CsodaCsiga Flap
2024. prilis 27.   szombat   Zita, Mariann, Petnia, Pintyke, Poppea, Tullia   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Munkanélküliség!!!?"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Munkanélküliség!!!?
 6  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-16 08:57:15 

Simi! Én most azt mondtam el, amit illen, hogy legyen! természetesen az életben teljesen más a tapasztalat!
Csak azt nem értem, ha valaki 17 ezerrel megligszik, és "megél" belõle, akkor miért nem megy el 50-ért, hogy jobban megéljen?
Azt hiszem a feladat nem az, hogy az éhezõnek adjunk egy halat, hanem, hogy adjunk és hálót, ezen túlmeõen pedig tanítsuk is meg halászni!

Már megint belevauzok, de ezt gondolom! Ne a segélyekbõl éljen a magyar, hanem adjanak neki olyan munkát, amit megfizetnek, és akkor nem lesz gondja senkinek! Ez egy álom, vagy ábránd? Vagy vágy? Nem is tudom! Mindenestre sokunka érint, és nem kellemesen!

 5  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-12-14 20:48:48 

tisztelt swallow!
Tudod,az amirõl te írsz,az egy másik rendszer.Ez a mostani hidd el így mûködik,hisz magad is tapasztalhatod.Az alkotmányos jogról meg a cseléd bére jut eszembe.Járni jár,de nem jut!
simisimon

 4  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-14 11:43:37 

Simi! Tudod, hogy nagyon tisztellek, de vallom azt, amit te írsz!
Ugyanis alkotmányos joga minden embernek a munkához való jog is! Ám, ha azt hallom, hogy én ennyi pénzért nem megyek el dolgozni, feláll a szõr a hátamon!
Az llam feladata lenne, hogy segítsen talpra állni, és állva maradni!
Ne a segélyekbõl éljünk, hanem a megszerzett munkához viszonyítva, a fizetésbõl!

 3  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-12-14 10:40:46 

Egyenlõre minden munka kényszermunka.Megélhetési kényszer,legalább is a többség számára.A munkanélküli arra való a kapitalista rendszerekben,hogy ezt a megélhetési szükségletet minél alacsonyabb költség szinten tudja tartani,s ezen keresztül szabályozza a munkerõ árát,azaz a munkabért.Ezért még arra is hajlandó,hogy alacsonyabb áron silányabb minõségû termékekkel viszonylag alacsony szinten tartsa a létminimum költségeit.Mert az sem jó,ha a munkanélküli éhenhal vagy megfagy,mert pótolni kell a létszámot,mert ha nem pótolják drágul a munkaerõ.
Más a helyzet falusi környezetben.falun,részben vallási hagyományok alapján,részben vallásivá vált kisközösségi hagyományok alapján,eltartják a munkanélkülit.Mégpedig fogyasztási javaik megosztásával.Azaz az itt-ott néha napján besegítõként munkát adnak a munkanélkülinek és természetben fizetik meg munkája árát.A szezonális mezõgazdasági munkákban is õk a munkaerõtartalék.A harmadik csoport,azok csoportja,akik nem is hajlandók munkát vállalni.Róluk viszont mostanság jót vagy semmit.
simisimon

 2  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-13 07:06:03 

Elhatároztam , hogy nem vauzok bele mindenbe, de ezt nem tudom megállni!
A kényszermunka és közmunka óóóóriási a különbség!
A kényszermunka az, amikor, ingyen dolgozol, a közmunkáért pedig kapod a minimálbért! Ami, ugye, sokaknak nem adtik meg!
Itt nem a kisebbségrõl szól a dal, hanem arról, hogy a tartósan munkanélkülieket valami + juttatáshoz segítsék. Mert, ugye, valljuk be, a 17 ezer mégis kevesebb, mint az 57!
Ha valaki nem vállalja, akkor megvonható tõle a 17 is! Szerintem jogosan, ha a képesítésének megfelelõ munkát nem vállalta el!

Szerény véleményem! :-))

 1  cflame Nekem tetszik!
0  
2005-12-11 20:43:45 

Ezen témát volt alkalmam másik forumon is elinditani már, de ha kaptam volna kérdésemre érdemi választ, valószinu nem lennék itt, s ezt nyiltan vállalom, mint minden mást is! :P

Szal, miért kell azt kirekeszteni , aki akarna munkát de nem talál, s miért támogatja azt mindenki(kisebbség), aki nem akar mu7nkát, s mégid s kezébe nyomják!!!!! (Kényszermunka)

hm? jah hallottatok már ilyenrõl vagy csak vidéken ismerjük ezeket a fogalmakat? hm?

CF

oldal: /0
sor: idrend: