CsodaCsiga Főlap
2024. április 26.   péntek   Ervin, Klétus, Peregrina   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > KultĂşra > "56-os emlĂ©kmĂ» 2006 oktĂłberĂ©re"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
56-os emlékmû 2006 októberére
 11  conik Nekem tetszik!
0  
2005-08-18 21:10:02 

Schrek... az emlékmû helyén áll most is a Regnum Marianum emlékkereszt.. bõven kifejez mindent...
Amúgy egyáltalán semmi közöm nincs a Fideszhez. :S

A véleményem a sajátom, és azért írtam ide, mert kíváncsi voltam másokéra. :)

Részemrõl is lezárva.. nem volt jó ötlet...:(

 10  schrek Nekem tetszik!
0  
2005-08-18 11:12:19 

Remélem én sem sértettem meg senkit. Igyekeztem a szemét felnyitni, vagy legalábbis a "szemellenzõket" eltávolítani. Néha nem könnyû. Éltem a régi rendszerben is, ellentétben azokkal, akik nálamnál jóval fiatalabbak és számukra elképzelhetetlen mi volt itt. Õk könnyen vádolnak mindenkit megalkuvással és azzal, hogy gyilkosok leszármazottai. Annak idején mindenki "hithû" volt, vagy legalábbis annak mutatta magát. Ebbõl a szempontból nézve, õk is gyilkosok leszármazottai.

 9  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 14:45:44 

Én nem akartam Conikot bántani. Helyes fiatal lány, aki még könnyen elhiszi néhány szélsõséges szervezet propagandáját, de szerintem elég értelmes ahhoz, hogy mire felnõtt lesz, kialakítsa a saját megalapozott véleményét. Én idéztem egy cikket, ha elolvassa, talán elgondolkodik, de személyében semmiképpen nem szeretném megsérteni, és ha megmarad az álláspontja mellett, azt is tiszteletben tartom, ha nem is fogadom el. Részemrõl a topic lezárult.

 8  schrek Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 14:18:51 

Nos, a topiknyitó a szokásos FI-atal-DEmokratikus-SZemélyeskedõ körök tagja.
Mindegy mirõl beszél, csak legyen benne gyilkosok leszármazottai, költekezés és kormány.
Persze egy cikket nem fontos elolvasni, gondolom az összes neves személy csak a képzelet szüleménye,a kormány bérence és mind gyilkosok leszármazottja. Azonkívül hozzá nem értõk, akik a komcsiktól kapták a címüket és tisztségüket.
Több szót nem is érdemes erre vesztegetni!

 7  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 13:39:33 

Éket formáló emlékmû a Sztálinszobor helyén



Hetvenkilenc mû közül választották ki a nyertes alkotást. A sokféleségbõl létrejövõ közös nemzeti akaratot szimbolizálja majd az a kétezerhat vasoszlop alkotta ék, amely az 1956-os forradalom és szabadságharc központi emlékmûve lesz a fõvárosi Dózsa György úton.

A kormány még tavaly döntött arról, hogy a forradalom kitörésének ötvenedik évfordulójára készüljön központi emlékmû. Az 1956-os emlékévet elõkészítõ bizottság a ledöntött Sztálin-szobor helyét javasolta helyszínül, melyhez a Fõvárosi Közgyûlés egyhangúlag hozzájárult.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc központi emlékmûvének megtervezésére kiírt pályázaton az elsõ díjat (s a vele járó ötmillió forintot) az Emõdi-Kiss Tamás, Papp Tamás, György Katalin alkotta i-ypszilon csoport nyerte.

Az egykori Felvonulási téren, a ledöntött Sztálin szobor helyén megvalósuló alkotás 2006 darab, változó magasságú, 23 x 23 centiméter keresztmetszetû vasoszlop lesz, melyek éket formálnak, és ez a Dózsa György úttal ötvenhat fokos szöget zár majd be.

A gyõztes pályamûvet bemutató háttéranyag szerint "a park felõli embermagas, álló oszlopok rusztikusan rozsdásak, és olyan elszórtan helyezkednek el, hogy be lehet közéjük lépni, állni. Az ék csúcsának közelében a már rozsdamentes oszlopok tömbbé tömörödnek, magasságuk 1,9 métertõl 8 méterig nõ."

A zsûri a magyar képzõmûvészeti és építõmûvészeti szövetségek, egyetemek által delegált szakértõkbõl állt, akik hetvenkilenc beérkezett mû közül választották ki a díjazottakat.

A bírálóbizottság tagjai: elnök: Zsigmond Attila, a Budapest Galéria igazgatója; Hans Belting, az Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften igazgatója; Boros Géza mûvészettörténész; Csíkvári Péter szobrászmûvész; Fabényi Júlia mûvészettörténész, a Mûcsarnok fõigazgatója; Ferencz István építész; Körösényi Tamás szobrász, a Magyar Képzõmûvészeti Egyetem docense; Lázár Antal, a Budapesti Mûszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar dékánja; Schiffer János fõpolgármester-helyettes; Szöllõssy Enikõ szobrászmûvész.

A zsûri által felkért szakértõk: Fónay Jenõ, a Politikai Foglyok Országos Szövetségének alapító elnöke; Jánosi Katalin festõmûvész; Kocsis László közgazdász, kertészmérnök, a Fõvárosi Kertészeti Kft. vezérigazgatója; Okrutay Miklós, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal mûemléki szakmai igazgatóhelyettese; Rainer M. János történész, az 1956-os Intézet Közalapítvány igazgatója; Szerencsés Károly történész.

www.gondola.hu

 6  schrek Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 12:49:57 

Conik!

Jobban szeretnél sóderbányát látni az emlékmû helyén? Vagy netán szõlõkarókat Tokajhegyaljáról?

 5  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 12:46:06 

Igen Dromi, valahogy nekem is a "szépemlékû" gáborunk jutott eszembe:-)

 4  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 10:35:27 

OK, nem megyek bele, mert olyan lesz, mint annak idején gabor 56-tal.

 3  conik Nekem tetszik!
0  
2005-08-17 10:07:11 

Dromi, ezt hogy Ă©rted? :Z
csak felháborít a dolog....

 2  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 22:13:42 

Kiadták a parancsot a fõnökeid?

 1  conik Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 22:09:50 

A kormány egy pályázatot írt ki az 56-os szabadságharc emlékére... az 56-os szövetségeket, illetve a harcokban részt vett embereket nem hívták meg, hogy értékelhessék, melyik szobor tetszik nekik, melyikrõl gondolják úgy, méltó emléke lehet a forradalomnak, amit mellesleg ÕK vívtak a nemzetért... szóval elég nagy gerinctelenség volt... de nem is lenne baj, ha elfogadnák, amit a zsûri kiválasztott..

a nyertes pályázat a FElvonulási térre tervezett egy 2006 oszlopból (fém, rozsdás, szûk, tisztíthatatlan etc.) áálló monstrum, semmi eredeti, max annyiban kapcsolódik a dologban, h 56 fokos szöget zár be az úttal.. de milyen emlékmû az, amirõl magyarázatot kell írni, hogy tudják, mire jó???

a másik.. ez a förmedvény a sztálinszobor helyére kerülne, amivel eltakarja a Regnum keresztet, ami egy másik emlékmû...

az ötvenhatosok nem kérnek emlékmûvet gyilkosaik leszármazottjától
az ország el van adósodva
egy csomó rozsdás vasra költenének egymilliárdot
szerintük van elég emlékmû

Van-e értelme a látképet elcsúfítva emléket állítani olyan embereknek, akik nm érzik magukénak azt, amit adnak nekik??????

Szabad-e a megkérdezésük nélkül lerombolni azt, amit õk tettek??????

Illik-e a gyilkosaik rokonainak kisajátítani azt, amit õk levertek?????

oldal: /0
sor: időrend: