CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 29.   pntek   Auguszta, Baracs, Bercel, Bertold, Bertolda, Diomd, Gerle   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Régen jobb volt mindenféle gép nélkül?"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
Régen jobb volt mindenféle gép nélkül?
 32  gabee Nekem tetszik!
0  
2006-03-01 14:32:13 

Ez egy nagyon érdekes téma, és mégsem kap figyelmet... Kár érte....

 31  gabee Nekem tetszik!
0  
2006-02-27 18:12:48 

Upsz! Kedvenc fórumom! Kicsit hanyagoltam... :D Már kár lenne visszafejlõdni. Elképzelhetetlen lenne ennyi ember számára az élet, és a mai ember már képtelen lenne a természettel összhangban, annak részeként élni. Hiszen az elmúlt sok ezer év arról szólt, hogyan tudjuk a saját magunkhoz igazítani, alakítani a környezetünket... Egyetlen céllal: önnön kényelmünkre... Az, hogy ezek az újítások a népesség robbanását is lehetõvé tették, már egy másik történet...

 30  Beccc Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 03:44:36 

Akkor meddig fejlõdjünk vissza?!? Mondjuk az õsember kõszerszámaiig?
Az atomenergiát is lehet békésen, és biztonságosan felhasználni, és egy kõbaltával is lehet ölni.

 29  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-05 07:33:45 

Az áram szünetetet csak a példa kedvéért írtam. Arra szerettel volna utalni, hogy a jót nagyon könnyû megszokni, ám nagyon nehéz lemondani róla!
De mit is magyarázom, hiszen értettétek!

 28  viking Nekem tetszik!
0  
2005-09-04 15:57:36 

Igazad van Kuka7!:) Néztétek a New Orleans-ban tõrténteket? elõntõtte a viz a várost,nem volt viz,élelem és gépek sem... pillanatok alatt õsszeomlott a társadalmi rend.Amikor már 3 napja nem jutottak kajához akkor mindenki a fegyverhez nyult és egymást kezdték el lõnni...a mentõhelikopterekre tõbbszõr is rálõttek!nem hiszem hogy nagy élmény lenne ha hirtelen eltünnének a gépek.Persze ha már kihalna vagy 4 milliárd ember akkor talán találnánk valami csõndes kis zugot egy nyugodt élethez,csak odáig el kéne jutni...:D

 27  kuka7 Nekem tetszik!
0  
2005-09-04 12:04:21 

tök vicces valami valami olyan dologról beszélünk ami nélkül összeomlana a világ az emberk pillanatok alatt állatokká válnának fosztogtnának egymás életére törnének észre sem vettük de szimbiozusban élünk a gépekkel és probáljuk fenntartani az illúziót hogy mi emberek irányítunk ez tényleg vicces.a lakosság fele egy pillant alatt meghalna és nem a gépek ölnének meg minket mi magunk végeznénk egymással. csak godoljatok bele minden forumom egymásnak esik néhány csiga pedig csak beszélgetünk. mi lenne ha az életünk lenne a tét és nem csak a véleményünk.............

lehet hogy picit borúsan látom de nekem ez a véleményem.

 26  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:30:57 

Ezidáig csak Te...meg én:)))

 25  tlia Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:23:40 

Értem én, csak akadékoskodtam egy picit:)))

 24  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:19:09 

Mint reagálásilag ez utobbira:
"milyen rossz egy áramszünet! Élhetünk nélküle?" Nos erre válaszoltam:)))

 23  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:18:02 

Szünetmentes az áramforrás? Jogos:)))

 22  tlia Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:14:50 

Lélegeztetõgépen csak áramszünet nélkül tudnál élni:)))

 21  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 14:11:38 

Áramszünet nélkül tudok élni. Kivéve, ha lélegeztetõgépen vagyok.
Áram nélkül lehet élni. Csak "kicsit" más...

 20  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 13:04:04 

A legegyszerûbb gép az ék.Kissé bonyolultabb a kerék.
Próbáld meg csak e kettõ nélkül.

 19  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 10:43:05 

Gondoljatok csak arra, hogy milyen rossz egy áramszünet! Élhetünk nélküle? Tudomásul kell venni, hogy a mai világban igenis kellenek a gépek. Jöhetnénk azzal, hogy bezzeg régen, de nem érdemes, mert a régen akkor volt, a most meg most van!
És, ha besokalltunk a tv-tõl, szám.géptõl, mindegyiken van egy gomb! Meg kell nyomni!

 18  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-08-27 07:10:27 

A gépek nélkül ma már lehetetlen lenne,a népesség eltartása.A színvonalról nem is beszélve.

 17  gabee Nekem tetszik!
0  
2005-04-16 11:34:52 

Ic, a felvetés a gépekrõl szólt, nem a késekrõl. Azért írtam az õsökrõl, mert ezt hoztad fel. Egyébiránt nem egészen úgy zajlott az életük, ahogy elképzeled. Nem mindig volt jégkorszak, és akkor sem borította a földet teljes egészében jég. De ha megnézed, annak külön elõnyei voltak. Nem véletlen, hogy sok nép a jég visszahúzódásával együtt haladt egyre északabbra. Leterítettek egy mammutot, eléltek belõle egy hónapig. Ráadásul a mammutok is pusztultak maguktól is. De ne ezekkel gyere. Ha már itt tartunk: nézd csak meg, hogy a csimpánzok gépek nélkül milyen jól elvannak, és nem igazán szakadnak meg a melótól. Cro magnoni- Neandervölgyi? Nem biztos, hogy a neandervölgyi nem asszimilálódott, mert vannak erre utaló jelek is. Mindenesetre a két faj, -már amennyire két faj- durván nyolcezer évig éltek egymás szomszédságában, és ha minden igaz, kereskedtek is egymással. A kérdés az volt, hogy jó, vagy sem hogy vannak gépek... Válasz: rossz, de szükséges!

 16  Milady Nekem tetszik!
0  
2005-04-15 06:25:31 

Sziasztok:))) Szerintem ebbõl már megint veszekedés fog kialakulni. Mindenkinek igaza van. Szerintem sokan azt próbálják elmesélni, mint anno nekem is volt, hogy megszünt a "beszélgetés". A jó duncsi órák hosszat, ami nem arról szólt, hogy ki tud tökrészegre berúgni, hanem információcsere volt, és jó buli. Való igaz, hogy hamarabb megtudom, hogy itt a csigán kinek van influenzája, mint a szomszédom betegségét.
Sajnálom én is ezt, de ehhez minimum két fél kell.

 15  ic Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 23:58:45 

gabee
"Minél nagyobb a fejlettség foka, annál inkább függünk a technikától"
Mint az osember... a neandervolgyi azert halt ki a kutatasok szerint, mert a mi oseink feltalaltak a fegyvert bunkosbot balta... es tessek agyonvertek oket... nagy biztonsag volt... akkor is fuggtek a technikatol... ha nem volt kipusztultak...

"Kiszolgáltatva élni nem egy megnyugtató dolog" Mint az oskorban sem... mert ha technikailag fejlodtel es volt mar kobaltad es csontkesed, nagyobb volt a tulelesi eselyed... fuggtek volna tole? igen... es akinek nem volt akkor is kiszolgaltatottabb volt!

"És ne felejtsük el azt sem, hogy ez a világ sokkal veszélyesebb" Hat persze! Inkabb egy oroszlan mammut kardfogu tigris jegkorszak ellenseges kannibal torzsek betegsegek max 32 eves korig elve, mint manapsag elhanyagolhato eletveszely vesz korbe?... a tulelesed 1000x nagyobb mint par millio eve!

"Õsemberek: húsz órát dolgoztak egy héten" ehh... ehhh... :) mert jo volt a szakszervezet mi? :))) persze telen napokig mentek a hoban vad utan mig vegre elejtettek egy nyulat 20 emberre... es szaladtak a tobbi ragadozotol...

"A porszívó feltalálása elõtt sem takarítottak többet a háziasszonyok" ez most veszelyes vagy karos fuggoseget okozo dolog? :)))

"Nem biztos, hogy boldogabbak vagyunk, mint az õseink voltak. Ic, háborúk most is vannak"
Ha jol olvastad amit irtam, igy szolt: "a vilag valtozik... es nem lessz se rosszabb se jobb... "

"Csak most leszednek száz méterrõl egy puskával" nem hiszem, hogy ez barmin is valtoztatna... szerintem mindegy, hogy egy nyilvesszo, vagy egy bunkosbot vagy egy taposo akna olt ki egy eletetet... nincs kulonbseg...

"gondolod, hogy most nem adózod be a tizedet, vagy a huszadot? Számolj utánna..."
Gabee.. olvastad azt is amire reagaltam?? Pont igy hasonlitottam ossze, hogy ma nem rosszabb mint anno... akkor is, most is... erted? :)

 14  harmat Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 22:08:56 

beri nálatok akkor csöndesek lehetnek a szomszédok....
Nálunk, tudom hogy éppen a gyerekek mikor vesznek össze, és az is hallatszik hogy a felettem lakó ifjú párnál mikor van áramszünet :)))))
És akkor nem is beszélek arról az idõs hölgyrõl, aki állandóan átjár hozzánk mert unatkozik :)) ( egyébként a másik szomszédunk már kisgyerekkorom óta ismer, régen még suliba is furikázott, hmmm.... szép idõk voltak :PPP )
Egyébként abban teljesen igazad van, hogy néha jó kikapcsolódni a természet lágy ölén a gépektõl messze, de azért ne felejtsük hogy a gép csak egy munkaeszköz és nem az életünk része.

 13  beri Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 20:58:16 

Ja, és még annyi, tényleg néha tökre képben vagyunk mi történik a világban máshol, de hogy a szomszédunkban mi van, arról gõzünk sincs.

 12  beri Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 20:56:49 

Na igen, gépek.....
Kicsit összegyúrt világban élnék, ha lehetne.
Én pl gyerekkoromban nyaranta a telken imádtam a nomád életet, petróleumlámpa, gyûrûs kút, kerti illemhely :))
Valahogy átrendezõdött napok voltak, de persze egész másképp éltem meg, mintha naponta ez lett volna.
De néha azért szeretnék lelassulni.
Jó 200-zal száguldani az utakon, de tuti ellennék lóháton is, talán még izgibb is, és valahol természetesebb. Persze nem aszfaltúton.
Meg ha hazaérek nem feltétlenül a gépem kellene bekapcsolnom, hogy csevegjek, néha jó lenne lemenni a fonóba ismerkedni. :)) Nem?
----Na jó, itt vannak ennek helyettesítésére a csigabulik :))-----
Na meg a TV. Mindenki elõtte ül, és bámulja. Inkább ki kellene mozdulni, társadalmi életet élni, vagy kettes társadalmi életet. :)
(Egy nagyobb áramszünet +9 hónap, hûûûû mennyien lettünk :) --na mind1....)
Szóval nem tudom.
Én szeretek néha nem tudomást venni gépekrõl.
Nem tanulom meg kezelni. Nem érdekel, hogy órákig elbabráljak vele.
Majd más megteszi, nekem meg max megtanítja, ami fontos.
Mobilok, távirányítók, felvevõk, stb.....alapfunkciók oké, amúgy meg minek, tökre elvagyok nélkülük....
Nem hiányzik.
Na most nagyon összeszedetlen voltam, de talán érthetõ.... :)))

 11  gabee Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 19:24:53 

Ja, és még valami: gondolod, hogy most nem adózod be a tizedet, vagy a huszadot? Számolj utánna, hány százalékot adsz oda most a hûbéruradnak. Kétkulcsos áfa, plusz 35 százalék adó, plusz SZTK, plusz anyám kínja.

 10  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 19:17:05 

órékám tudtam hogy a verebemtõl beindulsz majd...)))))))
legközelebb keresek valami monumentálisabb szárnyasjószágot a számodra))))
gondolom az sem gáz ha épp mobilt tart majd a csõrében..csak hogy passzoljunk a témához...)))

 9  gabee Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 19:12:48 

Jó, hogy felkapcsolhatjuk a lámpát, ha sötét van. De a hirtelen fénytõl megfájdul a fejem. Jó, hogy élõben láthatom, mi van éppen kínában. De érint az engem? Minél nagyobb a fejlettség foka, annál inkább függünk a technikától. Kiszolgáltatva élni nem egy megnyugtató dolog. És ne felejtsük el azt sem, hogy ez a világ sokkal veszélyesebb. Bombák, autók, golyók! Õsemberek: húsz órát dolgoztak egy héten! Én egy nap alatt dolgozok majdnem annyit. A porszívó feltalálása elõtt sem takarítottak többet a háziasszonyok. A körülmények, és az IGÉNYEK változtak. Nem biztos, hogy boldogabbak vagyunk, mint az õseink voltak. Ic, háborúk most is vannak. Csak most leszednek száz méterrõl egy puskával. Akármilyen ügyes is vagy! Persze nem is voltunk hatmilliárdan...

 8  Folane Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 18:58:51 

Azért megnéznék 1-2 pasit szõrmetangában :P

 7  ic Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 18:11:30 


viszont szep a verebed :))

 6  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 17:58:37 

ic
okfejtésed túlmegy minden határon))))
nem arról szólt a fejezet hogy gyerünk emberek irány a kõkorszak!!!
csak arról hogy a civilizációs "ártalmak" ellenére is próbáljunk meg emberek maradni))))
UI: de azért a górénak mindig igaza van /hát merek én ellenkezni vele???

 5  ic Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 17:18:26 

Szerintem meg nincs igaza...
1, amikor nem voltak gepek, az az oskorszak... hat en nem vagyom ra... kessel botokkal a budosnagy mamut ellen...
2, tetelezzuk, fel, hogy az elektromos gepek ellen van bajod...az a paraszt ember, aki par szaz evvel ezelott kint kusdott a szanton se volt nyugodt... gepek nelkul alig termelt valamit, amit a kiralya, foldesura akik rettegesben tartottak (mert a jobbagy eletet nem vedte a torveny ugy mint ma) es ezert megadoztatta kemenyen... persze haboruk alatt (torokok,osztrakok,kutyafejuek...) sem eltek tul vigan...
Naiv dolog azt hinni, hogy regebben jobban eltek az emberek... persze a mesekben a kiralylany es a kiralyfi....
Az emberi kapcsolatok a legnagyobb ertekeink, es ezt apolni kell... de lehet ezt ugy is, hogy van elektromoshajszaritonk... :)
Es ne feledjuk a vilag valtozik... es nem lessz se rosszabb se jobb... valtozik ez a dolga. mint mindennek... regen is voltak ertekek ma is regen is szenvedtek az emberek, ma is...

 4  monic36 Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 12:17:13 


azt hiszem elizabethnek igaza van..
a mai világban nem kicsit gépiesedtünk el,lassan már mindenünk automatizált...
a kényelemre hivatkozva lemondunk az élet nagy beszélgetéseirõl, bezárkózunk és rámorgunk arra aki netán ajtónkon kopog pár jó szóért...
de ha vannak mellettünk olyan emberek akikre felnézhetünk, akik rávezetnek minket az élet szépségeire, akik másképp láttatják velünk a világot...
nekik csakis hálásak lehetünk ezért)))))))

 3  napcsika Nekem tetszik!
0  
2005-04-14 10:15:42 

botsoka!

oldal: /1
sor: idrend: