĂłk - legyen az akár autĂłba szerelt, vagy lakásban, irodában lĂ©võ -, liftek Ă©s egyĂ©b berendezĂ©sek (pl.: távvezĂ©relhetõ kazánok) tárcsázási beállĂ­tását, hogy azok 2010. január 16-tĂłl is zavartalanul ĂĽzemeljenek.

• CĂ©lszerĂ» ellenõrizni az esetleges számĂ­tĂłgĂ©pes szoftverek beállĂ­tásait, ahol tárcsázáshoz vagy ĂĽzenetkĂĽldĂ©shez hĂ­vĂłszám van rögzĂ­tve.

• Javasolják, hogy a vállalkozások, magánszemĂ©lyek Ă©s közintĂ©zmĂ©nyek fejlĂ©ces papĂ­rjain, honlapjain, nĂ©vjegykártyáin illetve hirdetĂ©seiben Ă©s egyĂ©b felĂĽletein a telefonszámok a + 36-os formátummal kerĂĽljenek feltĂĽntetĂ©sre.


Mi történik, ha nem változtatsz?

2010. január 16. 00.00 órától a hét számjegy használata esetén a hívás sikertelen lesz, illetve az így küldött üzenetek nem érkeznek meg a címzettekhez. A sikertelen hívási kísérletrõl hangbemondás tájékoztatja az elõfizetõket, míg a csak hét számjeggyel küldött SMS-ek és MMS-ek nem fognak megérkezni a címzetthez.

 34  nymfa Nekem tetszik!
0  
2009-01-11 12:27:11 

Minden izgatott érdeklõdõnek jelentem, a tringa megy mint a szélvész:-)) ( van, hogy 30 km/ h sebességgel is száguldozok) :-))))))
Na persze, majd a tavasszal!!:-)))

 33  nymfa Nekem tetszik!
0  
2008-05-05 12:07:09 

Köszi az érdeklõdést, kedves Geyza! Hát sajna az új controller pihen a fiókban, Ugyanis egy manusz kiszerelte a motort, megállapította, hogy az xar, de valami extra darab, újat nem talál belõle, a tekercselés meg 25 e ruppó. Na mondok akkó tekerem inkább mechanikusan. És lõn!!!:-))Most, hogy nem kell a motort is hajtanom, könnyebb a dolog.
Hát így jártam... mert egy balfék vagyok! Viszont sportos!!!:-))))) Mindig sok vidám emberrel találkozom, mikor tringázok:-))

 32  Geyza Nekem tetszik!
0  
2008-04-23 00:16:58 

Nymfa : Sikerült valamit alakítani a szép új controllerrel?

 31  nymfa Nekem tetszik!
0  
2008-02-21 00:48:02 

Köszi Mauer! Úgy néz ki rendezõdött a dolog , egy motorcserével...

 30  mauer Nekem tetszik!
0  
2008-02-20 21:18:56 

A szellõzõ problémája megoldódott? Esetleg az is lehet a probléma okozója, hogy valaki abba a strangba szabálytalan bekötést, esetlegesen átkötést készített-ezen keresztûl fals huzat is keletkezhetett..Az ominózus lakáson belül milyen más bekötés van még? Az jól mûködik-e?. A szellõzõ síp egyenes vonalú?- tükörrel látható a külvilág?Ha nem látható akkor a kérdés: mi a szellõzõcsõ anyaga? Alumínium?! Lehet hogy a légterelõ lemez torzult valami oknál fogva és visszafelé hozza a levegõt.Vagy nincs jó kontaktusa az elszívóval.Kilyukadt esetleg és az alulról jövõ huzattal vissza fúj. Ezek csak tippek, lehetséges hibaforrások.

 29  nymfa Nekem tetszik!
0  
2008-01-10 19:17:11 

Ha azt hinné valaki, hogy még mindig a bringáról van szó, téved!!!!

Lépcsõházi kapcsolószekrények felújítására kellene árajánlat, 5 lh. 150. lakás.

Sürgõs lenne....

 28  nymfa Nekem tetszik!
0  
2008-01-07 00:50:04 

Keresek Óbudára kijönni hajlandó villanyszerelõt, ha lehet mestervizsgával, diagnosztikai készséggel, számlaképesen. Van ilyen itt???

 27  Geyza Nekem tetszik!
0  
2007-12-22 15:19:59 

Nymfa hát igen...bár amit én láttam az némileg olcsóbb....a baj ott van hogy a fószer kikötötte a webblapján hogy csak USA.-ba szállít...ennek ellenére már sok esetben sikerült meggyöznöm ilyen kereskedöket hogy külgyék el mégiscsak nekem mert én frankócsávó vagyok...majd kiderül mi lessz.

 26  nymfa Nekem tetszik!
0  
2007-12-22 12:16:11 

Geyza kedves! Ezt a figurát én már lejátszottam az elõzõvel.
Errõl a weboldalról megrendeltem. Nem voltak hajlandók MO-ra postázni,telefonon is beszéltünk velük, de mégse.
Végül egy müncheni ismerõsöm vette át , és zsebben elhozta Budapestre.KB 30 usd volt a ketyere és 70 ! a postázási kts.
Az átvételkor pedig még kértek tõle 30 eurot.így kb 26 ezer forintért lett egy alkatrészem, ami két hónapot utazott, és 5 perc alatt elfüstölt. :-((

Én már csak ilyen szerencsementes vagyok:-((

 25  ic Nekem tetszik!
0  
2007-12-22 11:37:42 

23 Nymfa, akkor tuti rossz a motor ventillátor cucc. Fordítva van berakva, a bekötés nem számít (a 220 motort tök mindegy hogy kötöd be, mert egyfele forog, pórszívó se fúj, ha fordítva dugod a konnektorba)

 24  Geyza Nekem tetszik!
0  
2007-12-22 00:54:43 

Nymfa: Írtam egy levelet az USA beli kereskedönek hogy el e küldi ide s ha igen akkor mennyiért.Még nem válaszolt.

 23  nymfa Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 15:10:37 

Geyza kedves! Érdekel a ketyere, persze, az ára is. Bár lehet, hogy tényleg IC mesternek lesz igaza, és túl van etrhelve velem az a motor. Ezt már más is mondta. De ha így is van a "trottyost" akkor is megcsináltatnám,mert ha újat kell vennem, akkor ezt eladnám. Valami soványabb némbernek:-))


Ic mester! A ház távfûtéses, a befújás akkor megy amikor mennek a motorok. De állítólag a lapát is rendben van, ezt már nézték.

 22  Geyza Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 14:15:37 

Nymfa : Talán legjobb lenne mindjárt egy motort is hozatni, akkor kevesebb a szállítási kültség mint külön külön.Ha tudjuk a motor pontos tipusát és épp van annak a kereskedönek akitöl a kontroller is származik.

 21  Geyza Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 14:13:17 

Nymfa: két kérdés:1 az EREDETI meddig bírta? 2 érdekel e még a CT 811 B9 mert -talán- tudok egyet szerezni..persze ha a motor sérült akkor ez is le fog égni.

 20  ic Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 11:34:28 

Nymfa
A szellõzõ akkor is befele fúj, ha megy a venti?
Ha igen... venti probléma
De szerintem csak akkor meg befele, ha a venti nem mûködik. Azaz a lakásban más irányba megy a huzat... pl konyhai elszívó.
Milyen fûtés van?
Ablakok szigetelve?

 19  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 11:21:35 

Judy anyus!
Szerintem tömeszeld be a pasit a nyílásba, és el van sikálva!!!! Nem megy be a szag, a pacák meg kotorja ki, amit elbarmolt!
Ugyanis, ha belegondolsz, senki másnál nem megy a dolog fordítva, csak nála.
Lehet, hogy valamit gányolt, nem volt neki elég a lik, és ezáltal lekotratott valami oda nem illõt!!! DDDDDDDDD

 18  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2007-12-21 11:00:04 

ja azt nem tudtam,hogy azĂłta ott van,azt hittem ez valami Ăşjabb szerkĂł:)))
és csak most lett kehe?? akkor tuti,hogy a lakó megpiszkálta. biztos valamit csinált vele,mert csak úgy magától nem indul el fordítva.

oldal: /1
sor: időrend: