CsodaCsiga Flap
2024. prilis 23.   kedd   Bla, Hla   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > CsodaCsiga > " A KÖNYVEKRÕL...vélemények, ki mit olvas stb.."
J BERS
oldal: /4
sor: idrend:
A KÖNYVEKRÕL...vélemények, ki mit olvas stb..
 129  annazsuzs Nekem tetszik!
0  
2013-08-24 21:33:22 


Day, Sylvia: Hozzád kötve


„Ha könyvet kellene ajánlanom azoknak az olvasóknak, akik szeretik az Ötven árnyalat trilógiát, elsõként ezt a perzselõ szerelmi jelenetekkel teli mûvet ajánlanám.” - Dear Author



NEW YORK TIMES BESTSELLER



Gideon Cross olyan erõvel lépett be az életembe, mint a sötétségbe hasító villám…



Ez a gyönyörû, sugárzó férfi maga volt a fehér izzás. Soha eddigi életemben senki és semmi nem vonzott még ilyen ellenállhatatlanul. Úgy vágytam az érintésére, mint drogos a napi adagjára, bár éreztem, hogy elgyengít, mégsem tudtam, nem is akartam ellenállni. Sérült és törékeny lettem, õ pedig oly könnyedén megtörte az ellenállásomat, és áthatolt az eddig kemény páncélon…



Gideon birtokában volt a tudásnak. Megvoltak a maga démonai. Egymás tükörképeivé váltunk, visszavetítve a másikra legbensõbb világunkat, legmerészebb vágyainkat…



Szerelme megbéklyózott, átformált, és én csak azért esedeztem, nehogy kínzó múltunk elszakítson minket egymástól…





„Day erõteljes története felizgatja s magával ragadja az olvasót…”

 128  annazsuzs Nekem tetszik!
0  
2013-08-24 21:29:58 




James, E L: A sötét ötven árnyalata


A gyönyörû fiatal milliárdos, Christian Grey egyedi ízlésétõl és sötét titkaitól elbátortalanodva Anastasia Steele kilép a kapcsolatból, és beindítja karrierjét a seattle-i könyvkiadónál.



De a Christian iránt táplált vágy még mindig jelen van minden egyes ébredésénél, és amikor a férfi egy új megállapodást ajánl fel, Anastasia képtelen ellenállni.

Újra lángra lobban perzselõen érzéki viszonyuk, és Anastasia egyre többet tud meg sérült és megszállott „Ötven árnyalatának” szívszaggató múltjáról.

Míg Christian belsõ démonaival harcol, Anastasiának szembe kell néznie a férfi korábbi partnerei iránt érzett dühével és féltékenységével, és meg kell hoznia élete legfontosabb döntését.

 127  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2011-10-21 21:01:57 

Jake Delstein: Tokió Vice

 126  Andix Nekem tetszik!
0  
2011-09-23 10:29:54 

Pachmann Pèter: Pilàtust jàtszani-ezt kezdtem most el

 125  sziamiau Nekem tetszik!
0  
2011-09-20 09:17:13 

Újból el kezdtem olvasni: Szabó László könyveit. (Aki nem ismerné, annak úgy tudnám bemutatni, hogy õ volt annak idején a Kék fény c. mûsör vezetõje. Manapság egy magánnyomozó-irodát vezet.) Eszméletlen érdekes az amerikai bûnüldözésrõl és bûnügyekrõl írt könyve. (Nem mostanság íródott és nem mostanában adódott ki.) Mintha ma történnének az események. Aktuális, nagyon.

 124  csoda   vlasza sziamiau hozzszlsra (123) Nekem tetszik!
0  
2011-06-23 09:25:49 

Mint minden sorozatkönyvbõl a Müller félébõl is az elsõ 3 érdekes, utána már.... a többi könyvük nem annyira. Én személy szerint vele is igy jártam, ahogy Vavyan Fablevel is.

 123  sziamiau   vlasza katyi hozzszlsra (115) Nekem tetszik!
0  
2011-06-22 17:48:45 

Lehetséges, hogy jól és jókat ír a Müller professzor úr, de jómagam nem nagyon kultiválom õt személy szerint. A fiát (nevelt fiát) Sziámit, szintúgy. Ettõl függetlenül elismerem a tehetségüket. Lásd: Isten pénze c. musical évek óta megy a Madách-ban.

 122  swalcsek Nekem tetszik!
1  
2011-06-22 16:46:48 

Ajánlom Monica Ali-tól a Muszlim asszonyt!

 121  katyi   vlasza sziamiau hozzszlsra (120) Nekem tetszik!
1  
2011-06-22 16:09:22 

.-DDDD ismerek még ilyen nagymamát én is! :-DDDDDD

 120  sziamiau Nekem tetszik!
0  
2011-06-22 09:29:39 

Jókai: Kõszívû ember fiai c. regényét 7. osztályos koromban semmilyen körülmények között nem tudtam elolvasni. Kötelezõ olvasmány volt, így csak átrágtam magam rajta. Az a véleményem, hogy egy ilyen monumentális regény nem egy 7. osztályos agyhoz való. Saját bõrömön tapasztaltam: nem voltam érett hozzá. Késõbb, amikor már a filmváltozatot is láttam, újból elõvettem, mert akkor már a kíváncsiság hajtott. Így, 18 éves koromig háromszor is elolvastam és a filmes tapasztalatokat is hozzátéve egészen más véleményt alkottam a regényrõl. Tehát: vannak olyan regények, amiket nem lenne szabad ideje korán erõltetni. Jóval késõbb, a keresztlányomnak olvasónaplót kellett készítenie ebbõl a regénybõl. Hiába nézte meg a filmet többször is, de a regényt magát nem olvasta el. Mit gondoltok ki írta meg az olvasónaplóját? A nagymama. :-))))

 119  jewellery   vlasza katyi hozzszlsra (115) Nekem tetszik!
1  
2011-06-21 22:20:07 

..."és, hogy tudni kell elengedni...- na! ezt én soha nem fogom megtanulni!
mármint az elengedést...."

"...A nõ, mint a tenger,
Elpusztít, és akkor sem enged el..." Bosnyák Dániel "A Nõ" c. versébõl egy nyúlfaroknyi idézet.
Nem is olyan könnyú valakit elengedni, szerintem ezt nem is lehet megtanulni, ha erre sor kerül, csak elviselni lehet. Talán.

 118  katyi   vlasza sziamiau hozzszlsra (117) Nekem tetszik!
1  
2011-06-21 18:34:13 

igazad van! vannak olyan könyvek amiket többször kell elolvasni!
Nálam még olyan is van, hogy az sem mindegy mikor olvasom: más fog meg most benne, mint ezelõtt 20 évvel....
sõõõt, olyan is van, hogy egyszer régen tetszett, és sok év után újra olvasom, és nem értem: mi fogott meg benne egyáltalán!
De az a könyv ? az tényleg jó!!!!

 117  sziamiau Nekem tetszik!
0  
2011-06-21 18:29:22 

Vasárnap fejeztem be John Steinbeck: Édentõl keletre címû regényének olvasását. Ezt a regényt nem elõször olvasom, illetve olvastam, mégis különbséget érzek a két olvasás között. Az elsõ olvasáskor - bizonyára így lehet - "agyilag" nem voltam érett ehhez a regényhez. Most viszony, megint "agyilag", - :-) - lehet, hogy mégis az lettem. Ajánlom mindenkinek, aki a XIX.-XX. század elejének amerikás gondolalatait meg akarja ismerni. Családregény, ugyanakkor mégis egy bevándorlókkal teli Amerikát ír le Steinbeck a saját családján keresztül. Az az érzésem, hogy egy regényt akkor értünk meg igazán, ha többször elolvassuk.

 116  katyi Nekem tetszik!
0  
2011-06-21 17:38:17 

Most
Popper Péter: Lélekrágcsálók könyvét olvasom.

Érdekes, tetszik... ha nem is mindent értek meg belõle...
vagy csak nem akarom megérteni?

különben találtam itt a You Tub-on sok elõadást Tõle... nekem azok is tetszenek.....

 115  katyi Nekem tetszik!
1  
2008-07-18 15:51:23 

Na! kiolvastam azt a könyvet, amire olyan nagyon vágytam:
Müller Péter : SZERETETKÖNYV-ét.

Tulajdonképpen tetszett! igen, igazad van, nem lehet könyvbõl megtanulni mi is az a szeretet.
Néhol kicsit / nagyon lila is volt nekem, de egy dolgot azért csak megtanultam belõle:
szeretetet nem lehet koldulni, és ha mégis lehet, akkor meg nem érdemes....
és, hogy tudni kell elengedni...- na! ezt én soha nem fogom megtanulni!
mármint az elengedést....

van egy idézet, azt hiszem Szabó Lõrinc mondta:

én úgy szeretlek, mint a gyermek,
és épp oly kegyetlen is vagyok!

 114  eszter1 Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 16:34:53 

Nagyon szeretem Márai irásait.....és a verseket minden mennyiségben :-)

 113  krinya Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 16:14:30 

Én nagyon szeretem Móricz Zsigmond:Árvácska c könyvét..
/ most lánykám olvassa,mert elmeséltem mirõl szol,és kiváncsi a kislányra:)/
és a kedvencem: József Attila versei.
továbbá a természetgyógyászati könyvek,.....és bármi...ami leköt,mert jo:)

 112  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 15:50:59 

Én a Rejtõ Jenõs könyvekre vagyok rákattanva újabban...nagyon tetszik, hogy hihetetlenül fantáziadús, a cselekménye nagyon pörgõs, van egy nagyon sajátos humora, nagyon ridegen tudja leírni az eseményeket, de ezek ennek ellenére mindig happy enddel végzõdnek...esetleg jó néven venném, ha valaki ajánlana Rejtõ könyveket, amiket valami miatt érdemes lenne elolvasni...(eddig 8-10 könyvön vagyok túl)..:)

 111  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 14:56:29 

Tündértánc, tényleg! :) Jégtánc! Az is jó! :)
Sárkánykönny, Varázscsók, Tûzvarázs - ez a 3 könyv hiányzik, de rajta vagyok, hogy meg legyenek.
Én is 13 évesen olvastam elõször: Kyra Eleison
Aztán jött egy hosszabb szünet és azóta függõ vagyok! :)

 110  titamita Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 10:30:24 

Én az exemnél olvastam az elsõ könyvet ezelõtt 7 évvel és azóta olvasom :D
Joys ... igazad van abban, hogy nem lehet sorrendet tenni. :D nagyon jók

 109  joys Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 10:13:09 

Részemrõl a Sárkánykönny viszi a pálmát, de ha keresztre feszítenek sem tudok sorrendet tenni.
Mindíg a hangulatomtól függ, hogy melyiket szeretem éppen abban a pillanatban.
13 évesen olvastam az elsõmet: A pokol is elnyeli-t.
Azóta nem raktam le Õt.
Mind megvan...most Álomhajsza folyik.
:))))

 108  titamita Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 09:17:37 

Lassan alakíthatnánk egy FUNclubot itt a csigán :D
Nekem a kedvencem a Halkirálynõ sorozat, na meg az Álomhajsza és a TÜNDÉRTÁNC :D ez utóbbi olyan sokat olvastam már :D
A Nászjelentést az esküvõm elõtt olvastam :D Háááát lehet hogy nem akkor kellett volna :D

 107  Shane Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 08:40:22 

Igazad van. Kavarodás van a buksimban. :)
Én a Szennybõl az angyalt imádom, a Jégtánc is nagy kedvencem. A Nászjelentést le sem tudtam tenni.
A fantasykkal nehezen barátkoztam meg de a végére belejöttem és sztem egyre jobbak.

 106  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-05-20 08:18:26 

Titamita! Valóban, az új Falbe-könyv valahogy nem lett olyan "fable-s".... de már a vége fel kezd jó lenni... remélem :)

Shane! Nem a Pepita macska volt az, hanem az Édes, mint a bûn :)
Na, a Pepita Macska engem valahogy nem nagyon kötött le. A fõ kedvencem: Nászjelentés 1-2., Mesemaraton, Mesemaraton-Emlékfutam, Szennybõl az angyal, Álmok tengere :)

 105  Shane Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 18:32:47 

Mamikám? elvileg igen, erre valók. DE nem is olyan régen jártak nálunk gimisek akik a suli könyvtárának gyûjtöttek felesleges könyveket. Így gondolom a nagy könyvtárak büdzséje sem vetekszik nagyjaink kommunikációra költött összegeivel...sajna.
DE olvasni jó, és szuper jó. Saját filmet forgatsz és igazi élményeid lesznek fantázia országban. Ez semmi sem pótolhatja.

 104  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 18:31:47 

Itt még nem lehet kapni! (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 103  Shane Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 18:30:44 

Silence, igen én is hallottam róla. Szerintem jó kezdeményezés. Ha betartják a játékszabályokat :) és újra elveszítik a könyveket...és ebben bízzunk

 102  Shane Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 18:29:58 

Biza biza kedves kerge! És ha minden igaz talán már meg is van mind. Kivéve a legújabbat. Az már igaz, hogy vártam rájuk és antikvár áron neten keresztül jutottam hozzá elsõ kiadásos használt áruhoz de nekem megérte. :))
Az újra pedig kivi vok. Mert a Pepita macska is hasonló kisregényeket tartalmazott....és az bejött. No majd kommentelek ahogy ígértem.

 101  titamita Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 16:02:05 

Hát nekem az új Vavyan Fable könyv nem lesz a kedvencem... valahogy nem tudok azonosulni most vele.... Van olyan része, ami nem igazán tetszik... De így a vége felé kezd már alakulni :D Hát nagyon kiváncsi vagyok mi sül ki belõle

 100  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-05-19 09:20:03 

Azért annyira nem kell kétségbeesni, hiszen erre valók a könyvtárak!!!! Vagy nem???????????

oldal: /4
sor: idrend: