CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 28.   cstrtk   Gedeon, Johanna, Gida, Ixion, Janina, Kapisztrn, Katapn, Szixtusz   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Ego.csiga > "Nem árt tudni...."
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Nem árt tudni....
 24  suzy Nekem tetszik!
0  
2007-07-20 22:38:05 




és légy te a viz:))

 23  Com Nekem tetszik!
0  
2007-07-19 00:36:43 


Ajánlom figyelmetekbe ezt az e-mailt! A legalsó nyilazott részt figyeljétek leginkább, hogy hova vezet az a link.



 22  valentinus Nekem tetszik!
0  
2007-04-03 17:06:00 

swallow csitt me teis az vagy :DDDDDDDDDD

 21  swallow Nekem tetszik!
0  
2007-04-03 16:16:39 

Ágica, ez nagyon szép volt! ))

Poka, meg a Valentinus meg nadonhülék! DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 20  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2007-04-03 14:29:24 






A mondabeli tövismadár csak egyetlenegyszer énekel életében, de akkor szebben, mint a föld bármilyen más teremtménye...
Egyetlen csodálatos dal, az élete árán. De akkor az egész világ elnémul, õt hallgatja, és Isten mosolyog az égben. Mert a legeslegjobbnak mindig fájdalom az ára...


Legalábbis a monda szerint.


A madár, begyében a tövissel, változhatatlan törvénynek engedelmeskedik; nem tudja, mi ûzi-hajtja, hogy fölnyársalja magát, s dalolva haljon meg.


Amikor a tövis beléhatol, még nem tudja, hogy a halál közeledik, csak dalol, dalol, amíg csak annyi élet van benne, hogy egyetlen hangot kiadjon.


De mi, amikor a tövisre fölnyársaljuk magunkat, mi tudjuk. Mi értjük. És mégis, mégis megtesszük. Mégis megtesszük.

 19  valentinus Nekem tetszik!
0  
2007-04-03 07:52:38 

jo tudni? kék az ég süt a nap :D:D

 18  Poka Nekem tetszik!
0  
2007-04-02 23:41:26 

NEm árt tudni...
én vaok a leghelyesebb pasi most a csigán

 17  cekasz Nekem tetszik!
0  
2006-11-07 09:34:13 

Egy csésze kávé

Egy csoport diák, akik nagy karriert futottak be, összejöttek, hogy meglátogassák régi egyetemi tanárukat. A beszélgetés hamar
panaszkodásban csapott át a stresszes élet és munka kapcsán. A tanár, kávét ajánlva fel vendégeinek, kiment a konyhába, s egy nagy kannányi kávéval és többféle csészével tért vissza: porcelán, mûanyag, üveg; néhányan simák voltak, néhány közülük drága és ritkaság volt, s szólt, hogy mindenki szolgálja ki magát. Amikor minden diák kezében egy csésze kávé volt, a tanító így szólt:
"Megfigyeltétek, minden szép és drága csésze elkelt, hátrahagyva az olcsó, mûanyag csészéket. Habár mindannyiotoknak az a természetes, hogy mindenbõl a legjobbat kívánjátok önmagatoknak, ez a problémáitok és a stresszetek forrása is. Amit valójában mindenki akart, az a kávé volt, s nem a csésze, de tudatosan a jobb csészékre vadásztatok, s egymás csészéit figyeltétek."
"Feltételezzük, hogy az Élet a kávé, s a munkahelyek, a pénz, és a társadalmi pozíció a csészék. Ezek csak eszközök az Élethez, de az élet minõségét nem változtatják meg."
"Néha, azzal, hogy csak a csészére figyelünk, elmulasztjuk élvezni a benne lévõ kávét."
Tehát, barátaim, ne engedjétek, hogy a csészék irányítsanak....a kávét élvezzétek helyette.

 16  melani Nekem tetszik!
0  
2006-11-06 12:06:32 

A g3 JUICE.----------------------------------------------------Egészséges italok

G3 juice g = Gac gyümölcs
3 = még 3 más csodás gyümölcs:
Szibériai Ananász, Kínai Lycium, Cili Gyümölcs
Egyedül álló jellemzõi:
60x több a C-vitamin tartalma, mint a narancsnak.
10x több a Béta-karotin tartalma mint a sárgarépának.
70x több a Lycopin tartalma mint a paradicsomnak.
40x több a Zeaxanthin tartalma mint a kukoricának.

A g3 JUICE általános jellemzõi:
- növeli az energiát,
- erõsíti az immunrendszert,
- harcol a rák ellen,
- segíti a szem egészségét,
- anti-aging hatás,
- szabályozza a koleszterin szintet,
- segíti a prosztata egészségét,
- segíti a bõr egészségét,
- segíti az érrendszer egészségét,
- segíti a sebgyógyulást,
- harcol a szív bajok ellen,
- megelõzi az nfarktust,
- stabilizálja a vérnyomást,
- elõsegíti az emésztést,
- segíti a máj funkcióit,
- csökkenti a fejfájásokat,
- segíti a szexuális gészséget,
- segíti a vitalitást,
- védi a bõrt az uv besugárzás ellen,
- optimális biológiai felhasználhatósága.

Adagolása: felnõtteknek és gyerekeknek 60-30ml -napi 2x.

Tudósok felfedezése szerint, a betegségek óriási százalékát a vitaminhiányos táplálkozás okozza. Hát most itt a lehetõség - a természeten keresztül - a gyógyuláshoz, vagy megelõzéshez, egy olyan csoda juice fogyasztásával, mely nem csak a testet táplálja az összes vitamin, ásványianyag és nyomelem tartalmával, hanem istenien finom ízével a lelket is. Így a juice egyik alkotóanyagát a gac gyümölcsöt, õshonában Dél-Ázsiában méltán nevezik mennyei gyümölcsnek is.

 15  melani Nekem tetszik!
0  
2006-11-06 11:40:43 

____________________________________________Egészséges italok
Narancs fullánk

2 dl tej
3 evõkanál tiszta narancslé
1 evõkanál porcukor
Keverd össze a narancslevet és a cukrot, öntsd bele a tejet majd habverõvel verd fel. Töltsd pohárba és idd meg!

 14  melani Nekem tetszik!
0  
2006-11-06 11:32:13 

Pikáns rakott egy tál
(4 adag)
csirkemell (480 g)
újburgonya (400 g)
alma (240 g)
joghurt (120 g)
sárgarépa (120 g)
trappista sajt (40 g)
karaván füst.sajt (40 g)
aszaltszilva (40 g)
olívaolaj (20 g)
rama margarin (20 g)
flekken fûsz.kev (8 g)
petr.zöld (2 g)
snidling (2 g)


A csirkemellet kiklopfoljuk, majd befûszerezzük. Margarinnal kikent tepsibe helyezzük, és olívaolajat csepegtetünk rá. A burgonyát felkockázzuk, az almát cikkekre, a sárgarépát karikákra vágjuk. A húsra elõbb a burgonyát helyezzük, majd az almát és sárgarépát. Tetejére aszaltszilvát szórunk. Lefedve sütõben (kb. 35 percig) puhára pároljuk. Kivesszük, majd eltávolítjuk a fóliát. Ráöntjük a joghurtot és megszórjuk a kétféle sajttal. Ügyeljünk arra, hogy a joghurt alól ne lógjanak ki az aszalt szilva darabok, mert az rossz ízt ad neki. Ezután már nem fedjük le, visszarakjuk a sütõbe, majd aranybarnára sütjük a tetejét.
Energia: 438,8 kcal / 1834,2 kJ
Makrotápanyagok:
Fehérje: 39,1g

Zsír: 16,4g

Szénhidrát: 32,3g
Egyéb tápanyagok:
Koleszterin:
95,9 mg
Élelmi rost:
5,6 g
Vitaminok:olívaolaj (20 g)
rama margarin (20 g)
flekken fûsz.kev (8 g)
petr.zöld (2 g)
snidling (2 g)

Energia: 438,8 kcal / 1834,2 kJ
Makrotápanyagok:
Fehérje: 39,1g

Zsír: 16,4g

Szénhidrát: 32,3g
Egyéb tápanyagok:
Koleszterin:
95,9 mg
Élelmi rost:
5,6 g
Vitaminok:
B12-vitamin
0,5 µg
C-vitamin
13,0 mg
E-vitamin
1,3 mg
Folsav
13,8 µg
Ásványianyagok:
Nátrium
800 mg
Kálium
993 mg
Kalcium
188 mg
Vas
1,8 m------------------------------------Egészségetekre.

 13  melani Nekem tetszik!
0  
2006-11-06 11:20:52 

Sonkás-mozarellás cukkini

Hozzávalók:

- 2 szelet pulyka sonka
- 1 z. mozarella mini golyó
- cukkini
- párolt zöldség
- fûszerek
- pici olaj
Elkészítése:

A cukkínit megtisztítás után felkarikázzuk, majd fûszeres lében megpároljuk. Ha kész, 1-1 sonka kockát teszünk a tetejére, erre mozarella szeletet, és betesszük a mikro sütõbe néhány perce, hogy a sajt ráolvadjon. A tetejét megszórjuk oreganóval.

A maradék mozarella golyót egy pohárba teszük, nagyon pici olajat öntünk rá, majd megszórjuk sóval, és oreganoval. Párolt zöldséggel tálaljuk.
A dietetikus véleménye:

A cukkíni, a mozarella és a sonka is alacsony kalóriatartalmú, így jól illenek a fogyókúrás étrendbe. Magas vitamintartalma mellett a cukkíni rostban is gazdag, ami a belek mozgását serkenti.- HáziPatika.com receptjeibõl való

 12  melani Nekem tetszik!
0  
2006-11-03 19:11:37 

Denkinger Anita
A nõi lét szépségét gyakran beárnyékolják a különféle „nõi bajokból” adódó kellemetlenségek és félelmek. Az Aviva-módszer elsajátításával mozgósíthatod testi energiáidat, és természetes módon, önállóan küzdheted le a problémákat

Gyakorlatilag egy célirányos, táncos tornáról van szó, amivel vérbõséget és fokozott energiakeringést idézhetünk elõ altestünkben. A torna alatt az átlagos 5 liter helyett percenként 17 liter vér áramlik át az alhasi véredényeken, melynek hatására javul a nemi szervek és mirigyek oxigén- és tápanyag-ellátottsága. Megemelkedik a hormonszintünk, ami visszahat központi hormonális szabályozórendszerünkre, a hipofízisre, amely korunknak, állapotunknak megfelelõ egészséges „válaszreakciókat” fog adni, beindítva ezzel a szervezet öngyógyulását. Közben helyreáll az alhas energetikai egyensúlya is, oldódnak a felhalmozódott feszültségek, és a nõiesség lelki megélése is könnyebbé válik. Egyszerû tornagyakorlatok segítségével tehát természetesen, pusztán saját belsõ erõink mozgósításával érhetjük el a gyógyulást.


Heti egy óra a gyógyulásért

Az Aviva-módszer alapvetõen két különbözõ gyakorlatsorból áll – az „egyszerû módszer” 30 perc alatt végezhetõ, és 18 gyakorlatot tartalmaz. Ha valakinek ennyi ideje sincs, akkor a 15 perces „rövidített módszert” is alkalmazhatja, amely 11 gyakorlatból áll. A tornát hetente kétszer, súlyos esetben kétnaponta érdemes végezni mindaddig, amíg a probléma meg nem szûnik. Aviva külön gyakorlatsort dolgozott ki az ovulációhiány, a rendszertelen ciklus, a petevezeték-elzáródás és többszöri vetélés esetére, valamint várandósok részére, a szülés utáni idõszakra, sõt az inkontinencia kezelésére is. A tornát megállás, pihenés nélkül, zenére kell végezni, majd legalább fél óráig pokrócba burkolózva, felhúzott lábakkal kell ülni, közben meleg teát inni, hogy a tornával elért belsõ meleget fenntartsuk. Ugyancsak ezért nem szabad a torna után sem zuhanyozni, sem fürdõt venni.

Aviva Steiner szerencsére gondolt a férfiakra is. A számukra kifejlesztett gyakorlatokkal az erõsebbik nem elszánt tagjai meggyógyíthatják prosztataproblémájukat, potenciazavarukat, vagy akár növelhetik a spermium-életképességet és ezáltal nemzõképességüket.

www.avivamodszer.hu



 11  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2006-10-13 13:25:40 

Cekasz, ezzel azt mondod, mindannyian ge.ik vagyunk? )))) Mellesleg én már 52 vagyok, örömmel visszafordulok, majd integetek!

 10  viva Nekem tetszik!
0  
2006-10-13 12:47:27 

Mi ez már megint kapányidöszak???????? :))))))

 9  cekasz Nekem tetszik!
0  
2006-10-13 09:39:09 

Ezt kaptam ma, és vitára bocsátom. Aztán majd én is megírom, mi a ciki

De szép is lenne...


A legigazságtalanabb dolog az életben az, ahogyan végzõdik.
Úgy értem, az élet kemény.
Rengeteg idõdet felemészti.
És mit kapsz az egész végén?
Halált.
Ez a jutalom?
Szerintem az élet körforgása visszafelé megy.
Elõször kellene meghalnod, hogy túl legyél rajta.
Aztán elmész egy öregotthonba.
Kirúgnak, mert túl egészséges vagy, megkapod a nyugdíjad, és amikor
elkezdesz dolgozni, elsõ napodon egy aranyórát kapsz ajándékba.
40 éven át dolgozol, amíg elég fiatal nem leszel, hogy élvezd a
visszavonulásod.
Alkoholizálsz, bulizol és felkészülsz a középiskolára.
Általános iskolába mész, gyerekké válsz, játszol, semmi felelõsséged.
Csecsemõ leszel, visszamész, az utolsó 9 hónapodat lebegéssel töltöd
olyan luxuskörülmények között, mint a központi fûtés, gyógyfürdõ vagy
szobaszervíz, és végül orgazmusként végzed!

Ámen

 8  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 21:22:42 

Ennek sem találtam jobbat....
Ezt nézzétek meg, nagyon állati. Lehet használni a fantáziádat: Nekem bejöt
http://www.castlearcana.com/christmas/cards.html

 7  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 19:18:50 

Jó hát! :-))))))))))))))))))))))))))

 6  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 16:35:04 

Nem tudtam, hova tegyem be. Jóvannnnna! :))))))))

 5  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 14:08:55 

És a házi tündékkel mi lesz? Szerinted ez nem olyan topik? :-((((

 4  Bagira Nekem tetszik!
0  
2005-11-25 14:05:49 

Jön Advent és a karácsony.
Nem árt figyelni néhány dologra.
Az advent egy hónapos idõszak. Ahogy telnek a hetek, egyre szárazabbak az adventi koszorúk, ugyanakkor a pislákoló gyertyák száma nõ. Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy milyen a koszorú anyaga. Legyen az valódi fenyõ vagy mûanyag, egyformán tûzveszélyes!

Mire érdemes oda figyelni?

Ellenõrizzük a koszorún elhelyezett gyertyák stabil rögzítését. Ha könnyen mozdítható, vagy le akar dõlni, rögzítsük dróttal.
Érdemes alufóliából széles, tölcsér alakú tálcát készíteni a gyertyák alá.
A koszorút minden esetben fém tálcán tároljuk.
Ne helyezzük el a koszorút éghetõ anyagokra vagy azok alá. (könyves polc, abrosz, televízió) A gyertya lángja hamar meggyújtja a körülötte, fölötte lévõ éghetõ anyagokat.

Ne hagyjuk el a lakást, ne feküdjünk le aludni, ne hagyjuk õrizet, felügyelet nélkül koszorúnkat, amíg gyertyák égnek rajta!


Karácsony napján elhelyezzük szobánkban a fenyõfát, s felkerülnek rá a díszek, látványos izzósorok. Készenlétbe kerülnek a csillagszórók, esetleg gyertyák. Ahogy telnek a napok, a meleg szobában kiszáradó karácsonyfánk egyre tûzveszélyesebbé válik! A tûzvizsgálati statisztikák két keletkezési okot regisztrálnak. Az elektromos áram és a nyílt láng.

A mindenféle piacokon, KERMI vizsgálat nélkül árusított izzósorok meghibásodása, zárlata nem egy esetben gyújtotta meg a kiszáradt karácsonyfát! Ne vásároljunk kétes eredetû, KERMI engedéllyel nem rendelkezõ izzósort, mert tûzveszélyes!

További információ:http://langlovagok.hu/tuzoltosagrol/karacsony.shtml

 3  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 16:33:00 

Az inkák hagyománya
Ha kinézek az ablakon nem kell nagyon bizonygatni, hogy elkezdõdött a tél. Havasesõ, hideg, didergés s kabátban meghülés, orrfolyás. Na ne! Fõzök egy jó lapacho teát. Ezt a csodát Dél-Amerika indiánjai már évszázadok óta ismerik, és sokféle betegség kezelésére használják. Legyengült immunrendszer, fogyókúra, makacsgombák orvoslója ez a növény.


A fakéreg 40 éves kor után éri el a gyógyászati célra is alkalmas hatóanyag-koncentrációt. Csak 35-40 éve figyeltek fel a tudósok arra, hogy a perui és bolíviai inkák a növényi kivonatot nagyon eredményesen alkalmazzák gyulladások, izületi panaszok és daganatok kezelésére. Alkalmazzák nyálkahártya-és bõrfekélyek, hasi panaszok, különféle daganatok, reuma, fájdalmak, asztma, fertõzések és legyengülés esetén.

Mire jó?
Rendkívül gazdag ásványi anyagokban: vas, kálcium, kálium, réz, mangán, magnézium. Legyengült immunrendszer, gyulladások, viszatérõ fertõzések (bakteriális, vírusos, gombás), allergiák, végleges elkergetõje
Gyulladáscsökkentõként: ízületi, bél, bõr, légúti és húgyúti gyulladásoknál
Daganatos betegségeknél: kiegészítésül az immunrendszer erõsítésére, a kemoterápia mellékhatásainak enyhítésére
Anyagcsere aktiválására: fogyókúrák kiegészítésére, cukorbetegség és magas vérnyomás esetén
· Salaktalanító kúrákhoz: a máj méregtelenítésének elõsegítésére, a nyirokrendszer salaktalanítására, a nehézfémek kiválasztására.

Elkészítése
1 liter felforralt vízbe, 4 teáskanál lapacho-kérget rakunk, majd tovább forraljuk 5 percig. Ezt követõen negyed órát várunk, majd fogyasztható a lapacho tea akár melegen vagy lehûtve hidegen
Forrás:természetgyógyászat


 2  danka Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 11:38:00 

érdekes...

én mindig zöld teát iszom, ezt úgy kell érteni, ha teát iszom, akkor ha lehet zöldet
a zöld tea napi fogyasztása nem ajánlatos? vagy hogy kell ezt érteni?
én a heti 1l-nél tartok, így nyáron, melegben nem teázok sûrûn

jah más, azt hallottam impotenciát okozhat :)))
nem tapasztaltam az évek során... vki más ?(persze saját magán, nem rajta :))))

-- ezek oylan pletyi dologok, amirõl jövõre kiderül, hogy pont fordítva van?

 1  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 00:48:00 

Sziasztok Csigák!

Rengeteg dolog vesz minket körül a hétköznapi életben,amirõl azt hiszük,hogy jó.
Gondoltam leírok efy-két dolgot,ami valóban jó,de csak módjával.
Várom az érdekes hozzászólásokat!

A zöld tea nagyon ízletes,könnyen beszerezhetõ és az ára is elérhetõ.
Azonban nem szabad tarósan fogysztani,mert tisztítja a szervezetet.
Ez alapjában jó lenne,de,ha valaki sokat iszik,akkor a szervezetében olyan dolgok s letisztulnak,amiknek ott lenne a helyük.
Köszönet Monic36-nak az infóért!!!

A csalán teával úgyanez a helyzet.Nagyon jó tisztitókúrához a fogyókúra idején,vagy allergia ellen,de három hónapnál nem szabad tovább fogyasztani.


A kamilla fõzet nagyon jó külsõ borogatásra,vagy nhalálásra,de belsõleg nem szabadna fogyasztani,mert lemarja a bélbolyhokkat,am9ik elengedhetetlenek az emésztés során.

oldal: /0
sor: idrend: