CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Tudod-e?"
J BERS
oldal: /13
sor: idrend:
Tudod-e?
 402  jewellery Nekem tetszik!
1  
2014-06-07 17:12:54 

MEGVAGYOK FIGYELVE?

Bõvebben a http://aramlopas.blogspot.hu/2012/12/digitalis-villanyora.html linken

 401  csillagpor   vlasza babylon hozzszlsra (400) Nekem tetszik!
0  
2012-07-12 17:48:55 

Szia, Babylon!
Nem szerettelek volna megbántani. Remélem, nem haragszol!

 400  babylon   vlasza csillagpor hozzszlsra (398) Nekem tetszik!
0  
2012-07-10 11:50:37 

Kedves Csillagpor!
Ha úgy kell helyesen írni azt a bizonyos szót akkor köszönöm,hogy kijavítottál..
Semmi olyasmiért nem haragszom meg amibõl tanulhat az ember.
Köszike.

 399  varakozo   vlasza babylon hozzszlsra (396) Nekem tetszik!
0  
2012-07-10 00:09:00 

Szerintem manapság mindenki az arckönyvön lóg.

 398  csillagpor   vlasza babylon hozzszlsra (396) Nekem tetszik!
0  
2012-06-13 20:47:36 

Én a régi tagok helyett nem ujjakat, hanem újakat várnék a helyedben.

 397  csoda7 Nekem tetszik!
0  
2012-06-10 20:28:52 

Viszont a távirat elõzmények megjelenése szebb, gratula!

 396  babylon Nekem tetszik!
0  
2012-06-08 10:51:23 

Tudjátok az a meglátásom,hogy kezdi a Csoda Csiga elveszteni a népszerûségét. Erre pedig abból következtetek,hogy mivel csökkennek a pontjaim számai így valószínûnek tartom,hogy ez által mindig kiregizik valaki. Nem akarom elhinni,hogy más hasonló oldalak népszerûbbek lennének.
Remélem,hogy a régi tagok helyett jönnek majd ujjak is.
Nekem ez az oldal már olyanná vált mintha egy napilap a családban. Azt is mindannyian átolvassuk. Igaz a csigára csak Én nézegetek be.
Kedvelem ezt a helyet.

 395  babylon Nekem tetszik!
0  
2012-05-22 10:43:49 

Ezt az üzenetet kaptam email-b an.
TUDJÁTOK MEG TI IS !!!!!!!!!!!

Belügyminisztériumi közlemény



Dr. Százdi Balázs
minõségirányítási megbízott
Nemzeti Közlekedési Hatóság
Minõségügyi Osztály
Cím: 1141 Budapest, Komócsy u. 17-19.
Telephely: 6000 Kecskemét, Szt. István krt. 19/A.
Levélcím: 1389 Budapest 62. pf. 102.
Tel: +36 (76) 512-406
Mobil: +36 (70) 455-7597
Fax: +36 (76) 512-417

Subject: Belügyminisztériumi közlemény





Belügyminisztériumi közlemény

Valamennyi mobiltelefon felhasználó figyelmébe

Ön üzenetet kap a telefonjára, melyben arra kérik, hívja vissza a 06 07 74 52 41-es számot.

Kérjük, semmi esetre se hívja fel a megadott számot, ellenkezõ esetben ugyanis telefonszámlája rendkívüli mértékben meg fog emelkedni!

A Szervezett Bûnözés Ellenes Központi Hivatal által kiadott jelen közleményt kérjük a lehetõ legszélesebb körben terjeszteni!

Az utóbbi idõkben szélhámosok kifejlesztettek egy rendszert, mellyel képessé váltak a mobiltelefonok csalással történõ használatára. Elõször a felhasználót felhívják a mobilján és úgy mutatkoznak be, mintha a szolgáltatójától, az Orange-tól, az SFR-tõl vagy a Bouygues-tól hívnák. Majd mobiltelefonja megfelelõ mûködésének ellenõrzésére hivatkozva arra kérik, hogy tárcsázza a 09# -es kódot.

KÉRJÜK, SEMMIKÉPP NE TÁRCSÁZZA A MEGADOTT SZÁMOT, A VONALAT AZONNAL SZAKÍTSA MEG!

A szélhámosok megfelelõ eszközökkel rendelkeznek hozzá, hogy a fenti kód beütését követõen olvasni tudják a SIM kártyát.

Ezt követõen már csak egy új kártyát kell létrehozniuk.

A fentebb leírt módszert széles körben alkalmazzák, ezért fontos, hogy a hirdetményt mihamarabb továbbküldje a környezetében élõ lehetõ legtöbb embernek, magánszemélyeknek, vállalatoknak és így tovább.

FIGYELEM!

SÜRGÕSEN adja tovább!

Amennyiben kijelzõjén beérkezõ híváskor az "A C E" betûk jelennek meg, kérjük, ne vegye fel, a hívást utasítsa el! Ez egy olyan vírus, amely tönkreteszi a SIM kártyát és megrongálja a mobiltelefont. Ezt az információt a Motorola, a Sagem és a Nokia is megerõsítették.

KÉRJÜK, A FENTIEKET MÁSOKNAK IS ADJA TOVÁBB!


 394  katyi Nekem tetszik!
0  
2012-02-10 12:15:31 

nagyjából megy!
Azt a célt szolgálja, hogy bebizonyítsa milyen dolgokra képes az elme, elképesztõ dolgokra........
tovább is megy, ............
csak ha gyorsabban írom, az enyém is ugyanolyan elképesztõ lesz!
:-DDDD és mégis.... naponta olvastok! :-)

 393  swalcsek   vlasza tsis hozzszlsra (392) Nekem tetszik!
0  
2012-02-10 11:12:28 

Köszi! ))) De azt nem írtad, hogy nem kell megfejteni, pedig kiváló agytorna.)))) Szeretem! )))

 392  tsis Nekem tetszik!
0  
2012-02-10 11:07:54 

"üzenet"

Nem az volt a lényeg, hogy valaki kiírja a megoldást, hanem hogy mindenkit szórakoztasson, aki olvassa . Persze, hogy nem nehéz. :)

 391  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2012-02-10 10:54:30 

Ez az .... azt a célt szolgálja, hogy milyen csodálatos dolgokra képes az elme. Elképesztõ dolgokra! Nehéz volt elsõre elolvasnod, de mire odaérsz ahhoz a sorhoz, az elméd automatikusan el tudja olvasni anélkül, hogy gondolkodjon kelljen rajta. Légy büszke, csak kevés ember tudja elolvasni. Ha tetszett, oszd meg másokkal is!

Tsis, ez nem volt nehéz, csak pontok helyére nem tudok rájönni! )))))))

 390  tsis Nekem tetszik!
1  
2012-02-10 10:46:21 

Agyteszt

*Az ember agya tök jó dolgokra képes. * *Ha eltudod olvasni, erõs az elméd! *

*3Z 4Z UZ3N37 4Z7 4 C3L7 5Z0LG4LJ4, H0GY B3B1Z0NY1754 * *M1LY3N C50D4L4705 D0LG0KR4 K3P35 4Z 4Z 3LM3. * *3LK3P35Z70 D0LG0KR4! N3H3Z V0L7 3L05Z0R 3L0LV45N0D * *3Z7, D3 M1R3 1D33R5Z 3HH3Z 4 50RH0Z, 4Z 3LM3D * *4U70M471KU54N 3L 7UDJ4 0LV45N1. * *4N3LKUL H0GY G0ND0LK0DN0D K3L3N3 R4J74. * *L3GY BU5ZK3! C54K K3V35 3MB3R K3P35 3L0LV45N1 3Z7. * *H4 7375Z377, 05ZD M3G M450KK4L 15! *

:)



 389  Aladin1   vlasza Hetedik hozzszlsra (388) Nekem tetszik!
0  
2011-02-02 17:57:31 

azt látom:D:D:D:D:D és én szivesen viselem, néha megszellõztetem, mert még a végén rám büdösödik::D:D:D:D:D:D:D:D

 388  Hetedik   vlasza Aladin1 hozzszlsra (386) Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 19:37:57 

Na akkor elmesélem:
Elõször is úgy olvastam (talán az alant felsorolt állatok hatására) hogy pandabunda :DDDD
Erre írtam a harminc év letöltendõt.
Aztán naná hogy miután lenyomtam az entert elolvastam mégegyszer...
... de tulképp egy értékes és magával ragadó prém minimum harminc évnyi letöltendõ magánzárkát ér amire általában az anyakönyvvezetõ ítél.
Szóval ki tudom magyarázni ám! :D

 387  silence Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 15:30:02 

"Elfojtott vágyak órák remények..."
Edda

 386  Aladin1   vlasza Hetedik hozzszlsra (384) Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 15:24:42 

de legalább Punnabundába??:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 385  Lionlady Nekem tetszik!
1  
2011-02-01 13:48:56 

Tudod-e, hogy:
- Az ételnek 7 másodpercre van szüksége ahhoz hogy a szájból a gyomorba érjen.
- Egyetlen hajszál tud akár 3 kg-ot is tartani.
- Egy férfi pénisze háromszor akkora mint a hüvelykujja.
- Az emberi csípõcsont stabilabb mint a beton.
- A nõk szíve gyorsabban ver mint a férfiaké. A lábon kb. 1 billió baktérium található.
- A nõk dupla annyit pislognak mint a férfiak.
- Az átlag ember bõre kétszer olyan súlyos mint az agya.
- A testnek 300 izomhoz van szüksége ahhoz is hogy lazán álljon.
- A nõk most kész vannak az olvasással.
- A férfiak még mindig azzal vannak elfoglalva, hogy összehasonlítsák a hüvelykujjukat a péniszüket.

 384  Hetedik   vlasza Aladin1 hozzszlsra (383) Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 12:01:54 

30 év letöltendõbe... ;)

 383  Aladin1   vlasza pepszi hozzszlsra (382) Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 11:15:23 

és tess mondani, a Punnabunda mennyibe kerül?? :::D:D:D:D:D:D

 382  pepszi Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 09:42:03 

Tudtam, de most mégis rosszul lettem!!!

 381  silence Nekem tetszik!
0  
2011-02-01 09:29:02 

Évente közel százmillió állat halálát kívánja meg az emberi sznobizmus. Ezek csak a legálisan elpusztított állatok száma, a feketepiacon becslések szerint ennek többszöröse.

A legegyszerûbb dolog tudatlanul szemet hunyni efelett, de ha megnézünk néhány pontos adatot, akkor minden bizonnyal kerülni fogjuk azt, hogy ezentúl igazi bundából készült terméket vásároljunk.

A közhiedelemmel ellentétben a szûcsök nem csak rókából, bárányból, nyúlból, nyércbõl vagy csincsillából készítenek kabátot, sapkát, kiegészítõt, hanem medve, leopárd, fóka, farkas, ocelot, vidra, nutria, oposszum, coboly, mókus, kutya, macska vagy patkányszõrmébõl is készülhetnek ezek a ruhák. Fõként ázsiai országokban használják elõszeretettel a nálunk kedvencként tartott állatok bundáját- a vásárló olykor azt sem tudja, hogy néhány kutya, vagy macska bõrét hordja magán, hiszen a címkén gyakran nincs rajta, hogy milyen állatból készült a ruha, így igen könnyû megtéveszteni a vásárlót.

Szerencsére az Európai Parlament megszavazta, a kutya- és macskaszõrme forgalmazását, importját és exportját tiltó jogszabályt. A Tanács jóváhagyta a tiltást, ami 2008. december 31.-tõl lép majd érvénybe. Becslések szerint csak Kínában mintegy kétmillió kutyát és macskát pusztítanak el a bundájukért, hogy ki tudják szolgálni az EU országainak igényét.
Szõrmeállatokat három fajtára lehet csoportosítani, tartásuk szerint.

Az elsõ csoportba a tenyésztett állatok tartoznak, akiket életük során egy kis ketrecben tartanak. Mire elérik a felnõtt kort, általában olyannyira kinövik a helyüket, hogy sem felállni, sem megfordulni nem tudnak- ezeknek az állatoknak a nagy része a mozgáshiány miatt súlyos végtagi rendellenességeket szenved.

Miután az állatok megnõttek, és a bundájuk a legértékesebb, „kíméletesen” végeznek velük: mivel vágni nem lehet õket, mert akkor sérül a bundájuk, másképp vetnek véget életüknek: gyakori megoldás a gázkamrába zárás, vagy az áramütés. A legolcsóbb megoldás mégis az, ha egy nagy dobozba zsúfolják az állatokat, és a láda egyetlen nyílását egy kamion kipufogócsövére kötik- addig járatják a motort, amíg az állatok el nem pusztulnak.

A rókákat áramütéssel végzik ki: egyik pólust a végbelébe, a másikat a szájába dugják. A kisebb állatokat –nyérceket, csincsillákat- megfojtják, vagy kitekerik a nyakát. A csincsillákat más helyeken árammal ölik meg: a nemiszervükbe vezetik az áramot. Az állat nem pusztul el azonnal, hanem hosszú és kegyetlen haláltusát vív, amíg ki nem múlik.

Hallottál már a perzsabundáról? Nos. A közkedvelt és drága perzsabunda bárány-magzatból készül. Mégpedig úgy, hogy a barit kivágják az anyja méhébõl, mert különben születéskor a szõre kiegyenesedne. Barit elevenen megnyúzzák, anya meghal.

Nagy Britanniában és Ausztriában már betiltották a szõrmefarmokat a kegyetlen bánásmód, tartás és kivégzés miatt.

A második csoportba a vadon élõ állatok tartoznak. Õket csapdába ejtik, és még vagy a helyszínen, vagy a „központba” szállítás után végeznek velük.

Természetesen az állatok élõhelyéhez, méretéhez, szokásaihoz mérten van kialakítva a csapda:
A hurokcsapdákba nyulak és mókusok kerülnek, akik hosszú, fulladásos halált halnak. A hód, vidra elfogásához víz alatt mûködõ fullasztócsapdát használnak- a belekerült állat mintegy 11 percig küzd az életéért-majd a tüdeje megtelik vízzel és megfullad.

A csapdák kegyetlen fájdalmakat okoznak, nem ritka, hogy az állat lerágja a végtagját, hogy szabadulhasson – sejthetjük, hogy ekkor is csak néhány napja lesz hátra a vérveszteség és fertõzések miatt. Nagy részük meg is hal, mire odaérne a csapda kihelyezõje.

Akik túlélik a „beszerzésüket”, ketrecekbe kerülnek, néhány óra múlva megzavarodnak: körbe-körbe forognak, és ha többen vannak együtt, kannibalizmusra vetemednek. Mivel csapdába ejtéskor az állatok bundája könnyebben sérül, ezért belõlük kb. 3x több kell egy-egy kabát elõállításához, mint a szõrmefarmokon élõ társaikból.

A szõrmeállatok harmadik csoportjába a társállatok tartoznak. Bizony-bizony, kutyák és macskák. Fõként ázsiai országokban használják õket nem háziállatként…. Õket az utcáról fogják be, vagy lopják el- néhány fotón a kivégzett állaton még ott van a bilétás nyakörv is… Szõrmejáték, bunda, szõrme kiegészítõk, gyermekjátékok készülnek a szerencsétlenül járt, elkóborolt állatkákból. a belõlük készült termékek felvevõpiaca fõként Európa…

Fõleg a Fülöp-szigeteken és Kínában –ahol semmilyen állatok védelmérõl szóló törvény nem létezik- különös kegyetlenséggel ölik meg a szõrmeállatokat: egy nagy ketrecbe összezsúfolva vízbe lógatják õket, vagy egyszerûen csak fejbe vágják, hogy elveszítsék az eszméletüket, és már kezdik is a nyúzást. Sejthetitek, milyen pokoli kínokat él át egy-egy magához tért állat mindeközben.

Van egy speciális része is a szõrmeállatoknak. A bébifókák. 1996 óta ismét legális a fókavadászat, ezért egyre több állatot ölnek meg- bunkóval verik agyon õket. Igen ám, de olykor csak az eszméletüket vesztik az állatok, nem pusztulnak el, és nyúzás közben magukhoz térnek és öntudatuknál vannak… Évente több mint 300.000 baba-fókát mészárolnak le különös kegyetlenséggel a bundájukért. A szõrme nagy része szintén Európában kerül értékesítésre. Az Európai Unió törekvései között szerepel, hogy a fókatermékek importját betiltsák. Reméljük, mihamarabb sikerülni fog.

Szerencsére egyre több híresség figyel fel az értelmetlen gyilkosságokra és teszik le voksukat a mûszõrmék mellett, és tiltakoznak a valódi prémek ellen.
Olyannyira, hogy olykor nyílt levélben intéznek néhány kedves szót egy-egy prémet viselõ, reklámozó celeb-társukhoz is. Így tette ezt Bridget Bardot is, miután tudomására jutott, hogy Sophia Loren egymillió dollárért arcát adta a legnagyobb olaszországi bundakereskedelmi vállalatnak (Annabella).

A levél egy részlete:

„Amikor bundában jársz, ne feledd, hogy egész állattemetõt viselsz a testeden”
Milyen igaz! Hogy miért is? Nos, akkor szavak helyett most beszéljenek a számok:
Egy medvebunda 2 medve életébe kerül.
Egy leopárdbunda 6 leopárd életébe kerül.
Egy fókabunda 8 fóka életébe kerül.
Egy farkasbunda 12 farkas életébe kerül.
Egy kutyabunda 10-15 kutya életébe kerül.
Egy ocelotbunda 15 ocelot életébe kerül.
Egy rókabunda 18 róka életébe kerül.
Egy vidrabunda 20 vidra életébe kerül.
Egy macskabunda 24 macska életébe kerül.
Egy nutriabunda 30 nutria életébe kerül.
Egy perzsabunda 36 újszülött bárány életébe kerül.
Egy oposszumbunda 40 oposszum életébe kerül.
Egy nercbunda 50-60 nyérc életébe kerül.
Egy cobolybunda 80 coboly életébe kerül.
Egy csincsillabunda 150 csincsilla életébe kerül.
Egy mókusbunda 400 mókus életébe kerül.

Kegyetlenség, iszonyatos kínok, borzalmas halál. Mindezt a sznob emberek lelkivilágának békéjéért.
MEGÉRI?!

 380  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 08:24:53 

Nem vág, mert a kezemben szorongatom közben! )))

 379  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 08:23:07 

Vigyázz Kriszta! csak vékony könyvet olvass, hehogy felbevágjon :DDDDDD

 378  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 08:17:54 

HBO-m nincs, könyvem, viszont van! )))))
olyan jókat tudok aludni rajtuk, mint az ihajla! DD

 377  Milady Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 07:59:10 

Nézd az M1-et, M2-t, HBO-t, HBO2-t. Ezeken nincs reklám film között.

 376  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 07:57:11 

Pedig én úgy imádom a reklámok között sok kis apró filmet! DDD

 375  Milady Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 07:49:01 

Akkor még reklámot se kell nézni :D:D:D

 374  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 07:32:44 

Kandida?
Miért nem rögtön hüvelygomba????? DDDDDDD

 373  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-11-03 06:33:33 

Pár hónapja én is alkottam neveket, de, arattak sikert! DDDD
Köztük volt a Kandida, aztán látom, megelõztek! DD

oldal: /13
sor: idrend: