CsodaCsiga Flap
2024. prilis 24.   szerda   Gyrgy, Bojna, Bonifc, Bnis, Debra, Egbert, Egberta, Fidl, Fidlia  Gyrgy;Bojna, Bonifc, Bnis, Debra, Egbert, Egberta, Fidl, Fidlia, Gaszton, Gyngyvirg, Kszon, Melira, Nedda
  
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Sport > "Capoeira"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Capoeira
 19  brownmacho Nekem tetszik!
0  
2005-08-01 09:58:21 

Nagyon szepen koszonom, Reka :)

 18  reeka Nekem tetszik!
0  
2005-07-31 19:38:43 

brownmacho: a szám, amire szerintem gondoltál: Only the strong: Paranaue

 17  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-07-29 16:50:50 

Szia, drága Judyanyó!
Már el akartalak érni régen, de nem bánnám, ha megkeresnél msn-en!

Én most nem arra a "dologra" gondoltam, amire te, drágám, én tényleg az utcai harcra!
Láttam már itt Szekszárdon olyan nõciket, akik elmentek egy helyi testépítõ klubba, és mind a 6 mázsájukkal thai chi-zni, vagy kendózni akartak, mert mai napság ez olyan menõ!
Lehet, hogy valami extrémet én is kipróbálok, mondjuk ejtõernyõs ugrásokat végzek a 2. -ról! Vagy nem jó?

 16  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-07-29 12:18:06 

Swallow, azt nálunk máshogy hívják:-))

 15  brownmacho Nekem tetszik!
0  
2005-07-29 11:44:15 

Ja, maskulonben ha kozdosportokrol akartok beszelgetni egy pillanat nyitok egy kulon topikot ;)

 14  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-07-29 11:31:25 

Nekem akkor tetszik, ha szép testû, fiatal fiúk végzik ezt, képzeljetek el engem, amint caporeira-zok a férjemmel, amikor hazajön késõ éjjel!
Hely sincs! :-((

 13  brownmacho Nekem tetszik!
0  
2005-07-29 11:28:09 

Nekem tulajdonkeppen a capoeiraban a szepsege tetszik, nem az, hogy mennyire hatasos az utcan. Az utobbira en csinaltam kickboxot, es egy eleg durva kulvarosban nottem fel Kolozsvaron. A szepsege es az eleganciaja volt ennek a sportnak az, ami megfogott. Szerintem ez nem kimondottan csak harcmuveszet vagy tanc, hanem mindketto ( ja, es a ringsportok persze hogy kozel allnak a harcmuveszetekhez, oriasi mertekben fedik is egymast , nem feltetlenul ugyanazok).
Nem tartom en sem valoszinunek, hogyha most allnek neki csinalni, hogy mondjuk vilagbajnok lennek. De lehet, hogy valamit javitanek a mozgason, esetleg egy par figurat en is be tudnek mutatni.. .stb. Ennek azonban csak szeptembertol lesz?lenne aktualitasa.
Meg egy kerdes ezzel kapcsolatban: lattam nem olyan reg egy capoeiras filmet. Az angol cime " Only the strong" es tipikus ami alkotas: van benen egy hos, aki tornatanar lesz egy iskolaban es a vegen szetveri a banditakat. Nem is erre szeretnek rakerdezni, hanem arra, hogy volt egy zeneszam, amire a fohos mozgott, ugyanezt a szamot hallottam a bemutaton is. A refrenje valami banana-e banana-e banana e bana. Nem tudja valaki a dal pontos cimet es az eloado nevet? Le szeretnem tolteni valahonnan.

 12  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-06-17 14:15:36 

albundym még nem is))))))))))

 11  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-17 14:02:45 

Monic, most megfogtál! :))))))

 10  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-06-17 13:54:12 

albundy
maradnék inkább a 32 odanõtt fogamnál...amolyan csipek-rugok-harapok effektussal)))))))))
és persze a bal alsó madárfogásom is hatékony))))))))))

 9  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 13:45:23 

Egy laza balettos is fejbe tud rugni bárkit, szóval az összehasonlítás felesleges.
Capoeira pedig inkább mozgáskultúra, mint küzdõsport. Én nem tartom annak, akár ûzi ezt a Torres Dani, akár nem. Aki küzdeni akar, annak ajánlom a ju-juitsut, a thai-bokszot vagy az ökölvívást.

 8  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-13 23:40:40 

Ez igy van Monic! Igy játszották ki, a fehérek görcsös félelmét az esetleges rabszolgafelkelés ellen.
De szerintem iszonyatosan magas szinten kell csinálni, ha ebbõl valaki hatékony fegyvert akar kovácsolni....mint mondtam, egy jól képzett küzdõsportos ellen nem sokat ér...

 7  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-06-13 20:10:23 

ha jól emlékszem egyszer azt olvastam errõl a szép kûzdõsportról, hogy a kényszer szülte, mivel régen a rabszolgáknak tilos volt "harcolni" és harcmûvészettel foglalkozni....
Mivel a táncot nem tiltották be az idióta "fehérek", így a capoeira lett a harcmûvészet rejtett változata..))))
nagyon tetszik és egyre több hódolója van már itt Magyarországon is..)))))

 6  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-13 19:18:58 

Az tényleg frankó lehet!! Ki az a Torres Dani? :)))

 5  esztus Nekem tetszik!
0  
2005-06-13 18:42:22 

Biztos tökjó lehet, his Torres dani is ezt a sportot ûzi! :)

 4  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 21:38:48 

Chris1:

Az elsõ gondolatoddal egyetértek. Valóban a könnyed lazaság (spárga, fejmagasságú rúgás, lábkitartás stb.) fõleg, mondhati gyakorlatilag csak gyerekkortól való gyakorlással lehet tökéletesen elsajátítani, akárcsak az aikido bonyolut mozgáskultúráját.

A második gondolatoddal vitába szállnék Veled, bár abban igazad van, hogy a komplex hatékonyságát valóban elég nehéz mérni. Ám elég megnézni mondjuk egy K1 küzdelmet, ahol úgye mindegyik stílus (thai box, kick box, karate, stb) képviselteti magát. Nos ezek mezõnyében nem sok capoeirás található. Talán nem véletlenül...:)))

 3  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 16:46:00 

browmacho az teny hogy a capoeira egy nagyon latvanyos es szep harci muveszet.de szerintem olyan mint az aikido.vagy kolyokkorodban kezded vagy sosem leszel igazan jo benne.
dzsunior a stilusok oszehasonlitgatasa meg meg nagyobb hulyeseg szerintem....csinaltam egy par stilust.tobbek kozott versenyszeruen thai-boxoztam.sosem szebad elfelejteni h nincs olyan ket stilus amit ugyanazzal a cellel fejlesztettek volna ki.....ezert nem erdemes oszehasonlitani oket...

 2  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 15:53:48 

Nagyon látványos, hihetetlenül lazának kell hozzá lenni, de más küzdõsportokkal szembe szerintem hatástalan, mivel úgy láttam majdnem kizárólag lábmunkára épít és nyitott a védekezése is.
Persze egy jól képzett capoeirás és kevésbé képzett - mondjuk - thai boxost biztos megver, de azonos képességüek esetén a capoeirás maradna alul szerintem a fenti okok miatt..:))

 1  brownmacho Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 12:27:59 

Nemreg lattam egy vagany bemutatot, es nagyon elveztem. Vagany, ha kicsit tobb idom lenne, en is eljarnek egy par edzesre. Mi a velemenyetek errol a sportrol/muveszetrol?? :)

oldal: /0
sor: idrend: