CsodaCsiga Főlap
2024. március 28.   csütörtök   Gedeon, Johanna, Gida, Ixion, Janina, Kapisztrán, Katapán, Szixtusz   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Tudomány > "A Wicca iránt Ă©rdeklõdõk topikja. No meg persze a wiccákĂ©."
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
A Wicca iránt érdeklõdõk topikja. No meg persze a wiccáké.
 13  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:25:19 

Köszönöm minden egyes kedves és hasznos tanácsodat, szavadat.
Be blessed!

 12  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:22:48 

A gondolatot elindĂ­tottad magadban! Ăšgy legyen!
A többi már nem tartozik egy nyílvános fórumba...
Légy áldott!

 11  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:20:34 

Várom a tavaszt, hogy fáz-hassak :-))
Te wiccázol? Nagyon ott vagy a témában.

 10  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:17:15 

Miért szeretem?

- nincs fennhatóság
- nincsenek vallási vezetõk
- nyitott
- toleráns minden más szellemi irányzattal
- nincs tĂ©rĂ­tõ szándĂ©ka
- nem tartja saját hitĂ©t egyedĂĽl igaz Ă©s ĂĽdvözĂ­tõ hitnek
- egyetlen, legfõbb erkölcsi szabálya: "TĂ©gy,amit akarsz, Ăşgy, hogy ne árts senkinek".
- a két nem tökéletes egyenrangúsága
- temploma a természet
- legfõbb tevĂ©kenysĂ©ge a gyĂłgyĂ­tás
- a wicca nem él a mágiával pusztító célra, mert hite szerint minden elkövetett tettünk háromszorosan száll vissza a fejünkre.
- cĂ©lja az õsi erõ ĂşjbĂłli birtokba vĂ©tele, az õsi tudás ĂşjraĂ©lesztĂ©se Ă©s alkalmazása.

 9  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:13:17 

No, ha a felfogással kezded, meg az ismerõs életérzéssel, akkor nagy baj nem is lehet belõle! :o) Legjobb az lenne ha nem könyvekkel indulnál a wicca világába hanem leülnél egy fa tövébe és megvárnád míg elözönlenek az emlékeid (remélem érted mirõl zagyválok).
Aztán ha netán a praktikumra is sor kerülne akkor javaslom, hogy jól nézz körül a spirituális világban mielõtt bármihez kezdenél, mert a wicca csak egy nagyon kis szelet abból amit meg kell ismerned ha ezen az úton szeretnél járni! A wicca mint olyan csak egy korlátozott formája az elérhetõnek!

 8  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 13:03:27 

A 2. könyvet olvasom a wiccáról, sok dolog tetszik benne, aztán persze van, ami nem. Mégis, a legjobban a wicca felfogáshoz tudnám hasonlítani azt, ami kezd kialakulni bennem, hogy igen, ez vagyok én.

 7  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 12:25:38 

Cappaa!
Ennek örülök!
Azt hiszem akiben a wicca él (bár nem vagyok róla meggyõzõdve, hogy lehet ezt a "valamit" a wiccára korlátozni, és annak se vagyok híve hogy nevet adjak bizonyos hit és életformának ami sokkal összetettebb annál semhogy be lehetne skatulyázni bizonyos törvények és kötelékek közé) annak nincs szüksége szabott koveni hierarchiára és keretekre. Azt pedig végképp szomorúan látom, hogy kislányok szórakozását és divatját azonosítják mostanság a wiccával, sõt magukat komolyan vevõ felnõttek támogatnak és ösztönzek olyan fiatalokat akikrõl lerí, hogy jó bulinak és izgalmas elfoglaltságnak tekintik csupán a dolgot, amivel ki lehet tûnni a suliban. Még szerencse, hogy a betanult mondókákon és egy-két méregdrágán rájuk sózott kelléken kívül a nagytöbbség nem jut semmire az igazi, "hozott" tudás nélkül! :o)

 6  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 08:39:25 

Wicca Rede (a legfontosabb törvény):
Tégy, amit akarsz, de ne árts.

 5  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 08:38:47 

Simisimon! Istennõt és Istent írtam, mert õket együtt tiszteljük.

Hetedik! Nem sértõdtem meg, dehogy, semmi bántót nem írtál. Egy kovenhez sem szeretnék csatlakozni, de hiszen nem is ez a lényege az egésznek. Sokan gyakorolják egyedül a wiccát.

 4  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-01-25 14:56:01 

Simisimon!
Azért van még pár parancsolat ezen kívül, de a lényegük nagyjából az amit leírtál!
Nemrég résztvettem egy Samhain-i szertartáson... hát egy valamit minden esetre sikerült elpusztítaniuk ott és akkor: az illúzióimat, ami a kovenek mûködését és hatékonyságát illeti! Persze igyekszem hozzátenni, hogy döbbenetem és megütközésem a helyzet és a rituálé komolytalanságán nem szült bennem általánosítást csak épp újra meggyõzött eddigi véleményemben , miszerint jobb ha nem tartozom sehová. :o)
Cappaa, remélem véleményemmel nem sértettem érzéseid, hiszen a wicca mint olyan, mûködõképes és mûködik, csak talán az említett ifjak (és kevésbbé ifjak) akikkel találkoztam még nem voltak elég érettek a "lényeg" felfogására!
Ăśdv: Hetedik

 3  simisimon Nekem tetszik!
0  
2006-01-25 14:17:23 

cappa!
Néhány módosítás!
Wicca nem csak istennõ,de isten is,meg istenke is.A természet oly közel áll a wicca-hívõkhöz,hogy magukat is a természet részének tartják.A Wicca-hívõk csak egy bûnt ismernek, a pusztítás bûnét.
Elsõ és egyetlen parancsolat:"Ne pusztítsd el még azt sem,amit magad teremtettél!"

A többin még gondolkodom.

 2  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-20 10:27:56 

A wicca vallásban az Istennõt és az Istent tiszteljük és szeretjük. A természet rendkívül közel áll hozzánk. A wicca vallásban nincs eredendõ bûn, és úgy tartjuk, hogy bûneinkért a jelen életben jön el a büntetés. Hisszük, hogy az ember emberként reinkarnálódik újra. Hiszünk a szeretet erejében.

 1  cappaa Nekem tetszik!
0  
2006-01-20 10:22:04 

A Wicca iránt érdeklõdõk topikja. No meg persze a wiccáké. Meg a természeté. És a természet szeretetéé. Valamint a szereteté. Továbbá a természet tiszteletéé.

oldal: /0
sor: időrend: