CsodaCsiga Főlap
2024. április 25.   csütörtök   Márk, Ajnácska, Izmael   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Ego.csiga > "miĂ©rt önzõek az emberek???"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
miért önzõek az emberek???
 14  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-01-09 15:32:41 

Zizike, ne fogd fel a dolgot ennyire tragikusan! Felnõtt ember vagy a nagyi is az, és le kéne ülnötök megbeszélni a dolgot, mert talán õ is megértené, hogy, bár nála van a kislány, de te meg tudod segíteni, megadni valami olyat, amit õ a kisnyugdíjából nem tud, hasonlók!
Ha, mind a ketten a sértõdöttet játszátok, ez Patríciának a legrosszabb, hiszen szeret benneteket!
Ennyi évesen, viszont csak gyötrõdés neki, mert mmég nem érti, nem is értheti a felnõttek közötti harcot, ami érte folyik ugyan, de nem tesz jót neki!!

 13  zizike Nekem tetszik!
0  
2007-01-09 14:53:23 

swallow köszi a hozzászólást és egyetértek veled én szeretem az idõs embereket és mindigis tiszteltem és tisztelem õket és ezért én nemis haragszom rá hiszen hogyanis tehetném szereti a kislányt Patríciát .és tudod mit szerintem minden ember önzõ még azis aki nem ismeri be így énis és ezt soha nem tagadtamde a szeretetem erõsebb ezért nem zaklatom õket csak fáj!! csöndben és magányosan elviselem ennyi eztis azért írtam le !!nemis tudom miért talán kíváncsi voltam ki mit szól hozzá igazán csak az tud szeretni aki eltud engedni és én elengedtem mindenféle rossz dolog nélkül itt értem a zaklatás meg egyéb dolgokat!!én nem vagyok az a fajta!! tudod mi esik egy kicsit rosszúl amikor a barátnõm meghalt írt egy búcsú levelet és abba arra kért hogy segítsek nekik és amikor a temetõbe kimentem egyedûl éjszaka megigértem neki de ezt nem tudom betartani és ez egy kicsit rossz érzéssel tölt el de megbékéltem ha felnõ és szeretne látni az én ajtóm mindig nyitva áll elötte!!!!és tudjátok mi a szép benne hogy amikor mobil közedlbe jut mindig dob egy sms-t szóval nem felejt el és ennek örülök!!!mégha titok akkoris!!

 12  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-01-09 01:17:56 

Most olvastam a történetet, és engedd meg Zizike, hogy én is hozzászóljak!

Azt gondolom, hogy egy 70 éves nagyit nem az önzõség vezérel ebben az esetben, hanem a tapasztalat, a törõdés, és a félés, hogy hogy az unokáját is elveszítheti. Az idõs emberekkel ugyanannyi türelem kell, mint a gyerekekkel.
Azt gondolom, ha teadélutánra viszi az idõsek otthonába, ott tosszat nem tanul a gyerek, hiszen tapasztalatból tudom, mert ott dolgozom, hogy ott sem hülyék vannak, akik sokan hiszik, hanem idõsek, akiket a családjuk idõ híján nem tud ellátni, és nagyon tudnak örülni egy gyereknek, ha az meglátogatja õket!
Tudom, és érzem a soraidból, hogy most szereted a kislányt, de gondolj bele, mi lesz, ha igazi lázadó tinivé nõ, és odavágja neked, neki nem parancsolsz, mert nem vagy az anyja!
Mi lesz akkor, ha neked is lesz sajátod, és jobban fogod szeretni õt, márpedig jobban fogod, érthetõ okokból!
Tudom, hogy téged is az vezérel, hogy szereted a kislányt, és a legjobbat akarod neki,ugyanúgy, mint a nagyija!
Akkor te is önzõ vagy?? Nem hinném, hogy itt bárki az lenne, de valami középutat kell keresned, ha nem akarod végleg elveszíteni!!
Minden esetre nagyon sok sikert kívánok neked!! )

 11  zizike Nekem tetszik!
0  
2007-01-04 15:19:25 

drága csybeanyo nem akarom elvenni sem semmi hasonló akkor nem értetted meg a lényeget eltiltott tõle mert szeret minket se levél se telefon se semmi és pont ez benne a pláne hogy nem akarta senki elvenni tõle csak szeretni de nem engedi pont ezért a kérdés miért önzõek az emberek ??szeretet miatt eltiltani?????????????nekem ez a magas!!!máskülönben már a sok nagyimamától és nagypapától lett koravén a kislány mert kb egy 20 éves szintjét üti és ez nem rosszindulat hanem tény

 10  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2006-12-24 11:26:53 

szerintem ez nem önzõség,hanem szeretet,felelõsség érzet és kötelesség tudat.
mégiscsak a halott lánya gyermeke. szerintem te se adnád oda senkinek az õ helyében.
azt nem tudom elképzelni,hogy a nyugdíjas teadélután olyan nagyon ártana egy gyereknek. ha most nem is érzi,de késõbb
emlékezni fog az ott hallottakra.
jogilag sem tudod elvenni a gyereket tõle, maximum kérheted a gyerek feletti felügyeleti jogodat. de ezt sem biztos,hiszen nem vagy vérszerinti rokona.
tudod,gondolj arra,hogy karácsony van,a szeretet ünnepe. tedd félre minden haragod,indulatod és menj el hozzájuk,ne követelj csak legyél velük,mint egy baráti látogatáson szoktak lenni. talán,ha a háttérben maradnál és csendesen támogatnád õket és nem a pénzre gondoltam,akkor jobb lenne. próbálj megértõbb lenni,gondolj a barátnõdre.lehet,hogy forog a sírjában.
inkább azt érezzék,hogy mellettük van valaki és nem ellenük. egy 11 éves kiskamasz sok mindennel elégedetlen.ha te nevelted volna akkor se marad ki a tinédzser lázadás. ne bíztasd inkább legyél neki a háttérben a támasza.
kívánom neked,hogy meg tudjátok oldani ezt a helyzetet mindenféle jogi tortúra nélkül és békességben éljetek egymással.
egy nagymaminak az unokája a minden. ne akard megfosztani ettõl.

 9  zizike Nekem tetszik!
0  
2006-12-24 00:51:13 

az én szemszögembõl a nagyi mert a kislány szeretett volna velünk lenni énis szerettem volna ha velünk lett volna mi megkérdeztük mit szólna hozzá ha nálunk lakna de nem engedte a gyereket pszihológushoz kellett kishíján hordani mert a mama nem engedi !!!akárki akármit mond de egy 11 éves kislánynak egézségesebb fiatalokkal lennie én 29 vagyok a mama 70 valamennyi idõsek othonába hordja teadélutánokra és még sok egézségteln dolot erõszakol rrá a gyerekre ami neki nemaz hiszen 70 éves de egy gyereknek az és nem akarja hogy külön legyen tõle amit én megértek de csak a saját szempontját veszi figyelembe és senki másét fõleg nem a gyerekét és ez benne az önzõség szerintem

 8  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2006-12-23 20:30:23 

na de itt most ki az önzõ? a nagyi? a gyerek? vagy netán te?

 7  zizike Nekem tetszik!
0  
2006-12-22 05:42:18 

azért köszönöm a biztatást:)

 6  sziszko Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 21:03:37 

Kemény dió ez a történet és remélem hamarosan megoldódik!
Mindig a gyerek Ă©rdeke a legfontosabb!
Ajánlom a gyámügyiseket segítség képpen, õk talán tudnak valami megoldást.
Mert ha a nagyi nagyon öreg és fél, hogy meghal és te leszel a gyámja gyereknek, tartanotok kell a kapcsolatot!
Sok sikert! :)

 5  zizike Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 18:32:48 

akkor hozzá tartozik a történethez hogy kerek legyen olyan mély depresszióba estem amikor meghalt a barátnõm hogy elköltöztünk és nem mentem egy pár évig hozzájuk az elsõ pár évrõl van szó de a nagyija megkeresett minket és õ volt aki személyesen kért arra hogyha vele történik valami akkor legyek én a nevekõje mondanom sem kell nem akartam az egészet az apja miatt mert a mai napig iszik de jött és hívott addig amíg be nem adtam a derekam és bele mentem megcsináltuk a hivatalos papírt amit õ sietettet a kora miatt én közben hadban áltam a szüleimmel miért kell nekem velük foglalkozni dehát szeretem a kiscsajt:))és e közbe jött a nagyi féltékenysége ha õ nem keres meg akkor a mi napig nem keresem meg nehéz volt látni hogy a kislány tisztára az anyukája és nekem az amit magával tett évekre meghatározta az életem rossz értelemben ami még ettõl rosszabb hogy közbe biztatta a mama a kislányt hogy majdén fogom nevelni naná hogy ragaszkodó lett !!nem egedtem /tünk neki meg mindent és nem akaram a mamától elvenni még a mai napig sem csak kapok levelet amit titokban szokott feladni és nagyon rossz neki de még annyi ilyen van ebben a dologban és nehéz megitélni ténylegesen kinek van igaza nekem a mamának vagy a kislánynak:(((

 4  sanga Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 16:35:37 

Nem 1Xrû a dolog.Tény:a gyerek mindig afelé húz,aki mindent +enged neki.A nagyi viszont már nevelt fel gyereket és talán tudja,késõbb mi szolgálja a gyerek érdekét.Apró példa:1 tizenéves(kivételek vannak)"képtelen" a metrón átadni az ülõhelyét 1 terhes nõnek(és +várja,míg 1 öreg átadja,mert az öreg tanult vmit).Ez csak nevelés kérdése.

 3  sziszko Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 16:18:42 

NĂ©zd Zizike!
Mivel nem tudom gyermeked van, vagy nincs és nem tudom milyen rokoni kapcsolat van (ha van) köztetek, de azért próbáld elképzelni milyen lenne, ha a Te gyermekedet pl. válás után a párod szeretné nevelni! Még ha tudnád, hogy jó kezekben van sem adnád oda. Én tudom milyen gyerekeken veszekedni!
Ne vedd el a nagymamától! Megértelek téged is, de hidd el az a gyerek azért szeretne veletek lenni, mert Ti nem tiltjátok semmitõl, gondolom kényeztetitek. Míg a nagymama azért szoros gyeplõn tartja, mert így a helyes.
Hidd el tudom mirõl beszélek! A lányom 13 éves és Õ is ott élne ahol nincsenek tiltások, sokkal engedékenyebbek az apja szülei, mert elsõ unoka. És sajnos szívesebben lakna ott! :(( Mert még nem tudja, hogy a tilalmak és a szabályok érte vannak, nem pedig ellene!
Nagyon valószínü, hogy a nagymamának sem könnyû és úgy segíthetnél a dolgon, ha a nagyival együtt beszélnétek a kislánnyal errõl a dologról. Magyarázzátok el neki, hogy ez nem így mûködik! Hagyd a nagyinál lakjon ott továbbra is, de biztosítsd a nagyit, hogy rátok továbbra is lehet számítani.
De ez csak az én véleményem!
Sok sikert a továbbiakhoz! :))

 2  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 15:13:40 

Hát..gondolkozz a nagyi fejével...ha Te lennél az unokád egyetlen vérszerinti hozzátartozója, Te is nagyon félnél, hogy egyedül maradsz, a kislány elkerül Tõled...sajnos ez a történet azért nem olyan egyszerû, mint ahogy Te azt elmesélted..:(

 1  zizike Nekem tetszik!
0  
2006-12-21 13:50:00 

még nem írtam forumba ugy hogy én nyitottam volna az elején kezdeném pici kis történetemet:(
Volt egy nagyon jó barátnõm született egy kislánya !De volt egy gyógyíthatatlan betegsége soha nem hoztuk szóba mindig a mának élt köben férjhez ment a világ talán legrosszabb emberéhez!!Született egy kislányuk aki egy tündér a mai napig!! Amikor a kislány egy éves lett a barátnõm öngyilkos lett itt maradt a pici lány egy olyan apával aki ivott munkát kerûlt stb........../és verte a barátnõmet/itt marad a kislány és mi az anyai nagymamával ugy döntöttük beadunk egy gyerek elhejezési pert a mama részére mivel én voltam a perdöntõ tanu naná megkapta a gyereket azótais neveli ennek kb11 éve a probléma csak most egy pár éve kezdõdött a kislány azt mondta nekem egy nyári 3 honapos nyaralása végén nem akar minket itt hagyni és azt szeretné én legyek az anyukája a férjem pedig az apukája:)) ez egy kislány szájából elég megdöbbentõ volt úgy hogy a nyagyi gyönyörüen nevelte !!de a kislány igazi családot akart magának ahol van egy anya és egy apa mire ezt elmondta a nagyinak és eltiltott minket egymástól nem láthatom és nem beszélhetek vele még a leveleimet sem kapta meg!! persze megértem a nagyit de õ mért olyan önzõ hogy nem látja be mennyire öreg és azzal még nem veszti el ha mi nevelnénk tovább miért ilyen õnzõ az ember miért csak a saját érzései érdeklik !!mindent megadtunk neki mindenhova vittük magunkal lelkileg érzelmileg mindet megkapott tõlünk sõt még többetis én akkoris ott lettem volna ha a mama meghal !!így senki nem lesz mellette és elkallódik ez mire jó vagy csak az én felfogásommal vannak gondok?????????????????

oldal: /0
sor: időrend: