CsodaCsiga Flap
2024. prilis 25.   cstrtk   Mrk, Ajncska, Izmael   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Barter / Fusi > "Egy kis segítség ami szegénnyé nem de emberségessé tesz !"
J BERS
oldal: /2
sor: idrend:
Egy kis segítség ami szegénnyé nem de emberségessé tesz !
 68  macska20 Nekem tetszik!
0  
2007-03-23 14:22:55 

CSATLAKOZZON A SZÍNHÁZ MEGMENTÉSÉÉRT SZABADKÁN ZAJLÓ ALÁÍRÁSGYÛJTÉSHEZ!

– Kértek mindenkit, küldje tovább ismerõseinek ezt a tiltakozó felhívást!

13 000 ALÁÍRÁS KELL A SZÍNHÁZ MEGMENTÉSÉÉRT!!!

13 000 POTPISA TREBA DA SPASIMO POZORIŠTE!!!


A Szabadkai Önkormányzat döntése szerint lényegében teljesen lebontják a város fõterén álló, 150 éves jelképét, a klasszicista stílusú színházépületet. A felújításnak álcázott bontás eredményeképpen a történelmi, részben szecessziós városmagba nem illõ, esztétikailag igen silány minõséget képviselõ, túlméretezett épület kerül.

A bontást a nagyterem tetõszerkezetének valóban rossz állapotával magyarázzák, mely azonban nem indokolná az egész épületegyüttes elpusztítását, hiszen a megfelelõ állapotban lévõ másik szárnyban mind a mai napig kávézók mûködtek.

Ez az épület a többnemzetiségû város kultúrtörténeti szimbóluma, melyben a magyar kultúra számos legendás személye is megfordult, többek között Vajda János, Kosztolányi Dezsõ, Csáth Géza, Blaha Lujza és Kabos László... Az épület a Kárpát-medence hatodik legrégebbi magyar építésû kõszínháza...

             ManDula             says:

Lebontását nem legalizálhatja sem részleges rossz állapota, sem a szabadkaiak egyre nagyobb igénye arra, hogy végre ismét legyen használható színházuk.

Érthetetlen, hogy miért nem a részleges felújítást választották az építtetõk, hiszen a jellegzetes külsõ kinézet maradéktalan, valamint a jellegzetes belsõ aula és lépcsõzet megõrzésével is megvalósítható a felújítás, a modernizáció.

Szomorú, hogy a városvezetés a helyi kultúra egyik szimbólumának elpusztításában, és nem felújításában látja a felvirágoztatás egyetlen lehetõsét. A sietetett bontást nehéz nem gazdasági érdekekkel magyarázni, hiszen az új épülethez szükséges pénzösszegek sem biztosítottak teljesen, és a tervek sem kristályosodtak még ki. Nem beszélve arról, hogy az új épületet nem szükségszerûen a város központjában kell felépíteni, szétrombolva annak egységes, történelmi hangulatát!

A színház megmentéséért aláírásgyûjtésbe kezdtek azok a szabadkaiak, akik nem hisznek a mûszaki indokok és a modernizáció jelszavai mögé rejtõzõ városvezetésnek, akik az épület lebontása helyetti felújításért kardoskodnak. A referendum
             ManDula             says:

A színház megmentéséért aláírásgyûjtésbe kezdtek azok a szabadkaiak, akik nem hisznek a mûszaki indokok és a modernizáció jelszavai mögé rejtõzõ városvezetésnek, akik az épület lebontása helyetti felújításért kardoskodnak. A referendum kiírásához tizenháromezer aláírásra van szükség. Az ívet a város fõterén lehet aláírni minden nap.

Kérek mindenkit, politikai meggyõzõdéstõl függetlenül csatlakozzon a színház megmentéséért indított mozgalomhoz, aláírásával mielõbb támogassa a referendum kiírását.

Ha nincs módjában aláírni Szabadkán a petíciót, fejezze ki más módon, minden lehetõ fórumon nemtetszését e történelmi örökségünk elpusztításának ügyében, többek között az önkormányzat honlapjának
fórumán:

Mentsük meg a szabadkai színházat címszó alatt:
http://www.subotica.co.yu/new/cgi/forum/hu/viewforum.php?
f=1&sid=6ef1bc0a6b173ecd4aac78c5a65958be

             ManDula             says:
vagy írjon tiltakozó üzenetet a polgármesternek:
mayor@subotica.co.yu,

vagy tegyen fel kérdést ez ügyben a polgármesternek:
http://www.subotica.co.yu/new/cgi/ask/form.php?lg=hu&person=kucera

vagy a nyilvánvalóan dilettáns építésügyi hivatalnak:
ousefgrad@subotica.co.yu.

Kérek szépen mindenkit, küldje tovább ismerõseinek ezt a tiltakozó felhívást.

Közremûködését elõre is nagyon köszönöm:

MENTSÜK MEG A SZABADKAI SZÍNHÁZAT!!!

 67  europa Nekem tetszik!
0  
2007-03-01 12:48:55 

sziasztok. Nekem más jellegû kérésem lenne. A Skodánkba elromlott a kormánymû és ki kellene cserélni. Elég régi évjáratú és még nem találtunk hozzá alkatrészt ha van valakinek ilyen akkor segítsen. Ár megálapodás szerint. 1984 februári évjáratu 105 tipus. SÜRGÖS!!!!

 66  ella Nekem tetszik!
0  
2007-01-26 14:35:45 

Az olaszoknál többségében bocsáznak, de a petanque is elterjedt. Ráadásul pl. nõi mezõnyben ott vannak az élen.

 65  airman Nekem tetszik!
0  
2007-01-25 23:52:26 

mashogy
van egyszerûbb megoldás, nézz be ide:
http://petanque.lap.hu/

 64  mashogy Nekem tetszik!
0  
2007-01-25 21:40:03 

ella,
mesélj kicsit errõl a sportról! Én éppenséggel azt sem tudom eszik, vagy isszák. Ez az a játék lehet, amit az olaszoknál láttam a campingekben játszani? Vagy a bolgároknál?
Pfú, nagyon régen volt, csak arra emlékszem, hogy tetszett, de nem értettem.

 63  ella Nekem tetszik!
0  
2007-01-25 18:18:02 

Kedves Csiguszok!

Ha itt lehet kérni segítséget, én is megpróbálom. A Tatabányai Petanque Klub elnöke vagyok. Ez egy golyósport. Támogatást a szövetségtõl nem kapunk, a várostól kapunk egy jelképes összeget. A tagdíj elég kevés, éppen csak a szövetségi tagdíjra, bankköltségre, egy hazai versenyre elég. A pályázatokból tudunk a bajnokság egy részre elmenni. Annyi pénzt még nem kaptunk, hogy honlapot tudjak csináltatni, én magam meg nem értek hozzá, így ott nem tudom reklámozni a klubomat.
Most van itt az ideje az 1 %-ok gyûjtésének, és azt szeretném kérni, ha van aki még nem kötelezte el magát, és nem adná másnak, adja nekünk, mert az neki semmibe sem kerül. Igaz mégis. Egy cédulát ki kell hozzá tölteni, de ez talán nem olyan nagy áldozat.
Adószámunk: 19149921-1-11 Megtalálhatók vagyunk a www.nonprofit.hu oldalon, ha le kívánjátok ellenõrizni amit itt olvastatok!


Köszönöm annak, azoknak, akik segítenek nekünk az 1 %-ukkal. Igaz, ha valaki tudna egy honlapot csinálni nekünk, az is ÓRIÁSI segítség lenne, persze pénzünk nincs rá, hiszen azért kérünk segítséget!

 62  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 10:24:48 

Megbeszéltük!! )

 61  papamaci5 Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 10:21:25 

... Ha nem céllal, és tiszta szivvel küldöd:9700. Szombathely Hunyadi u 51. 4.44. Kiss István a cím láthatod nevem és címem is adom.

 60  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 10:00:02 

Papamaci, azt látom, hogy megsértõdtél! ((
Pedig, hidd el, nem kell!
Elmondom, hogy már évek óta kapom a naptárt és képeslapokat a szájjal és lábbal festõktõl, természetesen a borítékban ott van a csekk is!!
Soha nem mulasztom el befizetni, mert meggyõzõdésem, hogy ez jó helyre kerül, hiszen kézzel fogható bizonyíték rá a küldemény!
Nos, én személy szerint maradok nálunk hatalmas tisztelettel irántuk!

 59  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:59:52 

Köszönjük Papamaci! Hova lehet küldeni ezeket az eszközöket?

 58  papamaci5 Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:56:39 

Reagálás:
Sorolom : Elfogadnánk, másolópapírt íróeszközöket, készségfejlesztõ játékokat, eszközöket, esetleg megunt, de jó minõségû ismertterjesztõ dvd-ket, hangkazettákat, sporteszközöket és ehez hasonló készségfejlesztõ dolgokat. A számlaszám csak azért van, volt, mivel az arra esetleg beérkezõ csekély összegen személyreszabott / kéz vagy egyéb végtag sérültnek egyéni- egyedi csak Õ általa használt eszközt tudnánk csináltatni. Ebben a szervezetben minden és mindenki önkéntes igaz messze van a Fõ várostól. de sokan sütiket sütnek, vagy a felszereléseket tartják karban, viszik a srácokat, korrepetálnak, vagy a szennyest mossák ki. Nem kérdeznek, teszik szivük szerint. Persze õk nem Pestiek, vidékiek, és hiszik az igazt. Én hibám, nem jól vezettem fel a dolgot, de ettõl még a cél nemes és nem öncélú! lelke rajt mindenkinek. A lényeg: ami a nagy közösbe megy be abból mindig csak alig marad az arra rászorulóknak. Ezzel lezárom a fórum ezen részét, ez nem az az eset amikor magyarázkodni kell.
Ebbõl is látszik nem politikus vagyok nem tudok jól lobbizni. Sziasztok és jó egészséget kívánok. Papapamaci5

 57  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 09:40:35 

Én nem úgy látttam, hogy bárki is rosszindulatú lett volna, de hiszékeny sem. Miért kell elhinnünk azt, hogy valaki pénzt kér a számlájára és az tényleg célba ér?
Nem vitatom a segítõ szándékod, de sokszor az ember a barátjában is csalódik. Azért mert csiga tag vagy, még nem bizalmas barát. Csigában is csalódtam, pedig még szerettem is.
Nem vethetõ a szemünkre, ha nem hisszük el a jószándékot elsõre.
Mondhatnám a mai világban, de ez közhely lenne, bár akkor is igaz.
Ha esetleg leírtad volna a listát, milyen eszközökre lenne szükség, sokkal több segítõre leltél volna.
De úgy látszik mindenki a saját pénzébõl akar gazdálkodni.
Egyszerûen nem értem, ha segítségképpen eszközök, / ugrálókötél nyomtatópapír, diavetítõ gép/ stb... kellenek, akkor miért nem azt kér aki segíteni szeretne?
Akár Dózsa, akár Fradi, vagy bármi más.

 56  papamaci5 Nekem tetszik!
0  
2006-10-11 08:12:52 

Hát csiguszok, van egy szakkör, amit nem, vagy nem megfelelõen támogatnak, ha adományt küldök, vagy küldenek, az mindig csak részben jut el oda a többi valamely módon felezõdik stb. Én már adtam, de ez csak akkor ér teljesen célba, ha személyesn van átadva, és perssze nem pénzben hanem eszközökben. / ugrálókötél nyomtatópapír, diavetítõ gép/ ezeket személyesen adtam át, ez célba ért. De sajnos látni kell hogy az emberek nem azt mondják, üsse kavics, mit tesz az a párszáz forint, hanem akkor nekem is kell, nekem is adjatok. Én nem politikus vagyok, de mint kuratóriumi tag úgy éreztem és érzem, minden eszközt ki kell próbálni, hogy egy ilyen kis közöség átvészelje a "nagyok" okozta helyzetet. HÁt ennyi lett volna. Nem személyes / saját" személyem gyarapítása érdekében próbálkoztam. Igen vannak vastag vállalkozók is, de õk nem foglalkoznak ilyen névtelen piszlicsáré dolgokkal, Ez nem FTC vagy Dózsa... ennyi. és koszii a jóindulató hozzászólásokat.

 55  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 16:06:06 

Kat!!!!
Ez még mindig nem az! DDDDDDDDD

 54  kat Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 14:36:21 

swallow: nekem fájna:_(

 53  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 13:34:06 

Kingám, önként, dalolva, és viháncolva megadom a számlaszámomat!!!!DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tervem a pénzzel nemes, a gyereknek veszek rajta télikabátot, és a karácsonyi ajándék is lesz a fa alatt, valamint elutazom meglátogatni apukámat, és az öcsém kislányát, akit eddig képrõl láttam csak!!!

Szóval, akit érdelek a számlaszámom, vagy a címem, keressen távcsiban!!
A maradék pízet meg elviszem a hajléktananok szállójára, hogy nekik is jusson a jóvól és a szépbõl karácsonykor!!

na, ugye!
Én meírtam, mire költeném a lóvét, mégsincs itten tolongás!!! ((

 52  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 13:28:51 

Nah, ne szórakozzunk már Papamaci nemes tervén!
Biztos vagyok benne, hogy jó ember. Gonoszdi lélek nem mondta volna õszinte szívvel, hogy az övé az a bankszámla. Ha megideologizálta volna a dolgot és szõtt volna köré tündérmesét akkor mi is csak legyintettünk volna, sõt némelyek tán adakoznak. ...így meg jót derültünk (megjegyzem okkal) az õszinte szándékain és nyíltságán.
Szóval: Szeretés, Papamaci!
Ezek szerint az emberek pénztárcája csak könnyes mesékre nyílik, a puszta segítõ szándékra nem.
...ez az én tanulságom... bár gyengécske...
...de remekül szórakoztam a témán és a hozzászólásokon!
Bocsi, Papamaci! Nem Veled van baj hanem a Világgal! :)))

 51  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 13:02:45 

Papamackóka hallgat. Tán pénztetet számol?

 50  tridio Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 12:01:41 

Ki mondta azt, hogy jobb adni mint kapni?
/egy ökölvívó.../

 49  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 11:58:54 

Csengém, és is akkora emberke vagyok, hogy ihaj!!))))))))

Adjam a számlaszámomat, vagy elég, ha minden csigu küld a címemre 10 azaz tíz forintot, máris szebb lesz a karácsonyom! )))))))))

 48  acsenge Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 11:56:01 

Én kedves mackókám, mesélj légyszíves nekünk e nemes felajánlásról , mit miért, és hová......
ha csigusok is megértik célodat akkor a csipkelödésnek vége lesz.
Én tudom, hogy nemes célod van, nem csalásból szeretnél gazdag pasi lenni:)DDDD
Szerintem már most is gazdag ember vagy : nemes célokkal és oriási nagy , jó szívvel áldott EMBER!!!!!

 47  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 11:52:42 

Kat!!!
Nekünk csak a hazugság fáj, de, az nagyon!! Halljuk!! )

 46  kat Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 11:45:53 

hm, jó volt itt veletek, jól szórakoztam:-)))
az én storymat nem mesélem el, fájna

 45  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 11:27:34 

...a legszebb mikor beteg meg nyomorék gyerekek képét mutogatják hozzá... na az ilyeneket hátba tudnám veregetni

 44  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 10:45:00 

Biztosan nálatok is találhatóak olyan egyénkék, akik erõszakosan próbálják meg rátok tukmálni a képeslapjaikat, mindenféle igazolványokat löbögtetve!
Általában egyetemistáknak mondják magukat, és ünnepek elõtt zaklatják a járókat, kelõket!
Nos, nálunk tavagy 1200 Ft-rt kínálták a portékájukat, idén már 1800-2000 forintocskát is elkérnek a négy-öt darab kélapért, amit normális körülmények között megvehetek a postán kb.300 forintért, bélyeggel együtt!
Meg vannak sértve,ha nem veszek tõlük, lesmucigoznak, és pofátlan módon, már a hétvégé is bekopognak mindnehová!!

 43  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-10-10 10:20:38 

10%??? Az igen! Papamaci jobban tenné, ha egy ilyen alapítványhoz állna be dolgozni. Ha a százalékos szempontból nézzük, itt a csigán és máshol is, nincs 10% azon hülyék száma, akik erre a felkérésre pénzt adnak neki. Az alapítványhoz viszont sokkal több pénz folyik be, aminek egy tizede tuti az övé. Nos papamackó, ezért a pénzért is meg kéne dolgozni!
És tejem sincs! Éppen most fogyott el!

 42  Almaspite Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 21:06:36 

Nem is olyan régen ( még tavaj igen ) volt egy pár alapítvány akiket rendszeresen támogattam. Tulajdonképpen nem volt benne semi gáz, õk hívtak, elküldték az adóigazolásokat, én utaltam, és év végén meg leírtam a cégben. Szóval pénz valahol az ablakban, nekem volt némi jó érzésem, hogy pár alapítványt sikerült megtámogatnom egy jó ügy érdekében. Év eleje, szokásos módon jönnek a telefonok az alapítványoktól. Szokásos duma, arra kell hogy......... csak éppen nem a megszokott ismerõs hölgy hívott. Alapítvány rendben, támogatási listán bentvan, ok, akkor küldje a szokásos papírokat én meg utalok. Telefon le. Talán fél óra múlva ua. attól az alapítványtól hívtak, és a régi ismert hölgy hangja, de most némi sértettség volt a hangjában. "Most láttam, hogy a kolleganõje megkeresett és én bevállaltam az adományt amit õ szeretett volna tõlem megkapni. Nem azért a 10% ért amit õ kap belõle, de fájlalja, hogy a továbbiakban akkor most hogyan lesz tovább, és kér arra, hogy legközelebb csak vele álljak szóba. " Egy pillanatig nem kaptam levegõt, aztán csak annyit kértem tõle, hogy töröljenek a listáról, mert én többet az õ számukra nem vagyok elérhetõ............... No ennyit az alapítványokról, és elnézést kérek attól a pár kivételtõl akik talán más módon mûködnek.

 41  tokos Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 19:33:17 

Papamaci...mondtá már számlaszámot???de hát mát írtam..aluljáróban kikérik maguknak hogy tejet vigyek...mit vigyek??,lóvét??,az a legkevesebb nálam is:P

 40  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 16:33:01 

Tudjátok, mit?, Akkor inkább odaadom a nem létezõ feleslegem annak a nyugdíjas néninek/bácsinak, aki sajnos csórni knyszerül az ABC-ben!!
Ne, nem uxusdolgot, parizert, meg zsömlét!! !!! Mert éhes!!! Mert, õk nem kérnek, sajnos!!!!
Pusztán élni akarnak, amit a munkában eltöltött negyvenakárhány év nem tesz lehetõvé!! Itt a gondok egyike!!!

 39  Hetedik Nekem tetszik!
0  
2006-10-09 15:50:57 

Bocsi Papamaci... ezt sikerült szétoffolni! :DDD

oldal: /2
sor: idrend: