CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Lélekvándorlás??=)"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
Lélekvándorlás??=)
 38  milady Nekem tetszik!
0  
2008-08-22 12:14:52 

Hja röpködnének, mint a filmben. :D:D:D

 37  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-08-22 07:40:44 

Az tutkó! )))
Utána már kit érdekelne, hogy a pajzsmirigy lélektelen dög? DDDDDDDDDD

 36  milady Nekem tetszik!
0  
2008-08-22 07:37:04 

Fecském!

Nahát ezaz. Ez valahogy kimarad a tudományos magyarázatokból. Nem a Mátrixra gondolok. Végülis szórakoztató filmnek megfelelt, de nincs alapja. Viszont nagyon pofára esnénk, ha tényleg így lenne. :D:D:D

 35  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-08-22 07:30:58 

Lédim, én hiszek benne, annál is inkább, mert többször is megéltem!!!!!!!!
Szerintem valami oka biztosan van!

 34  ramyata Nekem tetszik!
0  
2008-08-21 14:19:09 

Katyi!
Ha az a pékség elõzõ életedben is ott volt, akkor ritka jó vállalkozás lehet:))))))

 33  attila Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 23:46:10 

27.-re

A pajzsmirigy az anyagcsere-folyamatokat szabályozza; elsõsorban azzal. hogy olyan hormonokat termel, amely az anyagcsere sebességét befolyásolja. De magáért az anyagcseréért - ennek a folyamatnak a fenntartásáért, azaz hogy egyáltalán legyen anyagcsere -, nem a pajzsmirigy "felelõs". Az anyagcserét a pajzsmirigy csak befolyásolja; viszont a szívmûködés tarja fenn.

(Függetlenül attól, hogy nem ez a topic témája; de hát végül is te kezdeményezted ezt a 20.-ban)

 32  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 22:16:44 

Igen Lányok!
Olyanom már volt.....mentem az utcán, és tudtam, hogy balról most egy pékség jön, pedig addíg arrafelé nem is jártam.
Igen ilyen volt már! Meg olyan is, hogy egy eddíg ismeretlen emberrel olyan hamar megtaláltam a közös hangot, mintha már régen ismernénk egymást.

 31  milady Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 16:04:20 

Igaz, hogy nem illik és-el mondatot kezden, de megteszem. És mi van a Déja vu érzéssel?
Végülis, ha belegondolunk egy pöpp köze van a lélekvándorláshoz.

 30  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 10:56:09 

Jóvanna!!!!!!!!
Bántottalak én téged? DDDDDDDD

 29  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 10:45:15 

Ja és Krisztám!
Ami az eredeti témát illeti, vagyis, hogy hiszek-e a lélekvándorlásban?
Nem tudom! ez nem foglalkoztat,,,, nem érdekel, hogy paradicsommadár voltam-e, vagy rabszolga, és az sem igazán boldgít, ha mondjuk a következõ életemben milliomos lennék...... úgy érzem most élek, most kell/kellene ezt a szaros kis életemet , meg a szeretteimét boldoggá tenni!

 28  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 10:24:38 

Attila!
a hangsúly részemrõl nem a gumi nõn volt, illetve a technikán,csak ezzel próbáltam érzékeltetni a szív és léleknélküliséget!

 27  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-08-20 05:58:55 

Az anyagcseréért a pajzsmirigy a felelõs, de, már régen nem a címérõl szól topik!

 26  attila Nekem tetszik!
0  
2008-08-19 23:04:54 

Válasz a 23-ra

Amiket leírsz a hangulatokról meg érzéskrõl, az mind rendben van; történnek az emberrel ilyesmik, de ez nem mond ellent annak, amit én állítok. Ugyanis ezek az érzések is, amikról írsz, nem egyebek, mint testi - és elsõsorban agyi - állapotok. Az emberek viselkedése (érintés, mosoly, beszéd stb.) sem a másik ember lelkére hat (ahogy te írod), hanem az agyállapotára. Természetesen bizonyos agyállapotok kellemesek számunkra, mások meg nem. De mindezek a folyamatok értelmezhetõk az általam használt megközelítésben is.

 25  attila Nekem tetszik!
0  
2008-08-19 22:58:07 

Válasz a 20.-ra

Nem helytálló az ellenvetésed. A szív valóban a vérkeringést biztosítja, de a vérkeringésnek éppen hogy az anyagcsere a célja. Tehát - ahogy mondtam - a szív az anyagcserét biztosítja (s hozzáfúzhetjük, hogy a vérkeringés fenntartása révén.)

 24  attila Nekem tetszik!
0  
2008-08-19 22:53:07 

válasz a 22.-re:

Hogy miért tetszik valaki és miért nem, arra nagyon pontos választ nem tudok adni, mivel itt olyan tényezõk jönnének számításba, amelyek túl bonyolultak ahhoz, hogy kimerítõ felsorolást lehessen adni. Még az evolúció bizonyos szakaszait is figyelembe kellene venni, de ontogenetikus folyamatokat mindenképp. Valamint szuper-neurofiziológusnak is kellene lennem. (De sajnos nem vagyok az.)
Hogy mi a különbség egy valódi és egy guminõ között? Hát elsõsorban az összetétele, az anyagszerkezete. Egy mûanyag bábu egyrészt nem tud kommunikálni, másrészt nem tud mozogni. De ha egy afféle magas technikai szinten álló robotnõre gondolnánk, akkor is fennállna az a különbség, hogy a mozgás-és viselkedésmintázata mindenképp sokkal korlátozottabb lenne, mint egy homo sapiensé. Ezen korlátok miatt bármilyen közös tevékenység kevésbé lenne élvezetes egy mesterséges nõ-utánzattal, mint egy valódival. De: csak ez a különbség! Ha egy mesterséges (kibernetikus) organizmus olyan lenne, hogy én nem tudnám megkülönböztetni egy hús-vér nõtõl, mert technikailag annyira magasan kifejlesztett lenne, hogy minden szempontból utoléri a valódi, akkor azt mondanám, hogy számomra nincs lényeges különbség. (De ez csak fantázia, úgyhogy egyelõre a valódi nõk pótolhatatlanok.)

 23  aprilis Nekem tetszik!
0  
2008-08-08 11:04:16 

Kedves Attila!

Nekem is van lelkem, úgy érzem - annak ellenére, hogy eléggé realista vagyok. Tudom, hogy fiziológiai folyamatok játszódnak le bennem, mégis számít az, hogy ki szól hozzám, mit mond, milyen érzelmi töltettel.
Egész napra meg tudja határozni a hangulatomat egy megjegyzés, egy érintés, egy mosoly... hidd el, mi emberek nagyon is hatással vagyunk egymásra, egymás LELKÉRE! A halottak elporladnak, elenyésznek de megjelennek álmainkban, érezzük gondolataikat, érzéseiket. Tekintettel vagyunk rájuk. Valami elmúlt belõlük, de nem minden...
Érdekes egy délelõtti órán errõl elmélkedni...
Múlt héten Hollandiában jártam a tengernél. Feltöltõdtem. Szerettem volna a sirályokkal szárnyalni: lehet, hogy egyszer tengeri madár voltam? Miért vonz egy teljesen idegen világ?
Jól érzem magam a napsütéstõl, biztos, mert a D vitamint szaporítja bennem. Vagy hogy is van ez?
De hiába süt a nap, ha egy számomra fontos ember hiányzik, vagy haragszik...

 22  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-08-08 10:15:27 

Na várj csak Attila, most megfoglak,
tudományosan ki van mutatva, az emberi test hány százaléka víz, izom, háj, csontok meg mit tudom én micsoda....em is érdekes!
Amikor ránézel egy lányra, és mondjuk tetszik, akkor is eszedbe jut, hogy ez csak százalékos összetétel, semmi több?
és akkor mitõl van az, hogy az egyik tetszik, a másik nem? Olvasom a lapodon, hogy a" vékony testalkatú lányok tetszenek....a többi nem számít, legalábbis a külsõségek".... hát akkor mi számít? mi az , ami megfog az egyikban és hidegen hagy a másikban? a test tömegindexe? vagy... vagy... mert szíve ? az úúúúgye nincs, ill. izom... lelke? az sincs, mert olyan, hogy lélek szerinted nem létezik..... (akkor most itt kicsit durva leszek, ne haragudj), de mi a különbség egy hús-vér nõ és egy felfújható guminõ között? Semmi! úúúgye? Vagy mégis???

 21  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-08-08 09:57:48 

Szia Attila!
Hogy mit jelent az, "hogy és mégis...."

hát pl. azt, hogy a szívem az a bizonyos izomcsomó,
- át tud melegedni, tud szereteni, tud gyûlölni,
- mondjuk azt is, hogy valami szíven ütött....
- te vagy a szívem csücske
- a szívünkben érzünk melegséget, ha valakit szeretünk,
- és remegést, ha féltjük
És még sorolhatnám sokáig, de egyik sem tudományos.....
én csak úgy teljesen tudománytalanul vagyok..... nem olyan precízen lettem összerakva, mint mondjuk egy robot, akinél minden csavarnak megvan a feladata....

 20  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-08-08 07:30:21 

Köszönjük a kimerítõ tájékoztatást!
Amúgy a szív nem az anyagcserét, hanem a vérkeringést biztosítja, de pszt!!!

Én hiszek a lélek vándorlásban, ezért magamra hagyom mindenemet! DDDDDDDDDDD

 19  attila Nekem tetszik!
0  
2008-08-07 23:36:28 

Nem. Az ember nem elenyészik, hanem elrothad. Pontosabban rothadási és korhadási folyamatok egyaránt lejátszódnak a tetemen. (Persze az elhamvasztottakra ez nem érvényes. Ott inkább oxidációs folyamatok zajlanak.) Az `elenyészik` kifejezés nem egy tárgyilagos nyelvnek a része, hanem a költõi nyelvhasználatnak.
Egyébként az egész fogalmazásmódod arról árulkodik, hogy nem azt akarod tudni, mi hogy van, mi igaz, hanem inkább áltatod magad megnyugtató és kellemes hazugságokkal. Aki meghalt - akármennyire szeretted is - nem vigyázhat rád, mivel a fent említett folyamatok miatt ez lehetetlen.
Egyébként azt helyesen mondod, hogy a szív az "csak egy izomcsomó". Az anyagcserét biztosítja a szervezet számára; viszont az érzelmekhez nincs köze.
Nem tudom, mit jelent a mondatod végén az az "és mégis..." Nincs itt semmiféle "mégis". Lehet, hogy a valóság kiábrándító, de némi önneveléssel az ember le tudja gyõzni azt a késztetését, hogy légvárakat építsen, ábrándokat kergessen, s összekeverje a vágyait a valósággal. S egy idõ után ezekre a fantazmagóriákra nincs is szükség. (Már persze akinek mindez sikerül.)

 18  katyi Nekem tetszik!
0  
2008-06-02 10:32:19 

Jujjj, de kiábrándító!
Lehet, hogy tudományosan így van, de... de az ember nem elrothad, hanem elenyészik..... nem kívánom, hogy megtudd a különbséget, talán az érzi ezt, akinek meghalt már szerette.....
És, hogy lélek nincs?
hát még az élõk között is vannak lelketlenek, és..... és én AKAROM HINNI, hogy aki meghalt és szerettem, nagyon szerettem, és Õ is engem, az valahogy vigyáz rám....
Tudom, hogy ez nem egy tudományos valami, de nekem pl. nemcsak eszem van, sõõõt az van a legkevesebb, inkább szivem... bár tudom, az is csak egy izomcsomó, aminek megvan a maga élettani feladata..... és mégis....

 17  attila Nekem tetszik!
0  
2008-05-14 23:32:15 

A lélekvándorlásnak számomra azért nincs értelme, mert szerintem nem létezik olyan, hogy lélek, így aztán nincs is, ami vándoroljon. Amit lelki tevékenységnek szoktak nevezni, azok agyi fiziológiai folyamatok, semmi egyéb. Ami örökké vándorol, azok az anyagi részecskék, amibõl állunk, s amelyek elrothadásunk után visszakerülnek a természet körforgásába. Ennyi.

 16  Mici Nekem tetszik!
0  
2007-10-06 16:25:48 

Minden arra mutat hogy lettezik ,lelekvandorlas ! Az adossagokat ki kell fizetni ill be kell vasalni , es ez addig tart amig az ember teljessen tiszta lesz minden földi "gyarlosagtol!".........DDD

 15  melani Nekem tetszik!
0  
2006-12-26 21:59:15 


A buddhisták szerint az élet örök és elpusztíthatatlan, a lélek pedig halhatatlan. Vagyis a lélek a halál után újraszületik, és életrõl életre, évszázadról évszázadra „vándorolva” hol nõi, hol férfitestben különbözõ sorsokat él meg. Az elõzõ életeinkben létrejött kapcsolataink pedig ebben az életünkben is találkozásokat hozhatnak létre, és olykor úgy érezzük, mintha kísértenének bennünket.

A tibeti titkos tanítások szerint mindenkivel, akivel korábbi életünkben kapcsolatban álltunk, a jelenben is dolgunk lesz. Például a nagyon közeli kapcsolataink – mint amilyenek a vér szerinti viszonyok – azt mutatják, hogy az elõzõ életünkben is hasonlóan szoros kötelékben éltünk. A karmakutatások eredménye szerint például elõfordul, hogy aki az elõzõ életünkben a szeretõnk volt, az most gyakran a férjünk, a következõ születéskor pedig az apánk lesz.

– A karmikus kapcsolatok kiderítése bonyolult dolog – mondja Vida György parapszichológus, karmakutató és elemzõ. – Nagyon sok tesztelésnek kell alávetnünk valakit, mire kiderül, hogy ezek a múltba nyúló kötelékek milyen korban kezdõdtek, ki milyen szerepet játszott a másik életében, a viszony hogyan ért véget, és hogy a jelen életben milyen karmikus feladatokat kell megoldani.

Karmikus szerelem

Mint ahogy mondani szokták, meglátni és megszeretni egyetlen pillanat mûve volt. A férfi amint megpillantotta a nõt, nyomban lángra gyúlt. Az érzelmei viszonzásra találtak, de a nõ mégis tele volt félelemmel, nem hitt a férfinak, és mielõtt komolyra fordult a kapcsolat, visszakozott, szakítani akart. A vizsgálatok során aztán kiderült, hogy kapcsolatuk valamikor az 1200-as évek Franciaországában kezdõdött. A férfi szerzetesként élte nyugodt életét egy kolostorban, és az egyik napfényes délután gyógynövényért indult a közeli erdõbe. Útközben meglátott egy lányt, és a találkozás olyan mélyen felkavarta, hogy hiába fogadott cölibátust, nem tudott ellenállni a varázslatnak. Az éjszaka titokzatos sötétjében találkozgattak, és a férfit egyre jobban gyötörte a bûntudat elõször a szüzességi fogadalom megszegése miatt, majd amiatt, hogy az imádott nõnek is fájdalmat okoz, mert nem vállalta õt akkor sem, amikor szerelmük gyümölcsét, a gyermeküket várta. Az 1980-as évek elején a két lélek újraszületett, és találkozott a jelenben, hogy a férfi rendezhesse a nõvel szembeni, elõzõ életekbõl származó tartozását: a feltétel nélküli szeretetet, az önfeláldozást, a család egységének megteremtését, és hogy pótolja azt az idõt, amit a nõnek nélküle kellett töltenie. Ám amikor találkoztak, a nõ lelke legmélyébõl feltörtek a múltbeli érzések, amelyek a férfival szemben óvatossá tették: nem hitt és nem bízott benne. A karmaelemzésen fény derült a problémára, a karmakutató segítségével feldolgozták és megoldották a problémát. A férfi feleségül vette a nõt, létrehoztak egy vállalkozást, amit az asszonnyal közösen visznek. Ugyanazon a helyen, ugyanazt a feladatot látják el, így a nõ most megkapja mindazt, amit a korábbi életében nélkülöznie kellett: a férfi társaságát és figyelmét a nap huszonnégy órájában.

Karmikus betegségek

Nemcsak szerelmi vagy emberi kapcsolataink lehetnek karmikusak, és nyúlhatnak vissza a gyökerei évszázadokkal korábbra, hanem a cselekedeteink is. Hiszen a karma törvénye szerint egyetlen tett, szó vagy érzés sem marad következmény nélkül. Amit tettünk, azért egyszer fizetnünk kell. Például betegség-karma esetén a kutatók a szerveket, a cselekedeteket és a bajokat párosították, és azt mondják, mindenkinek az a szerve betegszik meg, illetve ott kell elviselnie fájdalmat, amellyel vétett. A tûzzel kapcsolatos balesetekrõl, az égési sérülésekrõl úgy tartják, hogy aki elszenvedi, valaha a középkorban részese volt a máglyahalálba küldöttek szenvedésének. Azt vallják, hogy aki elõzõ életében nem segített, de megtehette volna, annál az izmok, az inak sorvadása okozhat fájdalmat, vagy ha segíteni akart, de nem találta meg a módját, az a következõ életében balkezes lesz. A gerinc- és szívbetegségekrõl úgy vélekednek, hogy a korábbi életben elkövetett könyörtelenség, hajthatatlanság mostani fizetsége. A fejfájás, a migrén pedig a rágalom, a szóbeli kíméletlenség gyümölcse.

Bella Virág terapeuta szerint a veleszületett betegségek esetén nemcsak az elõzõ életben elkövetett bûnök miatti számlakiegyenlítésrõl van szó, hanem a beteg testbe „érkezõ” lélek ritkábban inkarnálódik, születik a földi létbe, ezért egyetlen életben többféle tapasztalatot akar átélni. Ezért vállalja a fájdalmakat, a szenvedést, a kényelmetlenséget. A terapeuta több olyan regressziós hipnózist végzett – amikor speciális transztechnikával a lélek elhagyja a testet, és elmerül korábbi életébe –, amelyek során kiderült például, hogy az egykori kegyetlen várúrnak súlyos mozgáskorlátozottság lett a karmája, hogy ily módon élje át a tehetetlenséget, a kiszolgáltatottságot.

A reinkarnációban és a karmában kételkedõk ellenvetésként rendszerint azt a kérdést teszik fel, hogy miért nem emlékszünk semmire elõzõ életeinkbõl? Az ezoterikusok szerint az elsõ négy évben a lélek még emlékszik a múltjára, amikor a kisgyerek csodás tájakról, állatokról mesél, vagy hihetetlen történeteket ad elõ, akkor sokszor régi inkarnációira emlékezik. Aztán ezek az emlékek egyre halványodnak, és hétéves kor után kitörlõdnek. Mindezt ajándéknak is tekinthetjük, hiszen ha belegondolunk, hogy a jelenben átélt fájdalmak milyen szomorúsággal töltenek el, amikor eszünkbe jutnak, akkor jobb, ha elfelejtjük elõzõ életünket. Persze az emlékek, az elõzõ életek nyomai felnõttkorban is elõtörhetnek, például az érzéseinkben, amikor valakit azonnal szimpatikusnak találunk, vagy ki nem állhatjuk.

A következõ életre halasztott megbocsátás

Bellus az egyik nagyvállalatnál titkárnõként dolgozott, amikor egy szép napon kilépve irodája ajtaján ismeretlen férfit pillantott meg. A látványtól szinte minden szõrszála az égnek állt, és az utálat émelyítõ érzése fogta el. A férfit felvették a vállalathoz, és Bellus egyik fõnöke lett. Udvarias, kedves, elõzékeny és tisztelettudató magatartást tanúsított iránta, ám a nõ érzései semmit sem változtak. Sõt a viszolygástól a legrosszabb tulajdonságai kerültek felszínre, és egyre elviselhetetlenebb lett. A helyzetre a magyarázatot a reinkarnációs terápia adta meg: Bellus amint megpillantotta a férfit, tudatalattijából elõkúsztak elõzõ életének emlékei, amelyekbõl aztán kiderült, hogy az 1600-as évek végén cselédlányként élt egy magyarországi kastélyban, ahol a fõurak a kedvüket töltötték rajta, szórakoztak vele. A nõ mindent megtett az életben maradásért, és szó nélkül tûrte az urak játékát, de azt már nem, hogy egy másik cseléd megerõszakolja. Az intézõhöz ment panaszra, aki pimasznak nevezte, és az ostorával megütötte. Ez az intézõ volt a mostani életükben az ellenszenves fõnök, és a két lélek most azért találkozott, hogy a férfi lerója a nõvel szembeni adósságát. A nõ pedig gyakorolja a megbocsátást, de a lelke mélyébõl feltörõ rossz érzések erõsebbek voltak és ezt lehetetlenné tették. A reinkarnációs terápia félsikert hozott, mert a nõ felismerte ugyan a karmát és sokat dolgozott azon, hogy legyõzze a férfi iránti ellenszenvét, de fél év után úgy döntött, inkább állást változtat.

A jó cselekedet jutalma

Ahogy a rossz cselekedetek, úgy a jótettek sem maradnak következmény nélkül. De nem az alamizsna vagy a szánalomból végzett cselekedet a jótett, hanem az õszintén, teljes szívvel, önzetlenül hozott áldozat, szolgálat, gondoskodás, amiért a sors megjutalmaz és felemel. Mert a karma szerint mindenki azt kapja vissza, amit ad: aki szeret, azt szeretni fogják, aki mosolyog, arra visszamosolyognak, de aki hazudik, annak hazudni fognak, és aki mindig csak panaszkodik, az örökké csak sirámokat hallhat. A karmáról úgy tartják, hogy az igazság okkult törvénye, mert minden, amit tettünk, egyszer bumerángként visszatér hozzánk, és a lélek így elnyerheti az igazságot.

 14  melani Nekem tetszik!
0  
2006-12-26 19:42:50 


Az, ami vagy, már jutalom és büntetés azért, ami vagy.
Amikor ezt, a reinkarnációról szóló dolgozatot elkezdtem írni, én is, mint minden kételkedõ, bizonyosságot akartam szerezni. Mire az anyaggyûjtést befejeztem visszajutottam oda, ahonnan elindultam: létezhettek a múltban, következhetnek a jövõben új életeink, a mostani egyszeri és megismételhetetlen. Ahogyan Buddha mondta: „Itt van ez a mécses. Hajnalig dolgoztam a fényénél. Reggel eloltom. Este újra meggyújtom. Az edény ugyanaz, az olaj ugyanaz, a kanóc ugyanaz, de ugyanaz-e a láng, ami felgyullad a következõ éjszakán?”
Domján doktor. – Az egyik agykontrolltanfolyamon odajött hozzám egy hölgy. Azt mondta, ne haragudjak, de valami nagyon furcsát fog mondani. Õ egy ideje pszichiáterhez jár, aki regressziós hipnózissal gyógyítja. Az egyik alkalommal látta magát apácaként Franciaországban. Mindig ugyanahhoz a szerzeteshez járt gyónni, s az a szerzetes én vagyok. A megdöbbenéstõl szólni sem tudtam. Késõbb Amerikában is elõfordult, hogy találkoztam olyan emberrel, aki elsõ látásra nagyon ismerõsnek tûnt. Mintha valahonnan nagyon régrõl ismerném. Késõbb kiderült, hogy egy elõzõ életünkben együtt éltünk, sõt gyerekeink is voltak. Belátom, hogy mindez azok számára, akik nem tapasztaltak hasonlót, hihetetlen. A különbözõ reinkarnációs terápiákban, elsõsorban a regressziós hipnózisban azonban nagyon sok ember megtapasztalja, hogy birtokában van olyan tudásnak, nyelvnek, idegen tájak, utcák, korok ismeretének, amely tudások nem ebbõl az életébõl valók. És aki ezt egyszer átéli, nem kételkedik soha többé.
– Úgy tapasztaltam, hogy nagyon sok betegem megoldhatatlannak tûnõ problémáinak, feszültségeinek, testi-lelki szenvedéseinek okát elõzõ életében véli megtalálni
Ezzel a speciális relaxációs módszerrel hozzávetõleg egy óra alatt el lehet jutni egy olyan tudatállapotba, amelyben megfelelõ irányítás mellett tudást lehet szerezni elõzõ életekrõl
.Számomra mindegy, hogy a reinkarnációt vagy a kollektív tudattalan elméletét vallóknak van-e igazuk. Számomra egy a fontos. Mûködik. Az emberi agyból bizonyos tartalmak elõhívhatók, azok átélése pedig segít a gyógyulásban. Biztosabban, tartósabban és jóval kevesebb mellékhatással, mint a gyógyszerek. Akkor pedig miért ne használjuk? Nem igaz?
Grof tapasztalatai szerint nemcsak születésünk utáni emlékeinket vagyunk képesek felidézni, hanem már az anyaméhben szerzett tapasztalataink is rögzülnek. Szerinte létezik születés elõtti (méhbeli) emlékezet. Mindenki átélte – ha nem is tud róla – születés elõtti állapotát, érzékelte és érezte a környezetét, ami hatással van jövõbeni személyiségére. Sajátos módszerével elõhívhatók ezek és az ezt megelõzõ tapasztalatok. Az elsõ fázisban átélhetõk a személyes történetek, amelyben még a születés elõtti emlékek is megelevenednek. Ezt követik a személyen túli élmények: az elõzõ életek és a kollektív tudatalatti képei.

 13  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-08-22 08:38:13 

Nemarika! Egyszer már szeretnék tõled hallani saját véleményt is, ne csak mindig idézgess! Van rá mód?

Dromi, te meg :-))))

 12  dzsini Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 22:28:25 

Hm....a lélekvándorlásban..vagyis inkább ugy fogalmaznék....a fizikai és az asztráltest különlétében hixek,abban amit nemarika mondd kevésbé....
Akit atéma érdekel ajánlom figyelmébe:az Asztrálutazás c könyvet.
Aki egy cseppet is elhivatottságot avagy érdeklödést mutat az okultizmus fele.....élvezni fogja....

 11  nemarika Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 13:31:20 

A Biblia szerint a halálban nincs öntudatos élet, továbbélõ lélek, illetve lelki tevékenység

"Mert az élõk tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak... Mind szeretetük, mind gyûlöletük immár elveszett.... Valamit hatalmadban van cselekedni erõd szerint, azt cselekedjed, mert semmi cselekedet, okoskodás, tudomány és bölcsesség nincs a Seolban (a sírban), ahová menendõ vagy" (Prédikátor 9:7-8, 12).

"Nem a meghaltak dicsérik az Urat, sem nem azok, akik alászállnak a csendességbe" (Zsoltárok 115:17).

Idéztük Jézus szavát, hogy ebbõl a halálból minden ember "kijön még", mindenki feltámad a maga ítéletére az õ eljövetelekor. De mi támad fel és hogyan, ha a halál pillanatától fogva az élõ lélek (az emberi személyiség) nincs többé, a test pedig szétporlad? Jézus mondotta a régen elhunyt halottakról, hogy Isten számára õk mind létezõk, mert "mindenek élnek õnéki" (Lukács 20:38). Bár emberileg semmi sem marad a halálban az emberbõl, Isten emlékezetében "él" minden teremtménye, és bármikor feltámaszthatja õket. Amint a teremtés és az élet titkát sem, úgy ezt sem nyilatkoztatta ki Isten, hogy miként õrzi meg a megholtaknak mintegy a "személyiségadatait". Határozottan kijelenti azonban, hogy mind az Atya, mind a Fiú "akiket akar, megelevenít" (János 5:21).

 10  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 13:30:40 

Ha valaki rossz bõrben van, akkor hálni jár belé a lélek. Ha hálni jár belé, akkor, amikor nem hál, máshol van.(Vagy másnál hál)
Ha egyszer itt hál, egyszer ott hál, akkor egy vándor háló. Azaz vándorol. Következtetés, lélekvándorlás van.
Másik bizonyíték a kis hajó, amit lélekvesztõnek is hívnak. Mi lesz az elveszett lélekkel? És ott van, amikor elveszítjük a lélekjelenlétünket. ha a lelkünk nincs jelen, akkor elvándorolt. Na hát ez logikus, nem?

 9  nemarika Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 13:18:31 

"Aki azt vallja, hogy az elmúlás után a puszta lélek tovább él Istennél, nem veszi elég komolyan sem a halált, sem a halálon aratott isteni gyõzelmet...A feltámadás bibliai fogalma össze nem hasonlítható a halhatatlanság görög eszméjével, mely szerint az ember lelke természeténél fogva romolhatatlan, és amikor a halál megszabadítja testi bilincseitõl, belép az isteni halhatatlanságba. A Biblia szerint az emberi személy - jelenlegi, bukott állapotában - teljességgel a halál hatalmába kerül."

"A lélek halhatatlanságába vetett hit sok más idegen hatással együtt átkerült a kereszténységbe és elfoglalta a biblikus reménység helyét, megüresítve a feltámadás értelmét. A halál - mint a `bûn zsoldja` - a teljes embert éri."

oldal: /1
sor: idrend: