CsodaCsiga Flap
2024. mjus 3.   pntek   Tmea, Irma, Horc, Juvenl, Maura, Tnia   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Autó - motor > ""csonka" indianapolisi verseny"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
"csonka" indianapolisi verseny
 4  nyaloka Nekem tetszik!
0  
2008-01-15 15:03:51 

[email][/email]

 3  stewen Nekem tetszik!
0  
2005-06-20 16:56:32 

Én meg elkezdtem nézni, de az "elõre" tudatosult végeredmény miatt bealudtam!!!---Ilyen még soha sem volt!! :-((((((

 2  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-20 16:34:12 

Én a magam részérõl sajtóközleményt tettem közzé a naplómban! Punk-tum!

 1  adam Nekem tetszik!
0  
2005-06-20 16:22:08 

A vasárnapi Amerikai GP-t százötvenezer szurkoló várta a helyszínen, de a többszáz dolláros belépõkért nem autóversenyt, hanem unalmas Ferrari-bemutatót kaptak, lekörözöttekkel kiegészítve: a Michelin bojkottálta a futamot, így csak a hat Bridgestone-gumival szerelt autó `versenyzett`.
Az FIA a Ferrari nyomására döntött

A francia abroncs-gyártó megtiltotta csapatainak az indulást, mert a gumi, amit Amerikába hoztak, nem bírta volna ki az egyik döntött indianapolisi kanyar terhelését. Megpróbálták elérni, hogy új típusúakat használhassanak, vagy hogy a veszélyes pontra lassítót építsenek, de ezt az FIA (Nemzetközi Autós Szövetség) nem engedte. A Ferrarin kívül az összes csapat beleegyezett volna, a michlenesek azt is felajánlották, hogy ne szerezhessenek pontot a futamon, de az FIA így sem engedélyezte a lassító beépítését: a döntést a Ferrarira hagyta, annak vezetõi viszont visszahárították a szervezetre a határozathozatalt. Politikai nyomás befolyásolta tehát a testületet, mert a Ferrarival már korábban megegyezett az F1-et befolyásoló Concord-szerzõdésrõl, míg a többiekkel még nem tudott megegyezni.

Dobálással múlatták az idõt

A felvezetõ kör végén ezért a húsz kocsiból tizennégy viszament a depóba, a nagydíjnak csak a Ferrarik, a Minardik és a Jordanek, a Bridgestone gumival ellátott istállók vágtak neki. Természetesen a világbajnok gárda hamar elhúzott, és többször is lekörözte a jóval lassabb kiscsapatok gépeit. A célba Michael Schumacher, a Ferrari elsõ számú pilótája ért elõször, Barrichello szorosan mögötte.

A Ferrari-felvonulásról volt, aki a rajt után azonnal elindult haza, mások mûanyag palackokat vagy teli sörös dobozokat hajigáltak a pályára elkeseredésükben.

"Miamiból jöttem Indianapolisba, hogy láthassam a Forma-1-et. Itt voltam négy napot, költöttem szállodára, ételre, na meg a belépõre. A végén mit láttam? Semmit, hiszen nem azért érkeztem, hogy körözgetõ Jordaneket nézzek" - nyilatkozta az RTL csatornának egy dühös szurkoló.

Százezren maradtak

Ahhoz képest viszont, hogy csak körözgetés volt, egészen sokan, legalább a nézõk kétharmada a lelátókon maradt. Persze õk is végigfütyülték, mutogatták a másfél órát, amíg a Ferrarik elérték a célvonalat.

"Átutaztam egész Dél-Amerikát, Bolíviából jöttem a futamra. Szurkolni akartam, de erre nem adtak esélyt. Soha többet nem megyek Forma-1-es versenyre - mondta Gustavo, a százötvenezer drukker egyike. - A világ összes tájáról jöttek az emberek, de csak hat hülyét láthattak körözni. Visszaköveteljük a pénzünket, hiszen elvették a szórakozásunkat".

Reklamálni az FIA-nél vagy a Michelinnél lehet

Kevés viszont az esély, hogy megkapják a jegy árát. Tony George, az indianapolisi pálya tulajdonosa, az amerikai futam promótere azt tanácsolta, akinek gondja van, forduljon a Michelinhez vagy az FIA-hez (Nemzetközi Autós Szövetség), mert õ nem tehet arról, hogy nem indultak michelinesek. A menedzser közleményt adott ki, melyben leírja a gumigyár és a sportszervezet elérhetõségeit.

oldal: /0
sor: idrend: