CsodaCsiga Fűlap
2024. februŠr 29.   csŁtŲrtŲk   Elemťr,   
Fűlap ·  · Chat · TŠvirat · TŠrskeresű · Kťpeslap · Fůrum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplůk · BANK
RegisztrŠciů · Kapcsolataim · TŠrsaim ·  · Bulikťpek · MMS ·  · JŠtťk · Horoszkůp · Linkek · Hirdetťs · Radiů

CsodaCsiga > Fůrum > Ego.csiga > "Steriliz√°ci√≥"
ŕJ BEÕRŃS
oldal: /1
sor: idűrend:
Sterilizáció
 48  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 11:53:23 

Igazad van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor mir√Ķl is besz√©l√ľnk ezut√°n????

47  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 08:16:35 

Az √©n l√°nyom, h√°l istennek nem ilyen be√°llitotts√°g√ļ. Val√≥ igaz, hogy a sz√ľl√Ķ teheti a legt√∂bbet. Odafigyel√©s, ir√°nyit√°s, √©s ha kell, akkor tilt√°s. Hiszen ez√©rt vagyunk a sz√ľleik.
Csak az a baj, hogy manaps√°g legt√∂bb gyereket nem a sz√ľl√Ķk nevelik, hanem a tv √©s a mozi. 10-12 √©ves fejjel t√∂bbet tudnak a szexr√Ķl, mint anno mi tudtunk 20 √©vesen. Tudom rengeteget kell dolgozni, mert √©n is azt teszem, de az√©rt oda kell figyelni a gyerekre √©s nevelni, vagy √ļgy j√°runk, mint a viccben.

Anyuka felakarja világositani 15 éves lányát.
A válasz: Jó anyu, ha tudok, segitek. :D:D:D

Azért eddig ne jussunk el.

46  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 07:12:15 

Err√Ķl besz√©ltem, csak nem figyelt√©l! Ink√°bb a megel√Ķz√©s, a felvil√°gos√≠t√°s, √©s a csal√°don bel√ľli egyet√©rt√©s, meg√©rt√©s, megbesz√©l√©s, mit soroljam, √ļgyis tudod!

45  viva Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 16:17:36 

Swallow:
"te sem √∂r√ľln√©l neki, ha a sz√©p l√°nyod ezzel a bejelent√©ssel √©rkezne haza,"
Jobb ha azzal a kijelent√©ssel j√∂n haza, hogy v√©letlen√ľl terheslettem?
Szerintem az egyik sem jo!!!!! A leggjobb, ha a sz√ľl√∂ √©s a gyermekek√∂zt megvan az √∂sszhang √©s m√°r el√∂tte megtudj√°k besz√©lni a dolgokat. A t√ľzolt√°s semilyen form√°ban nem jo!!!!!!!!!

44  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 14:02:43 

√Čn m√°r megtal√°ltam, √©s cipelem is rendesen, a ross...b egye meg! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Komolyra ford√≠tva a sz√≥t, te sem √∂r√ľln√©l neki, ha a sz√©p l√°nyod ezzel a bejelent√©ssel √©rkezne haza, de, ki az, aki √∂r√ľlne! √Čn ellenne vagyok, legyen az a n√Ķ √©rtett ennek az elhat√°roz√°snak a meghozatal√°hoz!

43  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 13:56:24 

Drága Fecském!

Va√©√≥ban nem lehet elbagateliz√°lni. Csak tudod az emberis√©g sosem a m√°sik k√°r√°n tanul. Azt mindegyiknek v√©gig kell j√°rnia. Ez az √©let rendje. F√Ķleg a fiatalokn√°l. Anno szerintem Te sem fogadt√°l mindig sz√≥t. Ha t√©vedn√©k, akkor eln√©z√©st.
Mindenkinek meg kell keresni a maga "keresztjét".

42  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 12:43:47 

Milady!:-)))) A fogkr√©mes csak egy √°rtatlan felt√©telez√©s volt, de √∂r√ľl√∂k, hogy megkuncogtattalak vele! :-))
Ett√Ķl f√ľggetlen√ľl, szerintem nem lehet elbagatelliz√°lni a dolgot, b√°r, mindenki √ļgy ronjta el az √©let√©t, ahogy neki tetszik!
Csak reménykedni tudok, hogy a többség meggondolja!

41  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-21 02:50:46 

Tudom, hogy nem vicck√©nt ker√ľlt fel ez a topic, de ez is mutatja, hogy milyen vil√°gban √©l√ľnk:

Egy 18 √©ves fi√ļ randev√ļzik egy l√°nnyal. A fi√ļ kis√∂ccse meg akarja tudni, milyen egy randi, elb√ļjik a csomagtart√≥ban. A fiatal p√°r kihajt a v√°ros sz√©l√©re.
- Na, igen vagy nem? - fordul a fi√ļ a l√°nyhoz.
- Hát nem! - így a lány.
- Jól van, akkor én hazamegyek kocsival, te pedig kiszállsz és mehetsz vissza gyalog.
M√°snap a 6 √©ves kisfi√ļ randev√ļra h√≠vja a kis szomsz√©dl√°nyt. Fel√ľlteti a bicikli csomagtart√≥j√°ra √©s kihajtanak az erd√Ķsz√©l√©re. Megk√©rdezi a kisfi√ļ a kisl√°nyt√≥l:
- Na, igen vagy nem?
- H√°t ez meg mit jelent? Legyen igen! - feleli a kisl√°ny.
- Tudtam, hogy pechem lesz! - s√≥hajt fel a fi√ļ. - Itt a bicikli, menj vissza vele, √©n meg megyek gyalog.

40  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-21 02:22:53 

Tudod mikor. H√°t akkor nem tudn√°k megmutatni, hogy ki a Jani.

39  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 12:34:21 

a f√©rfiak t√∂bs√©ge csak j√°tszani szeret a gyerekekkel, vagy m√©g azt sem, sok f√©rfi √ļgy gongolja hogy neki csak meg kell csin√°lni. a f√©rfiak vajon steriliz√°ln√°k e √∂nmagukat szivesen??????????

38  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 10:51:57 

Európa!

Nem szeretnek a férfiak védekezni? Hát akkor, majd éjjelte ugráljanak fel a gyereksirásra, és csillapitsák le.

37  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 10:18:21 

ink√°bb a cigis doboz mell√© k√©ne tenni a tablet√°t. sajnos. de tablet√°t se szedhet mindenki, √©sa f√©rfiak meg nem szeretnek v√©dekezni. n√©ha a rossz megold√°s a j√≥ megold√°s, √©n 30-on fel√ľl enged√©lyezn√©m, akkorra m√°r van annyi esze egy n√Ķnek hogy jobban √°t tudja gondolni mit akar.

36  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 06:31:44 

33-ra

Kedves Swallow!

Egy picit kuncogtam a fogkr√©m mellett elhelyezett fogamz√°sg√°tl√≥n.:D Megmondom mi√©rt. Magyarorsz√°g m√°sik eg√©szs√©g√ľgyi f√Ķprobl√©m√°ja, hogy nagyon sokan nem mosnak fogat. Nagyon kev√©s fogkefe √©s fogkr√©m fogy n√°lunk. K√©rem sz√©pen, akkor ott nem fogja elfelejteni?:D

35  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 06:10:09 

Ebben igazad, Moncsi! A drasztikum alatt azt értetem, hogy irreverzibil folyamat, és nagyon sokan megbánták már!
A megel√Ķz√©sre k√©ne a hangs√ļlyt fektetni, hiszen a v√©dekez√©snek t√∂bb m√≥dja is van, nemcsak a tabletta, ami, ugyen k√°ros is lehet a szervezetre.

Az am√ļgy is fogy√≥ban l√©v√Ķ magyar pedig hadd fogyjon tov√°bb! J√∂nnek helyette helyes kis k√≠nai, ukr√°n, rom√°n, afg√°n, sorolhatn√°m m√©g milyen kis lurk√≥k! ( Iciri-piciri maffiz√≥csk√°k! Tisztelet a kiv√©telnek!! ) Rem√©lem, azt m√°r nem fogom sz√Ķr√∂s fejjel meg√©rni, hogy mi lesz√ľnk haz√°nkban az etnikum!

34  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-19 10:02:30 

swallow életem!!
40 felé már nem minden orvos javasolja a fogamzásgátló tablettákat!!!!
√©s a drasztikum is enyhe t√ļlz√°s a steriliz√°ci√≥val kapcsolatban...
egy abortusz ink√°bb t√ľnhet drasztikus megold√°snak nemde???

33  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-19 07:50:11 

Viva! Az sem lenne megold√°s, akkor az √°llam neveln√© azokat kiccs√°v√≥kat, akik nem is tehetnek az eg√©szr√Ķl!
Legyen sterilizáció, de, könyörgöm! 18 évesen eldöntheti egy majden gyerek? Na, neee!
Utána meg a lombikbébik futószalagon gyártatnak, és természetesen, megin a dolgozó ember pénzén, hiszen köztudott, hogy a tb öt alkalommal ingyen, vagyis a te meg az én és a többi pénzén csinálja! Eszement ötlet, ez véleményem!
T√∂bb gondot k√©ne ford√≠tani a megel√Ķz√©sre, √©s nem utols√≥ sorban a felvil√°gos√≠t√°sra, mit, mikor, mi√©rt kell haszn√°lni!
Még mindig humánusabb megoldás, mint a leköttetés és az abortusz!
Mi√©rt van, hogy a velem egykor√ļ n√Ķknek esz√©be sem jutott ez a lehet√Ķs√©g! Ez is a k√©nyelem! Nem kapom be este a kis pirul√°csk√°t, hopp√°! ? Olyan helyre kell tenni, modjuk a fogkr√©m mell√©, amit minden este haszn√°lunk!
Olyan egyszer√Ľ lenne minden, de, nem! Egyb√Ķl a drasztikumot h√≠vjuk seg√≠ts√©g√ľl! R√∂hej!

32  viva Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 19:12:07 

Lehet, hogy csak elkellett volna magyar√°zninekik mire jo!!!!!!
Ha r√°juk gondolok, akkor szerintem a csal√°dipotl√©kot kellene megsz√ľntetni!!!!!!

31  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 18:45:48 

dr√°ga fecsk√©m, tudom hogy lassan a magyars√°g lesz a kisebbs√©g, de ett√Ķl m√©g nem megold√°s ha ellenezz√ľk a steriliz√°ci√≥t!!!
p√°r √©ve volt egy kis√©rlet, hogy a brazil g√©psorok n√Ķtagjainak ingyen osztott√°k a fogamz√°sg√°tl√≥ tablett√°kat...
eredmény?????
kimentél a piacra és ezt hallottad:
"√Ār√°nyosk√°m! √ďcs√≥√©√© adom a fogalmaz√°sg√°tl√≥t!!"
:D:D

30  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 17:47:15 

Mony√≥! Nem tudom, hol tanultad, de a n√Ķkn√©l irreverzibilis, a pasikn√°l nem! Tuti biztos, hidd el!
Innent√Ķl mineki azt csin√°l, ami neki tetszik! 18 √©vesn√©l is √©s 40 √©vesn√©l is ellenezn√©m, de, nem rajtam m√ļlnak a dolgok!

29  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 14:25:50 

Kicsit bele szeretnék kotyogni a "nagyok dolgába"
35 √©ves bet√∂lt√∂tt √©letkor √©s m√°r k√©t /!!!/ gyermek eset√©n is enged√©lyezhet√Ķ a steriliz√°ci√≥..
mint azt mostan√°ban egyik igen alulkult√ļr√°lt csigat√°rsunk /redlion, csak hogy nevet ne emlitsek/
egy am√Ķba egyszer√ľs√©g√©vel kimisk√°rol√°sk√©nt titul√°lt...
a folyamat nem visszafordithatatlan, √©s a 35 √©v feletti h√∂lgyekn√©l a legegyszer√ľbb m√≥dja a fogamz√°sg√°tl√°snak...
nincs mell√©khat√°s, nincs v√°ltoz√≥kori k√∂r√∂mr√°g√°s, hogy vajon az√©rt nem j√∂tt meg mert terhes vagy, vagy csak sim√°n kimaradt egy h√≥nap a pirosnapos √ľnnepekb√Ķl...
a 18 √©ves kort√≥l val√≥ enged√©lyez√©st eg√©sz egyszer√ľen agyl√∂v√©snek tartom, hiszen hi√°ba "nagykor√ļ" az ember, m√©g messze nem v√°lt feln√Ķtt√©, kialakult szem√©lyis√©gr√Ķl sem besz√©lhet√ľnk...
de az√©rt megk√©rdezn√©m a t√∂rv√©nyalkot√≥kat ez√ľgyben...egy gond van: neh√©z bejutni hozz√°juk a s√°rgah√°zba)))))))

28  Mici Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 12:42:50 

Kedves Mindenki !
Tehat ahol en elek , itt többfele modja van a sterilizacionak pl elkötik , elvagjak a petevezeteket (amit visszalehet varni! a kötest "kibogozni!")aztan az a modszer amikor "kibelezik!"az embert /asszonyt ami ugyebar egeszsegugyi okbol törtenik ! Ez az utobbi modszer ami a 100% sterilizaciot adja ! Az is termeszetes hogy NEM ez volna a legjobb megoldas tinedzsereknek es fiatal nöknek , mert barmilyen beavatkozas "balsikerrel jarhat!"

27  bmoncsicsi Nekem tetszik!
0  
2006-04-17 10:34:37 

Hm... a férfiaknál visszafordítható a sterilizáció (szóval vissza tudják csinálni), de a nöknél sajnos nem...

26  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-17 09:19:57 

B√°tran √©s bizton √°ll√≠tathatom, nem lehet a n√Ķkn√©l vissza√°ll√≠tani! Mostan√°ban nagy divat a szinglis√©g, de, titkon v√°gyik minden n√Ķ gyerekre, hiszen, n√©lk√ľl√ľk mit √©r az √©let?
Csak egy p√©lda. Van egy oszt√°lyt√°rsam, n√©gy l√°ny ut√°n steriliz√°lt√°k. Elv√°lt, f√©rjeh ment egy n√°la 6 √©vvel fiatalabb pasihoz. Nos, a sr√°c gyereket akarna, √©s a csaj majd meg√Ķr√ľl, hogy nem tudnak, mit tenni! Lehet, hogy v√°l√°s lesz a v√©ge!
Akkor √Ķ is √ļgy √©rezte, neki ez j√≥, hiszen, nem akar t√∂bb gyereket! Azt√°n itt a k√©s√Ķ b√°nat, hopp, √ļjra p√°rkapcsolat, a nemz√©s meg sehol! Meg√©rte?

25  conik Nekem tetszik!
0  
2006-04-15 11:35:44 

Mici..azért azon gondolkozz el, hogy egy kettévágott dolgot hogyan is lehet - akár egy papírlapot, nemhogy egy szervet - ugyanolyanná (!!!) visszaállítani.

24  franke Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 13:11:50 

Aki felel√∂tlen az steriz√°lja mag√°t igy kevsebb lesz bel√∂l√ľk.
M√°sik hogy igy ha m√©g is r√°j√∂n k√©ne neki b√©bi igy akkor cs√∂kken majd √°rvah√°zban l√©v√Ķ gyerekek sz√°ma mivel csak onnan fog tudni gyereket felnevelni.
Aki ugy gondolja csin√°lja meg √©s ha megb√°nta akkor legal√°bb r√°j√∂n mekkora h√ľ...s√©get csin√°lt... nem fogom sajn√°lni, mert h.... volt.

23  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 09:28:13 

swallow ez az utolsó beírás volt a legjobb.
√©n a nagykor√ļs√°got is fejebb vinn√©m. 18 √©vessen, m√©g gyerek voltam √©n is. a steriliz√°l√°st 30 √©ves kort√≥l engedn√©m. 30 √©vesen m√°r szerintem el√©g √©rett egy n√Ķ arra hogy el tudja d√∂nteni, hogy kell e neki gyerek vagy sem.
ez a t√∂rv√©nykez√©s csak a n√Ķk steriliz√°ci√≥j√°r√≥l szol??

22  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 07:11:37 

Igaz! Nem ártana pár agyat strerilizálni, talán megoldódna a problémánk! :-((

21  papamaci5 Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 21:29:51 

Angliában a hormonmentes fogamzásgátló is ingyenes, és ezért nem is esnek teherbe még a tinédzser és hiszékeny csajszik sem. Az országban a "fejekeben" kellene rendet rakni és maradna energia és pénz más gyógyító dologra..

20  Mici Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 11:56:28 

Kedves mindenki !
Talan tenyleg ugy van ! ? Hogy aki "felelötlen!"az nem is fogja magat sterilizalni ! De, a rengeteg abortusz pont a tinedzser-korban ! ?( 13.18-ev között !) Nagyon sokszor definitivt bevagja az utjat , az esetleges, kesöbbi gyermek utanni vagynak ! Mert ugye mit mond a begerjedt fiatal srac a kislanynak ? "nem!" kell felned , majd "en!" vigyazok ! ? es hat tenyleg "vigyaz!" a szerencsetlen kislany "termeszetessen!"teherbe esik , a fiatalember elparolog , es meg jo ? ! ha a gyerek (kislany!) meg meri mondani az anyjanak , es intezkedhetnek , hogy hogyan tovabb ? !

19  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 07:30:27 

Azt hiszem, hogy itt a csal√°dnak hatalmas szerepe van, legf√Ķk√©ppen az any√°nak! Fel kell h√≠vnia a figyelmet a vesz√©lyekre, √©s azokra a dolgokra, amiket v√©dekez√©sk√©nt aj√°nlani tud! M√°rpedig, egy l√°nyos any√°nak tudnia kell ezekr√Ķl! Ha kell, vegye k√©zen a csemet√©t, √©s menjen el vele szakorvoshoz, aki, szint√©n seg√≠teni fog! L√°nyos any√°t √≠rtam, pedig a "fi√ļsnak" is kell tudni elbesz√©lgetni a sr√°ccal ilyet√©n dolgokr√≥l. Amikor a fiam randira megy, vagy √©ppen k√∂zli, hogy a bar√°tn√Ķj√©n√©l √©jszak√°zik, csak r√°n√©zek, √©s mondja, " Igen, anyuk√°m, van n√°lam!" M√°rmint √≥vszer!
Rengeteg p√©nz√©be ker√ľl a TB-nek, ha t√°mogatni fogja, √©s elkeser√≠t√Ķ, hogy sima megf√°z√°sra meg ezreket kell kifizetni.
Nem besz√©lve a nem identit√°sukban √∂sszek√≥col√≥dott egy√©nekr√Ķl, akiknek a m√Ľt√©tj√©t szint√©n t√°mogatj√°k! Nem is ez baj!!
A baj az, ahogy Viva is √≠rta, ha √©letment√Ķ m√Ľt√©ti beavatkoz√°s kell, akkor √∂ssze kell puncsolni az orsz√°gt√≥l, esetleg valamelyik bankt√≥l, hatalmas kamatra!
√ögy l√°tszik, ebben az orsz√°gban mindenre akad p√©nz, csak arra nem, amire igz√°n k√©ne! Szomor√ļ dolgok ezek!

oldal: /1
sor: idűrend: