CsodaCsiga Flap
2024. prilis 20.   szombat   Tivadar, Aladin, Dejte, Odett   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Kedvencek > "Saját cicusok, kutyusok és egyéb csigakedvencek"
J BERS
oldal: /13
sor: idrend:
Saját cicusok, kutyusok és egyéb csigakedvencek
 415  dudka Nekem tetszik!
0  
2009-01-23 17:48:29 

"Ma megmentettem egy embert.

A pillantásunk találkozott, amikor az én folyosómon sétált és benézett a kennelekbe. Azonnal éreztem, hogy gondterhelt és szomorú és, hogy segítenem kell neki.

Elkezdtem csóválni a farkam, de nem túl gyorsan, nehogy megijesszem.

Amikor megállt nálam, úgy álltam, hogy ne lássa hátul a kis balesetet, ami aznap történt velem. Nem akartam, hogy tudja, hogy ma még nem sétáltattak. A gondozóknak itt rengeteg dolguk van és nem akartam, hogy rosszat gondoljon róluk.

Amikor elolvasta az ajtón a leírásomat és a múltamat, reméltem, hogy az nem szomorítja el öt nagyon. Én már csak elöre tudok nézni és szeretnék valakit szeretni és valakinek sokat jelenteni.

Leguggolt hozzám és gyengéden cuppogott. Én hozzányomtam a vállamat és a fejemet a rácsokhoz, hogy megnyugtassam. Az ujjai elkezdték simogatni a nyakamat, sürgösen társaságra volt szüksége.

Egy könnycsepp gördült végig az arcán és én felemeltem a lábamat, hogy biztosítsam arról, hogy minden rendbe fog jönni.

Röviddel ezután kinyílt a kennel ajtaja és olyan ragyogó mosoly töltötte be az arcát, hogy én rögtön a karjai közé ugrottam.

Megígértem neki, hogy nálam biztonságban lesz.

Megígértem neki, hogy mindig kísérni fogom.

Megígértem neki, hogy mindent meg fogok tenni, hogy a mosoly az arcáról és a szeme csillogása soha ne tünjön el.

Óriási szenecsém volt, hogy pont az én folyosómon sétált.

És hányan vannak még odakint, akik ezeken a folyosókon még nem jártak.

Mennyien vannak, akiket még meg kell menteni.

Nekem sikerült legalább egyet megmenteni közülük.

Ma megmentettem egy embert!"

 414  Dudka Nekem tetszik!
0  
2008-12-23 22:17:30 

Néhány jó tanács az ünnepekre

Karácsony táján megszaporodnak a lakásban tartott kutyákat, macskákat fenyegetõ veszélyek. Ezek a következõk:
Túletetés: a sok karácsonyi ételmaradék adása gyomor megterhelést, hányást és hasmenést idézhet elõ.
Zsíros ételek, maradékok adása: hasnyálmirigy-gyulladást idézhet elõ Kistestû, illetve túlsúlyos kutyák és macskák veszélyeztetettek. Hasmenés, hányás, láz, súlyos hasi fájdalom, életveszélyes állapot alakulhat ki.
Csokoládé: mérgezõ, ennek következtében, remegést, felgyorsult érverést, hányást és hasmenést okozhatnak. Kistestû, torkos állatoknál halálos lehet.
Hal: gyakori a halszálka elakadása a torokban, nyelõcsõben, de néha még a mélyebb légutakban is.
Kocsonya : tipikus eset, hogy a kocsonya csontokat a kutyának adják, melyek aztán 1-2 napon belül igen súlyos bélelzáródást okozhatnak még akkor is, ha az állat megrágja õket. Sok esetben azonban a kutyák a kisebb kocsonya csontokat egészben nyelik le. Ez pedig adott esetben már a nyelõcsõben eltömõdést okozhat, de a belekben is elakadhat. Halálos lehet!
A töltött húsokban felejtett hústûk, erre a célra használt fogpiszkálók igen veszélyesek lehetnek az azokat szájukba vevõ és lenyelõ állatnak.
Élesztõ: Igen veszélyes anyag, hiszen a test magas hõmérséklete hatására a gyomorban kelésnek indul, ami közben mérete megsokszorozódik, így felfúvódást, hasi görcsöket, bélelzáródást okozhat. Emellett a kelés közben etanol (alkohol) képzõdik, ami szintén káros hatással van az ehhez nem szokott kutyánkra, macskánkra.
Mazsola, szõlõ: bizonyos szõlõfajták kutyákban veseelégtelenséget okozhatnak. A pontos hatásmechanizmus a mai napig nem tisztázott, azonban jobb vigyázni.
Dohány: a családi ünnepek alkalmával magára hagyott cigaretták, illetve csikkek lenyelése hamar súlyos tünetekhez vezet: az állat kapkodja a levegõt, nyálzik, hányás, hasmenés elõfordulhat. Súlyos esetben az állat halálához is vezethet.
Gyógyszerek: a z influenzajárványok idején sokszor juthat hozzá a kutya vagy macska a lakásban elhagyott emberek számára gyártott gyógyszerekhez. Fontos tudnunk, hogy ami az embereknek adott esetben orvosság, az állatainkat sok esetben meg is ölheti. Például a paracetamol tartalmú szerek a macskákra halálos mérgek.



Egyéb karácsonyfa körüli veszélyek

Díszek: a gömbdíszek összeroppantva éles üvegdarabokra törnek, amik akár bõrsérülést, akár a szájüregben, bélben elõforduló sérüléseket okozhatnak.
Sajnos nem egy esetben nem csupán a díszek rejtenek veszélyt, hanem azok cibálásával, a fára való felugrálással könnyen ledõlhet a nem kellõen rögzített fa.

Szaloncukor: a szaloncukrok alufólia borítása nem emészthetõ anyag, így bélelzáródást okozhat. További veszélyforrás a fém (drót) szaloncukor felfüggesztõ, ami lenyelve szintén súlyos problémákhoz vezethet.
Villanyrótok: a karácsonyfa világítására szolgáló égõk drótjának elrágása áramütéshez, ïFFDjobb esetben" csak égési sérülésekhez vezet, azon túl, hogy az esetleges zárlat a lakásban is kárt tehetïFFD

A bajok leggyakoribb okozói a különbözõ "szalag-díszek". Ha ezeket a fonalra fûzött, vagy anyagában zsinórszerû díszeket, csomagoló- és kötözõ anyagokat az állatok megeszik, súlyos, legtöbbször halálos kimenetelû bélelzáródás (ún. "lineáris idegen test okozta bélelzáródás" ) jön létre. Macskáknál gyakori probléma!
Állatainkat ne hagyjuk õrizetlenül ott, ahol a fent említett veszélynek ki vannak téve.

Egyéb téli veszélyek az utcán, illetve utazáskor
Fagyálló folyadék: télen, amikor az autótulajdonosok fagyállóval töltik fel az autójukat, gyakran elõfordul, hogy a kutyák hozzájutnak az édeskés ízû folyadékhoz. A fagyálló folyadék megivása már kis mennyiségben is halálos lehet, mivel rövid idõ alatt tönkreteszi az állat veséjét.
Vigyázzon, hogy ne hagyja a leengedett, kifolyt fagyálló folyadékot szabadon.
Egérirtók: a különféle egérirtó mérgek a kutyákra, macskákra is veszélyesek. Sõt, amennyiben egy macska egérirtót fogyasztott egereket eszik, a mérgezés így is kialakulhat.
Hó : a kutyák séta közben elõszeretettel beleesznek a hóba, aminek torokgyulladás lesz a következménye.
Téli útsózás: a hó és a jég megolvasztására használt vegyszerek és sók káros hatással vannak kedvenceink talppárnáira. Lehetõség szerint a vegyszerrel kezelt utakat el kell kerülni. Ha a sétából hazaértünk kedvencünkkel, minden esetben mossuk meg a tappancsát és hasa alját tiszta, langyos vízzel. . Megoldás lehet a kutyacsizma, illetve a mancsvédõ viasz használata.


Tüzijáték, petárdák: szilveszterkor a sok petárda robbanás miatt az állatok gyakran pánikba esnek, és akár el is szökhetnek otthonunkból, kitéphetik magukat pórázzal együtt a kezünkbõl.
A leghelyesebb, ha megfelelõképpen felkészülünk arra a legrosszabb esetre, hogy az állatunk elveszhet : 1.tetessünk mielõbb mikrochippet kedvencünkbe ,
2.ha van már mikrochip, ellenõrizzük a www.petvetdata.hu internetes oldalon, hogy regisztrálva van-e a kutya. (ha nincs internet hozzáférésünk, szívesen segítünk az ellenõrzésben),
3. nyakörvre akasszunk telefonszámmal ellátott bilétát,
4. bõrnyakörv belsejébe tollal írjuk be a telefonszámot.


Természetesen ügyelni kell arra is, hogy lehetõleg minél kisebb legyen az esélye az elveszésnek, az ijedtség okozta elrohanásnak. Ezért az ünnepek közeledtével a leghelyesebb pórázon sétáltatni.
Különösen félõs, ijedõs kutyák esetében indokolt lehet ilyen idõszakban a gyógyszeres nyugtatás. Erre a célra a humán nyugtatók rendszerint nem megbízhatóak, sõt egyes esetekben a beadott gyógyszer ellenkezõ hatást ("felpörgést") válthat ki. Ezért ajánlott kifejezetten állatoknak kifejlesztett nyugtatók alkalmazása. Ilyen pl. a Sedalin paszta. Modern, és ïFFDbio" megoldás a feromont tartalmazó D.A.P.-párologtató, mely megnyugtatja a kutyát a lakásban. (bõvebbet a www.dap-feromon.hu weboldalon olvashatnak.)
Felmerül a kérdés, mi legyen azokkal a kutyákkal, akik otthon a lakásban is rettegve bújnak el a durranások hallatán. Sokan úgy "oldják meg" a helyzetet, hogy ilyenkor a rettegõ állatot babusgatják, ölbe veszik, stb. Rosszul teszik. Ezzel ugyanis erõsítik az állatban azt a tudatot, hogy bizony, itt valami olyan történik, ami "félelmetes, veszélyes". Persze néhány megnyugtató szó, egy fejsimítás nem árt, de a túlzott "anyáskodást" kerüljük. A gazda viselkedjen teljesen hétköznapi módon, azt próbálva érzékeltetni az állatnak, hogy teljesen mindennapos, veszélytelen dologról van szó, mintha mi sem történne odakint. Célszerû valamilyen más zajjal elnyomni a petárdák hangját, kapcsoljuk be a TV-t vagy a rádiót. (legjobb az ütemes, középhangos diszkózene, melynek hangeffektei mellett a tûzijáték hangja nehezen vehetõ ki)

Érdemes a kerti kutyákat olyan helyre elhelyezni, amely védettebb a hanghatásoktól. Ha máskor is beengedjük néha a lakásba, akkor ilyenkor feltétlenül tegyük meg. Ha a lakás "tiltott terület", akkor a garázs, szerszámoskamra, pince, stb. alkalmas lehet erre a célra. Olyan körülményeket kell azonban teremteni (világítás, enni- és innivaló, fekhely), hogy az állat ne érezze büntetésnek a bezártságot.

Mit tegyen az elveszett, elkódorgott kutyát megtaláló ember? Mindenekelõtt keressen az állaton azonosító jelet (nyakörvön biléta, nyakörv belsejében írás) Ha ilyet nem találnak, akkor mielõbb keressenek fel az állattal egy állatorvosi rendelõt, ahol megbizonyosodhatnak róla, hogy az állatban van-e mikrochip. Ha van, akkor már meg is oldódott a probléma. Ha nincs, érdemes a környékbeli állatorvosi rendelõkben a faliújságra kitenni egy cédulát, amely tartalmazza az állat leírását (fajta, méret, szín, ivar, tetoválás, stb.), és a megtalálás helyét, idejét, valamint a megtaláló elérhetõségét (telefonszám és/vagy cím), esetleg az állat fényképét.

Mit tegyen az elveszett állat gazdája? Mindenekelõtt azokban az állatorvosi rendelõkben jelezze az állat eltûnését, amelyik környéken az állat elveszett. A legjobb ilyenkor (is) egy cédulát elhelyezni a rendelõk hirdetõ tábláján, közölve az állat leírását, esetleg fényképét, az elvesztés idõpontját és helyét, az azonosító adatokat (tetoválás, chipszám, fajta, ivar, szín, stb.) Feltétlenül ellenõriztesse, hogy az elveszett kutyában levõ chip regisztrálva van-e.

 413  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2008-12-22 14:48:15 

Békés ünnepet minden örökbefogadó gazdinak!

 412  dudka Nekem tetszik!
0  
2008-09-16 16:48:00 

FIGYELEM!!!

2008. október 1-31-ig az állatorvosi rendelõkben (bruttó 3900 Ft ajánlott fogyasztói áron) kedvezményesen chipeztetheti be kedvencét. Az ár tartalmazza a mikrochip, a beültetés és a regisztráció díját.

A szerzõdött állatorvosi rendelõk és állatorvosok listája a [url] http://www.felelosallattartas.hu[/url] oldalon található.

Az akció ideje alatt minden Tracer-rel jelölt kutya 800g-os Proplan tápot kap ajándékba.

 411  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2008-07-21 20:30:55 



hogy meg tud nõni egy kis szõrgombóc:) itt már nem nálam van, új gazditól kaptam a képet:)

 410  wyx Nekem tetszik!
0  
2008-07-11 09:07:11 


márc. 30-án születtek. imádnivalóak, de sajnos csak egy maradhat, mert van melletük még két nagy cica, és egy kutya is. szóval, a sötétszürke és a háromszínû gazdira vár!!!

 409  ddog Nekem tetszik!
0  
2008-06-06 00:43:43 

Furcsa módon a multhéten egy Strasse Fest.-en láttam egy Puli kutyát.Mivel nekem is lassan olyan hajam lesz,mint a Puli szöre,és hiszek abban a mondásba,hogy: "Minden kutya hasonlit a gazdájára",ezért elhatároztam,hogy az elsö kutyám Puli kutya lesz:) na persze csak akkor,ha lesz elegendö idöt tölteni vele a melo mellett.DE kis Pulikell. meg néztem egy sör reklámot.....

feature=related Jó szórakozást hozzá:)

 408  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2008-05-29 20:17:02 

 407  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2008-05-29 20:05:38 

 406  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2008-05-29 11:29:53 

fajtatiszta németjuhász kiskutyák eladók.
képek is lesznek róluk amint összetömörítem fórum méretû file méretre.
a lényeg! mindegyik szuka

 405  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-05-11 17:20:31 

kergém akkor fogj kezet Dudkával, õ is nagy állatbarát, de ezt már tudjk egy ideje:)))))

 404  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-05-09 08:12:02 

Alibi!
nekem eddig csak "unúri" kutyáim voltak, számszerint: 6. Picur - tacskó keverék; Dorina - rottweiler; Dalma - dalmata, Ambrus - németvizsla-bullmasztiff keverék, Mephisto - akita (õ anyáéknál lakik) és Marcipán - westi-bolognese keverék. Sosem gondoltam, hogy egy pedigrés kutya többet érne, mint az én mezei kutyáim. :) Sõt, rájöttem arra, hogy a keverékek pölö sokkal ellenállóbbak és taníthatóbbak. Nincs annyi gondjuk, mint egy fajkutyának. A dalmatám agya nõtt és voltaképpen szétrobbant neki és abba halt bele. A túltenyésztés miatt volt ez...

Tündériek azok a kis westik! :) Mindig is ilyen kutyát akartam, de most van a fiam és a lányom, így már nem férne be! Ha rajtam múlna az összes állatot befogadnám! :D

 403  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-05-08 21:28:18 

kergém, maimálisan jogos amit irsz, nekem volt már törzskönyves és menhelyes kutyám is, és mondhatom, a menhelyrõl kimentett ezerszer "emberibb" volt, mint a pedigrés úrikutyám:DDDDDD

 402  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-05-08 09:09:50 

menhely... :(
ahol én lakom - Szelesváros - van egy menhely, ahonnan érkezik átlag 2-3 havonta egy "körlevél", miszerint, ha nem viszik el a kutyusokat, akkor elaltatják õket, mert nincs hely. Még Marci elõtt elmentünk ott körülnézni, hátha találunk kutymorgót onnan. Kezdõdik azzal, hogy a kapun sem nagyon engedtek be, mivel már elaltatták az összes kutyát, DE MEGVEHETEM az õ saját kutyáikat... He?!

hogy azért ellenpéldát is hozzak :)
mióta Marci megvan, sok kutyával és gazdáikkal megismerkedtünk már. van egy kialakult brancs, ahova "felvettek minket klubtagnak" és van ott egy tündéri pointer-dalmata keverék kutyus, aki az Illatos úti menhelyrõl van. :)

 401  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-05-07 08:17:15 

Ez itt a reklám helye! PPP
Stewen, te meg látogasd meg szaporán a menhelyeket, ott még örülnek is neked!!! ))

 400  stewen Nekem tetszik!
0  
2008-05-07 00:31:56 

Én viszont keresek egy kicsi kutyust! Már több honlapra is kiírtam. Sajnos az árak kicsit földhöz vágtak!! Ha Valaki tudna segíteni Nagyon megköszönném!!!! Amilyen jópofit keresek:--Rottweiler kis gombócra gondolnék!!! Az ár megbeszélhetõ!! :)))

 399  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-05-06 22:13:38 

Sziasztok!
Eladó weszti kölykök, május végétõl elvihetõek!!
A kölyköket törzskönyvvel adják, még 2 fiú és 2 lány vár gazdira!
A képen láthatóak az "õsök" is /imádnivalóak mind!!/
Ha valakit érdekel kérem jelezze távcsiban nekem és adom az infokat, mivel én csak közvetitõ vagyok !!



 398  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-03-28 08:53:16 


Ittend anyájával bír lenni! :)

 397  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-03-28 08:46:21 

alibim ne is mondd! :) sógorasszony is mondta, hogy ebbõl tuti kuvasz lesz! :D
tudom, hogy elb@sztam és talán nem kellett volna az asztalnál etetnem, de annyira ééédes! :)
éjjel Pupákkal mind a ketten rajtam aludtak! :) de pssssszt!, apa nem tudhatja! :D

 396  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-03-27 10:45:44 

kergém, nem vagyok tenyésztõ, és csak a magam puritán módján nyesem a kutyanevelést, de bátran álltihatom: ezt vastagon elbasztad:))) kutyát csak egyszer engedj az ágyadba, onnan többé ki nem vered:)))) persze ki a bánat akarja kiverni, amikor olyan édes, szõrös, puha, meleg darabok:))))
tegnap óta azon röhögök, hogy a képen olyan ez a kutyi mint egy lekicsinyitett kuvasz:)))))
halálii!!!!!
imádom!!!

 395  Poka Nekem tetszik!
0  
2008-03-27 09:51:48 

Az én guminõm lehet a csigakedvencem?:)))

 394  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-03-27 07:49:12 

alibi
"szeretem", mikor fél ötkor kelt, hogy pisilnia kell... :) ugyanis az ágyban alszik velünk - tudom, nem szabadna! :) - és nem csinál a fekhelyére... :P
amúgy egy édes tündérpofa, fõleg, mikor morog! :D

 393  alibi Nekem tetszik!
0  
2008-03-26 12:44:45 

kergém!!
ez aztán az ezaztán!!!!:))))
igazi dögönyöznivaló kis szeretetgombóc:))))))

 392  titamita Nekem tetszik!
0  
2008-03-26 10:17:13 

Kergém!!! Tündéri a kutyud :D Imádni való

 391  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-03-26 09:29:53 

389-re

Monya, a Hajóst nem is adom!!!! DDDDDDDDDDDDD Keress magadnak másik elvontat, monnyuk valamelyik alapítványból! DDDDDDDDDD

 390  kergetyuk Nekem tetszik!
0  
2008-03-26 08:17:40 

Õ Marcipán a westi-bolognese kisfiú. :)

 389  alibi Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 19:36:28 

fecském az mekkora állatDDDD
nagyon birom az ilyen elvont fejû pasikat...de kezdeni egyel sem kezdenék:))))
akkor inkább az orosz rulett:))))))

 388  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 18:51:44 

Hajós András Fun klub!!!

 387  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 18:05:58 

talán most majd

 386  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 18:04:33 

Nekünk Ö az egyik házikedvencünk:Lilla vagy Csipetke..elfért tenyerembe mikor hozzánk került:)

oldal: /13
sor: idrend: