CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 29.   pntek   Auguszta, Baracs, Bercel, Bertold, Bertolda, Diomd, Gerle   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Ego.csiga > "Sterilizáció"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
Sterilizáció
 48  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 11:53:23 

Igazad van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor mirõl is beszélünk ezután????

 47  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 08:16:35 

Az én lányom, hál istennek nem ilyen beállitottságú. Való igaz, hogy a szülõ teheti a legtöbbet. Odafigyelés, irányitás, és ha kell, akkor tiltás. Hiszen ezért vagyunk a szüleik.
Csak az a baj, hogy manapság legtöbb gyereket nem a szülõk nevelik, hanem a tv és a mozi. 10-12 éves fejjel többet tudnak a szexrõl, mint anno mi tudtunk 20 évesen. Tudom rengeteget kell dolgozni, mert én is azt teszem, de azért oda kell figyelni a gyerekre és nevelni, vagy úgy járunk, mint a viccben.

Anyuka felakarja világositani 15 éves lányát.
A válasz: Jó anyu, ha tudok, segitek. :D:D:D

Azért eddig ne jussunk el.

 46  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-25 07:12:15 

Errõl beszéltem, csak nem figyeltél! Inkább a megelõzés, a felvilágosítás, és a családon belüli egyetértés, megértés, megbeszélés, mit soroljam, úgyis tudod!

 45  viva Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 16:17:36 

Swallow:
"te sem örülnél neki, ha a szép lányod ezzel a bejelentéssel érkezne haza,"
Jobb ha azzal a kijelentéssel jön haza, hogy véletlenül terheslettem?
Szerintem az egyik sem jo!!!!! A leggjobb, ha a szülö és a gyermekeközt megvan az összhang és már elötte megtudják beszélni a dolgokat. A tüzoltás semilyen formában nem jo!!!!!!!!!

 44  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 14:02:43 

Én már megtaláltam, és cipelem is rendesen, a ross...b egye meg! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Komolyra fordítva a szót, te sem örülnél neki, ha a szép lányod ezzel a bejelentéssel érkezne haza, de, ki az, aki örülne! Én ellenne vagyok, legyen az a nõ értett ennek az elhatározásnak a meghozatalához!

 43  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 13:56:24 

Drága Fecském!

Vaéóban nem lehet elbagatelizálni. Csak tudod az emberiség sosem a másik kárán tanul. Azt mindegyiknek végig kell járnia. Ez az élet rendje. Fõleg a fiataloknál. Anno szerintem Te sem fogadtál mindig szót. Ha tévednék, akkor elnézést.
Mindenkinek meg kell keresni a maga "keresztjét".

 42  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-24 12:43:47 

Milady!:-)))) A fogkrémes csak egy ártatlan feltételezés volt, de örülök, hogy megkuncogtattalak vele! :-))
Ettõl függetlenül, szerintem nem lehet elbagatellizálni a dolgot, bár, mindenki úgy ronjta el az életét, ahogy neki tetszik!
Csak reménykedni tudok, hogy a többség meggondolja!

 41  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-21 02:50:46 

Tudom, hogy nem viccként került fel ez a topic, de ez is mutatja, hogy milyen világban élünk:

Egy 18 éves fiú randevúzik egy lánnyal. A fiú kisöccse meg akarja tudni, milyen egy randi, elbújik a csomagtartóban. A fiatal pár kihajt a város szélére.
- Na, igen vagy nem? - fordul a fiú a lányhoz.
- Hát nem! - így a lány.
- Jól van, akkor én hazamegyek kocsival, te pedig kiszállsz és mehetsz vissza gyalog.
Másnap a 6 éves kisfiú randevúra hívja a kis szomszédlányt. Felülteti a bicikli csomagtartójára és kihajtanak az erdõszélére. Megkérdezi a kisfiú a kislánytól:
- Na, igen vagy nem?
- Hát ez meg mit jelent? Legyen igen! - feleli a kislány.
- Tudtam, hogy pechem lesz! - sóhajt fel a fiú. - Itt a bicikli, menj vissza vele, én meg megyek gyalog.

 40  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-21 02:22:53 

Tudod mikor. Hát akkor nem tudnák megmutatni, hogy ki a Jani.

 39  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 12:34:21 

a férfiak töbsége csak játszani szeret a gyerekekkel, vagy még azt sem, sok férfi úgy gongolja hogy neki csak meg kell csinálni. a férfiak vajon sterilizálnák e önmagukat szivesen??????????

 38  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 10:51:57 

Európa!

Nem szeretnek a férfiak védekezni? Hát akkor, majd éjjelte ugráljanak fel a gyereksirásra, és csillapitsák le.

 37  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 10:18:21 

inkább a cigis doboz mellé kéne tenni a tabletát. sajnos. de tabletát se szedhet mindenki, ésa férfiak meg nem szeretnek védekezni. néha a rossz megoldás a jó megoldás, én 30-on felül engedélyezném, akkorra már van annyi esze egy nõnek hogy jobban át tudja gondolni mit akar.

 36  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 06:31:44 

33-ra

Kedves Swallow!

Egy picit kuncogtam a fogkrém mellett elhelyezett fogamzásgátlón.:D Megmondom miért. Magyarország másik egészségügyi fõproblémája, hogy nagyon sokan nem mosnak fogat. Nagyon kevés fogkefe és fogkrém fogy nálunk. Kérem szépen, akkor ott nem fogja elfelejteni?:D

 35  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 06:10:09 

Ebben igazad, Moncsi! A drasztikum alatt azt értetem, hogy irreverzibil folyamat, és nagyon sokan megbánták már!
A megelõzésre kéne a hangsúlyt fektetni, hiszen a védekezésnek több módja is van, nemcsak a tabletta, ami, ugyen káros is lehet a szervezetre.

Az amúgy is fogyóban lévõ magyar pedig hadd fogyjon tovább! Jönnek helyette helyes kis kínai, ukrán, román, afgán, sorolhatnám még milyen kis lurkók! ( Iciri-piciri maffizócskák! Tisztelet a kivételnek!! ) Remélem, azt már nem fogom szõrös fejjel megérni, hogy mi leszünk hazánkban az etnikum!

 34  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-19 10:02:30 

swallow életem!!
40 felé már nem minden orvos javasolja a fogamzásgátló tablettákat!!!!
és a drasztikum is enyhe túlzás a sterilizációval kapcsolatban...
egy abortusz inkább tünhet drasztikus megoldásnak nemde???

 33  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-19 07:50:11 

Viva! Az sem lenne megoldás, akkor az állam nevelné azokat kiccsávókat, akik nem is tehetnek az egészrõl!
Legyen sterilizáció, de, könyörgöm! 18 évesen eldöntheti egy majden gyerek? Na, neee!
Utána meg a lombikbébik futószalagon gyártatnak, és természetesen, megin a dolgozó ember pénzén, hiszen köztudott, hogy a tb öt alkalommal ingyen, vagyis a te meg az én és a többi pénzén csinálja! Eszement ötlet, ez véleményem!
Több gondot kéne fordítani a megelõzésre, és nem utolsó sorban a felvilágosításra, mit, mikor, miért kell használni!
Még mindig humánusabb megoldás, mint a leköttetés és az abortusz!
Miért van, hogy a velem egykorú nõknek eszébe sem jutott ez a lehetõség! Ez is a kényelem! Nem kapom be este a kis pirulácskát, hoppá! ? Olyan helyre kell tenni, modjuk a fogkrém mellé, amit minden este használunk!
Olyan egyszerû lenne minden, de, nem! Egybõl a drasztikumot hívjuk segítségül! Röhej!

 32  viva Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 19:12:07 

Lehet, hogy csak elkellett volna magyarázninekik mire jo!!!!!!
Ha rájuk gondolok, akkor szerintem a családipotlékot kellene megszüntetni!!!!!!

 31  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 18:45:48 

drága fecském, tudom hogy lassan a magyarság lesz a kisebbség, de ettõl még nem megoldás ha ellenezzük a sterilizációt!!!
pár éve volt egy kisérlet, hogy a brazil gépsorok nõtagjainak ingyen osztották a fogamzásgátló tablettákat...
eredmény?????
kimentél a piacra és ezt hallottad:
"Árányoskám! Ócsóéé adom a fogalmazásgátlót!!"
:D:D

 30  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 17:47:15 

Monyó! Nem tudom, hol tanultad, de a nõknél irreverzibilis, a pasiknál nem! Tuti biztos, hidd el!
Innentõl mineki azt csinál, ami neki tetszik! 18 évesnél is és 40 évesnél is ellenezném, de, nem rajtam múlnak a dolgok!

 29  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 14:25:50 

Kicsit bele szeretnék kotyogni a "nagyok dolgába"
35 éves betöltött életkor és már két /!!!/ gyermek esetén is engedélyezhetõ a sterilizáció..
mint azt mostanában egyik igen alulkultúrált csigatársunk /redlion, csak hogy nevet ne emlitsek/
egy amõba egyszerüségével kimiskárolásként titulált...
a folyamat nem visszafordithatatlan, és a 35 év feletti hölgyeknél a legegyszerübb módja a fogamzásgátlásnak...
nincs mellékhatás, nincs változókori körömrágás, hogy vajon azért nem jött meg mert terhes vagy, vagy csak simán kimaradt egy hónap a pirosnapos ünnepekbõl...
a 18 éves kortól való engedélyezést egész egyszerüen agylövésnek tartom, hiszen hiába "nagykorú" az ember, még messze nem vált felnõtté, kialakult személyiségrõl sem beszélhetünk...
de azért megkérdezném a törvényalkotókat ezügyben...egy gond van: nehéz bejutni hozzájuk a sárgaházba)))))))

 28  Mici Nekem tetszik!
0  
2006-04-18 12:42:50 

Kedves Mindenki !
Tehat ahol en elek , itt többfele modja van a sterilizacionak pl elkötik , elvagjak a petevezeteket (amit visszalehet varni! a kötest "kibogozni!")aztan az a modszer amikor "kibelezik!"az embert /asszonyt ami ugyebar egeszsegugyi okbol törtenik ! Ez az utobbi modszer ami a 100% sterilizaciot adja ! Az is termeszetes hogy NEM ez volna a legjobb megoldas tinedzsereknek es fiatal nöknek , mert barmilyen beavatkozas "balsikerrel jarhat!"

 27  bmoncsicsi Nekem tetszik!
0  
2006-04-17 10:34:37 

Hm... a férfiaknál visszafordítható a sterilizáció (szóval vissza tudják csinálni), de a nöknél sajnos nem...

 26  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-17 09:19:57 

Bátran és bizton állítathatom, nem lehet a nõknél visszaállítani! Mostanában nagy divat a szingliség, de, titkon vágyik minden nõ gyerekre, hiszen, nélkülük mit ér az élet?
Csak egy példa. Van egy osztálytársam, négy lány után sterilizálták. Elvált, férjeh ment egy nála 6 évvel fiatalabb pasihoz. Nos, a srác gyereket akarna, és a csaj majd megõrül, hogy nem tudnak, mit tenni! Lehet, hogy válás lesz a vége!
Akkor õ is úgy érezte, neki ez jó, hiszen, nem akar több gyereket! Aztán itt a késõ bánat, hopp, újra párkapcsolat, a nemzés meg sehol! Megérte?

 25  conik Nekem tetszik!
0  
2006-04-15 11:35:44 

Mici..azért azon gondolkozz el, hogy egy kettévágott dolgot hogyan is lehet - akár egy papírlapot, nemhogy egy szervet - ugyanolyanná (!!!) visszaállítani.

 24  franke Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 13:11:50 

Aki felelötlen az sterizálja magát igy kevsebb lesz belölük.
Másik hogy igy ha még is rájön kéne neki bébi igy akkor csökken majd árvaházban lévõ gyerekek száma mivel csak onnan fog tudni gyereket felnevelni.
Aki ugy gondolja csinálja meg és ha megbánta akkor legalább rájön mekkora hü...séget csinált... nem fogom sajnálni, mert h.... volt.

 23  europa Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 09:28:13 

swallow ez az utolsó beírás volt a legjobb.
én a nagykorúságot is fejebb vinném. 18 évessen, még gyerek voltam én is. a sterilizálást 30 éves kortól engedném. 30 évesen már szerintem elég érett egy nõ arra hogy el tudja dönteni, hogy kell e neki gyerek vagy sem.
ez a törvénykezés csak a nõk sterilizációjáról szol??

 22  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-14 07:11:37 

Igaz! Nem ártana pár agyat strerilizálni, talán megoldódna a problémánk! :-((

 21  papamaci5 Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 21:29:51 

Angliában a hormonmentes fogamzásgátló is ingyenes, és ezért nem is esnek teherbe még a tinédzser és hiszékeny csajszik sem. Az országban a "fejekeben" kellene rendet rakni és maradna energia és pénz más gyógyító dologra..

 20  Mici Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 11:56:28 

Kedves mindenki !
Talan tenyleg ugy van ! ? Hogy aki "felelötlen!"az nem is fogja magat sterilizalni ! De, a rengeteg abortusz pont a tinedzser-korban ! ?( 13.18-ev között !) Nagyon sokszor definitivt bevagja az utjat , az esetleges, kesöbbi gyermek utanni vagynak ! Mert ugye mit mond a begerjedt fiatal srac a kislanynak ? "nem!" kell felned , majd "en!" vigyazok ! ? es hat tenyleg "vigyaz!" a szerencsetlen kislany "termeszetessen!"teherbe esik , a fiatalember elparolog , es meg jo ? ! ha a gyerek (kislany!) meg meri mondani az anyjanak , es intezkedhetnek , hogy hogyan tovabb ? !

 19  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-04-13 07:30:27 

Azt hiszem, hogy itt a családnak hatalmas szerepe van, legfõképpen az anyának! Fel kell hívnia a figyelmet a veszélyekre, és azokra a dolgokra, amiket védekezésként ajánlani tud! Márpedig, egy lányos anyának tudnia kell ezekrõl! Ha kell, vegye kézen a csemetét, és menjen el vele szakorvoshoz, aki, szintén segíteni fog! Lányos anyát írtam, pedig a "fiúsnak" is kell tudni elbeszélgetni a sráccal ilyetén dolgokról. Amikor a fiam randira megy, vagy éppen közli, hogy a barátnõjénél éjszakázik, csak ránézek, és mondja, " Igen, anyukám, van nálam!" Mármint óvszer!
Rengeteg pénzébe kerül a TB-nek, ha támogatni fogja, és elkeserítõ, hogy sima megfázásra meg ezreket kell kifizetni.
Nem beszélve a nem identitásukban összekócolódott egyénekrõl, akiknek a mûtétjét szintén támogatják! Nem is ez baj!!
A baj az, ahogy Viva is írta, ha életmentõ mûtéti beavatkozás kell, akkor össze kell puncsolni az országtól, esetleg valamelyik banktól, hatalmas kamatra!
Úgy látszik, ebben az országban mindenre akad pénz, csak arra nem, amire igzán kéne! Szomorú dolgok ezek!

oldal: /1
sor: idrend: