CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Mivel büntetnéd az állatkínzókat?"
J BERS
oldal: /3
sor: idrend:
Mivel büntetnéd az állatkínzókat?
 114  napraforgo   vlasza vakhangya hozzszlsra (113) Nekem tetszik!
0  
2010-03-08 07:56:25 

Bocsánat kérés elfogadva, harag hiánycikk!!:))

 113  vakhangya Nekem tetszik!
0  
2010-03-07 15:34:35 

Csók a Hölgyeknek ! No ugyi, hogy tudtok témát találni ! Kicinkét felrázódtatok...
Napraforgónak : BOCSÁNATOT KÉREK, igazad van !

 112  mody Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 19:29:45 

Azok az emberek akik képesek állatokat kínozni, lelkileg - agyilag súlyosan betegek. Élvezik, hogy tehetetlen állatokkal azt csinálhatnak amit csak akarnak.....Én egyszerûen börtönbe záratnám ezeket a nem anya szülte lényeket, jó sok idõre......
De, sajnos mindig van új a nap alatt......Olyanok mint a gaz - egyet kitépsz a földbõl, de a helyére nõ még több.
Egyszerûen nem tudom felfogni, hogy mi késztethet egy embert arra , hogy bántson akár embert, akár állatot..... :(

 111  katyi Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 17:10:23 

Azt hiszem én nagyon kegyetlen is tudok lenni, de !
hogy mit csinálnék én az állak kínzókkal?
szerintem ugyanazt, amit azok az állatokkal! függetlenül attól, hogy az cica, vagy kutyus, vagy bármi más......
állatviadalokon szórakozni? pénzt fogadni arra, hogy melyik nyer? és az ott nyert pénzbõl ajándékot vesz a gyerekének, vagy virágot az asszonynak? pfujjjjj......
rettegek pl. a denevértõl, de nagyon.... de eszembe sem jut, hogy megkínozzam, feldaraboljam mondjuk.......

 110  edinacska Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 14:18:13 

http://www.origo.hu/itthon/20100304-kutyaviadal-volt-budapesten.html

 109  csoda Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 12:28:59 

Itt szeretném elmondani még azt is, hogy egyszer az utcán rászóltam egy sintérre, aki úgy gyûjtött be a kutyát, hogy a nyakánál emelte meg az állatot. Megállt mellettem több járókelõ is, és többen is utánam rászóltak, hogy nem így kellene, nagyon felháborított mindenkit a durvaság...
Egy egészen nem ide vágó téma, és tényleg csak úgy mellékesen 1994 óta vagyok laktovegetáriánus, tehát nem eszem meg az állatokat.
Vakhangya beeeee.............

 108  csoda   vlasza napraforgo hozzszlsra (107) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 12:24:19 

Ezzel én is egyetértek, pénzbüntetéssel és/vagy elzárással büntetném.

 107  napraforgo   vlasza csoda hozzszlsra (106) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 11:46:08 

Pénzbüntetéssel, és elzárással büntetném. Gyakorlatilag ugyan azzal, mint az emberek ellen elkövetett tetteket... azért mert ezt látom egyedül kellõen "elrettentõnek". Gondoljuk csak át, hogy a bûnözök anyagi haszon reményében követnek el bûncselekményt, ezért vállalják a lebukás kockázatát.... ha nincs haszon nem vállalnak kockázatot, így jóval kevesebb lenne az állatok ellen elkövetett "sérelem"..A pénzbüntetést pedig az elzárással egyidejûleg alkalmaznám, azzal a kitétellel, hogy az csakis az állatmenhelyek fenntartására fordítható.. Szerintem ezzel a "büntetési tételekkel" nagyban visszaszorítható lenne az állatok kínzása. Tulajdonképp törvény van most is, de általában a hatóságok nem lépnek fel kellõ szigorral. Akik az élvezetért, vagy felindulásból ölnek ott igazán visszatartó erõ nincs, hisz õk beteg elmék. Most nem azt mondom, hogy õket nem kell büntetni, természetesen ugyan az büntetés járna nekik is. Ha az állatmenhelyek jobb anyagi helyzetben lennének, a kóbor állatok sorsa is sokkal jobb lenne.... persze azt hiszem ez csak álom a mostani gazdasági helyzetben.....

 106  csoda   vlasza edinacska hozzszlsra (103) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 11:07:24 

jó, akkor beszéljünk a büntetésrõl... mivel is büntessük?

 105  swalcsek   vlasza edinacska hozzszlsra (103) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:25:28 

Én csak a büdösmargitékét ismerem, tudod! DDDDD Meg, a deneverekét, de, azt nagyon!! Az is védett, jóvanna! ))

 104  edinacska   vlasza swalcsek hozzszlsra (101) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:23:44 

magas ám:))))Szeretés van:))

 103  edinacska   vlasza csoda hozzszlsra (99) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:23:12 

ez is egy vita téma...beszélhetnénk éppen a cserebogarak szaporodásáról is:)))))))))))

 102  csoda   vlasza vakhangya hozzszlsra (85) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:22:46 

a megesik a szivem valakin, és a segitek valakin vakhangya az két különbözõ dolog!!! és hallgatni neked is arany LENNE.

 101  swalcsek   vlasza edinacska hozzszlsra (98) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:21:48 

Te dila, én a kuytára gondoltam!! DDD Magas volt a labda, mi?? ))))))))))))))))))

 100  csoda   vlasza napraforgo hozzszlsra (86) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:21:12 

válasz napraforgónak: és még nem is hangoztatom állandóan a véleményem!!! Ellentétben másokkal, akik úgy érzik megbetegednek, ha nem mondják ki. Továbbra is az a véleményem, hogy ideges emberektõl nem lehet elvárni, hogy EMBERSÉGESEN gondolkodjanak és bánjanak az állatokkal!!!

 99  csoda   vlasza vakhangya hozzszlsra (87) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:19:01 

továbbra is az a véleményem, hogy túl sok itt a feszült, agrssziv, fusztrált ember... legkevésbé hiszem, hogy a csigafórum fog segiteni szegény bántalmazott állatokon.

 98  edinacska   vlasza swalcsek hozzszlsra (96) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 10:14:01 

Fecském az állatkínzókat nem is kell kielégíteni:)))Bocsesz kihagyhatatlan volt:))Én spec nem ugrottam senkinek..sõt...:))

 97  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 09:58:10 

Végignézve a fórumot az jutott eszembe hogy ennyi ideges, veszekedõs, békétlen emberre egy tengerimalacot se bíznék! :PP
:DDD Bocsi... csak vicces voltam... (komolyan nem)
Na, megyek kutyakajáért mert nekünk nagyüzemileg kell. :)
Csóóóók!!! (beleuganembírjaki... pfff)

 96  swalcsek   vlasza edinacska hozzszlsra (95) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 09:55:03 

Én meg most nem értem, mi az értelme, ennek az értelmetlen vitának????
Napraforgó senkit nem bántott.
Elítélem az állatkínzókat, de, soha nem fogadnék be a lakásomba egyet sem, mert, nem tudnám az igényeit kielégíteni!!
Ilyen egyszerû, ezért nem kell nekiugrani a másiknak!!

 95  edinacska   vlasza napraforgo hozzszlsra (94) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 09:50:56 

Kedves Napraforgó meg Kedves Mindenki! Mint írtam lejjebb mindenkinek meg van a saját véleménye ,persze ezért is van ez a fórum,hogy el is mondja.De nem a személyeskedésekért.Itt arra gondolok,h madarat tolláról ..felesleges vitázni ilyesmin fõleg ha nem is ismerjük egymást..Ez sztem nem ide tartozik.És nagyon sokan vannak,akik igenis tesznek az állatokért.Azzal,h befogadod és gondoskodsz róla élete végéig.Ez rengeteg lemondással és odaadással jár.Az elején rengeteg kárral is.Viszont egy kutya annyi önzetlen szeretetet tud adni ,amit ember talán soha nem.Én is megtehettem volna,h beadom õket egy menhelyre, ahol 1kutya után 2kutyát altatnak el.Ezzel tudtam megmenteni 2 kutyát,h befogadtam õket.Szerintetek mennyi az a büntetés, amit adni lehetne egy olyan embernek aki egy 3hetes kiskutyát kitesz a legnagyobb hidegben,esõben??Akkora volt mint az öklöm.És nagyon helyes,h a törvény bünteti az állat kínzókat.Elvégre õk is szeretõ lények,érzékenyek és kedvesek.Ez meg az én véleményem volt:))

 94  napraforgo   vlasza Suzy hozzszlsra (92) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 08:53:24 

Nem én "szabadulok" meg a "megunt" állatoktól, mert "hirtelen" feleslegessé váltak. Ha sajnálkoznék, gügyögnék fényképeken akkor már rögtön állatvédõ lennék? Ha szólamokat puffogtatnék mi változna? Lenne jobb egyetlen állatnak is? Aki bármilyen véleményt mond az "magával" foglalkozik, hisz a saját véleményét közölte.....

 93  katyi   vlasza Suzy hozzszlsra (92) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 08:47:07 

Igen? hol? nem én szaladgálok hontalanul, éhesen az utcán!!!!!!

 92  Suzy Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 08:45:10 

szegény állatok...most is csak magatokkal foglalkoztok.....

 91  katyi Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 08:44:34 

nem is tudom.... de szerintem aki befogad egy kóbor kutyát, vagy akármilyen más állatot, az nem kínozza!
mert lehet, sõt biztos, hogy egy kertes házban jobb dolga lenne, mint mondjuk egy panelben....
DE! ha a panelben rendesen bánnak szegénykével, viszik sétálni, és még simogatást is kap, vagyis új GAZDIT, így csupa nagy betûvel, hát akkor azért csak meg van mentve! Nem kell szegénynek éhesen szaladni a hóban, céltalanul...... van új otthona! Csak becsülni tudom az ilyen "befogadókat"! talán még jobban, mint akik vesznek egy jó drága pedigrés kutyát, státusz szimbólumnak!
Gratula érte Dinus!

 90  napraforgo   vlasza edinacska hozzszlsra (89) Nekem tetszik!
0  
2010-03-05 08:29:49 

Bocsáss meg Edina, de egyáltalán nem veszekedtem pusztán véleményt mondtam, mert azért van a fórum. A higgadt, nyugodt, tárgyilagos véleménynyilvánítás nem minõsül veszekedésnek, ámbár felesleges, mert süket fülekre talál...

 89  edinacska   vlasza napraforgo hozzszlsra (88) Nekem tetszik!
0  
2010-03-04 16:53:00 

Ne veszekedjetek már ...mindenkinek meg van a maga véleménye...nézzétek inkább ezt a két kis édes kutyát az állatbarát fórumban.Milyen békésen megférnek egymással.

 88  napraforgo   vlasza vakhangya hozzszlsra (87) Nekem tetszik!
0  
2010-03-04 16:29:13 

Bocs, de sem veled sem a csodával egyetlen táviratot sem váltottam soha, szóval a "madarat tolláról....." nem kicsit volt elhamarkodott vélemény, és már megint vaktában vagdalkozol, de attól, hogy neked nem tetszik még lehet saját véleményem nekem is.Nem Rólad, - hisz nem is ismerlek - de a hozzászólásodról igen, - mint már írtam - azért vannak a fórumok, és nem azért, hogy el kell tûrnie bárkinek számára ismeretlenek piszkálódásait. Szóval azt szeretném, ha reagálni akarsz, akkor légyszi a véleményre tedd meg,- kulturált formában - és ne engem minõsítgess, mert nem ismerjük egymást.

 87  vakhangya   vlasza napraforgo hozzszlsra (86) Nekem tetszik!
0  
2010-03-04 16:16:50 

...madarat tolláról...

 86  napraforgo   vlasza vakhangya hozzszlsra (85) Nekem tetszik!
0  
2010-03-04 15:59:40 

Azt gondolom az ilyen stílusú beszólások nem csinálnak különösebb kedvet a csigázáshoz, és egy cseppet sem viszik elõre a bántalmazott állatok ügyeit. Lehet hogy nem csak az állatokat,de lassan az embereket is védelmezni kellene, na nem az állatoktól....... Persze tudom "hallgatni arany", de mielõtt ilyet "elõírnánk" másnak, nem nézhetnénk önmagunk is tükörbe? Nem gondolhatnánk át, - legalább egy röpke pillanatra - hogy a fórumok azért vannak, hogy megnyilvánulhassunk, és nem azért, hogy másokba belefojtsuk a szót.

 85  vakhangya   vlasza csoda hozzszlsra (84) Nekem tetszik!
0  
2010-03-04 15:48:04 

Hûû, de okosat szóltál már megint! Nem agresszió kell ahhoz, hogy megessen a szíved egy szenvedõ állaton. Még csak nem is "jogalkotónak" kell lenni. Ezt úgy híjják, hogy EMBERSÉG... A te empátiádból is csak annyira futná, hogy átlépnél az elgázolt állat felett.
Nem kötelezõ minden fórumon írni, - fõleg ha fingod sincs, hogy mirõl van szó! Tudod : HALLGATNI NÉHA ARANY...

oldal: /3
sor: idrend: