CsodaCsiga Főlap
2024. április 26.   péntek   Ervin, Klétus, Peregrina   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Ego.csiga > "Szobatisztaság! KĂ©rdĂ©sek-tapasztalatok"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
Szobatisztaság! Kérdések-tapasztalatok
 14  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 21:05:05 

Köszönöm mindenkinek mégegyszer.

 13  barbi74 Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 20:53:49 

Akkor mindenki egyet mondott.-)Sok sikert!:-)

 12  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 19:04:41 

Citrom, majd bekapod a MLM-t Ă©s olyan fitt lesz az agyad, mint a csiga! DDDDDDDDDD

Amúgy, komolyra veszem a figurát, tényleg az a legjobb megoldás, ha nem piszkáljuk ezzel a gyereket, mert az nem jó neki.
Amúgy is szágyelli magát miatta, ha leszidnánk, még nagyobb lenne a baj.
Ahogy a felnõttek, úgy a gyerekek sem egyformán érnek, ki elõbb, ki késõbb.

Az éjszakai bepisilésnek még lehet oka az is, hogy az oviban érte valami trauma, ami a tudat alatt él benne.

Nem kell erõltetni, megoldódik magától. Viszont, ha reggel száraz a pelus, jutalmazni kell szép szóval, apró ajándékkal, hogy érezze, mennyire szereted! ))

 11  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 18:56:52 

Bocsi Swallow,lehet nekem is aludnom kéne egy picurit.Tényleg azt irtad.

 10  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 18:27:28 

Lányok!!!

Én nem azt írtam, hogy ne itasd este, hanem azt , hogy kevesebbet!
Talán figyelmesebben kéne elolvasni a beírásokat!! Ugyanazt írtam, mint Barbi!!

Kevesebbet inni, nem nem inni!!! Nem ugyanaz! )

 9  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 14:55:52 

Köszi Barbi,én is igy látom.Õ is egy nagyon kiegyensúlyozott kisgyerek,minden gömbölyü körülötte.-)Még én is:-) És én is eü-ben dolgozom,és ott is megnyugtattak.

 8  barbi74 Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 14:47:39 

Még annyit,hogy ne foglalkozz mások mit mondanak,nem egyformák a gyerekek.A két fiammal nem volt ilyen probléma,pedig õk este annyit ittak,hogy azt hittem kidurranak,csak épp érettebbek voltak,pedig édestestvérek és mégis mások:-)))
Beszéltem nephrologussal és õ mondta,hogy kevesebbet adjak neki inni este és nem azt,hogy ne.Bár az igaz,ha nem iszik és pisil mielõtt lefekszik a hólyagja kiürül,de nekem se volt szivem nem adni neki ,ha inni kért.
Be kell érnie.ennyi az egész.illetve van még egy orrspray,a neve Minirin,ami hormont tartalmaz és besûríti a vizelete,de amellett se lehet este inni és általában elõtte kivizsgálják a gyereket mielõtt adnák.

 7  barbi74 Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 14:41:46 

Tapasztalat,amit leírok.Az én kislányom most lesz 8 éves.Tavaly nyárig mondhatjuk rendszeresen bepisilt éjszakánként,ami azt jelentette,hogy hetente 3x biztos.Volt mikor 1 hétig nem ,de utána naponta igen.Soha nem szidtuk le,soha nem keltettem fel,hogy kivigyem éjszaka.Max. annyi volt,hogy este 6 után már nem ivott sok folyadékot.A lelki élete rendezett,szeretjük,imádjuk és elfogadtuk.Tettem alá gumilepedõt és ágyhúzás.
És csodák csodája egyszercsak nem pisilt be és örömmel fogadtuk és megdicsértük és azóta már nem téma nálunk:-)))
Szóval légy türelmes,ez még belefér,tudom,hogy kellemetlen,de minden gyerek más és más.Nem kell erõltetni.Gyakoroljatok,mikor pisil,hogy hagyja abba és utána folytassa,ezzel erõsítheti,edzheti a záróizmot,egészségügyben dolgozom,mi is voltunk mindenféle vizsgálaton,fajsúlymérés ,UH ,de nem találtak semmit.Csak a legfontosabb,hogy ne szidd le,mert ezzel csak ártasz neki.Azt is mondták,hogy mélyen alszik és nem ébred fel,tehát hiába viszed ki pisilni,nem fog emlékezni rá.
Ez az én tapasztalatom,van aki másra esküszik,de hidd el elmúlik és ne nagyon aggódj,hisz még csak 4 éves,van ideje:-)))
Kitartás:-))

 6  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 13:52:53 

Én nem hiszek abban hogy este ne itassam.Hisz a lényeg,nem az hogy azért ne pisiljen be mert üres a hólyagja,hanem azért ne mert érzi hogy fel kell kelni,mint a felnõtteknek is.

 5  kat Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 13:34:53 

ja, és a kisfiúknál ez gyakoribb probléma!

 4  kat Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 13:34:13 

kat szerint az este nem adok neki inni sehova nem vezet, a többivel maximálisan egyetértek!

 3  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 13:17:19 

Swallow,én semmit sem erõltetek neki,sõt tök természetessen veszem még ezt a pelenka kérdést.A baj az ,hogy sokan mondják az oviban,hogy hü,meg hu ,és nehéz kirekeszteni az ilyen megnyilvánulásokat.Én azt vallom,hogy mindenre megérik a gyerek magától is.azt olvastam,hogy az éjjeli pelus 6 éves korig megengedett.Nem szeretném ha eddig huznánk,de nem akarom azt sem,hogy kudarcnak élje meg,mert attól csak frusztrálva érezné magát.Egyszer próbáltuk pelus nélkül,és reggelre elusztunk.

 2  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 10:05:31 

Sehogy!!!! Nem szbad erõltetni, mert atól még jobban megijed, ha a pisis lepedõre ébred!!

Kinövi, nem kell félned!!! Õ még kicsi ahhoz, hogy tudja éjszakára rendszabályozni magát!!

Aztán ott van az ovi is, amit szeretett anyukája elvesztésének hisz, és így akarja kompenzálni az ott eltöltött idõt, a veled való hiány pótlására!!

Ne akard megszidni, lebeszélni, csak szeresd úgy, ahogy eddig, és nyugtasd meg, hogy nem rossz, amit csinál, vagyis, hogy bepisil éjjel!
Egy idõ után megérti, és leszokik róla!

A másik tanácsom, hogy este, lefekvés elõtt ne adj neki sokat inni, csak pár kortyot, éjjel ne teáztasd, ne itasd, ha, kéri, akkor sem. Inkább két puszi és egy kis magyarázat, hogy any/apa sem iszik ilyenor!
Este kerüld a lédús gyümölcsöket, kaját, egyebeket!!

 1  citrom Nekem tetszik!
0  
2007-02-08 09:57:03 

4 éves kisfiam nappal szobatiszta, használja a wc-t, szükségleteit jelzi.
A déli alvásra szintén ez vonatkozik, azonban éjszakára még sajnos pelenkát kell adnom rá.

Hogyan szoktathatnám le éjszakára is a pelenkáról?

Kinek mi a tapasztalata errõl?

oldal: /0
sor: időrend: