CsodaCsiga Flap
2024. prilis 19.   pntek   Emma, Gerold, Kocsrd, Kun, Malvin, Timon   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Kultúra > "Ritka Nap!"
J BERS
oldal: /2
sor: idrend:
Ritka Nap!
 64  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-02-26 17:26:55 

http://www.rirosz.hu/ritkanap/index.htm
van egy érdekes cikk ami érdekes.. ezt Thela-nak ajánlanám...

 63  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-02-26 17:24:54 

Sziasztok!
Picit modosult ez a program ..Febr 27-én és 29-én lesz program.

OEP és Az MTA ad otthont e rendezvénynek

 62  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-02-07 18:58:48 

Atyám már megen hol jár szemed?:DD

 61  padre Nekem tetszik!
0  
2008-02-06 22:06:26 

dudák!!
naaagy dudák!!:):)

 60  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-02-04 12:04:06 

Ugyan már Peggy! Hiszen ismersz:-)

 59  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-02-04 10:00:07 



ÓÓÓÓ, Al!!!!!
Hogy` mondhatsz ilyet???? Hiszen tudod, hogy ez nem való! DDDDDDDDDDDDD

 58  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-02-04 09:47:02 

Hova tünt, hova tünt!
Hát nem vitatkozik a selejttel...

 57  alibi Nekem tetszik!
0  
2008-02-01 14:20:29 

na de a nagy kérdés: vajon hová tünt thela??
:DDDDDDD

 56  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-02-01 12:49:12 

Thela!

Le a kalappal az olyan szülõk elõtt, akik felvállalják a sérült beteg gyermeküket és nem dobják el maguktól.
Személyesen tapasztaltam meg, mikor egy olyan partnerem volt, akinek autista volt a gyermeke.
Annak ellenére, hogy abszolut nem szimpatikus a nyilatkozatod, nem kívánlak az illetõ anya helyébe, egyetlen percre sem.
Az ellenségeimnek sem kívánnám.
Pedig a legkönnyebb olyan nyilatkozatot tenni és úgy vélekedni, ahogy te teszed.
Szánalmas.
Szánalmasan tökéletes.

 55  padre Nekem tetszik!
0  
2008-01-31 22:50:47 

úgy gondolom, hogy az..aki úgy itélkezik..és mond okosakat, hogy halvány fogalma sincs az egészrõl az a saját szegénységi bizonyítványát adja le.

a ritka betegségek azért ritkák, mert mint nikol írta 1:5000 arányban fordulnak elõ.
és tény..sokukkal orvos még életében nem találkozott, kvázi a terhesség alatt fogalma sincs mit mibõl vehetne észre, és a többsége csak a szüetés utáni hónapokban..években derül ki!

az hogy valakinek sérült a gyereke...bármely esetben...bármely okból...annyit jelent, hogy a szülõnek fel kell!!! adnia teljes addigi életét, és mindent el kell követnie, annak érdekében, hogy abból a gyerekbõl a lehetõ legtöbbet kihozzon.

sajnos ezt az egész dolgot igazából csak azok értik, akik érintettek.

még azok sem aki esetleg sérültekkel foglalkoznak...tényleg...még azok sem, mert más napi 8-10 órát foglalkozni valakivel...és utána hazamenni a saját kis normális életünkbe,mint a születés után csak es csak azzal foglalkozni, hogy mi lesz a gyerekkel ha a szülõ meghal...

szóval Thela..te ritka nagy baromságokat beszélsz, de persze tudomásul kell venni azt, hogy a nagy többséghez hasonlóan fogalmad sincs semmirõl.
nem mondom azt, hogy "gondolj bele" mert normális ember pl..nem pisil a konnektorba sem..tehát nem akarja elképzelni amint a 220 megrázza.


sérült és sérült között oriási a különbség..mint ahogy szülõ és szülõ között is...lásd drogosok alkoholisták...és lehetetlen párhuzamot vonni köztük


egyet kell tudomásul venni:
vannak..léteznek..és élni szeretnének, mint mindenki.

ja, és amit még tudomásul kell venni...a sérültek azt akarják, hogy normális bánásmódban legyen részük.....tehát nem akarnak megkülönböztetést...más "bánásmódot"...ez az egészségesek privilégiuma.


végezetül: ne itélj, hogy ne itéltess!
gondolkozz...és segíts ha tudsz..és ha akarsz

ha nem..hát csak annyit tegyél...vedd tudomásul és kész.


 54  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-31 21:02:11 

Nikol!
Én is megnéztem a honlapot, és nagyon jó dolgokat találtam ott!! Köszönöm!!!

Még mindig gyûjtjük egy egy-két froncsikat, hogy a Családok Átmeneti otthonán tudjunk segíteti, ami marad azt majd a nagyok elosztják. Minden esetre, beteg gyerekeknek, ebbõl nem engedünk!!!!

 53  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-01-31 12:08:40 

Bocs Nikol, igazad van!
Csak ugye nem számítottunk a ritka rossz véleményezõkre...
Megnéztem a honlapot, remek ötlet az érdekek képviseletére, érvényesítésre és a segítségre!
Nekem sajnos elég gyakori betegségem van, (hiába thela, engem sem kellett volna megszülni ezek szerint) de érdeklõdve olvasom az oldalt.
Milady! Biztosan léteznek olyan tökéletes egyedek, akik rajonganának az ötletért.
Avagy ...sszon magával.

 52  nikol Nekem tetszik!
0  
2008-01-30 18:23:42 

Sziasztok !
Ugy vélem eltért a téma a forum mondani valojátó...
Ez nem oly baj..nem ezért hoztam volna létre..

l2008.február 29-ére Szervezödik A RITKA BETEGSÉGEK ELSÖ EUROPAI NAPJA
INFORMÁCIOK A :RIROSZ oldalán

 51  Milady Nekem tetszik!
0  
2008-01-30 16:11:32 

Na ja. De mit mondasz a királyi családok közti hogyis mondjam, szóval egyenes ági megtermékenyítésrõl?
Egy kicsit gusztustalan, hogy a családba maradjon. :D:D:D

 50  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-01-30 08:47:41 

Miladxy!

Remek ötlet, bár kiegészíteném azzal, ha az illetõ partnernek rájövök valami rejtett vagy kódolt genetikai hibájára, abban a szent minutumban taccsra teszem.
Cselekedetemet pedig a szebb jövõ érdekében, az emberiség megmentésének szent céljaként jellemzem.
Ha jól emlékszem a történelemben voltak hasonlóan értékes megmozdulások.
Egész népcsoportokat irtottak ki, mert nem voltak "tiszta faj"

 49  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 20:49:31 

Szexuális felhomályosítás helyett a gyerekemberrel a genetika fogalmát vesszük át, valamint a kutyabõrös faágakat nézegetjük, nehogy ne tudjon maradandót alkotni!!

Amúgy végigolvasta a tpikot, és a véleménye:
" Anya , ez a nõ a pénzét is spermabankban tartja!"

 48  Milady Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 18:06:47 

Science fiction-nak beillik. Nem?

 47  viva Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 16:31:18 

Milady irásán elgondolkodtam!!! Ez a jövö??????? Igy is fogyunk mi Magyarok pedig most még nem ez a divat!
Modjuk nem nagyon kell kétségbe esni, mivel a fiatalok nagyrésze nem igazán van tisztába a családfa, genetika fogalmával, igy nem is nagyon hiányzik nekik.

 46  Milady Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 12:13:36 

Na végigolvastalak benneteket.

Szóval elég vizuális vagyok. Képzeljétek el. Romantikus vacsora. Nõ-férfi egymással szemben. Szemükben szikrázik a vágy. Alig bírnak magukkal. Hazasétálnak, megisznak 1 pohár pezsgõt. A gerjedelem már nagy. Majd szépen leülnek az ágyra, mindketten elõveszik a könyvet és silabizálnak rajta, hogy milyen genetikai betegsége van a másiknak. Esetleg elõveszik a cafatokban szétszakadt családfát (amit nem kell megöntözni:D) és megnézik kinek az õse, milyen genetikai betegségben szenvedett.
Hopp. Találtak egyet. Hát szép lassan elbúcsúznak és mindenki megy a maga dolgára.

Hát köszönöm, de ebbõl nem kérek.

 45  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 10:27:35 

kinek mi a tökéletes?? azért ez nagyon relatív. azért mert valakinek nincs szervi betegsége attól lehet,hogy nagyobb selejt a társadalomban,mint egy sérült. azért vannak olimpikonjaink a paralimpián is. vagy õket is ki kellett volna anno iktatni? vagy a világ vak énekesei? különben is, a természet valahol olyan,hogy ha valakinek egy valami nincs akkor ad másból többet.
nincs tökéletes ember,mert ez a fogalom nem létezik csak elvileg. mindenki csak egy valamiben lehet "tökéletes" a többiben hátrányban van. legyen tudós, orvos,akárki.

 44  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-01-29 10:02:13 

Nekem sem lenne kedvem vitázni, ha rájönnék hibáztam.
Ellenben a véleményemet felvállalnám és nem dugnám a fejem homoba(sem) :-)

 43  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 08:18:28 

Most meg mi van??
Miss Tökéletes már nincs is itt!)))))))))))))
Ezzel különlegeset alkotott!!! Jól megmondta, aztán a túlerõvel szemben nem bírt, inkább megint elhajtott alkotni ! DDD

 42  Alibi Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 08:05:52 

fecsek, mennyé te a veszendõbe, dolgoznom kéne de itt röhögök, és a többiek elég furcsán néznek rám:))))))

legyen szép napod csezdmeg:))))))

 41  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-28 07:11:16 

Tudtátok, hogy én sem vagyok tökéletes??????? Hiányoznak a hibák belõlem!!! )))))))))))))

Fegyvertelen emberrel meg nem illik párbajozni!
Valahogy olyatén érzésem van, hogy vaknak próbálunk magyarázni a siketek jelbeszédével!!(((((((

Kiváncsi lennék, Miss Tökély mi különlegeset alkotott eddig?? Új törvényt??????

 40  alibi Nekem tetszik!
0  
2008-01-27 21:01:28 

thela akkor köszönj el, mert mész!!

:DDDDDDD

a vitához két ember kell, de te csak a magadéra vagy kiváncsi...
másokét is meg kéne érteni, lehet hogy újat mondtam ezzel??

 39  thela Nekem tetszik!
0  
2008-01-27 20:52:35 

Ne aggódjatok nem tûntem el... csupán nem látom értelmét a beszélgetésnek veletek...
azaz hallgatni az elõítéletekkel teli kritizálásotokat... aminek ráadásul alapja nincs is... de nem fogok magyarázkodni, fõleg nektek nem.

 38  alibi Nekem tetszik!
0  
2008-01-27 20:39:34 

fecském, valamiért ezt a vélemény-antitalentum thela annyira ismerõs nekem:))))
irunk a fórumokba aztán mint aki jól végezte dolgát odébbállunk...menõ :))))))
Bundim, épitek csak itt csak most csak neked egy Taigetoszt, csak úgy, emberbaráti szeretetbõl:))))
*
* * *
* * * * * * *
* * * * * * * * * *
elég magas vagy pakoljak még rá pár halmot?:)))))

 37  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-26 15:29:39 

Repülj, kicsim,majd elkaplak! DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Azok a barmok megérdemlik az életel, aki sorozatosan gyilkolásznak?????????
He?? Thelma????????? Hol van a véleményed??????????????????

 36  Albundy Nekem tetszik!
0  
2008-01-26 15:13:51 

thela e-mail 2008-01-25 17:13:53
thela ezt írta:
"ja és ugylátszik a különleges emberekrõl is más a véleményünk...
Nekem az a különleges ember, aki olyan dolgokat tesz a világban, ami hasznos a többi ember számára... "

Az utcaseprõ eltakarítja a koszt és nem kell dzsuvában járnunk. Ez hasznos.
Tehát mindenki lehet különleges. Még az egyszerû ember is.
És minden csak nézõpont kérdése.
Ismeritek a reklámot, mikor a bicajos nézi az újságárust, akinek a feje felett lebeg a "másvalaki" felirat?
Az újságárus pedig nézi a biciklist, aki az újságos szemében "másvalaki".
Velünk nem történhetnek meg olyan dolgok, mint másokkal...
Az anya sem akarja megszülni a gyermekét, ha látja szenvedni fog élete végéig.
Ki állítja ennek az ellenkezõjét????
Viszont thela esetleg vörös hajjal született volna Spártában, már tudná mennyi az út lefelé Taigetoszról...
Véleményt kívülállóként mondani könnyû. Segíteni már sokkal nehezebb!
Az itt olvasható felháborodást kiváltó vélemény, egy teljesen kivülálló, empátiahiányos, intolleráns vélemény.
Egy tökéletes ember véleménye.
Aki nem tudni mit, de biztosan valahol, alamikor különlegeset alkotott és ettõl õ különb.
Szeressük õt is ezekkel a hibáival együtt, örüljünk hogy megszületett és ne bántsuk érte...
(ui: én meg a cinikus faszságaim miatt repülnék Taigetoszról)




 35  swallow Nekem tetszik!
0  
2008-01-26 10:02:09 

Igen, szerinte én is az vagyok, mert én vagyok a hajigálós! DDDDDDDDDDD
Nos, elmondhatom, hogy a szájjal-lábbal festõk képeslapját küldtem mindenkinek, és kimondottan szerették!!!

Thela, ezt csináld utánuk, mielõtt utálkozol!!!

oldal: /2
sor: idrend: