CsodaCsiga Flap
2024. prilis 20.   szombat   Tivadar, Aladin, Dejte, Odett   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Kedvencek > "Mit tegyek az állatommal ha...? "
J BERS
oldal: /3
sor: idrend:
Mit tegyek az állatommal ha...?
 101  dudka Nekem tetszik!
0  
2008-09-16 16:49:39 

FIGYELEM!!!

2008. október 1-31-ig az állatorvosi rendelõkben (bruttó 3900 Ft ajánlott fogyasztói áron) kedvezményesen chipeztetheti be kedvencét. Az ár tartalmazza a mikrochip, a beültetés és a regisztráció díját.

A szerzõdött állatorvosi rendelõk és állatorvosok listája a http://www.felelosallattartas.hu oldalon található.

Az akció ideje alatt minden Tracer-rel jelölt kutya 800g-os Proplan tápot kap ajándékba.

 100  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:52:06 

Meglesz, köszi a tanácsot! )))

 99  dudka Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:49:57 

Van ilyen sajnos... :(

Lényeg a lényeg, kétszeresen oda kell rájuk figyelni ilyen melegben.

 98  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:46:23 

Vettem észre! )))))))))))
Többször cseréltem nekik, sõt, el is mostam a táljukat minden alkalommal, mert nem szeretném, ha bealgásodna.
Ma reggel kaját is vittem nekik, csakazértis, és hálás nyervogással köszönték meg! ))
Ez, csak az alattam lakó hisztérikát zavarta, aki leöntötte õket vízzel.((( Más helyet találtunk! ))

 97  dudka Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:40:11 

Ha eteted õket, biztos lehetsz benne, hogy oda szoknak hozzátok.:)
De a vadászat tudománya teljesen független attól, hogy etetik-e õket.:)
Attól, hogy kész ételt kapnak, még remek vadászok, ösztönösen. (A saját macskáinkon is tapasztalom.)

Vizet nyugodtan tegyél le nekik valami árnyékos helyre.:)
Ha van idõd, energiád, naponta többször cseréld ki nekik frissre, mert finnyás jószágok.:)

 96  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:35:29 

Akkor nekifutok mégegyszer.)))

Tehát, a kertben sok a macska, akik éhesek és szomjasak, meg kóborak.
Azt mondták az okosak, hogy ne etessem õket, mert, ideszoknak, és nem tanulnak meg vadászni, egerészni, bármizni.
Viszont, ebben a hõségben õk is nagyon szomjasak. Ha, kaját nem is adhatok, a víztõl nem lesz semmi bajuk, ugye???

 95  dudka Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:28:01 

Fecske, nem teljesen értem a kérdést.:)

 94  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-07-18 08:18:22 

Tegnap láttam a híradóban, hogy egy menhelyen a kutyákat többször is lefürdetik, illetve lelocsolják!
Nagyon jó ötlet, hiszen, mi emberek is ilyenkor naponta többször is tusolunk.

Nálunk a hátsó kertben nagyon sok( 12-15) kóbor macska szokott idõzni.
A maradék kaját le szoktam vinni nekik, bár, nem ajánlott, mert, akkor állítólag nem tanul meg vadászni!!

Dudka!!

Vizet azért lehet adni nekik, ugye??

 93  dudka Nekem tetszik!
0  
2007-07-17 23:15:16 

Éppen aktuális a lejjebb található néhány soros cikk.
Érdemes elolvasni, megfogadni.
Javarészt a kutya védelmérõl szól, de átvihetõ egyéb kedvenceinkre is.
Vigyáznunk kell rájuk.:)

"Az állatokat is védeni kell a melegben

Aki a kutyáját magával viszi autóval, az soha ne felejtse az állatot kocsiban, még pár percre sem - ajánlják az állatvédõk.
Sok állat halálát okozta már a pár percig tûzõ napon álló jármû.
Az autó belsejében akár 60-90 fok is lehet ilyenkor.
A kissé lehúzott ablak sem ad elég szellõzést, az állat a kánikulában néhány perc alatt hõgutát kap.
Az sem megoldás, hogy egy fa alá áll a személygépkocsijával a tulajdonos, mert idõvel a fa árnyéka elmozdul, és a kocsi egy része vagy egésze a tûzõ napra kerül.

A kutya nem tud izzadni, csak a nyelvén képes párologtatni, az pedig nagyon kevés ilyen helyzetben - mondta Felkai Csaba, az állatvédõ ligával kapcsolatban álló állatorvos, akinek a praxisában idén már két kutya pusztult el azért, mert gazdáik - elmondásuk szerint - pár percre beszaladtak valahová, a kutyát pedig a bezárt autóban hagyták.

Ha a kutya hõmérséklete eléri a 43 fokot, akkor a fehérje kicsapódik, a kutya szövetei, a hús szinte megfõ.
Az állatot ekkor már nem lehet megmenteni.
Hõgutára jellemzõ tünet, ha az állat az oldalára dõl, szája, orra habzik, nagyon liheg, a bõre süt a forróságtól, esetleg az állat görcsöl.
Ilyenkor a hasánál kell megkezdeni a hûtést, jégakkuval, hideg vízzel, és ezzel együtt azonnal orvoshoz vinni az állatot.

Az állatok elõtt legyen elég friss víz.
Sokan ilyenkor két külön tálkát is megtöltenek vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon az állat, míg a gazdája hazaér.
Érdemes esetleg egy önitatót is beszerezni, ha valaki sokat, vagy sokáig van távol - ajánlja a Fehérkereszt Állatvédõ Liga.

Azoknak a macskáknak, akik szeretik a tejet, szintén kell vizet kint hagyni, mert a melegben a tej könnyen megromlik, ráadásul - a közhiedelemmel ellentétben - számukra a tej nem ital, hanem étel, a folyadék-utánpótláshoz nekik is vízre van szükségük.

A húsos vagy konzervbõl adott eledelekkel is vigyázni kell ebben a hõségben, mert kibontva, kitálalva könnyen romlanak.
Ha az állat megeszi az ilyen ételt, a hasmenéses, hányásos tünetek a kánikula idején kiszáradáshoz, és akár halálhoz is vezethetnek.
Adjunk inkább többször kevesebb ételt, amit rögtön elfogyasztanak.

A sétáltatást is kora reggelre, illetve napnyugta utánra idõzítsék a gazdák, nap közben csak pár percre vigyék ki a kutyát.
Ilyenkor fokozottan tiltsák a sétákon, hogy a kutyák a szemétben turkáljanak, mert az ott található bomló ételek szintén megbetegíthetik az ebet."

Forrás: hvg.hu

 92  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-07-13 17:55:49 

Azt elfelejtettem mondani, hogy Turbit - "röpke" 3 hónapos itt tartózkodása után - június 20-án szabadon engedtük. :)

Elsõ útja a kertben lévõ alacsony almafa egyik ágán végzõdött.
Ott üldögélt úgy 20 percet, párszor odamentem hozzá, megsimiztem, és biztattam, hogy röppenjen valamerre, keressen magának barátnõt/barátot/élelmet/vizet/stb... :)

Eleinte nem értette, hogy hová tûnt az eddig õt körülvevõ kalitka, aztán némi ücsörgés, nézelõdés, tollpiszkálás után elröppent a szomszéd diófájára.:)

Estig ott ült, még sokszor ránéztünk, de csak ült ott.

Reggel már nem volt azon a fán.



Azóta sok gerlét láttunk már a kertben, és volt egy, aminek a farktolla ziláltabbnak tûnt a többiekénél.
Akárcsak Turbié volt.:)

 91  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-04-02 12:09:09 

Örömmel jelentem, hogy Turbi él és virul.:))

Naponta háromszor eszik vízbe áztatott búzát és kukoricát, és egy nap egyszer kimegyek kukacot ásni neki.:))
Ezekbõl 3-4 darabot is képes benyelni.:)

Utánanéztem a gerlék fiókagondozásának, és olvastam, hogy begytejjel etetik a kicsiket.
Tehát amit a szülõk megesznek és félig megemésztenek, azt adják a kicsiknek.
Mivel nincs begyem, ezért a magokat vízben puhítom fel, és itt jön a lényeg.:)

Utánoztam a gerlék hangját (ok, elég vacakul, de Turbi ráismert.:D), erre elkezdett veszettül "pííp"-elni, és rezegtette a szárnyait.:D

Hogy hasonló legyen az etetés a normál kinti körülményekhez, a következõt tettem.
Felülrõl-hátulról lazán ollóba fogtam a fejét (a mutató- és a középsõ ujjammal), ez olyan nekik, mint amikor a szülõ csõrében kutatnak az ennivaló után.
A másik tenyeremben pedig ott voltak a vizes magok. Ezt simán kicsipegette így.:)))
Nagyon tetszik ez a módszer, mert nem kell erõszakkal szétnyitnom a csõrét és ledugdosni neki az ennivalót.:))

Kábé így néz ki, bár elég béna rajz.
Azért talán a lényeg kivehetõ és remélem másnak is hasznára lesz egyszer.:)


 90  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-03-29 07:49:36 

Dzsunior, te nadon dzsuni! DDDDDDDDDDDDDDDD
Ha, éhen halnék, akkor sem tudnám megenni azt, akit pátyolásztam! DDDDDDDDDD

Dudus!! ))
Újszülött mérlegre gondoltál? DDDDDDDD
Amúgy a Gézánk eltávozott apósomhoz, aki profi galambtenyésztõ, és beilleszkedett a "nemesek" közé! ))))
Az én nevelésem, hiába! DDDDDDDDDDD

 89  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 14:22:46 

87. Swallow..a májára gyúrsz? :D:D:D

 88  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 12:29:02 

Már megetettem pici fecskendõvel.:)
Vízbe áztatott kukoricadarát kapott, a végefelé már egész jól bírta.:)
Ugye nem kell lemérni, hogy mennyit evett? :D:D:D

 87  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 12:12:06 

Ha, megpuhult a mag kellõképpen, nem fog keresztbe állni a torkán! Amúgy is tömni kell, ha teszik neki, ha, nem. Ez komoly!!
Amikor a kezedben érzed, hogy begye megtelt, elég neki! Addig rázza a fejét, de ezel ne törõdj!

 86  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 11:38:11 

A miénknek nem kellett a doboza. Nemes egyszerúséggela magas lábakon álló konyhaszekrény alatt lakott. Mondjuk takarítanom kellett sûrûn! :DDD

 85  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 11:32:11 

Ok, kalitka kilõve.:)
Nagy doboz, aztán még nagyobb.:)

De az egész magvas dolgokkal szerintem még várnék, bitang nagy egy szem kukorica a pici csõréhez képest, nehogy nekem keresztbeálljon a torkán.:)

 84  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 11:30:06 

Dudka, szerintem semmi esetre se rakd kalitkába mert akkor nem fog megtanulni repkedni.
dobozolj:))) kis doboztól a nagy dobozig madár méretaránya szerint:)

 83  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 11:16:37 

Dudka!
Mint, azt már mondtam, volt nekem tavaly elõtt egy kis gerlém, aki a Géza lett! ))
Az anyja vagy kilökte a fészekbõl, vagy kiesett. A férjem hazahozta, és felneveltük egy papírdobozban, aminek nagynak kell lennie, mert már próbálgatja a szárnyit........

Én úgy etettem, hogy kukoricát leáztattam búzával vízben, és, amikor megpuhult, akkor tömtem bele a szájába! Fecsit ne használj, mert akkor nem tanul meg magvas dolgokat enni!
Ahogy nõtt, egyre inkább hagytam, hogy a markomból csipegessen!! Türelemjáték, de megérte, azóta is itt lakik a közeleben, és néha, fõleg a hidegben "haza" látogat ! ))

 82  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 10:52:39 

Neked is köszi Harmat! :)

Ez a "kis árva" a Turbó nevet kapta, és ha megtanulom normálisan megetetni, akkor már bármi jöhet.:D

 81  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 09:39:35 

Ez a kis árva agyon lesz kényeztetve! :DDD

 80  harmat Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 09:29:32 

Utána érdeklõdtem én is egy kicsit a dolognak... ha a sebet lefertõtlenítetted, és nem fertözõdik el, akkor szerintem nincs nagy gond, már csak a madaracskán múlik minden :))))
Tartása nem bonyolult, viszonylag igénytelen madár. A frissen befogott madarakat eleinte tartsuk 20-23 oC-on és késõbb se csökkentsük a hõmérsékletet 10 oC alá, mert a hidegre igen érzékeny! A frissen behozott madarak eleinte kizárólag hántolatlan rizst ettek, de a 2 hetes karanténidõ alatt részben átszoktak a különbözõ kölesfajtákra és a fénymagra. Táplálásánál arra figyeljünk, hogy a kb. 80% mageleség mellett 20%-ban kínáljunk neki különbözõ gyümölcsöket és apróbb rovareleséget is!
De a búza is jó eleség :) a hot-dog meg nem az igazi... :)))
Irány termeszeket keresgélni.... :))) és amire még figyelni kéne, hogyha tényleg több ideig marad, akkor nem árt neki egy bélféregtelenítés, ugyanis sajna a madarakra is jellemzõ hogy sok korokozó hordozói...

Remélem segítettem :)))

 79  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 09:12:42 

Köszönöm a tippeket.:)

Ha valakinek van még jó ötlete, azt is megköszönném.:)

 78  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 08:45:21 

Azt nem tudom, szerintem bízd a természetre.
Mi állatorvoshoz vittük, de az úgy nézett ránk párezerért mint az idiótákra, hogy egy utszáról összeszedett galamb szárnyának sínbetételét követeljük... no de azért nem volt a pénze ellensége! :DDD

 77  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 08:19:30 

Köszönöm, veszek búzát, meg hot-dogot, mert egyik sincs itthon.:))

A sebével mit csináljak?

 76  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 08:10:14 

Mi búzát adtunk egy töröttszárnyúnak. Nem reklamált egyáltalán. De végülis az utcán élõ galambok is az emberi maradékokat eszik. A féligcsócsált hotdogtól kezdve az elejtett kekszig... nem?
A miénk visszajárt a búzára gyógyulása után is. :)

 75  Dudka Nekem tetszik!
0  
2007-03-28 08:03:43 

Aki esetleg jártas egy növendékgerle ellátásában, amit egy macska szájából mentettek ki, az írjon legyen szíves.

A nyaka hátsó része sérült, de nem mélyen.
Fertõtlenítettem a sebét, de nem tudom, mit eszik ez a is jószág.
Vadmadarakban nem vagyok túl jártas...

Szerintem most tanulgathatott repülni, mert verdesni remekül tud már, de még nem kifejlett madár.

Mit tehetek, hogy meggyógyuljon?

(Hamarosan lesz egy utam a padlásra egy kiskalitkáért, mert most egy papírdobozba tettem, amiben széna van.)

Mennyi az esélye a felépülésre?

 74  monkati Nekem tetszik!
0  
2006-11-17 11:10:37 

Hát ezért kéne, hogy minden cica kicsi maradjon:))

monkati

 73  monic36 Nekem tetszik!
0  
2006-11-16 15:58:48 

Monkati
szerintem simán felnõtté váltak a macskáitok és rájöttek hogy az élet nem habosbaxás:DDDD
úgyhogy most megbosszulják a felnõttéválást azzal hogy összevissza ronditják a kégliteket:DDDDD

 72  moka Nekem tetszik!
0  
2006-11-16 15:10:16 

68-ra úristen!!!!!!! én nem tudtam megnézni...általában nem vagyok egy hisztis, de most kb. 20 másodperc után hányingerem lett és nem vagyok kíváncsi a folytatásra!!!
egyáltalán minek kellett most idekattintanom?
ez egy régi bejegyzés volt

oldal: /3
sor: idrend: