CsodaCsiga Főlap
2024. május 2.   csütörtök   Zsigmond, Aténé, Minerva   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Mozi, videĂł, DVD > "Világok harca"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
Világok harca
 16  Buffy29 Nekem tetszik!
0  
2006-04-20 13:55:05 

sziasztok!

nekem is tetszett a világok harca!töbször is megnéztem dvd-n amiota megvan!fõleg az a rész mikor a Tripodok feljönnek a föld alol!!:))

 15  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 19:53:31 

 14  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 17:12:39 

Rendben, mindenkinek más az ízlése. Nekem tetszett.

 13  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 16:05:55 

Sziasztik, itt a valĂłdi swallow!
Én is láttam a filmet itthon, mert meg tudtuk szerezni, bár moziban biztosan jobb lehet!
Nekem nem igazán tetszett, de bizotsan bennem van a hiba, nem igazán szeretem az ilyen jellegû filmeket!
Abban én is egyet értek nesca-val, hogy valószínû, én is eltenném a családomat jobb idõkre, ha lenne rá idõm!
Õszintén mondom, többet vártam tõle!

 12  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 14:09:29 

 11  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 13:51:17 

Valóban, kissé gagyi a földönkívüliek vége, de ezt H. G. Weelsnek kéne mondani. Spielberg a könyvet akarta viszaadni,annyi változtatással, hogy az egész cselekményt napjainkba helyezte, holott az eredeti sztori az 1800-as években játszódott, nem Amerikában, hanem Britanniában.Engemet megráztak a jelenetek, fõleg a kompos rész, mikor egy tripod megjelent az idegesítõ és egyben rémisztõ robaj kíséretében, mire az emberek pánikosan a hajóra próbálnak feljutni. De nem sokáig jut el a komp, mert egy vízbõl kiemelkedõ gépszörny felborítja. A fõhõsnek és két gyerekének sikerül kiúsznia a partra,ahonnan nézik, ahogy a távolban a tripodok a csápokkal közönséges állatokként halásszák ki a sikítozó embereket. De az a rész semvolt semmi, mikor grigoly, vagy ki, az az õrült túlélõ teljesen begolyózott és Raynek meg kellett ölnie, nehogy az üvöltésével felhívja a tripodok figyelmét, mik közben emberi vérrel locsolták végig a földet. Egy másik jelenetben Ray látja a végtelen tájat, amit ellepett a vérrel táplált idegen növény. Az ég is vérvörös, halál mindenütt...
Szerintem ijesztõ és jó film. Amolyan holocaust hangulata volt, de nekem tetszett. Én nagyon bele tudom élni magam a cselekménybe ezért sokkolt.

 10  nesca Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 13:37:32 

Nos én is láttam a filmet, és semmilyen nyomot nem hagyott bennem. Itt a fõoldalon volt (gondolom még van is) egy kritika a filmrõl, azzal tudok egyetérteni. Hogy mit csinálnék ha ez megtörténne? Valószínû hogy az elsõ (vagy elsõ tíz közül az egyik) gyilkos sugár eltalálna. De ha nem, akkor elbújnék családostul. Valahogy a nagy bevezezetés, a lehetetlennek tûnõ helyzetek után, hirtelen egy csapásra lett vége a filmnek (meseszerû vége: mindenhol tarol a halál, de Bostonban állnak a házak, legalábbis az édesanya szüleié, és a mellékszereplõk jönnek ki belõle talpig kirittyentve ...). Ha az emberi pánik miatt született volna a film, elég lett volna egy szörnyet kitenni a fõtérre, vagy pedig egy természeti csapással megmutatni mire képes. A földönkívüliek (mivel a magyarázat szerint klasszisokkal fejlettebbek) 1000 évig tanulmányoznak bennünket, hogy aztán a végén így múljanak ki???? Gyerekes..

 9  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 12:58:54 

A világok harcának is van értelme. Az emberi pánikrõl szól, mit is mûvel a pánik és a rettegés az emberekkel, ahogy kifordítja õket a jellemkbõl. Emelett az emberi halandóságról. "Az isteni hatalmú embert" legyõzik az ûrlények, de a jelentéktelennek tûnõ baktériumok gyõzelmet aratnak. A regény klasszikus, az elsõ ûrinváziós könyv volt. Szerintem ez a film, remekés hátborzongató lélektani alkotás, az a baj,hogy bár Spielberg figyelmeztette a nézõket, hogy nem egy közönség filmet fognak látni, azok mégis a bum-bummos, filmet várták, mint a Függetlenség napjában, amiben a két, poénos, szivarozós hõs megmenti az egész emberiséget. A világok harca sokkal közelebb van a valósághoz, mint a roland emmeich film. Te mit csinálnál ha megtürténne? Bisztos totál kiakadnál ta is, és nem mennél szivarral a szádban megmenteni a világot. Lehet, hogy így gondolod, de bisztosan menekülnél te is. Ez a film sajátossága, mert nem egy újabb lenyúzott rókabõr, hanem egy nagy hatású mûremek.

 8  padre Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 12:51:06 

a fuggetlenség napja az mikor is készult???????

és nemjobb nála..bocsi:)

annak van Ă©rtelme az effekteken kivul is

jojo abban bennevagyon hogy az USA az überfasza királycsávó de akkoris:D

 7  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 12:27:41 

szerintem jobb mint a függetlenség napja. Szerintzem minden reakció valóságos és hihetõ volt. Valószínûleg én is hisztiztem volna, sõt!

 6  guambra Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 12:18:09 

Hááát, nagy várakozással mentem megnézni, mert megvan az angol dupla CD (ahol még Richard Burton a narrátor) és ahhoz képest csalódás volt a film. Nem mondom, nagyon látványos volt, de többet vártam......

 5  padre Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 12:01:05 

fantasztikus képi hang látványeffektusok:)

hm hogy a mondanivaló.......hát az má sajna nemfért bele a költségvetésbe...
én személy szerint sajnálom hogy kidobtam rá 3000 et

 4  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-16 11:46:08 

iszonyatos, hátborzongató, ennyire sokkoló filmélményben nem volt részem a Schindler listája óta, de tetszett, attól eltekintve, hogy este azokkal a gépszörnyekkel álmodtam

 3  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-08-07 22:27:25 

szerintem rettenetes....ha mondanivalo nelkuli futoversenyt akarok nezni legkozelebb atkapcsolok vmi sportcsatornara es nem moziba megyek...

 2  szepcsajok Nekem tetszik!
0  
2005-08-01 13:59:46 

A világ legtutibb filmje nagyon kafa!

 1  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-07-31 14:08:15 

véleményt várok...

oldal: /0
sor: időrend: