CsodaCsiga Flap
2024. prilis 19.   pntek   Emma, Gerold, Kocsrd, Kun, Malvin, Timon   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Barter / Fusi > "Cukorbetegnek!"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Cukorbetegnek!
 24  galibaba Nekem tetszik!
0  
2009-09-04 09:21:39 

Ez az oldal erõsen hajaz a tisztítószeresre.No comment.Csak annyit teszek hozzá, hogy laborasszisztens vagyok, ha valaki tud valamit a cukkerrõl, hát az én vagyok, de most nem bocsátkozom szakmai fejtegetésekbe.Csak annyi a Vc éhgyomri 3 alatt kóros, norm:3-6 mmol/l között, felett kóros.Étkezéfis után 8 mmol/l felett tekinthetõ kórosnak.
Nagyanyám cukros volt. Amikor kiderült, 36,7 mmol/l volt a cukra és fickándozott.Eszébe se jutott kómázni, pedig a nagykönyv szerint így illett volna tennie.

 23  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:49:13 

dunakavics! értelek. tudod, sokféle a természetben fellelhetõ gyógynövény használ, csak meg kell találni az adott bajra a legjobbat. ennyi. Maria Treben gyógynövényes könyve nagyon jó, épp a gyógynövények minden fajtájánál leírja, hogy mire lehet jó hatással.

viszont maga a hit is gyógyít. az ember lelkét, ha elesettnek érzi magát. a Thai-chi is nagyon jó, mert mozogsz. egyfajta tantrikus torna, ami testnek és léleknek egyaránt használ. jómagam Reiki-s vagyok. de a diéta betartása mindennek az alapja. itt is az a mérvadó, kinek mekkora szénidrátbevitel van beállítva.

 22  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:43:27 

Ámen!!

 21  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:40:31 

értelek, swalcsek. nem lehet mindenki annyira be és elfogadó, mint jómagam.

azért akarok kettõn túladni, mert az egyik cimborám hozott 15 dobozzal, és az a 2 már felesleges. a kúrám a 15 doboz után véget ér.

 20  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:39:35 

Azért a vércukor alattomos. Anyósom is 22-es cukorral ment a kórházba és csak azt érezte, hogy folyton szomjas és több liter víz sem segít rajta. Na, meg kicsit viszketett néha a bõre. De klasszikusan rosszul nem volt. Ezért sikerült kihúznia ilyen sokáig, mert nem panaszkodott. Mondjuk neki 0 a saját inzulintermelése. Ezért semmi nem segít csak az inzulin.
Olyan sok dologról olvastunk már. Itt a csoda kaportabletta - szintén a vércukor csökkentésére, a fagyöngy és a kifogyhatatlan, mindenre jó fokhagyma. A kedvencem a körömvirág. Detto mindenre jó. :)
Profi diabetológusa van, õ mondja mindere: ártani nem használ. nekem is mondta: ne cseszegessem anyósom, vagy rájön, hogy inzulin kell csak ...vagy nem, de attól jobb nem lesz, hogy hadakozunk. Szedje, egye, kenje, nyugodjon meg a lelke, hogy mennyi mindent tesz érte...
Tartsa be a diétát, adja az inzulint és minden oké lesz.
Így is van. Egész jók a leletei. Mondjuk tankönyvi nem lesz, nem is az a cél.
A tai-chit még nem próbáltad? Ismerõsöm meg arra esküszik. Az energiák felszabadítása... De azért az inzulint adja rendesen. :)
Ezt most nem gúnynak szántam. Õ érzi, hogy kiegyensúlyozottabb, fizikailag fittebbb is.

 19  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:36:09 

swalcsek! az EU-s elfogadott alap vércukorszint 5,8 mmol/l. persze abban gazatok van, hogy sem az alacsony, sem pedig a magas nem jó. ha nekem 4-re esik, remegek, mint a nyárfalevél... az éhgyomri vércukorszint 5,0 az elfogadott, ha jól emléxem.

azt meg, hogy ki melyik tipusú cukros az orvos meg tudja mondani, és a kezelõlapon is fel kell tûntetnie. én 2-es tipusú vagyok.

az étkezések száma az inzulin fajtájától is függ. én tavaly november óta a rövid hatásúból Humalog-ot szúrok. ennél a tízórai és uzsonna fogyasztása nem javasolt, és nekem meg is tiltották. az éjszakai, azaz a hosszú hatású 2 hónapja beállított legújabb fajta, Lantus. ezek kombinációja a megfelelõ számomra jelenleg. de ahogy mondtad is volt, ha valaki magát szúrja, és érti is mirõl van szó a peneknél, maga is beállíthatja a beadni kívánt egységeket. évek óta magam állítom be az egységeket a cukorszint változásait követve. 2 havonta járok kontrollra, akkor az orvos állít át másik rendszerre, miután a naplóban megnézte a mérési értékeket.

 18  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:35:21 

Eszemben sem volt meghazudtolni, csak szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban!!!
Ha, ennyire használ, miért akarod eladni???????????

 17  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 12:19:52 

swalcsek! nem szívatlak, ez komoly. 40-nél még csak ájulok. ezen döbbent meg a kezelõorvosom is, illetve a mentõorvos is. a kórházban mértek speckós mérõvel a beszállításom után, 40,4-nél már nem voltam magamnál. a tizedek sokat számítanak... szal hiába próbálsz meghazudtolni, mert papírjaim vannak errõl az incidensrõl...

puszi! nálam, mire kiderült mi a bánat bajom van már 39,7-et mértek a laborban. mivel melóztam, oda küldték ki értem a mentõt, ami k nagy szerencse volt, mert éppen öntudatlanul találtak rám. akkoriban havonta 330 órát dolgoztam, és ez rányomta a bélyegét arra, hogy kialakuljon a diabétesz. a sok stressz, a rendszertelen étkezés, kialvatlanság illetve a mozgáshiány. sorban jöttek a jelek, amikre igazából nem figyeltem, nem érdekelt. dolgozni kellett. az utolsó jelnél, amikor olyan vesegörcsöm volt, hogy megmozdulni is alig tudtam már orvoshoz fordultam. a vérvétel után 4 nappal, mivel nem tudtak elérni, a korábban orvosnak megadott címen találtak meg a mentõsök. kiküldték õket, hogy azonnal vigyenek kórházba... így menekültem meg. igazából nem sok híja volt, hogy elpatkoljak...

dunakavics! keress rá a györgytea kifejezésre a gugliban, és olvasd el, mit írnak. nem kell mindenrõl azt hinni, hogy úgysem használ! a megfelelõ diétával, a tea rendszeres fogyasztása esetén esik a vércukorszint! semmi suskus nincs benne. én az orvosom beleegyezésével és ellenõrzése mellett fogyasztom. persze hogy látható eredménye legyen, el kell telnie bizonyos idõnek, ami nálam 2 hónap volt. folyamatosan esett elõbb tizedekkel, majd 1 egységekkel 12-15-rõl. és az sem jó, ha valaki közömbös az új dolgok iránt. nyitni kell az új dolgok felé...

 16  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 11:09:10 

Na, végre valaki hozzáértõ!!
Javíts ki, ha tévedek, de a normális vércukorszint 4-5mmol/l között van! Az éhgyomri 7-es meg már magasnak számít!!
Nem beszélve arról, hogy a sokan azt sem tudják, 1-es, vagy 2-es diabéteszük van-e!!
Úgy tudom, az alacsony, már 3 mmol/l esetén is enni kell, mert az meg hipoglikémiás kómát okozhat!!!

Szóval, nekem ne jöjjön senki a csodaszerekel, hanem tartsa be az orvos által megállapított inzulin NE egységét, és már számolgatnia sem kell, mert a PEN-eken rajta vannak a rubrikák, mint, ahogyan a fecskendõkön!!!!

Amúgy, meg a napi ötszörös étkezés erõsen ajánlott, no elhízás, diéta betartása és odafigyelés!!!! Mozgás!!!!!!!!!!
UFF!!!!!!!!!!!

 15  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 10:35:12 

Cukorbetegségre való hajlam esetén... A szakorvos által elõírt terápia változatlan betartása mellett ajánlott... Nagyon gyorsan felszívódott szénhidrátokból kialakul a vércukor... - Ez van a leírásában.
Na, nálunk is minden (szirszar - bocs) kipróbálásra került már. Aztán lassan csak megértõdik a "csodaszer nincs, marad az inzulin és a diéta". Lasan felszívódó CH mellé miért kell ez? Mert ugye a diab diéta ilyet ír elõ. Tehát diéta betartássa nincs hirtelen vércukorszint kiugrás. Mellesleg nem csak CH tud vércukorszintet emelni. Zsírfogyasztásnál is borulás van.
Anyósomnak 1 évébe került, hogy megértse,megtanulja: nem sanyargatnia kell magát, hanem az inzulin adagot kiszámolni az elfogyasztott energiabevitel mellé. És ez nem csak a CH gramjára vonatkozik, hanem a fehérjére, zsírokra is, mert azok is "energiahordozók".
Azóta nincs is bukta a vércukorellenõrzésnél, hogy alkalmi reggeli vércukormérésnél pl jó, de az átlag vércukra magas, mert napközben olyan kugrásai voltak, hogy csak na.
Aztán jött a lebuktató haemoglobin A1c vizsgálat, ami az elmult hónapok vércukorszintjének átlagát kimutatta.
Szóval közel egy év harc volt, hogy hagyja már a sok teát, kapszulát, balzsamot és ráolvasást. Egyen, fejben számoljon, szúrjon. És persze mozogjon.

 14  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 09:09:38 

Szerintem ez csak egy ingyenes házalás, Puszim!!

 13  puszi Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 09:07:50 

engem 27-nél már telefonon köröztetett a dokim, felhívta a fiamat, mert enyémet nem tudta. tényleg nem vicces betegség...
bár én sem vettem komolyan amíg más miatt ugyan, de kórházba kerültem. na ott láttam olyat aki bekómált tõle majdnem, nem volt épületes, bár kellõképp megijesztett, h odafigyeljek.

 12  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 07:08:29 

Na, ne mesélj, én sem tegnap jöttem Kenya-alsóról!!

 11  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-30 06:57:45 

40-nél még nem kómáztam be, csak el-elájultam...

 10  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 20:52:22 

Nem úgy tûnik!!
Mi az, hogy 40-es volt éhgyomorra????????????????? Akkor te már kómáztál rendesen!!!!!!

 9  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 20:49:59 

én vigyázok! :o)

 8  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 15:25:46 

Ez nem egy tréfás betegség, nagyon vigyázzatok magatokra, srácok!!!!

 7  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 12:40:44 

qtyi! na, az sem rossz érték! engem kéccer is 40-nel vitt a mentõ éhgyomorra!

 6  rosszqtya Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 12:00:57 

a rekord 22 volt...a mûszer 23ig mér, jah és volt kontrol mûszer is! :))

 5  rosszqtya Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 12:00:31 

nekem 16-18 :)) szerencsére bírom :)) 3 nap nem evés után volt a laborban 14 :))

 4  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 11:59:21 

te, rosszqutyi! nálunk csak egy fajtát lehet kapni, ami 50 grammos kiszerelés. egyrõl beszélünk? én nagyobb dózisban iszom, azért 2 hét... amúgy lehet, hogy 1 hónapra elég...

swalcsek! ahhoz képest, hogy 12 és 20 közötti cukorral bajlódom 2 éve úgy, hogy diétázom, és tolom a sok inzulint nem rossz eredmény a tartós 7-8-as érték! nemde?

 3  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 10:18:57 

A 7-8 között sem egészséges, neked megér ennyit, eladd, ami megvan?????????

 2  rosszqtya Nekem tetszik!
0  
2009-07-29 09:55:48 

a nagy kiszerelés 4500, az viszont egy havi adag :))

 1  misu0415 Nekem tetszik!
0  
2009-07-28 16:34:39 

Van 2 doboz feleslegessé vált, originál Diabess teám cukorbeteg részére! Szívesen megválnék tõle jóval árán alul, ha valakinek szüksége lenne rá! A boltokban 4500-4800HUF/doboz között árulják. Én 3000-ért odaadnám darabját, mert sürgõsen kellene a zsé. Akit érdekelne, az írjon ide, vagy nekem távcsit!

Én 6 hónapja iszom, és a vércukromat 12,0-rõl már levitte 7 és 8 közé! Biztosan használ, nem kamu! 1 csomag tea durván 2 hétre elegendõ...

oldal: /0
sor: idrend: