CsodaCsiga Főlap
2024. május 2.   csütörtök   Zsigmond, Aténé, Minerva   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Mozi, videĂł, DVD > "sorstalanság:szerintetek jol meg csinálták a filmet?10-mennyi?"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
sorstalanság:szerintetek jol meg csinálták a filmet?10-mennyi?
 23  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-07-11 07:43:11 

Simisimon félreértetted a könyvet, talán olvasd el mégegyszer és akkor jobban megérted. Ja és Nobel nevét a mozgalomban is rövid o-val írják.
Chris: 20-25 címet biztosan felsorolhatnék a témakörbõl, és az izlés kérdése, hogy melyik a jobb, azt talán nehéz vitatni, hogy a Sorstalanság alapvetõen más, és mint ilyen, egyesek szerint rosszabb, mások szerint jobb, mint az "átlagos".

 22  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-07-11 05:47:43 

A 19-es beírás kérdéséhez.
Miért a németek ismerték fel Kertész könyvének értékét?Miért õk terjesztették fel a Nóbel-díjra?
Könnyû lenne azt válaszolni;mert Kertész Imre ott él.
Felismerni a mû eszmei tartalmát,már nehezebb,de megkisérlem.Kertész ebben a mûvében azt próbálja meg bizonygatni-mint személyesen érintett túlélõ-,hogy a holokausztot a zsidók megérdemelték,szükség volt rá,mint történelmi tanulságra,azért,hogy többé ne ismétlõdhessen meg.
Ez ugyan nagy badarság,mert mintegy igazolása a történteknek,és persze,hogy ez tetszik a németeknek.
Üdvözlettel:simisimon
ui.:Ezért a mondanivalóért nemhogy Nóbel-díjat nem adnék,de még büszke sem lehetek rá.
A fasizmus rémtetteit még egy túlélõ sem igazolhatja.

 21  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-07-10 14:11:40 

na megent itt vok...:))
ekeola csak megerositeni tudom dromi hozzaszolasat a vitankrol..:)az csak a filmrol szolt es azota is tisztelem es kedvelem...:))ami meg az adott filmet illetve temat illeti ajanlom mnki figyelmebe a zold hatar cimu filmet.ugyanez a tema,szinten magyar szarmazasu zsido emlekei alapjan csak szerintem klaszisokkal jobb..:))
uff szolottam..:))

 20  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-07-05 20:41:32 

Talán azt tartanám hiányosságnak, hogy ami a könyvben olyan jól átjön, hogy a fõhõs csupán átéli a dolgokat, igazából nem aktív részese, csak elszenvedõje, az a filmben inkább passziitásnak látszik. Nem lehet a "semmit" a "-talan"-t képpel kifejezni.

 19  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-07-05 17:36:56 

A könyv és megfilmesített változata soha nem ugyanaz! Én inkább a könyvre szavazok, mert olyankor repít a képzeletem," szinkronizálom" a szereplõket, felruházom jó, vagy mégjobb tulajdonságokkal!

Azután jön a film, ami általában csalódást okoz, mert nem azt adja vissza, amit elképzeltem! Persze, ez nem az alkotó hibája, én várok sokat!

A film ebben az esetben számomra elementáris erõvel bírt, hatalmasat alkotott újra Koltay!

Amit viszont nem értek, miért a németek ismerték el Kertész Imrét, hogy azután a Nobel-díj átvételekor a magyar kormány verje a mellét, milyen "kincsünk" van nekünk!

 18  ekoala Nekem tetszik!
0  
2005-07-05 17:24:51 

Rendben Dromedar! Értem.Mármint Chris ügyet. Akko most már vitázhatnánk a filmen is:)

 17  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-07-04 12:36:50 

Ekoala, sok mindenben egyetértek Veled, csak annyiban tartom magam "ártatlannak", hogy te vagy az elsõ, aki a filmrõl beszélt, ezért eddig nem tudtam válaszolni a filmmel kapcsolatban semmire, mert nem arról volt szó. Chris-szel remélem, nem csatáztunk, ismerjük egymást személyesen, õszinte véleményt mondtunk, tisztább szembe, mint hát mögött.
Nagyon szépen ragadtad meg a regény lényegét, talán ez az, amiért sokan nem szeretik, mert nem illeszkedik a holokauszt irodalomról megszokott képbe.

 16  ekoala Nekem tetszik!
0  
2005-07-04 11:26:08 

na, akkor nekem is lenne hozzáfûznivalóm a nyílt csatázáshoz Chris és Dromedár között. Hmm...nem kellene elmenni egy film, egy mûvészi alkotás tekintetében a gyalázásig vagy a személyeskedésekig. Ami volt, az volt, volt zsidó múlt...ez a film bár arról szól, de az emberek többsége azért tartja szarnak, mert nem érti. NEM A Holocaust fogalmát nem érti, hanem a filmet. Mindenkinek mást mond, nem kell tõle nagy szenvedõ képeket várni, pont abban van a mûvészi ereje. Vágom, hogy most ti azon vitáztok, hogy a zsidókról miért és akkor a többiekrõl miért nem?Ez van, Kertséz Imre írt egy könyvet, NEM most, régebben írta, csak most vált aktuálissá.Egy filmrõl nyitottunk topikot!!!!!!!!!!!!!!!Nem a személyes zsidó gyûlöletrõl vagy éppen megértésrõl! NYilván nem lehet kiekrülni a témát, ha már egyszer az a film fõ témája. De nem abban avan a léynege, hanem a kifejezésmódjában.Abban, hogy nem sírnak, abban, hogy nesztek emberek, ilyenek vagytok!!!!!!A film vége: szeretne visszamenni a boldog koncentrációs táborba, szerintetek miért, ha nem azért mert itt annyira felületesek az emberek!!!!!!!!!!Mindenki fejvesztve kérdezgette, milyen volt a tábor, tényleg olyan szörnyû volt? uygyan már, az emeberek szeretik a szenzációt!!!De ne kérdezzenek olyat egy olyan embertõl, aki annyirt szenvedett, mert igen, valamihez képest mindig viszonyítunk, attól függ, mihez viszonyítjuk a koncentrációs táborok szörnyûségeit.Lényeg, hoyg nem csak a zsidókról való megemlékezésrõl van szó, hanem mának szóló üzenete is van, arcul csapás az emebrek felé, csak sokan másképp értelmezik, mert máshogy akarják értelmezni!Mert végülis szép a koncentrációs tábor, szebb, mint a mai világ...fenntartásokkal persze és igen, BIZONYOS értelemben....

 15  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 17:50:52 

Engem érdekelne, mitõl tartja úgy Chris, hogy egy "nagy kalap sza"!
Mert a Don kanyarnál magyar katonák haltak meg?
Tanulatlan vagyok, mert nem tudtam, hogy a zsidók miatt történt.
Viszont azt észrevettem, hogy amint felbukkan egy zsidókról szóló téma, vele együtt jönnek azok a szószólók, akik csak nyálas zsidózni tudnak és mocskolódni. Biztos a gép esetleg a klaviatura, netán a szoftver hibája, hogy mindeközben egyetlen épkézláb mondatot nem tudnak összehozni.

 14  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 17:39:28 

"szereny nyomott velemenyem szerint csak meg egy nyalas a zsidok seggen....kivancsisagbol olvastam,lattam es egy nagy kalap sza......" ezt írtad Chris és ennek semmi köze a hagyományõrzéshez, ez színtiszta antiszemitizmus. Ha neked a II. Világháborúból a nyilasuralom a megõrzendõ hagyomány, akkor remélem, nem sikerül megõrizned. És nem csak a zsidók miatt, hanem az ország jövõje miatt.

 13  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-06-20 12:36:59 

Na megint sikerult gephez jutnom...:))
Dromi tudom hogy van publikus irodalma a temanak csak az enyhen szolva sem valosan mutatja be a dolgokat.nagyon sok veteran talalkozora eljartam,es magam is 2.ik vilaghaborus hagyomanyorzok koze tartozom.a legtobb konyv nem szol masrol mint a gyoztesek altal krealt lejaratasrol.Ami Kertesz Imret illeti nem is azt mondtam h o csinaljon a temarol filmet,hanem azt hogy a mai napig szinte tabutema ez itthon.Es ez bosszant nagyon.Mert a szegeny szenvedo zsidokrol es a gonosz nacikrol mar 1000 film keszult es rengeteg konyv irodott.csak a sajat multunk es a magyarok ellen elkovetett dolgok nem erdekelnek senkit a mai napig.
Dzsunior hogy oszinte legyek magyar letemre nem erdekel hany ormeny es egyebb nemzet szenveett addig amig mi nem kapunk valami elismerest es karpotlast.es itt nem anyagira gondolok hanem erkolcsire.ha belegondolsz a mai napig ket nemzet megszalasa es szenvedese tabutema igazan.a magyar es a tibeti....akarmit akar ezzel kapcsolatban az ember megtudni es tenni a vegen midig zart ajtok vannak.

 12  conan Nekem tetszik!
0  
2005-06-16 16:37:26 

Ha meg mar mindenkeppen kell, akkor akinek ismeros a vicc es csattanoja, melyszerint:" Ezek utan? Egy pohar sort" tudja mi a velemenyem...

 11  conan Nekem tetszik!
0  
2005-06-16 16:34:21 

Nos akkor en inkabb nem is irok semmit:D:D

 10  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-16 00:23:38 

Hûha, úgy látom megint kökemény véleményütközések vannak!!

Nos, csak hogy én is beleokoskodjak a témába, attól hogy a doni katasztrófáról nem készült film, nem jelenti azt, hogy a Holokausztról sem kell.

Tisztelem azokat akik túlélték, végigszenvedték, bár néha úgy érzem sokan még mindig újabb és újabb bõrt húznak le a témáról. Hisz pl. 1920 környékén 1 millió örményt gyilkoltak le...a kb. négymillióból...errõl ki tud valamit? Nos, tehát jogos a kérdés, hogy a Holokausztról miért csak az izraeli nép szenvedése jut mindenkinek az eszébe...!

De itt nem errõl van szó, kedves Chris 1! Itt egy korszakról, ahol az emberek olyan dolog miatt rettegtek, amirõl nem tehettek. A zsidó származásukról. És nagyon szomorú, hogy olyan emberek zsidóznak nyálfröcsögve, akik igazából nem is tudják, hogy kik a zsidók és kire lehet mondani, hogy te zsidó vagy! Mert nem minden a nagy orr, és a hosszú pajesz!!! Lehet, hogy Te is az vagy (vagy esetleg én), csak éppen sohasem derül ki, mert az egész családod kikeresztelkedett a II. világháborúba, csak hogy megkimélje magát az értelmetlen gyilkolászástól...nos valami ilyesmirõl szól a film!

 9  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 20:37:19 

Véleményem nem változott, illene tudni, hogy Kertész Imre a Holokauszt egyik elszenvedõje volt, tõle számonkérni, hogy miért nem a Don-kanyarról ír, meglehetõsen egyoldalú gondolkodás. Mellesleg az általad említett eseményeknek is van irodalma, nézz el egy könyvtárba.

 8  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 15:16:53 

tanulatlan vagy csak kicsit jobban erdeklodik az adott kor utan es olyan konyveket olvas amit egyszeruen nem illik manapsag tudni:?nem mindegy Dromi.Az a szomoru hogy meg mindig ezen a teman lovagolunk es elfelejtjuk a sajat multunkat,aldozatainkat es hoseinket.miert nem beszel senki a sziberiaban meghalt magyar katonakrol es tisztekrol akiknek csak annyi volt a bünük hogy szerettek es szolgaltak a hazajukat?pedig ök is hasonlo táborokban szenvedtek és haltak meg egy diktatura aldozatakent.es ha ezek utan meg mindig tanulatlannak tartasz hat legyen...az en hatamon mar ez is elfer.en eddig is tiszteletelek es ez most sem valtozott.max nem ertek veled egyett.....

 7  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 14:54:05 

hmm, intelligens vélemény. Tényleg nem érdemes értelmes topicot nyitni a csigán, itt csak a nyalás, kefélés, stb. megy, mint azt az elõzõ megjegyzésbõl is láthattuk. Az meg csak szomorú, ha valaki trágár szavakkal illet egy könyvet vagy filmet csupán azért, mert tanulatlan és nem érti. Persze verekedni vagy lõni így is jó.

 6  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 14:51:18 

szereny nyomott velemenyem szerint csak meg egy nyalas a zsidok seggen....kivancsisagbol olvastam,lattam es egy nagy kalap sza......kivancsi vagyok hogy a don-kanyarnal elhunyt vagy a szent laszlo hadosztalyban szolgalo magyar katonakrol vegre mikor emlekeznek mar meg......mondjuk egy film erejeig.....

 5  brownmacho Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 12:33:43 

Velemenyem szerint eleg jo a film, de szerintem lehetett volna jobb is. A temat jobban is ki lehetett volna aknazni, foleg a belso vivodas problemajat.

 4  ekoala Nekem tetszik!
0  
2005-06-12 00:56:06 

attól, hogy két különbözõ mûfaj, még a hatását kereshetjük, csak nem biztos, hogy megtaláljuk,mert mindnekiben máshogy csapódik le, amikor olvassa, mert mindenki más

 3  dromedar Nekem tetszik!
0  
2005-06-10 12:34:58 

A film és a regény két különbözõ mûfaj, nem kereshetjük egyiket a másikban. A regény zseniális, a film szerintem jó, de helyenként érezni, elsõfilmes rendezõ munkája.

 2  ekoala Nekem tetszik!
0  
2005-06-10 11:33:30 

Figyi! Szerintem kurva jó a film. Bár én nem hallottam róla jó véleményeket. De szerintem, akinek nincs róla jó vélménye, az nem érti a filmet. Mármint a Holocaustot magát nyilván igen, de a film mûvészi értékét nem, ha nem tetszett. Sok benne az elidegenítés, és pont ez benne a marha jó.bár igen, a regény alpján én is másra számítottam, de mindig másra számítunk...

 1  szepcsajok Nekem tetszik!
0  
2005-06-09 22:00:33 

Irjatok,oscart Ă©rdemel?

oldal: /0
sor: időrend: