CsodaCsiga Főlap
2024. április 23.   kedd   Béla, Héla   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Digitális > "Digitális fĂ©nykĂ©pezõk tapasztalatai"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
Digitális fényképezõk tapasztalatai
 19  cam Nekem tetszik!
0  
2020-02-16 15:17:36 

Tiszta röhej a Prohardver kamerákkal foglalkozó rovata.
Mindig ugyanazokat a szempontokat mantrázzák.

 18  cam   válasza cam hozzászólására (17) Nekem tetszik!
0  
2020-02-04 09:46:57 

Már van 100 megapixeles kamerával szerelt mobil.
(XIAOMI MI NOTE 10)

 17  cam Nekem tetszik!
0  
2018-08-22 20:25:36 

És vajon mi lesz a jövõ 10 év múlva??
100 megapixeles kamerákat fogunk használni??

 16  cam   válasza Albundy hozzászólására (10) Nekem tetszik!
0  
2018-08-22 20:24:38 

Ma már kapni is lehet ilyen felbontású gépet.
Persze nem valami olcsĂłn....

 15  cam   válasza cam hozzászólására (14) Nekem tetszik!
0  
2018-08-21 23:36:27 

Meg az is, hogy azok közül, akik itt régen fórumoztak; már senki sincs itt a Csigán.

 14  cam   válasza isayagain hozzászólására (2) Nekem tetszik!
0  
2018-08-21 15:42:43 

Hát mai szemmel nézve megmosolyogtató ezeknek a régi gépek tudása.

 13  stewen Nekem tetszik!
0  
2009-03-01 18:18:16 

No, egy kis véleményt kérnék!!!

Kicsit amortizálódott egy Fuji A340-es kis gépem és most váltanék szintén Fuji S1000/fd gépre. Valakinek valami tapasztalata vagy ötlete?? /--melyik és milyen gép-/ Ki mit ajánlana max. 60.000 Ft-ig.

 12  canislupus Nekem tetszik!
0  
2006-06-25 14:15:25 

Ha megnyuktat : én sem látom!

 11  airman Nekem tetszik!
0  
2006-06-25 10:22:33 

csak én nem látom a képeket, vagy ti sem ?:((

 10  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-01-19 09:20:42 

A svéd illetõségû Hasselblad bejelentette az eddigi legnagyobb felbontású DSLR gépet, a 39 megapixel felbontású H2D-39 digitális kamerát.

A terméket persze nem hobbifotósoknak és karácsonyi családi képek készítõinek szánták. A svédek feltették maguknak a kérdést: Hogyan lehetne kifejleszteni és legyártani a világ legjobb digitális fényképezõgépét? A válasz pedig így hangzott: Elõször is készíts egy olyan digitális tükörreflexes gépet, amiben egy hihetetlenül nagy felbontású képérzékelõ rejtõzik, legyen mondjuk 39 millió pixeles. Ezután adj hozzá egy új RAW fájlformátumot, ami jobb színképet ad, jobban kezelhetõ és számos egyéb újdonsággal rendelkezik a korábbi változathoz képest. Biztos, ami biztos alapon ehhez még ki kellett fejleszteni egy szinte tökéletes lencserendszert is, ami speciális képkorrekciós eljárásaival még szebb képeket készít. Ezt Digital APO Correction-nek keresztelték.

A gépet a Hasselblad H2-es modellre alapozták, de természetesen a legfontosabb alkatrészek kicserélésre kerültek. A 39 millió fényérzékeny pont egy 36.7 x 49 mm-es lapkán helyezkedik el - ez közel kétszer akkora, mint bármely napjainkban használt 35 mm-es rendszerû szenzor. Ez kristálytiszta és részletgazdag... részletmilliomos képet eredményez a hátfalon. Ezzel az eljárással minden nyomdai egényt ki lehet elégíteni a képek felbontását illetõen és óriási szabadságot ad a kreatív csapatok kezébe is a képkivágás, nagyítás és egyéb eljárások során. Ezt a minõséget csak fokozhatja a fejlett színkezelõ rendszer, amire a tervezés során szintén nagy figyelmet fordítottak. A kijelzõ kategóriájának megfelelõ, 2,2"-es átlójú OLED.


Az érzékelõn realizálódott képet természetesen nem egy 16 Mb-os CF kártyára menti a gép hanem egy 80 GB-os merevlemezre, így a kb. 55 MB-os fotókból közel 1500-at tudunk tárolni egyszerre az apparátra csatlakoztatott tárhelyen Persze Microdrive is (CF Type II) használható, de a 20MB/s írási sebesség miatt nem igazán célravezetõ. Sorozatkép készítés is lehetséges, de a fotóriporterek álma Canon géppel szemben itt nem kép/mp-ben adják meg az értéket. A gép percenként 35 képet képes készíteni, ami figyelembe véve adottságait még mindig hihetetlen.

Így viszont hamar lemerül a mellékelt Li-Ion akkumulátor, ami mindössze 250 kép készítésére elegendõ. Viszont a sok extráért cserébe ha valaki természetfotózásra szeretné használni a gépet, akkor ajánlatos a túrákhoz egy serpát is bérelni, ugyanis a gép alap súlya 2,2 kg.

 9  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-08 22:42:02 

Nekem egy Konica-Minolta Dimage x-20 as gépem van.
Mind a méretét tekintve,mind a hangjait néze,,mind a kezelhetõsége szereint nagyon nõúi gép.
Kicsi és laps.Egy farzsebben elfér. De nagyon sokat tud. 3,2 megapixel,12 xeres zoom, képszerkesztõ és konvertáló is van benne. Kettõ darab AA-s akkumulátorral müködik, nagyon jó a kép felbontása, videót is rögzit, hangot is hozzá, de a képhez is lehet hangot tárolni.
Nagyon jól türi a szélsõséges idpõjárárst,bár víz alatt még nem próbáltam, csak minusz fokokban és plusz 40-ben, esõben, ködben.
Nagyon megvagyok elégedve vele és nagyon szeretem.

 8  jatiking Nekem tetszik!
0  
2005-10-28 01:07:27 

a mínuszfokokat mennyire bírják a gépeitek?

 7  lacimaci Nekem tetszik!
0  
2005-10-11 01:11:32 

 6  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-05-19 17:25:23 

Persze ezek a képek jóval nagyobb méretûek, ezáltal az élvezhetõégük is jelenentõsebb.
A TIFF formátumnak köszönhetõen van kép ami 15 Mb méretû...
Le kellett kicsinyítenem, az eredeti méretben inkább nem rakom fel.

 5  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-05-19 17:22:50 

Ezt pedig magam felé fordítva készítettem...

 4  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-05-19 17:21:24 















 3  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-05-18 09:49:55 

Íme az én kicsikém:







Kompakt fényképezõgép magnézium gépvázzal és professzionális funkciókkal ,
5,1 millió pixeles felbontás,
Nagylátószögõ objektív, 4x-es optikai zoommal (27-110mm-nek felel meg 35 mm-es fényképezõgépre átszámítva f2.8-4.8),
Program, zársebesség elõválasztás, fényrekesz elõválasztás és manuális expozíció-vezérlési üzemmódok,
Gyors beállítási rendszer és nagyon alacsony záridõ késleltetés,
Dual AF rendszer a pontosság és nagy sebesség eléréséhez,
Többféle szögben beállítható, nagy felbontású LCD monitor,
Filmfelvételi funkció (Quick Time Motion JPG ),
Mentés xD-Picture Card, CompactFlash és Microdrive memóriakártyára,
PictBridge-kompatibilitása lehetõvé teszi a nyomtatást,
Új fejlesztésû tartozékok széles skálája szerezhetõ be a készülékhez, többféle szûrõt és konvertert is beleértve.



Az öngyilkosság gondolatával akkor kezdtem behatóbban foglalkozni, mikor a gép januári megvásárlását követõ hónapban, februárban piacra került a 8080-as 8Mp-es változat.
Ennek következtében az eddigi csúcsgépem eladási ára 250 ezer forintról alászállt és ma már BRUTTO 100 ezer forintért megvásárolható...
De nekem akkor is tetszik, nagyon jó gép. Nagy elõnye, hogy 27mmm távolságból nagy látószögû makro felvételeket lehet készíteni vele. Van pár, szívesen közszemlére bocsátom.

 2  isayagain Nekem tetszik!
0  
2005-05-17 21:44:37 

Van egy NIKON Coolpix2100 (2Mpix) gĂ©pem. Családi fotĂłzásra, bulikĂ©pekre tökĂ©letes, mert arra is valĂł, de a tĂşrázások alkalmával egyre nagyobb szĂĽksĂ©get Ă©rzek egy komolyabb gĂ©pre, valami olyasmire amilyennel te hadonásztál tavaly a garancsi bulin:) Bátran ajánlom egyĂ©bkĂ©nt most is bárkinek „háztáji” cĂ©lokra a Coolpix sorozat alsĂłbb kategĂłriájĂş gĂ©peit.
Van még egy gépem, ami tavaly szegõdött hozzám, egy HP 935-ös (5Mp). Igaz jobb képeket csinál mint a Coolpix, de nem szeretem, mert otromba. Annyival nem szebbek a képei, amennyivel kellemetlenebb, hogy nagyobb.
Ha most vennék gépet, akkor az egy Finepix s5500 lenne. Annak nem zavarna a mérete:) Az ára 68000Ft

 1  ic Nekem tetszik!
0  
2005-05-17 11:50:31 

Sok csigának van digit fényképezõje, és sok szeretne egyet magáénak tudni, vagy újabbra cserélni.
Ezért arra gondoltam, hogy akinek van gépe, az írja le a tapasztalait (gép típusát nem elfelejteni odaírni!)
Tanulhatunk belõle, esetleg tanacsot adhatunk egymásnak jobb fényképek elkészítése érdekében.

oldal: /0
sor: időrend: