CsodaCsiga Főlap
2024. március 29.   péntek   Auguszta, Baracs, Bercel, Bertold, Bertolda, Dioméd, Gerle   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Tudomány > "Otthon, vagy nem otthon szĂĽletik egy baba???"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /3
sor: időrend:
Otthon, vagy nem otthon szĂĽletik egy baba???
 91  europa Nekem tetszik!
0  
2008-01-15 14:15:51 

Én ha sikerül a második babát is korházban szeretném szülni. 50 km-re lakunk a korháztól, az kb 1 órás út, ha betartjuk a sebeségkorlátozásokat. Ha pedig vonattal kell bemennem akkor lehett hogy a vonaton szülök, föleg ha közben sztrájkolni fognak. Remélem a férjem megint velem lesz, mert ez most tényleg egy idegen hely, bár a kislány is szivesen bejönne de ö még kicsike, de jobban várja a kistesóját mint az apja. Nekem nem volt depim és remélem most sem lesz, én már hallottam ilyenrõl, sajnos létezik. Én jókedvû és vidám voltam.

 90  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 11:14:57 

Így már értem, Zsu! (((((
Hála az égnek, túl vagy rajta! )))

 89  mirabell Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 10:12:46 

ja és ehhez annyit hogy novemberben szültem és 2 hónapig jött a védõnõm..aztán azóta se láttam védõnõt...!:)
aki elvileg azért van hogy segítsen az embernek!....
A másik része meg az hogy magamtól is féltettem a babát...ami teljesen elmúlt hál istennek...!Féltem hogy bántom ,nem leszek jó anya...!:(
nem akartam ideg dokihoz fordulni mert féltem hogy hülyének néznek és elveszik a gyerekemet...!:(
de hál istennek már túl vagyok rajta!:)))
És ezt köszönhetem a páromnak!!!!!Nélküle nem sikerült volna!

 88  mirabell Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 10:05:40 

TUdod ez is egy elég hosszú történet és örülj neki hogy neked nem volt de talán nekem azért is volt részem benne mert fiatalon szültem és amíg világra nem jött a baba talán nem is tudtam hogy ez milyen nagy felelõsség hiába volt a pocakomban!Attól perctõl mikortól megszületett féltettem!:(
És amikor hallottam azt az embert hogy segítséget kért rám tört a félelem hogy elvihetik a gyerekem vag ybármi baja lehet...na meg halál félelmem lett!Bár ez a mai napig nem múlt el..azért élem életem!
Tudod jöttek a rokonok...amit már nem is akartam..otthon voltam jöttek látogatni megnézni a gyereket de ha már valaki a kezébe vette szorongtam!:(
hasmenés , levert a víz és remegtem mint egy rossz drogos...!Féltem mindentõl...!
1 hónapon keresztül ült mellettem a párom minden este az ágy szélén és nyugtatgatott hogy nincs semmi baj!:(
hál istennek jobban vagyok már..de 3 hónapban egyszer akkor is visszajön!:(
rossz de a párom segítségével biztos egyszer végleg elmúlik!:)

 87  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 09:57:31 

Ne kérj bocsit, élvezettel olvastam!
Még egy valamit nem értek, ami kimaradt az életembõl: szülés utáni depresszió!!
Mi az?? És most komolyan kérdzem!!

 86  mirabell Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 09:46:41 

ja swallow...nem vagy te vénbanya....!:)
Ă©s bocsi hogy ilyen hosszĂş lett!:)
de igazad van!inkább kórház!:)

 85  mirabell Nekem tetszik!
0  
2008-01-08 09:45:13 

Sziasztok!:)
otthonszülés vagy sem....!Én szivem szerint azt mondtam volna hogy kórházban aztán az elsõ éjszaka bent és másnap jöttem volna haza!:)De persze nem lehetett...!:(
Én nagyon féltem...!hétfõn befeküdtem..kedden reggel menem a szülõszobára...!Hétfõn a nõvérem egész nap velem volt...de kedd reggel senki nem volt velem és a reggeli ctg után azt mondták megyünk szülni...!sokáig gondolkodtam azon hogy párom is bent legyen e... hisz sok helyrõl hallottam én is hogy utána a férfi nem úgy viszonyulhat a nõhöz...!De a párom is bent akart lenni...azt mondta hogy a szerelem erõsebb mint az hogy megundorodjon tõllem...végülis az övé is a gyerek meg hát engem is szeret és nem akart egyedül hagyni a fájdalmaimmal!de jó is volt hogy ott volt!:)
Igaz a nõvér mondta hogy ha jönnek a fájdalmak...ne nyomjak...gondoltam magamban könnyû azt mondani nem lehet azt visszatartani!:)
Erre kedves párom...Nyuszikám ne nyomjál mondattal még fel is idegesített...de jót nevettünk ezen is...!:)
Aztán már annyira fájt hogy könyörögtem fájdalom csillapítóért...de a két orvos egymásra nézett és megbeszélték hogy eggyik se kapott pénzt...nincs fájdalom csillapító! :)nem volt fogadott orvosom...de pénzt adtam volna a szülés után...ki tudta volna hogy elõre kel fizetni....!nem tudom de ha halva született volna a gyerekem mert nem figyelnek rám...akkor minek fizettem volna elõre????na mindegy...!
eljött az idõ...!9-tõl 1:50-ig csak a párommal voltam!
de akkor jöttek és közölték szülünk...!3 nyomás és kint van a baba!:)a másodiknál szóltak a páromnak hogy már látszik a feje megnézi???Õ nevetve azt mondta hogy nem...majd csak akkor ha kint van az egész baba...!:)
a harmadikra összes erõmet összeszedve világra hoztuk a babát!:)a kisfiúnkat...említésre méltó hogy párom keze alig jutott vérhez úgy szorítottam!:)))
Jó volt hogy velem volt!:)))és azóta is együtt vagyunk és semmi problémánk!:)
Az elsõ este elnyomott az álom a fáradság...!:)
Aztán második este depis lettem mert megöltek a kórház elõtt egy embert és csak segély kéréseket hallottam...attólé féltem hogy valaki ellopja a babám...!:( ott voltam egyedül és nagyon féltem!:( hajnalba hívni akartam a párom... de nem tettem...féltem hogy hülyének néznek!:(
és még bennt kellett lenni egy pár napig!Mindig sírva engedtem haza!:(
De végre eljött a nap és hazamehettünk..az elsõ éjszaka menyország volt de aztán egy hónap szülés utáni depresszió következett és nem tudok a kórházra nézni..a gondolattól is félek hogy valaha kórházba kell töltenem egy estét is!:(
De hál istennek akkor is mellettem volt a párom és túl vagyunk ezen is!
Mégis azt mondom hogy kórházban volt érdemes szülni hisz ott csak hamarabb tudnak segíteni ha bármi gond adódna!:)

 84  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-07 18:43:37 

Látod, ezért mondtam anno, hogyy ellenzem az otthonszülést!
Bár, az enyémek nem sárgultak be, de, ettõl még kevésbé éreztem volna otthon biztonságosabbnak!!!

A helye legyen a helyén mindennek! Lehet, hogy vénbanyásan hamgzik, de, én ez vagyok!
Egy vén banya! )))Aki nem kockáztatná egyetlen kicsi életét sem, akit az anyujukája a szíve alatt hordott kilnec hónapig!!!

 83  szelket Nekem tetszik!
0  
2008-01-07 18:22:55 

azt az ujszölött kutyáknak tartogattam:))) nem tudtam h ugyan az mint a kékfény!!! mert nem is, igaz??nem lilult a hidegtõl hanem sárgult a májától:))) de csak az utolsó nap h bemehessen a csajok közé!! tiszta apja:))))

 82  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-07 17:42:04 

Baba! Nincs neked otthon infralámpád? Micsoda háztartás? DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 81  szelket Nekem tetszik!
0  
2008-01-07 17:18:57 

ja persze az uccsó bejbinél ezt próbálták, hogy majd magától kitágul, hát a gyermek nem igy gondolta és utatszakitott:))))
jöhetett a varrogatás,
de mindegy már, én akkor sem szülnék otthon az tuti, takaritson más:))))
ja kicccsávó meg utolsó nap vonult a szoliba a csajok közé ezt hol kapta vona meg?? két nap után vihettem volna ugy is mert átment kicsi kinaiba, akkor meg nem jobb ha ott vagy??

 80  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-05 20:40:33 

Szelket, ezek már felkészítenek, hogy gátrepedés nélkül rakétázd ki a skacot! Oszt le van tudva a varrás is, mert ennyit is spóroltak! DDDD

Aztán, ha meg nem jött össze a dolog, elõkapják a kézi Zingert, vagy a haverját, a Naimant, és el van sikálva!
Ha, ez sincs, akkor a tûzõgépet vetik be, mit aggódsz? DDDDDDDDDD

 79  szelket Nekem tetszik!
0  
2008-01-05 18:42:47 

ja és a bábák összi is varják a gátat??errõl sosem szól a fáma, mert nekem rendesen kellett varni az elsõnél a méhemet is, akkor?? mégis jobb a korház nem??? nem voltam sosem hisztis, orditozós szülõnõ, igy tuti idegesitett volna bárki is ott szerencsétlenkedik mellettem, ja és idõm se volt senkivel vajúdni, csak mentem , szültem, gyõztem:))))

 78  szelket Nekem tetszik!
0  
2008-01-05 18:38:21 

hát az az igazság engem tuti idegesitett volna ha ott liheg a nyakamban egy nõ és állandóan a lábamközött hasal és lesekszik, és ezek az otthonszülések sem azok ,mert nem a lakásán szülik meg a gyereküket, hanem egy idegen lakásában, tehát inkább a korház, ez az én privi véleményem, de igazán nem vagyok ebben szakavatott, mert mind a három gyerekem pik-pakk meg lett, a dokiknak idejük sem volt egy kv-ra:)))) és szerencsére egyiknél sem volt komplikáció, de soha eszembe se jutott hogy ne korházba szüljek

 77  Zsozsolya Nekem tetszik!
0  
2008-01-04 21:21:53 

hy mindenkinek:)

 76  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-11-23 08:38:36 

Angyal, ettõl még semmi baj nem lesz!!!
Meglátod, egy egészséges babucid fog születni erre a csúnya világra!! ))
Addig pótold a veszteséget a fórumban, mert utána ez lesz az utolsó, ami eszedbe fog jutni! )))

 75  angyal23 Nekem tetszik!
0  
2007-11-22 21:48:34 

3 hete nem jártama fórumban.... mikor kell nekem ide tévednem, pont ide, és ezt végigolvasnom??? szülés elõtt pár héttel :-)
na szép!

 74  maszat Nekem tetszik!
0  
2007-11-11 10:43:37 

Hûha, de jó a helyesírásom...:)))))))

Szóval, mégegyszer:
Azt hiszem, eléggé eltértünk a tárgytól...:))))))))

 73  maszat Nekem tetszik!
0  
2007-11-11 10:41:58 

De aszt hiszem, eléggé eltértünk a tárgytól..::)))))))))))

 72  maszat Nekem tetszik!
0  
2007-11-11 09:59:15 

Airman!

Azért csak két hétig, mert gyakorlaton voltam ott.:D Tudod, igazad van. Az eü. dolgozók is emberek és vannak erre a munkára alkalmas és alkalmatlan egyedek. Szerencsére te egy alkalmas egyeddel találkoztál. Engem sajnos sokat kellett mûteni, hidd el, én már megtapasztaltam az érem mindkét oldalát. Sok mindennel találkoztam, mert ebben is dolgozom. Szóval, neked jó élmény volt, van, akinek meg nem az. Az apukák is emberek és bár tényleg csodálatos élmény a születés, akkor is van, akit rosszul érint, nem biztos, hogy azért, mert nem szereti a feleségét. Anyukám minden mûtétemnél rosszul volt, nem hiszem, hogy azért, mert nem szeret. Hanem pont azért, mert nagyon is....:))))))
Sõt a kutyusom mûtétjénél én kiájultam mellõle és a tesómnak kellett tovább asszisztálni, pedig anesztesként dolgoztam és jelenleg is 11.éve sebészeten dolgozom. Ha az ember nagyon aggódik és fél, bármi történhet vele.
Persze a születés csodálatos dolog, de nagy fájdalommal és rengeteg "trutyival" jár és ha félt valaki valakit, lehet, hogy csak ezt látja.... Nem tudom, mert nem szültem és nem vagyok férfi....:)))))))))

 71  airman Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 23:34:54 

maszat
ezt a beírásodat :A jehovákat pedig akaratuk ellenére nem lehet trafózni. Nálunk halt már meg emiatt beteg.:( ide címezd : 63 dunakavics õ az illetékesek
egyáltalán nemvagyok különleges emberke, ezt te akarod bemesélni nekem :) olvasd el mégegyszer a 69 es bejegyzésemet legalul ezt írtam :természetesen nem vonom kétségbe egy orvos, egy eü. dolgozó hozzáértését sem,
a te elmondásod szerint akár 100 szülés is símán lemehet egy mûszak alatt (12 óra) de tudni kell hogy az már a minõségi munka rovására mehet ami ebben a szakmában nem engedhetõ meg ugyebár,
valóban igaz hogy többet tudnék errõl a dologról, mint az, aki ezt csinálja nap, mint nap. én egyet láttam, mégpedig azt a módszer hogy hogyan lehet ezt jól is csinálni, tudod ez olyan mikor egy doki azt mondja egy gyermek mandulamûtétje elõtt hogy nyugi ez csak egy rutinmûtét, és a mûtét vége elõtt holtan tolják ki a kis beteget, vagyis szerintem nem mindíg veszik komolyan az orvosok a munkájukat, azt hiszik hogy már mindent tudnak, elfeledve azt az apróságot, hogy minden eset más és más, bár tisztelet a kivételeknek, jut eszembe, te miért is csak 2 hétig dolgoztál a szülõszobában?

ha én is rutinból dolgoztam volna repülõgépszerelõként, mit szóltál volna , ha egyszercsak a fejedre esett volna egy repcsi?
de vannak olyan emberek, akik nem veszik ilyen könnyen az akadályt. a leendõ éppen megszületendõ gyermekem anyja mellett lenni épp a születéskor szerintem nem egy akadály :) hanem egy megtisztelõ lehetõség amivel minél tõbb papának kellene élnie, szerintem , talán az ott szerzett tapasztalatok által attól kezdve sokkal jobban tisztelné és szeretné gyermeke anyját
bár ez csak az én szerény véleményem. senkinek nem kell azzal egyetértenie :))

 70  maszat Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 22:53:12 

Airmen az 58-ra!

A válaszom: Van ilyen.
Te biztos kivételes emberke vagy, hisz neked minden oké volt, de vannak olyan emberek, akik nem veszik ilyen könnyen az akadályt. Te láttál egy esetet, a sajátodat, ami már önmagában is, számodra egy csodálatos élmény volt. Nem hiszem, hogy többet tudnál errõl a dologról, mint az, aki ezt csinálja nap, mint nap. Tudod, minden eset más és más. Én sem teszek különösebb megjegyzéseket, mert én is csak két hétig dolgoztam a szülõszobán. Sok mindent láttam, de nem hiszem, hogy eleget ahhoz, hogy kétségbe vonjam egy ott dolgozó kolléga szavait. Egyébként egy szülõszobán (ahol én dolgoztam) 4 szülõ nõ volt egyszerre, úgyhogy simán lemehet a 14 szülés egy mûszak alatt, ami mondjuk nem 8, hanem 12 órás..:)

A jehovákat pedig akaratuk ellenére nem lehet trafózni. Nálunk halt már meg emiatt beteg.:(

 69  airman Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 19:09:34 

evimar a szülés nem szerencse dolga,ha ki kellett küldeni a papát, mert nem volt jó hatással a mamára a szülõszobában, az csak aért lehetett mert a szülõszobán kívül sem hetett valami jó hatással a mamára
egy mûszakban az az 8 órában egyedül kell levezetnii 14 szülést, nem igazán tartom reális adatnak, mivel egy szülésre éppen 34,28 perc jut ami teljességgel irreális adat szerintem, (de ha még is megcsináltad akkor gratulálok, majd javasollak a Gines rekordra ezzel a teljesítményeddel :DD) nemtudhatom melyik ez a kórház amelyik ilyen emberfeletti teljesítményre kötelezik a szegény szülésznõket, már amennyiben nem egyedül vagy ebben a beosztásban, akkor pedig illik berendelni a többi , bocsi éppen szabadnapos kolleginát,
a kisfiúnk éppen az ezredforduló idején született, rengetegen élesítettek erre az idõszakra, sok gyerek is született abban a pár hétben, kb. kétszer annyi mint az addigi átlag, de mégsem kellett egy kórházi dolgozónak sem megszakadni,

ja és egy szóval sem mondtam , hogy a papa lelkivilága a legfontosabb a szülõszobában, de pozitív tapasztalatként értékeltem, hogy az egész ott lévõ stáb örült hogy jelenlétemmel a mama számára nyugodtabbnak (az amúgy is az ) tüntek a körülmények,
ha más papákkal nem így alakultak, az csak is a papa bûne, mert nem igazán volt ott lelkiekben is a kedves mamáva,
abban is teljesen igazad van , hogy a kórházi szülésnél is akadnak gondok, csak azokról nem kerül hír az újságba, Tv-be!
hát éppen ezért nincs még értelme az otthonnszülést feszegetni, majd ha 100% lessz a kórház akkor elõlehet venni újra ezt a kérdést:)
jólbeszéltem ?:))

 68  airman Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 18:45:43 

dunakavics értettem én rendesen mindent, A vérrel nincs semmi gond. Biztos? Na és akkor hogy is lettek anno kiskorú gyerekek AIDS fertõzöttek? Na de akár akut az eset akár nem a véradás tényét a beteggel közölni kell, ( ha nincs magánál , utánna, ha magánál van akkor meg kérni kell a beleegyezését ugyebár minden orvosi beavatkozás elõtt, sõt alá is kell írnia egy nyilatkozatot, amivel le is veszi a felelõséget a kedves beteg a doki válláról) nem lehet elsumákolni a dokumentációt.
a mindent megtett a betegéért. azt is jelenti hogy közölte a véradás tényét, ha lehetõség adott volt akkor még a hozzájárulását is kérte, ez azért is nagyon fontos hogy elkerüljük az olyan esetet is pl. amikor a doki a páciens egészséges lábát operálta meg, a beteg helyett, és ez csak akkor derült ki amikor a beteg felébredve az altatásból az egészséges lábát látta bekötözve, (és a doki még csak bocsánatot sem kért) ennél már az az eset volt extrémebb amikor amputálta is a páciens az egészséges lábát , na ekkor melyik egyházi vezetõvel harcol szakmai vétség esetén a doki bácsi, (a jóistennel ?:DDD) arról nem is beszélve , hogy az orvosi mûhiba perek során szakértõnek is orvosokat bíznak meg, és nem egy esetben a mundér becsülete fontosabb volt számukra (és a szakma számára) mint a kedves beteg érdeke,
Akut esetben a legritkábban kérdezzük meg a beteg vallási hovatartozását. Ez is érdekes kérdés. Én nem vagyok vallásos , mégis tiszteletben tartom más ezirányú beállitottságát, te sem örülnél, ha nem lennél vallásos abszolute nem is hinnél benne, és a gyerekedet unokádat elrángatnák a templomba megkeresztelni, vagy mondjuk a házasságát csak akkor tekintenék érvényesnek ha az a templomban is megköttetett volna, amúgy szerintem a jehova egy kicsit szélsõséges irányzat ezen a téren, de ha nekik így jó, és a törvények is lehetõséget adnak nekik arra hogy pl. egy szülõ nõ megtegadva a szükséges véradást veszélyeztetve ezzel akár a maga és a baba életét, akkor csakis neki kell felelni a következményekért maga, a törvények , és az õ istene elõtt,
ha egy orvos ezt nem látja helyénvalónak akkor megvannak a lehetõségek , hogy a szükséges helyeken kinyilvánítsa ezen nemtetszését, mert pl. a zsidó vallású kisfiúkat ugyan ki kérdezte meg valaha is hogy szeretnék-e elveszíteni azt a pici kis testrészüket , gondolom érted mire gondolok, és hogy egyáltalán akarja-e õ ezt a vallást
na egy kicsit valóban elkanyarodtam a témától, de a lényege a mondandómnak, hogy mi is valójában a beteg érdeke azt csakis a beteg mondhatja meg, már amennyire van olyan állapotban, hogy ezt meg is tehesse :) (még akkor is ha az éppen azt kéri a dokitól, hogy altassák el örökre, mert valószínû , hogy van éppen elég oka erre a kérésre)
természetesen nem vonom kétségbe egy orvos, egy eü. dolgozó hozzáértését sem, de a beteg doki kapcsolatban a beteg az elsõ , ezt betegnek orvosnak ugyanúgy tudnia kell, és tiszteletben is kell tartani

 67  evimar Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 17:27:04 

Airman!
Lehet hogy neked szerencséd volt amikor szültetek.!Ennek tényleg csak örülni lehet.De én szakmai szempontból is írtam, hogy nem biztos, hogy a kispapának bent kell lennie, hanem tapasztalatból is. Bizony sokszor ki kellett küldeni a papát, mert nem volt jó hatással a mamára.Ezt elhiheted nekem
És amikor egy mûszakban, egyedül kell levezetnii 14 szülést, és a szülésnõnek pisilni sincs ideje, gondolhatod, hogy nem a papa lelkivilága a legfontosabb, hanem hogy a munkaját pontosan lelkiismeretesen ellássa. és a szülõszobáról mindketten a mama is meg a baba is egészségesen kerüljenek ki!.
És a kórházi szülésnél is akadnak gondok, csak azokról nem kerül hír az újságba, Tv-be!
De mint írtam én sem vagyok híve az otthonszülésnek! Pedig a nagymamám testvére is otthonszülõs bába volt, igaz nem mostanában.

 66  katyi Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 17:25:57 

Sziasztok!
Én ugyanúgy idézõjellel mondtam az, hogy a földeken is szültek!!!!
Mindennél fontosabb a biztonság, a jól felszereltség!!!!

 65  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 17:17:02 

Valamit félreérthettél Airman! A vérrel nincs semmi gond. Nem csempészárút kapott a beteg, hanem bevizsgált, csoportazonos vért a vérellátóból. :))) Csak a beadás módja volt becsempészés. Akut esetben a legritkábban kérdezzük meg a beteg vallási hovatartozását. Akkor az indok az volt: jehova? Nem tudtam, a vér viszont kellett. Pont.
Mellesleg a doki nem állt le vitatkozni a beteggel vagy hozzátartozóval. Megindokolta szakmailag a szükségességét. Õ nem egy egyházi vezetõvel harcol szakmai vétség esetén. Ebbõl a szempontból pedig fedve volt, mert mindent megtett a betegéért.

 64  airman Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 16:00:17 

edinacska 60 ra biztos van ilyen, de hogy nem az otthonszülés (és az ott látottak miatt) váltak el az is biztos, ott már elõtte is problémák lehettek, ja és súgd meg a kedves szomszédodnak, hogy disznóölésre se nagyon járjon mert utánna semmi kaját nemfog tudni megenni, csirkét is csak mirelittet vegyenek, ja és ha még azt is tudná mibõl készül az a víz amit a csapból kiengedve (az az a viz amit a kádból, mosdóból wcbõl leenged a csatornába elõbb utóbb visszakerül az örök körforgásba, tudod az ûrhajósok sem visznek magukkal több ezer liter vizet arra a pár hónapra míg az ûrben repkednek) nap mint nap meg iszik akkor hamarosan szomjan is hallhatna

dunakavics igaz , lehet játszani a gondolattal, hogy hátha megússzák a szülést a mentõautóban, de minek
a jehova ember külön kategória, amúgy nem vagyok benne biztos hogy bárki is kaphat vért úgy hogy senki sem tud róla, fõleg nem az aki kapja, ha ilyent csinál a doki az állásával is játszadozhat, fõleg ha késõbb derül ki, hogy nem is volt olyan jó az a vér


evimar én is papás szülésen voltam, nem ájultam be az ágy alá de ha mégis , lett volna idõ azzal is foglalkozni,, és mivel bent voltam , nem kellett a körmömet rágicsálni :DD
azért mert kismamáknak és papáknak a várandóság alatt Képzésre kell járniuk még egyáltalán nem 100% az otthon szülés ha a szükséges technika nincs ott akkor mit sem ér az egész
valóban nem muszájj repedni szakadni! éppen azért alkalmazzák a dokoi a gátmetszést, mivel egy vágást könnyebb összevarni ugyebár mint egy szakadást, és kitudja elõre lessz-e szakadást vagy sem?
szerintem sem a hecc kedvéért mennek be a papák a szülõszobába, hanem azért mert érdekli õket a mama, a baba, és szereti õket, szeretne minél többet megtudni róluk


katyy Végülis régen szültek a földeken is és kapáltak tovább, na és milyen is volt akkoriban a gyermekhalandósági statisztika ?

 63  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 12:31:34 

Volt otthon szülés és kórházi szülés.
És van a félút. Otthonról a kórházba igyekezve. Nem olvastam az utóbbi idõben, hogy babát vagy mamát vesztettek volna a mentõsök. Pedig nem egy kompletten felszerelt mûtõnek számít egy mentõautó. Nem biztos, hogy a mentõtiszt vagy az eseten lévõ doki jártas a szülésben. De mindent megtesznek, hogy a lehetõ legjobb ellátást kapja a mama és baba, miközben robognak a biztonság felé.
Nekem jó a kórház. Én ugyan császárral szültem mindkét manóm a rideg mûtõben. De láttam olyan szobát, ami megfelelt egy komplett otthoni nappalinak, hangulatos volt, csend volt, felügyelet volt és... A lényeg... A folyosó végén ott volt a mûtõ... Végszükség esetében, készenlétben. Nem kellett errõl tudni, nem kellett rémísztõ dolgokat látni. Elég volt egy mondat, hogy ha baj van, közel a segítség.
És a jehovás anyuka...
Nálunk a doki szemrebbenés nélkül megtrafózta jehovát. Megkérte az anesztes dokit, hogy tentiztesse kicsit tovább. Míg aludt a beteg, addig megkapta a vért. Lehet azt úgy dokumentálni, hogy senki ne tudjon róla. De ott volt a kérdés. Minek hozták be mûtétre, drága pénzért megmûtjük, de ha nem kap vért, akkor meghal? Ennyi erõvel maradhatott volna otthon... Vagy behozta a család, hogy ne a lelkükön száradjon a halála, mindent megtettem jelszóval? Az már meg a beteg baja, ha meghal, mert ilyen vallású? Agyrém...

 62  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-11-10 05:52:01 

57-re

Airman, képzeld, még a tévének is háttal ültem, amikor elõször megszínesedett a képernyõ, mert azt hittem, a falra vetít! ))))))))))))

Viccet félretéve, teljesen egyetértek veled abban, hogy apuka, ha, már ott volt a "gyártásnál", legyen ott a szülésnél is, ha, van hozzá mersze. A születés maga a csoda, és igenis nem hiszem, hogy az apukának ebbõl ki kéne maradnia. Már, csak azért sem, mert az anyukának is biztonságérzetet ad, ha a szeretett kedves mellette van a sok idegen között!
SzĂłval pacsi neked!! )

oldal: /3
sor: időrend: