CsodaCsiga Főlap
2024. április 16.   kedd   Csongor, Bánk, Bende, Cecilián, Lambert, Lamberta   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Ego.csiga > "Etnikai srácok erõszakosak lehetnek?"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /2
sor: időrend:
Etnikai srácok erõszakosak lehetnek?
 66  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-15 19:11:30 

Én is megkaptam a magamét és ezuton szeretnék elnézést kérni mindenkitõl,mert nem a roma szót használtam a cigány helyett.

 65  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-15 17:37:11 

Ha hamarosan felröppen a hír a médiában, hogy ilyen és ilyen levelek mennek és kérik az embereket, hogy terjesszék,azonban utána jártak és nincs valós alapja, akkor mit csinálunk? Felköpünk és aláállunk?
Rám is igaz, mert a véleményem az, hogy az etnikai kisebbség erõszakosabb. Lehet, hogy tartok tõlük, de nem utálom õket. Bár az életükkel sokban nem értek egyet.

 64  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-15 13:25:02 

Igazatok van! Már távcsiban úgyis megkaptam a magamét, nem is tettem zsebre! :-)))

 63  hetedik Nekem tetszik!
0  
2005-11-15 13:11:20 

Viva! (61-re)
Ennél jobban nem lehetett volna ezt megfogalmazni! A lényeget mondtad ki! :)

 62  franke Nekem tetszik!
0  
2005-11-15 11:21:28 

Dromi nem akarok veled vitatkozni de pont tegnap este hallgatam tv2 hireit pontositva 2005:11:14 18:30 után és abban pont arrol az esetrõl volt szo amit leirt ide széppen hosszan.
Ugyhogy lesz még rola biztosan szo hirekben, mert ha valmaire média rákap akkor abol lesz még valami.
Igy ajánlom figyelmedben hireket hallagatni mert akkor biztosan lesz még rola szo.
Szoval nem kreált történet hanem tényleg megtörtént dologrol van szó.

 61  viva Nekem tetszik!
0  
2005-11-13 15:27:01 

Fecske nem értem miért mész bele ilyen felesleges vitába! Azzal aki a sorok közt olvas és nem azt olvassa amit irsz avval nem érdemes vitatkozni, ugyanis a sorok közt azt olvas amit akar! A sorok közti olvasás a politikusok fegyvere mert onnan kitudják olvasni azt is ami nincs ott!!!

 60  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-13 14:36:38 

Tisztelem a véelményedet Leona! Tiszteletben is tartom, és azt kívánom, soha ne legyen részed ilyesfajta attrocitásban!
Ha a sorok között is tudsz olvasni, akkor észrevehetted, hogy soha nem "cigányt", hanem romát írtam, mert tiszteletben tarton azt, hogy õk így hívják magukat!
Ugyanakkor el valamit mesélnem!
Pénteken mentünk a sulival monitorozó látogatásra a régebben un. GYIVI-be! Egy társammal, aki romacsaj, megbeszéltük, hogy találkozunk, ahol szoktunk reggelente, és együtt megyünk. Timi várt is rám, de közölte, hogy menjek le a parkolóba, mert egy isemrõse vár, és kivisz bennünket kocsival.
Egész úton nem hallottam mást, mint " büdös parasztozást, szemét gecizést, fogd be a pofádozást"! Ez mind nekem szólt, mivel a pasi roma volt, én meg nem! Semmivel nem bántottam meg, az út felénél megköszöntem a fuvart, és kiszálltam, mert nem volt vitapartner, vita sem!
Viszont volt ujjnyi vastag aranylánc, bûzlött az Opel a parfümtõl, 10 ujjon 20 gyûrû! Amikor kiszálltam az autóból, még utánam kiabált:
" Nem bírod a szagomat, büdös ribanc! " Timi is jött velem, neki " csak " egy verést ígért, amiért velem tartott, pedig nincs köztük semmi!

 59  leona7 Nekem tetszik!
0  
2005-11-13 11:13:22 

Kedves swallow!!! Az általánositást, mint olyan , úgy értem , olvasni szoktam a sorok között!!Nem "Bélabácsit, Feribácsit, "sorolhatnám most , kiket emlegettek!! A cigányokról írtok!!! Nagyon sajnálom, ami sok oldalon megjelent a pár nap alatt a Nyugati Pályaudvar környéki balhéról. Persze a Rendõrt sem kell sajnálni, õ sem viselkedett tökéletesen!!!
Bár nem olvastam végig az írást, idõm hiányába, de meg fogom tenni, elolvasom!!!Tudom hogy rengeteg roma ember van akik nem ugy élnek, ahogy azt a társadalom elvárná tõlük, az is igaz, hogy nagy részük nem dolgozik, nem becsületesek, de könyörgöm, vannak ilyenek a nem cigányok körében is!! Tisztába vagyok azzal is, sokan vannak börtönökben külömbözõ balhék miatt, De azt is tudom, van rengeteg nem cigány is!! Mig a cigány, verekedésért, lopásért van börtönben, a nem cigány, Gyilkosságért, Sikkasztásért, és sorolhatnám még, milyen dolgokért vannak börtönben!! A cigány nem öli meg a kisgyerkekét, viszont a Kukábol kikerült újszülöttek a NEM cigányok által kerülnek a KUKA mélyére!!! Utálok általánosítani, meg kell ismerni az embereket, aztán kell véleményt alkotni. Tudom, hogy nagyon is szomorú a helyzet Nálunk Magyaroknál, mert Megyeszik egymást az EMBEREK!!!! Mire jó ez????? Én imádom az embereket, és nem itélkezem !!! Ha egy ember meg bánt, nem okolom az összes többit!!!!!!!

 58  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-13 05:57:12 

Leona! Értem, hogy akarsz mondani, csak azt nem tudom, mibõl gondolod az általánosítást?!
Ha olvastad volna a többi beírásomat, akkor udnád, hogy egyetértek veled, nekem is vannak roma ismerõsei, akin nafyon rendes emberek, és ismerek olyat is, aki fehérnek született, és nem ér a bõre 2 forintot.
Egyébként azt ne higgye senki, hogy a romáknál nincs rasszizmus! Ugyanúgy tudják gyûlölni a a fehéreket, de még a saját rasszukon kívüli romákat is!
Azt hiszem, most is Drominak van igaza abban, hogy ez egy provokatív iromány része volt, amit Cicoo leadott!

 57  leona7 Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 21:00:20 

Egyébbként semmi bajom azzal, hogy itt leírjátok a véleményeteket a "cigányságról" De mi a fenének ez az általánosítás??
Mint mondtam, két fajta ember létezik........ értsétek meg végre!!!!!!!

 56  leona7 Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 20:55:49 

Kedves swallow!! Köszi az észrevételt!! Jó szemed van, de azért nem kellene a cinizmus!!

 55  conik Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 18:27:00 

ezzel az egésszel csak az a probléma, hogy ugyanezt akár egy magyar társaság is megteheti! és az ugyanolyan undorító és gerinctelen dolog...

de... akkor nincs szó rasszizmusról....amit szerintem sokan kihasználnak ma, hogy elõnyökre tegyenek szert....

 54  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 15:12:23 

cicoo, eddig nem akartam propagálni, de a tények kedvéért: az egész szöveg az amúgy hirhedt Tomcat blogjából van másolva, elolvashatod és a kreált képeket is megnézheted hozzá. Amúgy a történetben 4-5 olyan pont is van, ami gyanús, de most nem állok neki elemezni. Amúgy eszemben sincs szidni senkit, én gyûlölöm a rasszizmust, de nem hiszem, hogy bárkit itt a fórumon meg tudnék változtatni.

 53  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 11:50:56 

Leona7! Hányan vagytok? Azt írod, szánalmasak vagyok! :-)))
Attól még értettem, mit akarsz mondani!

 52  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 11:39:24 

Leona7!
Igazad van! Vannak cigányok,akik rendesek, de vannak nem cigányok,akik nem rendesek.
Már csak egy valamit magyarázz meg nekem!
Miért van Magyarországon kissebbségi törvény?
Azaz: fehér magyar és nem fehér magyar.
Nem a bõrszín teszi, hanem az életstílusuk.
A zöm más és ezt tudomásul kell venni, ha tetszik, ha nem.
De tovább mehetünk A gazdag cigány között kevesebb a bünõzõ. Ahogy a gazdag fehér között is kevesebb.
Akkor szegénység visz a bûnbe? A cigányok jó része szegény, ha nem is putriban, de hasonló körülmények között él.
Egyébként van egy rajzfilm a Notredamei toronyõr I-II. A történet Párizsban játszódik és Walt Disney készítette, mégis arany igazságok hangzanak el. Ez azt feltételezi bennem, hogy ez máshol is problémát jelent.
Egyébként három féle ember létezik: Aki tud biciklizni,aki nem és aki most tanul.

 51  viva Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 07:09:21 

Igazad van leona7 csak tudod a cigányoknál sokkal nagyobb százalékban van "bünös"!!!

Nem véletlenül mondják " a cigányság azért kissebség mert a többség a börtönben van."

 50  leona7 Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 03:23:49 

Vannak nem cigányok, akik megölik a csecsemõjüket, szüleiket, testvérüket!!! Persze, ugyan ugy verekszenek, betörnek, sorolhatnám ... Róluk is kellene néha beszélni, bizony õk nem cigányok. A cigány családokban nagyon kevesen vannak , akik nem tartanak össze, tessék ezen elgondolkozni!!!! A cigánynak ha van egy szelet kenyere, megossza a barátaival, a szeretteivel!!
És persze meg is védi azokat. A nem cigány családokban jobban elõfordul az írigység, a rosszindulat. Tapasztalatbol írom!!
Persze, azt sem helyeslem, amirõl ti irtok, tudom, nem lenne szabad senkinek sem verekedni, egy ellen százan menni!!!

De nézzetek körül a nem cigányok között is, és rájöttök.......

 49  leona7 Nekem tetszik!
0  
2005-11-12 03:14:52 

Gyerekek, komolyan mondom, szánalmasak vagyok!!! Mire jó ez a nagy általánositás? Két ember létezik a földön, és ezt jó lenne ha minden ember meg tanulná!!!! Jó, és rossz ember!! Nem a bõrszín határozza meg, milyen emberek vagyunk!!!
Ez az én véleményem!!!!!

 48  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-11 19:25:43 

Cicoo! Nem olvastad szerintem az írásaimat, ezért értek egyet Dromival! Eõször olvasd el a berássokat, utna mondj véleményt!

 47  cicoo Nekem tetszik!
0  
2005-11-11 16:15:25 

Dromi, swalow: Most, hogy megvan a kölcsönös tisztelet és szeretet, akkor most lehet engem szidni?:))
Akkor most itt a saját véleményem: Elõször is, a kisebb attrocitásokat leszámítva még nem volt- ne is legyen- nagyobb összetûzésem a cigányokkal.
Viszont az ismerõsi körömben hallottam már különbözõ késelésekrõl, verekedésekrõl...ezt a levelet is az egyik ilyen emberkétõl kaptam.
Nem állítom, hogy akármelyik kisebbség rosszabb vagy kevesebb, mint mi, egyszerûen mások.
És én személy szerint sajnálom, hogy a társadalomban nem találnak helyet maguknak, és mindenki úgy néz rájuk, mint betolakodókra......

 46  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-11 11:56:34 

Dromi, én is tisztellek, teljes szívembõl! Nagyon okos ember vagy! :-))

 45  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-11-11 07:39:58 

Azt tisztelem benned Fecske, hogy a lényeget látod.

 44  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-11 07:33:33 

Dromi! "AKi nem olvassa a fórumot, miért szól bele?" Kérded te!
A levelet nem Cicoo írta, henem õ továbbította!!
Az elsõ mondat így szól: " Ezt most kapta, olvassátok el, ha van rá idõtök!"

Te sem vagy ám hibátlan ! :-))))

 43  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 23:21:19 

Egy történet:
Nyár és strand. Barátaim a csúszdamesterek. Csúszdák és szabályok,mert akár meg is lehetne halni. A csúszdamesterek pedig nem csak azért vannak, hogy jólérezzék magukat,hanem mentik a fuldoklókat, megpróbálják betartatni a szabályokat és viszik a felelõséget.
Cigány fiú csapat érkezik. A szabály fehér, nem fehér emberre kivétel nélkül érvényes. Nincs együtt csúszás.
Cigányék tojnak az elõírásokra, az egyszeri figyelmeztetésre.
Másodszor a csúszdamester közli vele, hogy amennyiben még egyszer szólnia kell, úgy eltávolítattja õket a csúszdától.
Röhögés. Tovább tojnak a fejére. Jönnek, már nem párosan, hanem sokan, és egymás után.
Újabb figyelmeztetés, de ekkor a reakció a másik oldalról változik.
Ökölbe szorított kezek közelednek és fenyegetõzés, valami hasonló szöveggel:
A qwa anyád, szét b...om a fejed te köcsög! Mi van wazze, mert cigány vagyok,akkor már dumálsz?:!
Gyere, mutasd meg,mit tudsz (mondja ezt egy csúszdásnak vagy 15-szál legény). Vita-vita-vita. Már összegyültünk mi is csúszdások és a biztonsági õrség is felsorakozott. Mikor többen lettünk befejezték ocsmány fellépésüket. Elvonultak.
Épp csak annyi idpõ telt el,amíg a tömeg szertefoszlott, jöttek ám vissza.
Továbbra is szabályellenes csúszást produkáltak,mire lezárták a csúszdát.
A tömeg,aki drága belépõért jött be és csak élvezni akarta a hétvégét, fellázzadt. Mindenki tudta mi történt,mert dzsippó vezér hangosan mondta, hogy mit is csináltak. Persze cifrázva felemlegetve anyukákat, nagymamákat, egyéb élõ, halott és megsem született rokonokat.
A biztonságiak többszöri felkérésére, néhány ökölcsapás villanása után (ekkor már egyenruhás járõrök is a helyszínen voltak), elhagyták a csúszdát.
A kollegát megfenyegették, hogy zárás után várják. Zárás után egy kisebb hadsereg kísérte haza a fiút,mert a strand elõtt bizony valóban vártak rá.
Hozzátenném, hogy szegény csúszdás semmi olyasmit nem tett, maivel ezt kiérdemelte azon kivül, hogy emberi módon próbálta a szabályokat betartatni. Mert cigány, nem cigány, ha bármi baj történik, õvé a felelõség.

 42  sziamiau Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 22:14:39 

Az a helyzet, hogy mindenkinek mások a tapasztalatai a cigánysággal és a viselkedésükkel kapcsolatban. És ugye? Ahány ház, annyi szokás - mondják. És a többségünk nem egy konkrét hozzászólásra reagál és reagált, hanem a jelenségre magára: a romaság viselkedése még hagy némi kívánnivalót maga után. De: nekünk, "tiszta" magyaroknak is lenne azért mit tanulni tõlük. Na, nem a lopást, randalírozást. Hanem mondjuk pl. a családi összefogást, az összetartást. Mert mi, magyarok - tisztelet a kivételnek, és hála az égnek ilyen elég sok van -, igen-igen szeretünk keresztbe tenni a másiknak, vagy megfojtanánk egymást egy kanál vízben, mert a másiknak két forinttal több a fizetése, vagy autózás közben az elõttünk haladó nem megy elég gyorsan, rögtön szidjuk az összes felmenõit. Gyalogosként én is szidom az autósokat, mert a nekem zöldet mutató lámpán is rohannom kell, hogy átérjek, nehogy elüssön, mert õk még akkor is sietnek.
Én a jelenségrõl írtam és írok, nem magáról a konkrét hozzászólásokról. Jómagam a VIII. kerületben születtem, laktam, sõt: vidiéken is éltem, ahol sok cigány élt. Tisztességesen, becsületesen dolgoztak, viselkedtek. .A Nyugati teret én is ismerem, hiszen több, mint három évig a környéken dolgoztam. Soha semmilyen attrocitás engem és a kollégáimat nem ért a környéken. Igaz, azóta eltelt 6 év.
Jelen pillanatban is azt mondom - holott már 30 éve nem ott lakom -, visszamennék a VIII. kerületbe lakni. Nagyobb biztonságban éreztem magam akkor ott, mint most, amikor este hat után már nem lehet kimenni az utcára. És ez nem a cigányság bûne és nem a cigányok tehetnek errõl. Mint ahogy arról sem õk tehetnek, ha fényes nappal a liftben öreg néniket erõszakolnak meg fiatal srácok, vagy vernek meg, rabolnak ki fiatalabb, vagy idõsebb embereket. Pedig Polgárõrség mûködik a kerületünkben. Egyetlenegyet nem látok közülük.
Tény, hogy vannak randalírozó elemek. Minden nációban. Engem is bosszant, amikor a villamoson üvöltöznek, kiabálnak, lökdösõdnek és a "Devla vigye el a májadat!" felszólítással szólnak utánam.
Sok hamis sztori van, ez tény. De mindenkinek más a tapasztalata, de aki átélt már ilyen - fogalmazzunk így - kellemetlenséget, az bizony nem a dolgok jó oldaláról tud beszámolni. Dromi! Egyetértesz velem ebben?
Bocsi a hozzászólásért, de én így látom a dolgot.
Stewen pedig nap, mint nap éli át a cigányság "kellemetlen" fajtájából adódó mérgelõdést, bosszankodást. De leginkább a tehetetlenség az, ami õt is dühíti: nem lehet ellenük tenni semmit, mert egyenesen védi õket a rendszer, vagy valaki a felsõbb rétegbõl.
Az én meglátásom az, hogy gyenge lábakon áll a jogrendszerünk, a Btk-nkról nem is beszélve. Nevetséges, hogy egyes bûncselekményért, milyen enyhe büntetést kapnak egyesek.

 41  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 21:41:51 

Nem értem, aki nem olvassa el a fórumot, miért szól hozzá?
" A Nyugati aluljáróban pedig
csak páncélautóval közlekedjetek sötétedés után, mert a jelek szerint már a fegyver, a
küzdosportos múlt és a polgáror-igazolvány sem nyújt elég védelmet, ha néhány szegény,
kirekesztett cigányember nekikeseredik a sorsnak."
Ezt írta cicoo, erre reagáltam. Mi köze ennek a vidékhez? Vagy mindegy, csak beszólni lehessen?
Sziamiau, neked is azt felelhetem, én arról a környékrõl tudok beszélni, ahol lakom, és ott nem jellemzõ az, amit az állítólagos sértett írt. Ettõl még megtörténhetett. Csak hát már annyi hamis sztori járta be a netet, miért ennek kéne hinnem?

 40  sziamiau Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 20:09:42 

Kedves Dromi!
A Nyugati tértõl nem messze van az APEH Pest megyei Igazgatósága, amit úgy õriznek a rendõrök, mint a sicc. Mivel sok a környéken a rendõr, az attrocitási lehetõség is ki van csukva. Szerintem, ez is oka annak, hogy viszonylag biztonságos környéken laksz. Személy szerint én örülök neki, hogy ez így van.
Velem esett meg tegnap reggel, hogy a Lurdy Ház élelmiszer üzletében, míg elmentem megnézni egy terméknek az árát, egy magyar honfitársam a pénztárosnõ figyelmeztetése ellenére elvitte a pénzemmel együtt a bevásárló kosarat. Sejtheted, hogy milyen hangulatom lett.

 39  stewen Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 17:19:49 

Dromi!
Tiszteletem a tudásod és a sokrétû gondongodásod elõtt is. Akkor szerencsére a "nagyfaluban" nem volt rossz tapasztalatod!! /-örülhetsz neki-/!!
--De amít írtál, az nem a "tény", hanem a Saját meglátásod melyet nem egészít ki, egy --Vidéki--hangulat!! :-)) Ha olyan helyen élnél, hol naponta létezik ez a probléma és nem csak Téged érintene, hanem az egész utcát és ez miatt még pihenni sem tudnál:---Mi lenne a véleményed?? Ha szólsz Nekik, elküldenek..............--oda!! Ha bejelentenéd, ..félnek tõlük!!! Lehet, hogy Pestrõl nézve ez hihetetlen, csak néha ott kelene lakni amirõl beszélünk!!

 38  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 16:42:06 

Dromi! Nem tudlak, és nem is akarlak megcáfolni, hiszen nincs rá alapom! Én csak a saját tapasztalatomat írtam meg, hála az égnek, hogy veletek nem történt még, és remélem , nem is fog hasonló helyzet elõfordulni!
Én el tudom hinni a történetet!

 37  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-11-10 14:55:26 

És akkor a tények:
A Nyugati téri aluljárótól 3 percnyi gyaloglásra lakom. Két lányom van, most 26 és 24 évesek. Nyolc éve lakunk itt, rendszeresen járnak bulizni, szórakozni, sokszor késõ este, idõnként hajnalba jönnek haza az éjszakai buszjáratokat igénybe véve. Nyolc év alatt soha semmilyen atrocitásban nem volt részük.
Én ritkábban maradozok ki, de azért elõfordul (pl. csigabulin, sörözésen is jártam) és télen a szokásos délutáni programok is sötétedés után érnek véget. A legdurvább sérelem az volt, ha a homelessek pénzt vagy cigit kértek, vagy bántotta a fülemet az aluljáróban folyó hittérítés. Ettõl még elõfordulhatott a leírt eset, de azt tudom, nem ez a jellemzõ a környékre.

oldal: /2
sor: időrend: