CsodaCsiga Flap
2024. mjus 2.   cstrtk   Zsigmond, Atn, Minerva   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Mozi, videó, DVD > "Egy gésa emlékiratai"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Egy gésa emlékiratai
 20  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-25 17:29:59 

Akkor úgy mondom, hogy Te magd jelentkeztél - ezt tettem egyes szám harmadik személybe :) Õ maga = Viva maga :D

 19  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-25 17:02:19 



Az elöbb még tegezödtünk!!!!!!! :DDDDDD

 18  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-25 10:18:59 

Lányok :D
A filmet március 23-án játszák a mozik, elõtte max. netrõl lehet letölteni - ahogy egy ismim is tette :)
A könyvet Libri és Alexandria könyvesboltokban lehet megvenni :)

Amúgy Viva maga jelentkezett táviriban :P

 17  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 20:24:01 

Háááát, az igazság az, hogy táncolni utálok, de az emberi kapcsolatok többi formája oké!! :))))))

 16  reggi Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 20:01:45 

"könnyû Katát (azaz Vivát)táncba vinni,ha Õ is akarja":)

 15  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 19:29:49 

Viva! Akkor most ki árul kit? Én csak nem adtalak volna, erre te meg kínálkozol? Micsoda dolog? :-DDD

 14  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 19:19:22 

Na a végén még árucikk leszek!!! Nem adnak privibe!!!!! :DDDDD

A könyvet viszont már keresem én is, de egyenlöre se filmen, se könyvben nem találom.
Egy egy privire azért kaphato vagyok!! Persze csak titokban!!!! :DDDD

 13  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 18:34:38 

Folane! Nem az ára a fontos, hanem az, hogy nem tudom megszerezni! :-(((

 12  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 17:10:47 

Swallow: sajna azt hiszem, csak boltban, mert könyvtárban még én sem találkoztam vele :(
De megéri az árát, ha kicsit esetleg borsosnak találod ;) én tavaly nyáron (25% áfával) 2490,- ért vettem :D

 11  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 16:55:15 

Folane! Vigyuzz magadra! A Vivát páran nem adjuk privibe! :-)))) Bocsi, nem akartam off-olni! :-DD
Amit szerettem volna kérdezni, hol lehet a könyvet megszerezni? Megint ezt kérdem, én már csak ilyen mániákus vagyok!

 10  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-24 16:43:20 

Tündért??? Jééézuuus :D Ne púderezz, mert elbízom magam :P :D :D :D
De tényleg klassz csevely volt ;)

 9  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-23 20:48:27 

Folane:
Nem, bennem se maradt tüske, én is ugy érzem megbeszéltük a dolgot!!!!
Nagyon örültem a beszélgetésnek, mert közben egy tündért ismertem meg!!!!!!!!!!!!!!!

 8  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-02-23 17:38:39 

Viva egy nagyon kedves emberke!!! :-)))
A könyvet is szívesen olvasnám, de sajnos, eddig még nem jutottam hozzá! Röhej, gogy egy megyeszékhely könyvtárában nincs meg! :-((

 7  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-23 17:31:11 

Swallow :)
Örülök, ha megnézted a filmet, szerintem csúcs! Tudom, hogy ITT nem mondta senki, hogy a gésák prostik, de ez az ÁLTALÁNOS hiedelem róluk a nagyvilágban. Hidd el, nem egyszer hallottam/olvastam ilyen kijelentéseket. Ezért remélem, hogy a film egy kicsit helyreteszi az elõítéleteket ;)
Amúgy én nem sértõdtem meg semmin! Csak végignéztem a filmes topic-címeket és átolvastam a topic-okat is, de nem találtam errõl a filmrõl szólót. Gondoltam, jobb tisztázni. Amúgy Vivával megbeszéltük a dolgot távcsiban és nagyon kedves volt velem - úgy gondolom, én sem voltam sértõdött :)

 6  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-02-23 10:18:09 

A gésáról nem is állította senki, hogy prosti! Tudomásom szerint magasan képzett és mûvelt nõcik voltak, vannak, lesznek, akik tánctudásukkal és énekükkel kápráztatták el a teaházak nagyérdemûjét!

Folane! Miért kell ezen sértõdni? Látod, én is elolvastam a beírásodat, a filmet is láttam, mi a gondod? Reagáltam is! :-)))

 5  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-19 10:51:56 

De az nem a film topicja :P
Szerintem nem köteles senki végigolvasni az összes topicot, hogy szó van-e benne valahol egy adott témáról... nem?

 4  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-18 16:41:25 

Fórum > Mozi, videó, DVD, Kedvenc filmek

 3  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-18 16:37:56 

Tényleg? Hol? Miért nem a filmek között van? :P

 2  viva Nekem tetszik!
0  
2006-02-18 16:20:19 

Szerintem ebben a témában van már topic!

Ismételten egy felesleges topic

 1  Folane Nekem tetszik!
0  
2006-02-17 13:13:32 

Spielberg ismét nagyot rendezett, ez kétségtelen! A könyvet cca. tízszer olvastam és beleszerettem abba a világba, amit elém tárt. Azt hiszem, pontosan ezért féltem a könyv alapján készült filmtõl. Nem tudtam, mennyire "rombolja" a könyv által elért hatást, mennyire lesz befolyásoló olyan emberekre, akik nem olvasták a történetet.
Tegnap megnéztem a filmet a páromal, aki nem ismeri se a könyvet, se a japán kultúrát. Az, hogy engem lehengerelt, az egy dolog, hiszen élek-halok a japán dolgokért; de hogy Sogámnál mekkora hatást ért el, az szinte el sem hiszem!
A film 144 perces, a könyvhöz képest kissé "rövid". Pár részlet nem stimmel, de ez - gondolom - rendezõi fogás volt, hogy ne négyórás legyen :)
Nem lehet kategorizálni: életrajz, dráma, romantika, történelem - mind egybefonódik. Ziyi Zhang színésznõ gyönyörû, ellenállhatatlan, csodálatos a vásznon és nagyon hitelesen alakítja szerepét, akár a többi színész és színésznõ (nem sorolnám fel mindet). Azt hiszem, nem hiába jelölték Golden Globe díjra idén ;)
A történet röviden: egy kislány megtanul minden mûvészi és társadalmi fogást, ami ahhoz szükséges, hogy érvényesülni tudjon abban a világban, ahol ezentúl mozognia kell: a gazdagok, kiváltságosok és politikai csatározások világában. Bár Sayuri kék szemei kora legbefolyásosabb férfiúit bûvölik el, valódi szerelme elérhetetlen távolságban van tõle. Ráadásul a történelem is utoléri a gésákat: második világháborúval Japán alaposan megváltozik...
Ez tényleg a legzanzásabb verzió volt ^ ^` Órákig tudnám mesélni azt a sok apró jelenetet, ami élvezetes volt a számomra :)
Szal` egyet mondhatok: nézzétek meg! Remélem, mindenki véleménye megváltozik a gésákról, akik a közhiedelemmel ellentétben NEM prostituáltak!

oldal: /0
sor: idrend: