CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 28.   cstrtk   Gedeon, Johanna, Gida, Ixion, Janina, Kapisztrn, Katapn, Szixtusz   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Egy érdekes cikk a hazugságról:"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
Egy érdekes cikk a hazugságról:
 56  mezogy Nekem tetszik!
0  
2007-08-21 20:47:30 

haljuk a majdnem kormányzopárt mit mond a sikeres tuzijaték lebonyolitás után? mert ugye elotte sorta a sarat rendesen!! ez tán nem hazugság?

 55  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-10-17 14:30:27 

azonis ellehetne gondolkodni hogy vajon eg ynemzeti unnepp oktober 23. vajon mi kézteti a politikusok egy részét arra hogy hogy pártrendezvénynek használja ezt a lehetoséget! összefogni kéne ezen a napon nem mégjobban megosztani az embereket!!
ezután igazán meglehet kérdojelezni a magyarságát az résztvevoknek mert ahelyett hogy adoznának az emléknek még elmélyitik a gyuloletet!! kibaszott nagy magyarságérzetuk lehet!!

 54  viva Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 12:28:46 

Tiszta kereszteshadjárat!!!!!!

Ha nem megy törvényessen, akkor irány ki a térre, térintsünk erövel.

A cél szentesit minden eszközt, már ha a mi céljainkrol van szo!!!!

Mondjuk a magunk igazságát, közben tesszük ami nekünk tetszik.

Ezt tudom irhattam volna a " miért nem hiszel Istenben" topicba is, de valahogy furcsa a párhuzam.

 53  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 10:11:08 

ebbol is látszik nemvagyok jo magyar ember ellemben a tiltakozokkal!! mert ok azok!! és buszkén viselik ezt a titulust!!:D:D

 52  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:58:28 

Én is egyetértek 25-tel:)
kosutth tér= Kossuth tér

 51  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:56:32 

Elolvastam:-)
De ha válaszolt, akkor miért kérdezted, hogy miért nem válaszolt?
Ehh, ugorjunk! Én is örülök...végülis:-)

 50  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:43:27 

egyetértek 25 tel!!
énszámomra az sokkal fontosabb hogy a kosutth téren miért álják el a biciklis utat?
mert ök mindenkire tekintettel vannak!!:D:D
és remélem hogy ez is jellemzett engem!!:D:D
ha jolemlékszek amikor kipattant ez a 3/3 as ugy hogy az apja azvolt nemmintha számitana deh nemazt mondta az emberunk hogy lemond? aztmondja: fleto elhatárolodik a tárgyalásoktol? egy musorban aztmondta még a választások elott az urge hogy nemhajlando beszélni vele egy szotsem mert egy ilyen alakkal nincs mirol beszilnie!!
kihatárolodik kitol? ahelyett hogy összefognának egymást basszák!! ezért tart itt ez a "kurva ország" mert ez egy kurva ország és nyuves is!! igaza van!!

 49  airman Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 21:27:02 

Albundi, tudnád ha a 25 ös bejegyzést is olvastad volna, :DDD :PPP
(különben válaszolt nekem dromedar2, csak távcsiban, mert nem tartozik szerinte a kérdésemre adott válasza
a nagy nyilvánosságra:)

 48  viva Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 17:07:09 

A közgazdász szerint nemzeti egység helyett arra van szükség, hogy egy megfelelõ többséggel rendelkezõ parlamenti erõ jó törvényeket hozzon, és a végrehajtó hatalom azokat "vaskézzel" végrehajtsa. Fontos, hogy a politika a társadalommal õszinte és tisztességes párbeszédet folytasson, megmagyarázva a jelenségeket és a szükséges intézkedéseket. Ennek hiánya az, amit a megtévedt elemzõk félreértenek, és válságként elemeznek – írja a szakember.

Bauer úgy véli, hogy a politikai elit az "õszintétlenségben, az önérdek érvényesítésében, a gátlástalan, romboló populizmusban" olyan mélyre süllyedt, ami nemcsak a nemzetközi összehasonlításban, de az új magyar demokrácia történetében is kirívó. "Ez a politikai elit válsága, de nem az országé!" A közgazdász hozzáteszi: az ország negyven százalékkal jobban él, mint hat évvel ezelõtt.

Bauer mind a kormányt, mind az ellenzéket bírálja írásában. Mint fogalmazott, csúnya dolog, hogy a kormány a választások elõtt nem ismertette az államháztartás valós helyzetét, az pedig teljességgel elfogadhatatlan, hogy a csõd szélén még adócsökkentésekrõl hoz törvényt a parlamenti többség.

"És mit akar a hatalomvágyó népvezér, amikor utcára visz tízezreket, és az alkotmányos kereteket feszegeti? Miért nem akkor kapott az erkölcs fegyveréhez az ellenzék, amikor botrányos adócsökkentési törvényeket hoztak. Vagy nem jó üzlet választás elõtt adócsökkentés ellen ágálni? De azért erkölcsös lett volna! Vagy mégis az üzlet a fontosabb? Miért lenne erkölcsösebb, ha egy másik ember venné át a kormányzást a miniszterelnöktõl? Vagy csak arról van szó, hogy õ kevésbé lenne veszélyes a következõ választáson a nemzet miniszterelnökére?" - teszi fel kérdéseit a közgazdász. (Népszabadság)

 47  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 09:32:15 

Airman, légy oly kedves akkor olvasd el a 35.-ös bejegyzést és kérdezd meg melyik hunyó ki?

 46  airman Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 20:42:09 

dromedar2! ezt te mondtad nemrég: "egyre többen szólnak úgy hozzá, hogy látszik, el sem olvasták. " ez terád is vonatkozik hisz kérdeztem tõled valamit a 33. bejegyzésben és nem vélaszoltál, hisz el sem olvastad a beírásomat, akkor most ki is a hunyó?:DD

 45  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 14:01:32 

Most megint belevauzok, bár, lehet, hogy ki fogok kapni!! )

Nekem akkor lenne jó, ha nem kéne ilyen topikot olvasnom, nyitnom, (bár ezt nem tettem meg) ha, életemet, a hártalévõ részét biztonságban tudnám, tudnám, hogy a srácaimnak sokkal jobb lesz, ha tanulhatnának kedvükre, nem a pánztárcámtól, haenm a tehetségüktõl függne, ha, utána el tudnak helyezkedni, családot alapítani, és szeretném a majdai unokimat is boldognak látni!!
Olyan nagy kérés ez, tessetek mondani?

 44  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 13:59:44 

Nos Dzsunior jogos. Az a baj, hogy a másfél évbõl nem jut Orbán az észbe.
"Oszt jó napot"- ugye?

 43  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 13:30:11 

Becc, én mindkettõ miatt:-)

 42  beccc Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 11:56:30 

Albundy, dromi2
Én nem védtem a fideszt szívtam miattuk is eleget.

 41  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 11:44:48 

javítás: az utolsó bekezdésben a másfél után kimaradt az év..csak a teljesség kedvéért.

 40  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 11:43:05 

Nem tartom szerencsésnek, hogy amikor elfogynak az indokok, akkor jön ez a királyi többes, meg az általánosítás...a háttérben korábban is ment a susmus, boríték, korrupció...sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni. De nem emlékszem arra, hogy ilyen szervezetten és tudatosan ment volna a választok megtévesztése és átverése

...egyébként pedig egy Kormányfõnek tudni kéne egy beszédet úgy megfogalmazni, hogy ne kelljen végighallgatnom 25 percet, hogy összeálljon a kép. (bár kétlem, hogy 25 perc után felkapnám a fejem, hogy igen, most már értem mit akar Gyurcsány). Ilyen retorikai hibába bukott bele anno Kövér is...és azt hiszem akkor sem izgatott egy baloldalit sem, hogy mit is akart összeségébe mondani, csak kiragadtak egy szerencsétlen mondatot (kötél, felakasztás, stb.) Tehát Gyurcsány, ha már a szavakkal játszik, akkor fel kell vállalnia, hogy ezeknek súlya van. Mert a sok embernek ha azt mondják, hogy négy évig nem csináltuk semmit, nem az elmúlt 16 évre aszociál és a másfél hazugságból, pedig nem Orbán jut az eszébe...nos ennyi, ami talán egy pártatlannak is illik felismernie...

 39  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 11:01:43 

Dzsunior, az eddig is így volt. Disznóság, elismerem, de a vekker tényleg jó jelkép. Sok választó még csak most ébredt és néz körül a világban:
-Jé! Minket becsaptak!
(holott ez az eddig kormányzó mindhárom párt esetében így történt)

 38  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 10:55:52 

Albundy, ki ne találd, hogy a pártatlanokat hidegen hagyja az egész Kormány manipulációja! Nem emlékszem arra, hogy bárhol is azt mondtam volna, hogy Fidesz a demokrácia mintaképe. Egyszerûen csak az háborít fel, talán nem jogtalanul, hogy ebben hülyének néznek, semmibe veszik a költségvetési adatokhoz való betekintésem jogát és ehelyett mindenféle fiktív adatokkal trükköznek, hogy aztán a választok arcába vágják, hogy a költségvetési hiánnyal nem lehet kampányolni...ezek szerint, Neked nincs hozzáfûznivalód ahhoz, ha átvernek a palánkon, ha a saját kényelmüket rajtad verik le, és olyan megszorításokra kényszerítenek rá, ami körültekintõ, lelkiismeretes politikával elkerülhetõ lett volna...

A kanadai szerzõdésrõl feltételezem igazad van...nem ismerem a történetet, de nem vonom kétségbe az efelõl szerzett információid. A magyar vagyon esztelen kiárusításáról természetesen mindkét oldalon bõven tudnék példákat felsorolni. Bár a bal oldal részérõl, már teljesen bizalmatlan vagyok, hogy az általuk kötött szerzõdéseknek, befolyt összegnek, stb. vajon mekkor igazságtartalma van az elmúlt idõszak történéseit ismerve....

 37  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 10:30:24 

Dzsunior! Nem Gyurcsány szimpatizáns a több, henem a pártatlan. Nem azt vitatják a pártatlanok, hogy Gyurcsány hazudott, hanem, hogy más is ezt teszi. És nem azért, mert nem szabad leírni Gyurcsányról a véleményt, hanem azért, mert nem CSAK a Gyurcsányról kell hõzöngeni. És hiába ragozzák az Orbán szimpatizánsok a témát, akkor is volt Kaya Ibrahim, Magyar Vizsla, szerverügy és még sok minden más.
(természetesen a másik oldal is rendelkezik negatív páldákkal)- hogy pártatlan legyek.
Végül egy kérdés:
Vajon fordított esetben, mondjuk, ha Kanadában élne jópár ember, mit szólnának ahhoz, hogy egy kormányzó párt csak úgy felmond egy érvényben levõ szerzõdést, mert a kanadai cég szerinte tú jól járt? (Ferihegy-B terminál) És vajon most mit szólunk ahhoz, hogy 20 milliárdot kell kicsengetni ennek a cégnek, mert megnyerte a pert a Magyar Állam ellen? Érdekes, egy vekker órás sem hõbörög most. Fordított esetben pedig már nagy faliórákkal rohangálnának a Kossuth téren :-DDD

 36  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 10:30:10 

Nos azt hiszem, ez a fórum is eljutott arra a sorsra, mint sok társa. Egy cikkrõl érdekelt volna a véleményetek, és egyre többen szólnak úgy hozzá, hogy látszik, el sem olvasták. De egy fórumon mindenkinek joga van bármit hozzászólni, tehát nem panaszkodom, csak nem látom értelmét a továbbiakban. Majd még indítok fórumot, ha találok valami érdekeset, ezt a részemrõl befejezettnek tekintem.

 35  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 10:21:19 

És te hogy vagy ettõl az igazán építõ jellegû kérdéstõl Airman? Jobb valamivel?

 34  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 10:21:17 

Olvasgatom ezt a topicot (ami majdnem egyenértékû a másik politikiai topiccal, csak itt több a Gyurcsány szimpatizáns).
Igazából, mielõtt itt áradoznánk a kormányfõ "hõstettérõl" azért érdemes elgondolkozni pár kérdésen.

- Gyurcsány tehát nem bevallotta, hanem LEBUKOTT az öszödi beszéddel. Vajon ez a hirtelen pálfordulás (felejtsük el a hazugságot) akkor is bekövetkezett volna, ha nem szivárog ki semmi? Ha mondjuk ez a következõ választásokig nem szivárog ki, akkor elvileg mi vagyunk Európa leggazdagabb országa, van eurónk és fülsüketítõen dübörög minden, gyakorlatilag pedig amolyan kis gyurcsányi hazugságok naív benyelõi vagyunk...
- Vajon ha valaki hazugsággal kerül hatalomra, hazugsággal tartja meg, az hirtelen igazmondó juhász lesz?
- Vajon akkor is többséggel nyert volna az Mszp, ha idõben kiderül, hogy a költségvetés ekkora deficitbe van, és világossá válik a négyévnyi semmittevés?
- Vajon rajtunk kívül még hány ország viselné el, hogy az elsõ embere hülyét csinál belõlük, hiteltelenné teszi magát és az egész pártját ráadásul még egy sajnálom a történteket mondat is csak hónapokkal az események után képes kinyögni - erõs ellenzéki nyomásra?
- Vajon melyik a nagyobb bûn. Igérni valamit és nem betartani, vagy Patyomkin falut építve átverni a potencionális választóidat, megspékelve egy kis betarthatatlan igérgetéssel...mert szerintem az utóbbihoz vastagabb bõr kell.

Végül egy utolsó kérdés:
- Vajon fordított esetben az Szdsz - Mszp egy esetleges nyilvánvaló Orbán hazugságra hogy reagálna?
- Vajon elfogadná azt a magyarázatot, hogy ez van gyerekek, de mostantól minden más lesz, elõre kell nézni, nem hátra!

Úgyhogy jó lenne, ha ezt a nem történt semmi, csak az ellenzék vergõdik hozzáálláson egy páran változtatnának...

 33  airman Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 00:27:33 

dromedar2! csak azt szeretném kérdezni, hogyy megváltozott az életed (jobb lett) mióta megnyitottad ezt az oldalt?:))

 32  tokos Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 20:53:53 

Sokan azt hiszik,a fidesz ellen vagyunk! Tévednek:a hazugság ellen vagyunk!

 31  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 20:45:21 

Egy kis emlékeztetõ:
Az úgynevezett Fidesz-közeli cégekkel kapcsolatos botrány nem sokkal a párt 1998-as kormányra kerülését követõen robbant ki. A gyanú szerint a kilencvenes évek közepén több mint tíz, adósságokkal és köztartozással terhelt céget adtak el egy Kaya Ibrahim nev? török vendégmunkásnak, és egy Josip Tot névre hallgató horvát kertésznek.
A tranzakció folytán a régi tulajdonosok cégeikkel együtt a tetemes adósságoktól is megszabadultak. Mivel az "új" tulajdonosok állították, hogy semmi közük az ügylethez, az adófizetõk pénze elúszott. A rendõrség háromévnyi nyomozás után, 2001-ben eredménytelenül zárta le az ügyet.
Ki emlékszik, melyik párt cégeirõl volt szó?

 30  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 17:41:36 

Becc! A Fidesz idején is volt hálapénz. Kár a népszavazásra kenni az egészet.

Pár napja beírtam az egyik topikba, miért van mindenki felháborodva, amikor aki teheti nem mond igazat az APEH- nek, a TB bevallással is gondok vannak...stb. (kaptam érte rendesen) De nem ragozom tovább. Amit Dromedarnak köüszönve elolvastam, teljesen igaz és mélységesen egyetértek vele.

 29  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 13:34:17 

"Az vesse rá az elsõ követ, aki büntelen közületek!"
Én, aki a mindennapos megélhetésért küzdöm. Aki elkeseredetten nézi a papíron lévõ fizetését... És most bevallja mit ér az élete. Munkavállalói hozzájárulás: 3438 Ft, SZJA elõleg: 59095 Ft, EB járulék (term.beni): 9168 Ft, Eb járulék (pénzbeli) 4584 Ft, NyB 1146 Ft, Mny tagdíj: 18336 Ft. Kamarai tagdíj: 469 Ft.
Hazudok... Mikor azt mondom a gyerekemnek, hogy jövõre biztosan elmegyünk nyaralni... És még ezer dologban. Mert még van rajtam bõr, amit nyúzni lehet. Még van büszkeségem és akaraterõm, kitartásom, hogy igenis, menni fog. Így vagy úgy, de menni fog. Én szemét vagyok, mert fizetem az adóm, a közterheket, a számláim. Mert kertesházam van, adósság nélkül, mert kocsim van, mert kutyám, macskám, egerem van. Büntess, mert szültem 2 gyereket. Amikor a szülõin közlik, hogy az is kap támogatást, akinek a szülei csak 8 általánost végeztek. Magyarázzam ezek után a gyereknek, hogy tanulni igenis érdemes?
Rongy ember vagyok... Mert nem kérek számlát a fodrásztól, a gázszerelõtõl...
Rongy ember vagyok, mert veszek bérletet, mert fizetem a számláim, iskolába járatom e gyermekeim, mert minden nap helytállok a munkahelyemen, mert hajlandó vagyok tanulni tandíj ellenében is. Taposs meg, Fõleg TE, aki ezt a cikket írtad... Nem volt bátorságod ÉN-t írni?
Én voltam és leszek is a parlament elõtt. Mert ami a munkám, azt becsülettel végzem, adom hozzá a nevem, ha hibát követek el, akkor beismerem, nem késõbb, azonnal. Mert akkor és ott tehetõ jóvá, nem késõbb...
Kövezz meg...

 28  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 12:12:43 

...ja, és mielõtt elfelejtem: ma van az Országház Napja...

nem kéne már végre leserelni róla az állványokat?:DDDDDDDDD

 27  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-10-08 12:10:01 

Dromikám nem ezt hivják ideológiának?:DDDDD

mindent megtehetsz ha elõtte /vagy utána/ megideológizálod magadnak hogy mit miért csinálsz/gondolsz :DDD
ez a baj a mai világgal, régen lehetett eszméket cserélni, manapság már mindenki csak a maga igazát akarja másokra eröltetni...
nem vagyunk egyformák /ez benne a szép!!/ és ha a viták kicsit hevesebbre is sikerülnek, attól még nem kevésbé élvezhetõ amiket ide irtok :DDD

oldal: /1
sor: idrend: