CsodaCsiga Fűlap
2022. jķlius 6.   szerda   Csaba, …zsaiŠs, IzaiŠs, JŠrfŠs, Romola   
Fűlap ·  · Chat · TŠvirat · TŠrskeresű · Kťpeslap · Fůrum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplůk · BANK
RegisztrŠciů · Kapcsolataim · TŠrsaim ·  · Bulikťpek · MMS ·  · JŠtťk · Horoszkůp · Linkek · Hirdetťs · Radiů

CsodaCsiga > Fůrum > Aut√≥ - motor > "KER√ČKP√ĀROS F√ďRUM"
ŕJ BEÕRŃS
oldal: /1
sor: idűrend:
KER√ČKP√ĀROS F√ďRUM
 47  bike Nekem tetszik!
0  
2019-08-25 11:08:01 

Itt a leg√ļjabb Tarl√≥s-sz√∂sszenet:
"a j√∂v√Ķben lesz lehet√Ķs√©g a k√∂rnyezetv√©delemre √©s a hajl√©ktalans√°g k√©rd√©s√©re koncentr√°lni."

H√°t ja..... L√°ttuk, hogy hogyan!!

46  bike Nekem tetszik!
0  
2019-06-24 13:11:50 

√Črdekes..... Amikor a ker√©kp√°rosok riogat√°sa volt a t√©ma, akkor "nem tudta", hogy ezt nem lehet megcsin√°lni.

Amikor meg az ellenz√©k √≠g√©r dolgokat, akkor "egyb√Ķl tudja", hogy mi az √°bra:
"Ugyancsak t√∂rv√©nyi akad√°lya van K√°lm√°n Olg√°nak a 18 √©v alattiak ingyenes t√∂megk√∂zleked√©s√©t √©rint√Ķ √≠g√©ret√©nek"

45  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-22 03:28:19 

√ögy t√Ľnik, erre a dug√≥d√≠j-t√©m√°ra jobban r√°mozdultak.

44  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-22 03:27:37 

Az MSZP is reag√°lt:

"Tarl√≥s √ļjra magyar√°zkodik

Tarl√≥s Istv√°n a megszokott fideszes form√°j√°t hozza a dug√≥d√≠j kapcs√°n, mivel elfeledkezik n√©h√°ny fontos t√©nyr√Ķl, t√∂bbek k√∂z√∂tt arr√≥l, hogy a budapestieknek kell arr√≥l d√∂nteni√ľk, akarj√°k-e vagy sem.
Tarl√≥s elfeledkezik arr√≥l, hogy a dug√≥d√≠j bevezet√©se nem c√©l, hanem eszk√∂z. Egy olyan eszk√∂z, amivel Budapest kir√≠v√≥an magas l√©gszennyezetts√©g√©t cs√∂kkenteni lehet. Budapesten √©vente 2000 ember meghal, 100 ezrek megbetegednek √©s minden m√°sodik budapesti szenved a k√∂rnyezetszennyez√©st√Ķl.

Tarl√≥s elfeledkezik arr√≥l, hogy a dug√≥d√≠j bevezet√©s√©nek olyan felt√©telei vannak, amelyeket 9 √©ves f√Ķpolg√°rmesteri tev√©kenys√©ge alatt neki kellett volna teljes√≠teni.

Neki kellett volna megteremteni a felt√©teleit annak, hogy legal√°bb 40 ezer P+R parkol√≥ l√©tes√ľlj√∂n, emellett a BKV-t olyan √°llapotba kellett volna hoznia, hogy Budapest legnagyobb k√∂rnyezetszennyez√Ķ v√°llalat√°b√≥l k√∂rnyezetbar√°t v√°llalat legyen, √©s neki kellett volna megteremtenie azt, hogy a BKV ne a t√∂megk√∂zleked√©st, hanem a k√∂z√∂ss√©gi k√∂zleked√©st jelentse, teh√°t hogy modern, k√©nyelmes, megfizethet√Ķ legyen, √©s alternat√≠v√°t jelentsen az aut√≥val k√∂zleked√Ķk r√©sz√©re.

Ha Tarl√≥s ezeket a felt√©teleket teljes√≠tette volna, akkor m√©g mindig sz√ľks√©g lenne egy n√©pszavaz√°sra, ahogy mondjuk Sv√©dorsz√°gban, ahol az √°llampolg√°rok d√∂nthett√©k el, nemcsak azt, hogy legyen-e dug√≥d√≠j, hanem azt is, hogy egy√©ves pr√≥ba√ľzem ut√°n is √©rv√©nyben maradjon-e.

Itt is kider√ľl, Tarl√≥s a fideszes √©rdekek kiszolg√°l√≥ja, aki nem tett semmit az√©rt, hogy budapestiek eg√©szs√©gesebb k√∂rnyezetben √©lhessenek. Tarl√≥s el nem v√©gzett munk√°j√°r√≥l is √≠t√©letet fognak mondani a budapestiek √Ķsszel.

Horv√°th Csaba
az MSZP f√Ķv√°rosi k√©pvisel√Ķi nev√©ben"

43  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-21 14:40:52 

Itt 1 jó cikk a dugódíjról, a DK oldaláról:

"A f√Ķpolg√°rmester akkor gondolkozzon a dug√≥d√≠j bevezet√©s√©n, ha minden rendben lesz a budapesti t√∂megk√∂zleked√©ssel

Tarl√≥s Istv√°n f√Ķpolg√°rmester szerint c√©lszer√Ľ lenne bevezetni a dug√≥d√≠jat a f√Ķv√°rosban.

A Demokratikus Koal√≠ci√≥ szerint Tarl√≥s Istv√°n el√Ķsz√∂r ink√°bb tegye rendbe a f√Ķv√°ros k√∂zleked√©s√©t, hogy az aut√≥soknak meg√©rje a t√∂megk√∂zleked√©st haszn√°lni. Mi, eur√≥pai magyarok egy √©lhet√Ķ, eur√≥pai f√Ķv√°rost szeretn√©nk. A f√Ķpolg√°rmester feladata az lenne, hogy gondoskodjon a P+R parkol√≥k l√©trehoz√°s√°r√≥l a k√ľls√Ķ ker√ľletekben; hogy meg√©p√ľlj√∂n a n√©gyes metr√≥ az eredeti tervek szerint a Bosny√°k t√©rig, illetve Buda√∂rsig; valamint, hogy min√©l t√∂bb busz, troli √©s villamos k√∂zlekedjen a v√°rosban. Ugyanis, ha ma letenn√©k az aut√≥t az emberek, √©s t√∂megk√∂zleked√©sre v√°ltan√°nak, akkor √∂sszeomlana a v√°ros. Ha ezek teljes√ľlnek, majd akkor lesz √©rdemes besz√©lni a dug√≥d√≠j bevezet√©s√©r√Ķl, addig ez nem m√°s, mint puszta riogat√°s."

42  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-20 09:18:28 

De az aut√≥sok is "√∂r√ľlhetnek", mert dug√≥d√≠jat akar bevezetni.

41  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-20 09:16:56 

A rossz h√≠r meg az, hogy a felm√©r√©sek szerint m√©g mindig √Ķ vezet, komoly es√©ly van az √ļjrav√°laszt√°s√°ra.

40  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-20 09:16:12 

√Ėssze-vissza besz√©l ez az ember, ami √©pp az esz√©be jut.

39  bike Nekem tetszik!
0  
2019-04-20 09:15:41 

1 m√°sik hozz√°sz√≥l√°s√°ban (sajnos arra nem reag√°ltam id√Ķben) pedig azt dombor√≠totta ki, hogy mennyire sz√°m√≠t a f√Ķv√°ros a ker√©kp√°rosokra.

38  bike Nekem tetszik!
0  
2018-11-11 17:57:27 

Amikor szóba hozta a KRESZ-vizsgát, akkor pont azt domborította ki, hogy milyen kevesen kerékpároznak.
Azt√°n persze ez az √°ll√≠t√°s is megd√Ķlt.
Most meg "sz√ľks√©gtelen divatnak" tartja a ker√©kp√°roz√°s megjelen√©s√©t.

Mint aki att√≥l f√©lne, hogy hirtelen t√∂megek fognak ker√©kp√°rra √ľlni.

37  bike Nekem tetszik!
0  
2018-11-11 17:55:03 

Ez az ember össze-vissza beszél.

36  bike Nekem tetszik!
0  
2018-11-11 17:54:35 

Most meg ezt nyilatkozta a Tarlós:

"A f√Ķpolg√°rmester kijelentette, hogy f√©lre√©rt√©s √©s manipul√°ci√≥ volt √Ķt kor√°bban ker√©kp√°relleness√©ggel v√°dolni, csup√°n azt nem szerette volna, hogy a ker√©kp√°roz√°st semmibe vev√Ķ √©vek ut√°n a v√°ros √°tessen a l√≥ t√ļloldal√°ra. Azt mondta, hogy a ker√©kp√°roz√°s egyenrang√ļv√° t√©tel√©hez bizonyos k√∂telezetts√©geknek is meg kell felelni, a forgalomszervez√©st √©s egy√ľtt√©l√©st nem befoly√°solhatj√°k divathull√°mok."

35  bike Nekem tetszik!
0  
2018-06-30 17:10:24 

Gyakorlatilag ha megy√ľnk taxival 1 km-tert;
akkor m√°r ezer forintot fizet√ľnk.

34  bike Nekem tetszik!
0  
2018-06-30 17:09:39 

Elég durva ez az áremelés:

33  bike Nekem tetszik!
0  
2018-06-30 17:09:18 

32  bike Nekem tetszik!
0  
2018-05-19 15:29:35 

400Ft 1L benzin!

31  bike Nekem tetszik!
0  
2018-04-22 11:00:20 

Kerékpáros felvonulás ma a Tabánban!

GY√úLEKEZ√ē: 14:00
INDUL√ĀS: 15:00.

30  bike Nekem tetszik!
0  
2018-02-24 17:37:39 

Itt a kép:

29  bike Nekem tetszik!
0  
2018-02-24 17:36:41 

28  bike Nekem tetszik!
0  
2018-02-24 17:27:18 

27  bike Nekem tetszik!
0  
2018-02-24 17:22:24 

L√°tom, t√∂rl√Ķd√∂tt a 18as k√©p. Majd megpr√≥b√°lom p√≥tolni.

26  bike Nekem tetszik!
0  
2018-02-18 16:48:00 

"Magyarorsz√°gon √©vente 8-14 ezerre becs√ľlik a l√©gszennyezetts√©ghez kapcsol√≥d√≥ hal√°loz√°sok sz√°m√°t,
EU-s szinten pedig t√∂bb mint 400000 ember hal meg a rossz leveg√Ķ miatt."

25  BIKE Nekem tetszik!
0  
2018-02-11 17:27:25 

"a közbringával megtett utak hossza jóval rövidebb a saját kerékpárral megtett utazásoknál."

24  bike Nekem tetszik!
0  
2017-08-06 16:06:14 

Persze ha ingyenbe van a benzin, akkor nincs sz√ľks√©g a ker√©kp√°rra:

"DK: Heged√Ľs Zsuzsa aut√≥ja lakjon j√≥l

Orb√°n Viktor milli√≥s fizet√©s√Ľ f√Ķtan√°csad√≥ja annyit k√∂lt√∂tt tankol√°sra, hogy majdnem h√©tszer k√∂rbeaut√≥zhatta volna az Egyenl√≠t√Ķt. Rejt√©ly, hogy a gyermek√©hez√©s elleni k√ľzdelemmel megb√≠zott Heged√Ľs Zsuzsa hova mehetett nagyj√°b√≥l 12 milli√≥ forintb√≥l, mert az biztos, hogy az Orb√°n-korm√°ny idej√©n tov√°bb n√Ķtt a gyermekszeg√©nys√©g, hi√°ba r√°ntott el√Ķ a f√Ķtan√°csad√≥ id√Ķnk√©nt egy malacot a szolg√°lati Audib√≥l.

Most m√°r nyilv√°nos adat, hogy Heged√Ľs f√Ķaut√≥j√°ba 24 945 liter, m√≠g a csereaut√≥ba 5968 liter √ľzemanyagot tankoltak eddig. Ebb√Ķl a p√©nzb√Ķl n√©h√°ny kisebb telep√ľl√©sen teljesen felsz√°molhatt√°k volna a gyermekszeg√©nys√©get.

A DK szerint Heged√Ľs Zsuzs√°nak el kell sz√°molnia azzal, hova utazott val√≥j√°ban az ad√≥fizet√Ķk √°ltal fenntartott aut√≥kkal, mert hogy ennyire nem ment k√∂rbe Magyarorsz√°gon, az eg√©szen biztos.

Ol√°h Lajos orsz√°ggy√Ľl√©si k√©pvisel√Ķ, DK"

23  bike Nekem tetszik!
0  
2017-07-26 14:21:54 

Csak azt nem tudom, kinek mondtam √ļjat.
Több helyen is megjelent a hír.

22  bike Nekem tetszik!
0  
2017-07-26 13:54:00 

Az int√©zked√©s els√Ķdleges c√©lja, hogy a 2040-es √©vtizedt√Ķl m√°r csak elektromos, illetve hibrid √ľzem√Ľ aut√≥k ker√ľlhessenek forgalomba Nagy-Britanni√°ban.

21  bike Nekem tetszik!
0  
2017-07-26 12:28:05 

Betiltják a benzin- és dízelautókat a britek

London - Nagy-Britanni√°ban megtiltj√°k a benzin- √©s d√≠zel√ľzem√Ľ √ļj szem√©lyaut√≥k √©s furgonok √©rt√©kes√≠t√©s√©t 2040-t√Ķl.

A brit korm√°ny a k√ľl√∂n√∂sen szennyez√Ķnek tartott d√≠zelaut√≥k sz√°m√°t m√°r az √°tmeneti id√Ķszakban is cs√∂kkenteni k√≠v√°nja.

A szerd√°n ismertetett strat√©gia r√©szek√©nt hamarosan konzult√°ci√≥ kezd√Ķdik egy olyan kompenz√°ci√≥s rendszer esetleges
kidolgoz√°s√°r√≥l, amelynek alapj√°n a d√≠zel√ľzem√Ľ szem√©lyaut√≥k tulajdonosai k√∂lts√©gvet√©si vagy √∂nkorm√°nyzati t√°mogat√°st kapn√°nak j√°rm√Ľveik lecser√©l√©s√©hez. Ez a program - ha a korm√°ny √ļgy d√∂nt - m√°r 2020-t√≥l elkezd√Ķdne.

A d√≠zelmotorral szerelt aut√≥k sz√°ma Nagy-Britanni√°ban az elm√ļlt m√°sf√©l √©vtizedben a h√°romszoros√°ra emelkedett, √©s tavaly
el√©rte a 10 milli√≥t. A kor√°bbi korm√°nyok a d√≠zel√ľzemanyag ad√≥j√°nak cs√∂kkent√©s√©vel m√©g √∂szt√∂n√∂zt√©k az ilyen j√°rm√Ľvek
v√°s√°rl√°s√°t az alacsonyabb fogyaszt√°s √©s a kisebb sz√©ndioxid-kibocs√°t√°s miatt, √°m az elm√ļlt √©vekben elv√©gzett vizsg√°latok
kimutatt√°k, hogy jelent√Ķsen n√Ķtt a d√≠zelmotorok egy√©b szennyez√Ķanyagai okozta megbeteged√©sek √©s hal√°lesetek sz√°ma a
legszennyezettebb leveg√Ķj√Ľ orsz√°gr√©szekben, k√∂zt√ľk Londonban.

Nemr√©giben a francia korm√°ny is bejelentette, hogy 2040-ig megtiltja az √ļj benzin- √©s d√≠zel√ľzem√Ľ aut√≥k franciaorsz√°gi
értékesítését.

20  bike   vŠlasza bike hozzŠszůlŠsŠra (19) Nekem tetszik!
0  
2017-05-17 13:43:46 

Bezzeg az aut√≥sokat megv√©dte, amikor szab√°lytalanul b√≠rs√°golt√°k √Ķket.

19  bike   vŠlasza bike hozzŠszůlŠsŠra (18) Nekem tetszik!
0  
2017-05-17 13:27:12 

Hát ez valahogy mást mond, mint a Tarlós.
Tarl√≥s szerint a "f√Ķv√°ros t√∂bbs√©ge NEM biciklizik".

18  bike Nekem tetszik!
0  
2017-05-17 13:24:41 

oldal: /1
sor: idűrend: