CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Egészséges életmód"
J BERS
oldal: /4
sor: idrend:
Egészséges életmód
 144  Poka Nekem tetszik!
0  
2010-10-10 13:36:48 

Vörös bor és nyúl pörkölt+rohangálás a fejszével mezogy pacsi Az egészséges életmód.

 143  mezogy Nekem tetszik!
0  
2010-10-08 20:59:28 

ez már megint miez a felesleges téma?

 142  katyi Nekem tetszik!
0  
2010-07-21 18:05:52 

és most per pillanat, velem csodákat tudna tenni egy nagy zuhi is, mert már lassan el fogok olvadni.....
lesz egy kis tócsa katyitok :-)
de most dörög az ég!!!!! és remélem nem megy el szárazon, mint tegnap!

 141  katyi Nekem tetszik!
0  
2009-09-18 12:07:16 

Igen! tudom, hogy ez mind igaz...... de ezek szerint mégsem lehet élni.... akkor lassan levegõt sem vehetnénk, mert hát az is szennyezett!
Egészséges élet?
Szerintem szeretni kell! Meg a kevesebb stressz!!!!!
örülni kellene többet, nem annyit görcsölni, :-)
egy szívbõl jövõ jó röhögés, egy meghitt beszélgetés...... csodákra képes!!!!

 140  nemarika Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 21:24:46 


Vigyázz az egészségedre!!!!!

KÖRLEVÉL:

Ne vegyetek semmilyen tejport, krém vagy tejterméket ami KÍNAI (Hong Kong) és Taiwan-i eredetû, mert MELAMIN/Melamine-t tartalmaz.
Ez egy ipari vegyszer, amibõl elõállítják a mûanyag tányérokat, vagy deszkalapokat. A MELAMIN, ha bekerül a szervezetbe, leblokkolja a májat, vesét (a vese nem tudja feldolgozni és vesekövet csinál) és olyan kárt tesz benne, ami visszafordíthatatlan, és nagyon sok esetben halálos.
Aki pedig átvészeli (nem hal bele), annak 3 naponként vérszûrésnek kell alávetnie magát, hogy életben maradjon, és élete végéig vesebeteg lesz, mert nem lehet egyáltalán gyógyítani.
Ma már olyan betyár világot élünk, hogy a kínai üzletemberek nem teszik rá a nevüket a termékre hogy "Made in China", mert tudják, hogy a világ nem veszi meg a termékeiket. Ezért õk mindent megtesznek, hogy elrejtsék a származás eredetét. Inkább kódokat használnak gondolván arra, hogy az emberek nem tudják és nem fognak rájönni a termék eredetére.
A kormányok nem tesznek semmit ellene, és nem tiltják be ezeket a termékeket. Legalább a fogyasztókat informálnák arról, hogy totálkáros minden, ami a fenti felsorolt országokból dömpingben jön be!
Sok nyugati ország importálja és ebbõl a (tejtermék) alapanyagból készítenek sok mindent mint: cukorkát, csokit, a süteményekben még a pizzatésztában is megtalálható. (A kávéházakban a tejes kávé, capuccino, stb.)
Például:
Az elsõ 3 szám a bárkódból az országot mutatja, hogy a termék honnan származik.
Minden bárkód "elsõ 3 száma", ha ezekkel a számokkal kezdõdnek 690, 691, 692, stb. egészen beleértve a 695-öt az mind "MADE IN CHINA" .
Azok a termékek ami 471-el kezdõdnek "Made in Taiwan" .
Nekünk jogunk van ezeket tudni, de az állam ebben nem segít.
Ezért résen kell legyünk és tanítsuk egymást, hogy ne kerüljünk bajba.
Tehát ha megtanulunk egy pár bárkódot, akkor mindjárt könnyebb.
Más Bárkódok:
690 ~ 695-ig Made in China .
471 ~ Made in Taiwan
00 ~ 13 USA & CANADA
30 ~ 37 FRANCE
40 ~ 44 GERMANY
49 ~ JAPAN
50 ~ UK
57 ~ Denmark
64 ~ Finland
76 ~ Switzerland and Liechtenstein
628 ~ Saudi-Arabia
629 ~ United Arab Emirates
740 ~ 745 - Central America (Közép Amerika)
480 ~ Made in the Philippines (Fülöp szigeti).

Ezek voltak a fõgondolatok.
Kérlek, küldd tovább, és nagyon vigyázz az egészségedre !!!
Üdv. mindenkit:
ifj. Balla Ferenc
Melbourne - Ausztrália

 139  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-03-18 09:22:26 

Sziasztok!
Képzeljétek el mink van? Na mi? Kefírgomba!
Már egyszer régen ez nagyon divatban volt, és most újra lett. Csak tejet kell rá önteni, és másnapra kész a kefír, akkor lemosni folyó víz alatt a gombát, ami olyan, mint egy kis karfiol rózsa és mehet újra a tej... és lehet inni állandóan.... olyasmi az íze, mint a kaukázusi kefírnek, és állítólag nagyon egészséges!
Még a végén úgy kell majd engem agyoncsapni, mert magamtól nem fogom soha feldobni a talpam :-DDDD

 138  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-02-19 10:44:39 

Hallottam a rádióban, hogy a kínai kaját telnyomják szteroidokkal!!! Közben ezerrel készülnek az olimpiára!!!
Namármost!!!

Ha, valaki eszik ezekbõl az étkekbõl, utána hívják doppingvizsgálatra, mire hivatkozik???????????

Sunyi, aki szemû???????????

 137  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-02-19 10:09:04 

érdekes volt itt olvasni a különféle nézõpontokat...mindenkinek más jön be, és ez jól is van igy..mi is lenne ha mindig mindenkinek ugyanaz lenne a meggyõzõdése:))))
szerintem is a sok extra vitamin és a rengeteg étrendkiegészitõ hosszú távon abnormális dolog...az antibiotikumokról már nem is beszélve, hiszen a szervezetünk megszokja, és egyre inkább immunissá válik...
és ha abbahagyod a szedésüket betegebb leszel mint voltál, mert a saját immunrendszered elfelejti a dolgát!!!!

 136  nemarika Nekem tetszik!
0  
2008-02-19 09:25:47 

Vaj vagy margarin



Az elmúlt év utolsó hónapjaiban a média különbözõ csatornáin újra és újra felcsaptak a margarinellenes hadjárat hullámai. Az idõ múlásával nem túlzás hadjáratnak nevezni a megjelenõ nyilatkozatokat, állásfoglalásokat, már csak azért sem, mert a féligazságokból hamis következtetésekre jutó, a fogyasztókat alaptalanul megtévesztõ „szakemberek” egyre elszántabban támadnak. De nézzük a tényeket!

Az egyik kereskedelmi rádió reggeli mûsorának mûsorvezetõi a karácsonyi bevásárlások idején tanácstalanul üldögéltek a stúdióban. Egyikük az interneten körlevél formájában megjelenõ levélrõl mesélt, amely a margarin káros hatásait ecsetelte. A másik mûsorvezetõ azonban védelmébe vette a margarint. A beszélgetés végül azzal a konklúzióval zárult, hogy évekkel ezelõtt a vajat kiáltották ki elsõ számú közellenségnek, most pedig eljött az ideje, hogy ugyanezt tegyék a margarinnal.
A közelmúltban nem ez volt az egyetlen ilyen típusú hír. Csupán a sorban az utolsó, amely bizonytalanságot ébreszthet a margarint kedvelõk és fogyasztók népes táborában.
De vajon mi az igazság a sok állítás körül?

Támadások és a tények
1. Támadás: A margarint érõ támadások elsõ pontja szerint a margarin emeli a koleszterinszintet. Emeli, mert az elõállításához szükséges szilárd növényi olajok a szervezetre ártalmas, úgynevezett transzzsírokat is tartalmaznak. Ezen zsírok rendszeres fogyasztása pedig csökkenti a vérben levõ jó koleszterin szintjét, így növeli az érelmeszesedés kialakulásáért felelõs, rossz koleszterin szintjét .
Tény: A hidrogénezési eljárás nem jelenti feltétlenül, hogy transzzsírsavak keletkeznek, ugyanis sikerült a gyártási technológiát úgy továbbfejleszteni, hogy ezt ki lehessen küszöbölni. Ettõl függetlenül, a ma kapható, jó minõségû margarinokba kerülõ növényi olajokat már nem hidrogénezik, helyette kemény, a természetben elõforduló növényi zsírokat (kókuszzsír, pálmazsír) használnak a kívánt, kenhetõ állag elérésért. Így mára sikerült a transzzsírsavak arányát 1-2%-ra, vagy ez alá csökkenteni, és ezt az információt bizonyos gyártók a csomagoláson található tápanyagtáblázatban fel is tüntetik termékeiken. A jó minõségû margarinok transzzsírsav-tartalma alacsony, a WHO által ajánlott 1 százalék alatti, zsírsavösszetételüknek köszönhetõen a szív- és érrendszerre kifejezetten jó hatással vannak. A többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmazó margarinok nem emelik a koleszterinszintet, épp ellenkezõleg: zsírsavösszetételüknek és más összetevõiknek köszönhetõen segítenek csökkenteni azt.

2. Támadás: A margarinfogyasztók tévednek, amikor azt hiszik, hogy a koleszterin nem szükséges az emberi szervezet mûködéséhez. Így csupán koleszterinmentessége miatt a margarin nem tekinthetõ egészséges élelmiszernek.
Tény: Való igaz – egyébként senki nem állította ennek ellenkezõjét -, hogy koleszterinre igenis szüksége van a szervezetnek. Az emberi szervezet pontosan ezért állítja elõ a koleszterint. Sajnos a táplálékkal bevitt túlzott mennyiségû koleszterinnel, valamint a telített és transzzsírsavakkal– amelyek jellemzõen olyan állati eredetû élelmiszerekben vannak, amilyen például a vaj is – felboríthatjuk a védõ és az ártó koleszterin egyensúlyát, az utóbbi javára. Ezzel pedig növelhetjük a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. Tiltott élelmiszerek szerencsére nincsenek, csak betartandó mennyiségek: ezért megfelelõ mennyiségben vaj és egyéb állati zsiradékok is fogyaszthatók, azonban ételkészítéshez, kenyérkenéshez a növényi olajokat, margarinokat ajánlott elõnyben részesíteni.


Még néhány gondolat a magas koleszterinszintrõl és a táplálkozásról
Ismert tény, de nem lehet elégszer ismételni: a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában szerepet játszó kockázati tényezõk jelentõs része táplálkozással befolyásolható. A Magyar Szív Egyesület 2007-ben készült hazai, reprezentatív koleszterinkutatásából kiderül (www.koleszterinszint.hu), hogy a megkérdezettek (20-90 év közöttiek) 24 százalékának emelkedett a koleszterinszintje, 17 százalékának pedig magas. Így a felnõtt lakosság jelentõs részének nem javasolt a koleszterinszint növekedést okozó élelmiszerek nagymértékû fogyasztása. Azonban a jó minõségû margarinok fogyasztása jól beilleszthetõ a kiegyensúlyozott és változatos táplálkozásba.
A korszerû táplálkozásban az állati eredetû zsiradékokat lehetõség szerint (de nem teljesen) növényi eredetû zsiradékokra érdemes cserélnünk. Sütéshez az olívaolaj jelenthet jó megoldást, étrendünket gabonafélékkel, zöldségekkel, gyümölcsökkel, zsírszegény húsfélékkel és tejjel-tejtermékekkel valamint halakkal kell minél változatosabban összeállítani.

ÖSSZEFOGLALÁS:
A jó minõségû margarinok nem, vagy csak a WHO által ajánlott mértéket meg nem haladó mennyiségben tartalmaznak a szervezet számára káros transzzsírsavakat. A vaj margarinnal való helyettesítése hosszú távon - kedvezõ zsírsavösszetételének köszönhetõen-, segíthet megelõzni az elsõ számú népbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulását. A növényi szterineket tartalmazó margarinok pedig ezen összetevõiknek köszönhetõen kifejezetten csökkentik a magas koleszterinszintet, kiegyensúlyozott, változatos étrendbe illesztve és az egészséges életmód részeként.

A vaj kontra margarin kérdés margójára…..
Az utóbbi két évtizedben egyre-másra jelennek meg hírek a legkülönbözõbb élelmiszerek, élelmiszer-alkotóelemek káros hatásairól, így került a céltáblára a tej, tejtermékek, teljes értékû gabonafélék, húsok, édesítõszerek, egyes gyümölcsök, zsiradékok, és most például a margarin. Az esetek túlnyomó részében ezeknek a – különben olvasmányos köntösbe bújtatott – híreszteléseknek semmiféle alapjuk nincs, a róluk írottak nem tartoznak a bizonyítékokkal alátámasztott orvostudományi állítások körébe, arra azonban alkalmasak, hogy elbizonytalanítsák az olvasót, de persze arra is alkalmat adnak, hogy a felmerült témával kapcsolatban hozzászólásként, válaszként tárgyilagos, korrekt tájékoztatás jelenjék meg a médiában. A cikkek szerzõi gyakran fiktív, nem létezõ személyek. Akinek kétségei támadnak és nem tud eligazodni az ellentétes állítások között kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét, illetve az ÁNTSZ szakemberét, a kórházi dietetikust, vagy olvassa el a Táplálkozási ajánlások a felnõtt magyarországi lakosság számára* címû kiadványt, illetve keresse fel az Egészségügyi Minisztérium honlapját.


 135  nemarika Nekem tetszik!
0  
2008-02-10 10:38:50 

Séta északi módra

A Finnországból elterjedt, és mára komoly nemzetközi sikernek örvendõ nordic walking (északi séta) hazánkban mostanában kezd megjelenni. A síbotokkal a kézben végzett tempós séta a sífutók nyári edzési módszerébõl nõtte ki magát tömegsporttá. A nordic walking kímélõbb mint a futás, hiszen kevésbé terheli a térdet, de sokkal hatékonyabb mint az egyszerû séta, mivel a botok használatával a felsõtest és a nyak izmai is dolgoznak, az izomgörcsök oldódnak, és az intenzívebb karmozgás révén több zsírt éget a szervezet.

Bármilyen életkorban elkezdhetõ a nordic walking, ám érdemes szakembertõl megtanulni a járás és a kartartás technikáját. Aki már látott síbotokkal sétáló embert, az tudja, hogy a testtartás derékból kicsit elõredõlt, a kartartás ejtett vállú, és az éppen elõrehozott bottal fordul picit a törzs. A botot lazán fogjuk, szinte csak a csuklószalag tartja a kezünkön, és a bot soha nem kerül az elõre lépõ láb elé, mindig mögötte van. Ez így leírva bonyolultnak tûnhet, de a helyes sétatechnika megkímélhet minket az izomfájdalmaktól, ráadásul 1-2 óra alatt elsajátítható, így mindenképp megéri hozzáértõhöz fordulni.

De ne feledkezzünk meg a síbotokról sem, hiszen nélkülük nincs északi séta! A jó bot könnyû és rugalmas anyagból készül, ideális hossza a testmagasságunk 0,68-cal szorozva, tehát például egy 160 cm magas embernek 109 centiméteres bot felel meg. A sétálóbotok hegyes végûek, de adnak hozzájuk mûanyag sapkát is. A hegyes véget használjuk, ha hóban, sárban, puha talajon végezzük a testgyakorlást, a mûanyag sapka pedig aszfalton való séta esetén jön jól.

 134  bessy42 Nekem tetszik!
0  
2008-01-01 17:33:54 

Én nem akarok senkit rábeszélni semmire:)
Viszont tudom h amióta bizonyos dolgokat másként csinálok, kevesebbet vagyunk betegek, a gyerekeim gyorsabban gyógyulnak....kevesebbet költünk gyógyszerre, szóval nekem bejött :)
Én senkinek mondom h csak ez a jó, én senkire nem tudom ráerõszakolni a jót vagy a jobbat, ha bajba kerülnek, akkor majd õk is elkezdenek kapkodni, és a szerencséjük lesz, akkor még lesz idejük változtatni.
Az élet túl rövid ahhoz, h feleslegesen szenvedést okozzunk magunknak. Szerintem.

 133  viva Nekem tetszik!
0  
2007-12-31 23:31:13 

B U É K!! Nemarika neked is!

 132  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-12-31 21:59:03 

Nem papolok, hanem élem az életem egészségesen. Nem kell a részvéted, mert én jól érzem magam így a bõrömbe, mert amit leírtam tapasztalatból írtam le, és azt kívánom, hogy
mindenki ilyen egészségnek örvendezzen mint én, még 50-évig!

BÚÉK ! Viva

 131  viva Nekem tetszik!
0  
2007-12-31 19:30:39 

Az ilyen életszemlélettel miért élsz? Nekünk papolsz Te meg éled életed! Ha ugy élnél ahogy minket akarsz rábeszélni akkor tényleg olyan lennél mint amilyennek beállítod magyad! Akkor viszont részvétem!

 130  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 21:10:18 

Kedves bessy42!

Igazat adok Neked, mert te jól látod az élet végét. Ha úgy élünk, ahogy írod eleve minimális gyógyszer is elég, vagy elkerülendõ. Hisz a mai ember több mind a fele csomó gyógyszert szed, inkább, mint egészségesen táplálkozna. Nagyon jól tudja, mi a nem egészséges, de majd veszek be gyógyszert, ha ez meg az a bajom. Nagyon nem jó felfogás. Ha egészségesen táplálkozik, akkor kevesebb veszélye is van olyan betegségnek, amely kínok, és nagy fájdalmak árán kell elviselni.

Nagyon nem értek egyet a sok táplálék-kiegészítõvel sem. Amennyire a szervezetnek szüksége van vitaminra és ásványi anyagokra, annyi van a zöldségekbe és a gyümölcsökbe is. Ezek az áruk csak azoknak jó, akik eladják, hogy pénzhez jussanak. A kapszulákba mennyi különbözõ adalék anyag van, hogy összeálljon és ezek nagyon károsak a szervezetünkre.

 129  bessy42 Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 18:05:57 

dehogy van az hogy topic címe az egészséges életmód? mert igencsak másról van nagybaszó :) ja boicsi csakam végétre kutyulódott el a népség :O)
Az egészséges életmód nem garantálja hogy a végén nem következik be a nem is tudom minek nevezzem, a kiszolgáltatott és emberhez nem méltó állapot, amirõl írtatok is többen.
Gyógyszerkölcsönhatások következtében hal meg pl a világon most minden 5. ember; NEM a betegségébõl kifolyólag , ugye ezt így kell érteni. És nekik kvázi már jó, mert nem szenvednek. Ha lehet kérni ilyet, én majd gyorsan szeretnék meghalni, nem hosszú szenvedés árán. De nem most, majd úgy 50-60 év múlva:) mert sokáig kell élnem, sok még a dolgom, az anyukámnak csak 54 jutott, nekem kell még annyi, a mennyi neki jutott, és akkor nem fogok a panaszkönyvbe beírni.
Szóval addig is próbálkozok az egészséges életmóddal, ami azért nem megy annyira még nekem, mert nem tartok be konzekvensen semmilyen elõírást. De nem iszom kólát, csinált bort (remélem legalábbis:), nem eszem sok állományjavítós cuccot, úgy általában amiben 5 féle E-nél több van arra csúnyán nézek, és nem veszem meg, igyexem elkerülni a felvágottakat, a gyorsérlelésû szárzakolbászt.... és újabban már a boltokat is:)
De komolyan, én sütöm a kenyeret is, a margarint számûztem, a mekibe nem járunk, sõt antibiotikumot sem eszünk, de ez már egy másik hozzászólás témája lesz.

 128  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 17:17:31 

De ez nem fog megtörténni, mert Te egy fürge filigrán öregasszony leszel, akit nem kell pelenkázni és fürdetni. Ha jön a halál, akkor szépen elalszol, ennyi.

 127  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 17:02:07 

És, ha eljön a vég???????????????
A srácaim pelenkázzanak, papiztassanak? vagy adjanak be oda, ahol( tisztelet a kivételnek) személyiség nélküli "nõvérkék" utasítanak, hogy, most aztán már húzás fürdeni, meg mi lesz vén xar, meddig várjak? (((((((((((

No, neeeeeeeeee!! Akkor inkább összegyûjtöm az alatatómat, és egyszerre csak jó lesz nekem!!!

 126  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 16:52:43 

De miért kerülnél oda lakónak, ha egészséges vagy és van otthon?
Saját magad eltudod látni, míg el nem jön a vég!

 125  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 16:40:19 

Kati!
Tudod, hogy én dolgoztam otthonban!!! Akkor inkább lõjenek fejbe, mintsem odakerüljek lakónak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!((((((((((((((((

 124  katyi Nekem tetszik!
0  
2007-12-30 11:33:36 

A temetõk tele vannak nagyon egészséges, és nagyon pótolhatatlan emberekkel!
A végelgyengülés jobb?
én rendesen fel akarom dobni a talpam, nem szeretném, ha évekig ki lennék szolgáltatva, bilit kellene hordani nekem :-)))
Ez tulajdonképpen viccesen hangzik, de mégis komoly!

 123  csocsesz30 Nekem tetszik!
0  
2007-12-28 13:03:09 

audrey17 és maszat
irány az ûûûr, csak találunk valahol egy nyugis kis barlangot :DD

 122  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-12-27 22:15:36 

Mi az a csontritkulás?

A csontritkulás vagy más néven osteoporosis során a csontszövet mennyiségé-nek, a csont tömegének olyan mértékû csökkenése, amely a csont szilárdságának gyengülése révén a csontok törékennyé válnak. Az elváltozás évek alatt alakul ki, sokszor tünetmentesen. Amikor tünetei vagy szövõdményei megjelennek, vagy röntgenképen láthatóvá válik, már elõre haladott folyamat. Az osteoporosis tü-nete leggyakrabban a sajgó csontfájdalom mikrotörések miatt, leggyakoribb kór-tünet a hátfájás. Napok- hetek alatt megszûnik, így legtöbbször nem is tudatosí-tunk jelentõséget a múló hátfájdalomnak. A betegekben sokszor csak akkor tu-datosul a betegség, amikor törést szenvednek egy rossz mozdulat vagy elesés kapcsán, ezért nevezik néma járványnak a csontritkulást. Sajnos a csonttörések sokszor súlyos következményekkel járnak, az esetek jelentõs részében halálos szövõdmény is kialakulhat.

 121  maszat Nekem tetszik!
0  
2007-11-06 09:39:02 

Ehhez a témához csak egyet fûznék hozzá...
A levegõ, amit beszívunk már mindenhol szennyezett. Ezen a szennyezett levegõn nõnek fel állatok, növények, emberek. Mindannyian szennyezettek vagyunk. Akkor mi itt a kérdés? Nem ehetek sem állatot, sem növényt (sem embert..:))))))).
Vízet sem ihatunk..... Vannak emberek, akik Tibetben barlangokban élnek és a levegõbõl táplálkoznak. Menjünk Tibetbe....

 120  audrey17 Nekem tetszik!
0  
2007-11-02 16:29:28 


" Mesterkélt civilizációnk egészséges elveket romboló bûnökre bátorít."
Döbbenet egy mondat!!!!!!!!!
Hát,......nekünk ez a nyomoronc civilizáció jutott!!
Talán keresni kellene egy másikat, mindenesetre jó messzire innen! Egy másik bolygón, v. egy másik naprendszerben!!!!
Természetesen aszpartam mentes legyen! he-he-he

 119  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-11-02 14:27:43 

Ha, ezt mind betartod, rámegy a pénztárcád összes betétje, meg még az egészséged egy része is! !!!!!!!!!!!!!

Majd, ha nyerek a lottón, és ilyenekkel traktálom a srácokat, utána azért fognak utálni, hogy a szalonnás rántotta helyett mézes müzlit adok nekik! (((((

Marika, tisztellek, és becsüllek a kitartásod miatt, ugyanúgy, mint Ratát, de, maradjatok magatoknak a köreitekben!!!

 118  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-11-02 13:34:26 


Az egészségügyi elvek tanításának szükségessége

Soha nem volt nagyobb szükség az egészségügyi elvek tanítására, mint napjainkban. Az élet jólétét és kényelmét szolgáló - az egészségügyi dolgokat és a betegségek kezelését is érintõ - sokrétû, csodálatos fejlõdés ellenére ijesztõen csökken a fizikai erõ és állóképesség. Ez a tény megköveteli mindazok figyelmét, akiknek szívügye embertársaik jóléte.
Mesterkélt civilizációnk egészséges elveket romboló bûnökre bátorít. A gyakorlat és a divat harcban áll a természettel. A szokások, amelyeket megkövetel, és az élvezetek, amelyeknek táptalajt ad, egyre csökkentik mind a fizikai, mind a szellemi erõt, és elviselhetetlen terhet rónak az emberiségre. Iszákosság és bûnözés, betegség és szerencsétlenségek mindenütt fellelhetõk.
Sokan tudatlanságból hágják át az egészségügyi törvényeket. Ezért tanítani kell õket. A nagy többség viszont többet tud, mint amennyit gyakorol. Meg kell értetni velük, milyen fontos, hogy útmutatóként fogadják el azt, amit megismertek. Az orvosnak számos alkalma van arra, hogy egyrészt megismertesse az egészség elveit, másrészt pedig megmutassa, milyen fontos gyakorolni õket. Megfelelõ tanítással sokat tehet a kimondhatatlanul nagy károkat okozó gonoszságok helyretételéért.
A mérgezõ gyógyszerek korlátlan alkalmazása mérhetetlen sok betegségnek és még ennél is súlyosabb bajoknak veti meg alapját.

Sokan, amikor megbetegszenek, nem vesznek fáradságot arra, hogy kipuhatolják betegségük okát. Fõ gondjuk megszabadulni a fájdalomtól és a kellemetlenségtõl. Ezért kétes csodaszerekhez folyamodnak, amelyek igazi hatásáról nem sokat tudnak; vagy gyógyszert kérnek az orvostól vétségeik következményének ellensúlyozására, és arra nem gondolnak, hogy egészségtelen szokásaikon kellene változtatniuk. Ha azonnal nem érzik a gyógyszer hatását, kipróbálnak egy másikat, majd egy harmadikat. Eközben a baj megmarad.
Az embereket meg kell tanítani arra, hogy a gyógyszerek nem gyógyítanak. Az igaz, hogy néha pillanatnyi enyhülést hoznak, és úgy tûnik, hogy használatuk eredményeként a beteg meggyógyul. Ez azért van így, mert a természetnek van elegendõ életereje a méreg eltávolítására, és a betegség okozta állapot kijavítására. Az egészség helyreáll a gyógyszer ellenére. De a legtöbb esetben a gyógyszer csak megváltoztatja a betegség formáját és helyét. Gyakran úgy tûnik, hogy a szervezet egy idõre legyõzi a méreg hatását, de következményei a szervezetben megmaradnak, és egy késõbbi idõszakban nagy kárt okoznak.
A mérgezõ gyógyszerek alkalmazásával sokan élethosszig tartó betegséget szereznek maguknak, és sokan meghalnak, akiket természetes gyógymóddal meg lehetett volna menteni. Mérgeket tartalmazó sok, úgynevezett gyógyszer mind a lelket, mind a testet romboló szokásokat és vágyakat kelt. Sok, gyógyszerkülönlegességnek nevezett népszerû csodaszer, sõt még orvosok által javasolt mérgek is szerepet játszanak a társadalmat oly rettenetes átokkal sújtó alkoholizmus, ópiumfüggõség, morfinizmus alapjának lefektetésében.
Csak akkor lehet reménykedni a dolgok megjavulásában, ha az emberek megismerik a helyes elveket. Tanítsák meg õket az orvosok arra, hogy a gyógyerõ nem a gyógyszerekben van, hanem a természetben! A betegség a természet erõfeszítése, amellyel a szervezet igyekszik megszabadulni az egészség törvényeinek áthágása miatt létrejött állapottól. Betegség esetén meg kell állapítani, hogy mi a kórokozó. Az egészségre káros körülményeken változtatni kell, a rossz szokásokat el kell hagyni, majd a természetet a tisztátalanságok eltávolításában és a megfelelõ állapot helyreállításában támogatni kell.

Természetes gyógymódok

Tiszta levegõ, napfény, mértékletesség, pihenés, testedzés, megfelelõ táplálkozás, a víz használata, Isten erejébe vetett hit - ezek az igazi gyógyszerek. Mindenkinek tudnia kell a természet gyógyító eszközeirõl, és arról, hogy miként alkalmazza õket. Fontos, hogy mindenki értse a betegápolás alapelveit, és hogy olyan gyakorlati kiképzést is kapjon, amely tudásának helyes alkalmazására képesíti.
A természetes gyógymódok használata nagy gondot és erõfeszítést igényel, amire sokan nem hajlandóak. A természet fokozatosan gyógyít és állít helyre. A türelmetleneknek ez a folyamat lassúnak tetszik. A káros élvezetekrõl való lemondás áldozatba kerül. A végén azonban megmutatkozik, hogy a természet - amennyiben nem gátolják - bölcsen és jól végzi munkáját. Egészséges test és egészséges lélek lesz azok jutalma, akik szívós kitartással engedelmeskednek törvényeinek.
Általában kevés figyelmet szentelnek az egészség megõrzésének. Sokkal jobb megelõzni a betegséget, mint tudni, hogyan kezeljük, amikor már megkaptuk. Saját érdekünkben és az emberiség érdekében mindenkinek kötelessége, hogy tisztában legyen az élet törvényeivel, és hogy lelkiismeretesen engedelmeskedjék nekik. Mindenkinek meg kell ismernie a legcsodálatosabb organizmust, az emberi testet. Meg kell érteniük a különbözõ szervek szerepét, és hogy egészséges mûködésük céljából hogyan függnek egymástól. Tanulmányozniuk kell a lélek hatását a testre és a testét a lélekre, valamint az õket szabályozó törvényeket.

 117  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-06-29 15:34:37 

http://hvg.hu/egeszseg/20070228_vitaminok.aspx?s=hk

Életveszélyesek a mesterséges vitaminok?

 116  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-06-26 15:43:23 

Mit idunk és mit együnk...?

Az aszpartam-(édes)mérgezés


Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól õrzött titok. Számos
kutatás és a tapasztalatok egyértelmûen kimutatták mérgezõ és
betegségeket elõidézõ hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag,
ami a testbe kerülve rákkeltõ anyagokra bomlik és elmegy modernkori
horrornak, amit odabent mûvel. Vajon miért nem lehetett hallani errõl
eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná,
hogy a könyvek szerzõi, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy
hasznot belõle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma
igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az
aszpartamhoz?
Egyszerû.
Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy
fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D.
Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros
veszteséget elkönyvelni és többszáz, a gyógyszereik miatti káros
mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen
megbízhatónak tûnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto
vásárolta meg és NutraSweet néven dobta piacra az édesítõszert.
Izgalmuk érthetõ volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a
cukornál, fillérekbe kerül elõállítani és a diéta-nemzet minden
ilyenre vevõ. A probléma ott kezdõdött, hogy az amerikai Élelmiszer-
és Gyógyszerellenõrzõ Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a
felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltõ és az idegeket
is károsítja. Késõbb valahogy eltûntek a vizsgálati dokumentumok , a
kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetõek boncolásra és
a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos
következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott
Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig
tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal
felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezte az
aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.

Nem sokkal késõbb elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó
alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam
üdítõitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerzõdést
kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos
aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét
az aszpartam nagy mennyiségû, szabad forgalomba hozataláról.

Ekkoriban kezdõdött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel,
tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem
tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek
fokozatosak, vagy azonnali reakciók is. Dr. Lendon Smith amerikai
orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros
mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és
gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.

Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.
Hihetetlennek tûnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi
anyag ekkora kárt okozni? Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és
így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe
lerakódni. A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az
aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévõ
metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A
formaldehid belégzése halálos, rákkeltõ.

További összetevõi, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezõek.
Ha a késõbb felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már
magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal
tedd le a diétás kólát. És ha még semmilyen reakciót nem észleltél,
azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások
nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben
egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.

És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint
tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett, amely az
összes beérkezõ panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére az
Élelmiszer-és Gyógyszerellenõrzõ Hivatal semmit nem tett annak
érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelmûnek
gondolják azt, hogy ha egy termék agyon van reklámozva, az csakis
egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam
az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyrõl tényleges
bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak,
melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat."

Valószínûleg nem véletlen, hogy a gyógynövénybõl nyert és teljesen
ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották
jó idõre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az elõtt, hogy a
NutraSweet, mint asztali édesítõ forgalomba került volna. És talán az
sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnak számít az
aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a
NutraSweet. Nagyon meggyõzõek és ahol az aszpartam ellen szólók
felütik a fejüket, "ok megjelennek és elhiteltelenítik a forrást.
Azért a több milliárdért évente... Szerencsére az Egyesült Királyság
és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek
független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával
kapcsolatban.

Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos"
alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light",
mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak
aszpartamba botlik.

Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:
szénsavas és rostos üdítõital,
joghurt,
fagylalt,
reggeli készítmények,
pezsgõtabletta,
sportital,
gyerekvitamin(!),
lekvár,
szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,
kevés kivétellel maguk az édesítõszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por
alakban.

Az aszpartam néhány mellékhatása: látászavarok, szemfájdalom,
fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás,
egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás,
részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió,
álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger,
hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bõrviszketés,
kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj
elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos
súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak,
visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek,
gyomorfekély, izületi fájdalmak.



Megkérek mindenkit a dolgok súlya miatt, hogy minden közvetlen
ismerõsének ezt küldje el körlevélként, hadd tudódjon ez ki.

 115  nemarika Nekem tetszik!
0  
2007-06-15 16:56:47 

A nevetés az ember áldásos kiváltsága. Jókedvre derít, boldogságot, vidámságot, békét teremt, örömet szerez, jót tesz testnek és léleknek, közösségi kapcsolatoknak, fejleszti a személyiséget. Testmozgásnak is kiváló, a kacagás belsõ kocogás néven is ismert. Növeli az egészséges önbizalmat, kibontakoztatja a játékos teremtõ-képességet. A nevetés ingyenes, mégis a legjobb orvosság, a legkellemesebb gyógyszer. Javítja a légzést, csillapítja a fájdalmat, oldja a feszültséget, csökkenti a stressz ártalmait, erõsíti az immunrendszer védekezõ-képességét, megelõz és gyógyít, még a mellékhatásai is mind elõnyösek. Legjobb szemébe nevetni minen búnak-bajnak, tartja a szólás is. Mindezek ellenére úgy áll a helyzet, hogy egyre ritkábban élünk vele. Egyre kevesebb vidám alkalom adódik magától, fogyatkozik a hajlam a harsány hahotára. Humoros helyzetek híján egyre kevesebben merik megengedni maguknak a felhõtlen nevetés gondtalan örömét.


oldal: /4
sor: idrend: