CsodaCsiga Flap
2024. prilis 19.   pntek   Emma, Gerold, Kocsrd, Kun, Malvin, Timon   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Poén csiga > "Nem poén"
J BERS
oldal: /5
sor: idrend:
Nem poén
 160  friendly Nekem tetszik!
1  
2016-08-23 14:11:54 

 159  friendly Nekem tetszik!
1  
2016-08-22 16:23:59 

 158  promise Nekem tetszik!
1  
2014-12-19 07:41:53 

"Tanulságos...

Férfi: Hol rontottam el Mester?
Mester: Mindenhol fiam!
F: Az hogy lehet, úgy érted mindent rosszul csináltam?!Az nem lehet, én megtettem mindent.
M: Nem fiam, Te tettél, de épp a "mindent" nem tetted meg!
F: Hogy érted ezt?
... M:Anyát akartál, fiam, megkaptad!Mondd mit jelent szerinted az, hogy "anya"?
F: Hát, aki elvégzi a háztartást, ellátja a gyerekeket meg... ilyesmi.
M:Hát ez az látod, nem ezt jelenti!!A nõt jelenti fiam aki szerelmével táplálja a családot!! De a tüzet nem csak õrizni, de táplálni is kell! S Te nem törõdtél a Fényével!
F:Na, de mi lett a szerelmével??
M:Megölted!
F: ÉÉÉN? Én öltem meg?Az nem lehet, én szerettem!!
M: Valóban? Akár egy háztartási gépet!!!S pont úgyis birtokoltad!Gondolod egy házassághoz elég ez?
F:Na, de hol hibáztam, Mester?
M:Megfeledkeztél róla fiam, hogy ott él benne a lélek!Mert a nõ szerelme a lelkébõl fakad!Három kör egymás körül:Lány, a belsõ kör, nõ a középsõ, s anya a legkülsõ.Te csak az anyát szeretted, de közben megfeledkeztél a nõrõl!!S egyáltalán nem érdekelt a benne élõ lány, a tiszta gyermek!Te voltál az õ tükre, de Te önmagaddal voltál elfoglalva, ahelyett hogy õvele foglalkoztál volna!!Neked csak az anya kellett, de nõ nélkül nincsen anya, s ha elhal a gyermek, kihuny a szerelem tüze!.Magára hagytad, elfordultál tõle, s lassan halkul, elsorvadt a lángja, a Fénye!!!
F:De mit tegyek most Mester?
M:Figyelj, s tanulj tõle!!
F:ÉN tanuljak tõle?Dehát én vagyok az erõ, mit tanulhatnék egy gyenge nõtõl?
M:Ezt fiam.Gyengédséget!Mert ez az Õ ereje.A szíve!Messze felül van ez a Te erõdtõl!
F:De hogyan tehetném ezt Mester?
M:Mondtam már!Figyelj!Figyeld és csendesedj el!!Kérdezd és hallgasd!Ne Te legyél a fontos, hanem õ! Ismerd meg.Nem csak kívül, belül is!Mire vágyik mit kíván, mit szeret!!S hagyd el a kifogásaid!
F:Na, de Mester én nem fogom feladni önmagamat!!
M:Akkor bizony elvesztél fiam.Mert õ a Te Forrásod, Õ az aki téged táplál, s õnélküle Te csak félember vagy!!Persze kereshetsz másikat, de amíg meg nem érted, el nem fogadod minden nõben él a lélek, csak egy üres tükör maradsz!! Tehát Te döntöd el megtöltöd-e tükrödet a Tûz fényével, vagy csak nyers erõdben fürdeted magad!Engedd meg, hogy Megmutassa magát Szeresd, óvd, és öleld,hogy biztonságban érezze magát, s akkor megnyitja majd neked fiam, a Gyönyör kapuját!!
Mert a nõ a tudás, a bölcsesség forrása, s tudatása azért adatott hogy tápláljon, s erõssé tegyen Téged, ha Te befogadod.De a forrást óvni és táplálni kell, tükrözni, mert elapad!S õ felemel Téged, fiam azért hogy Te is emelhesd õt!!Így mûködik!Koronázd meg a nõt, hogy királya lehess!!S óvd mit a legbecsesebb ékszert, mert Õ a Te igazi kincsed!! S nélküle erõd tán lesz, de elsorvad a szíved!!
F:Köszönöm, Mester! Tehát ez a minden, a lelke, a Forrása!Így lesz!Királynõvé teszem a nõmet, s a királya én leszek!

S azt hiszitek ez mese?!Pedig nem az!Ez az igaz szerelem, ahol a nõ a Föld, s a férfi az õ Napja, hiszen a Földben van elültetve a MAG,benne él a tavasz, a nyár, minden virág, s az új élet belõle fakad, de mit ér a Föld s a Mag, a Nap fénye nélkül, s mit ér a Nap fénye a Föld nélkül, ahol fû, fa, virág a Nap fényét szomjazza?S mit ér a sivatag, ahol a Nap fénye elpusztít minden növényt, s helyén csak kopár sivatag marad?"

 157  jewellery Nekem tetszik!
2  
2014-12-18 21:52:37 



Levél a Jézuskához

Szív-kandallónk egykor télen
fûtött, izzott, parázslott.
Kis Jézuska! Kérlek szépen,
hozd el újra
azt a Meghitt Karácsonyt!

Gyermekeket, anyát s apát,
hozd össze a családot...
Kis Jézuska! Istent magát
kérem újra,
s vele Békés Karácsonyt!

Ne legyen az "Ünnep" szavunk
romlott, rágott, ráunt csont!
Kis Jézuska, kell, hogy kapjunk
- tán` most újra -
tõled Boldog Karácsonyt!

Nem kell fényes csinnadratta,
ne hozz hamis karátot!
Kis fát kérek és alatta
legyenek a barátok...
Kis Jézuska, nem kívánok
mást csak újra:
Reményteljes Karácsonyt!

(Szabó Balázs)

 156  jewellery Nekem tetszik!
3  
2014-12-06 09:41:10 



Régi Mikulás

Messzi csodákról álmodok,
tél van, újra gyerek vagyok.
Fény suhan át a szobámon,
elidõz, majd távozni látom.

Valami motoz az ablakban,
félek, szívem nagyot dobban.
Lehunyt pillám meg-megremeg,
nem merem kinyitni szememet.

Kérdezem magam, ez mi lehet,
a zúgó szél sem ad feleletet.
A párkányon levelet találtam,
nem hittem eddig a csodákban.

Hogy került vissza, ide, éjjel,
én írtam régen, gyerekkézzel.
"Kedves Mikulás, hozzál, ha lehet,
cukorkát és vajas kenyeret."

(Della Maria)

 155  jewellery Nekem tetszik!
2  
2013-10-12 17:50:50 


 154  Com Nekem tetszik!
0  
2013-09-11 21:43:33 


Két 14 éves lány várakozik a kórházban.
Megszólal az egyik.
- Látom téged sem világosítottak fel a szexrõl.

 153  jewellery Nekem tetszik!
2  
2013-09-09 14:58:57 

 152  jewellery Nekem tetszik!
2  
2013-08-18 21:26:03 


 151  jewellery Nekem tetszik!
2  
2013-02-21 14:25:50 

Az utolsó lehetõség, amikor már a tartalék is elfogyott

 150  silence Nekem tetszik!
1  
2013-01-30 14:09:01 

Hát.. majd gyúrunk vazze... :-))))

 149  jewellery   vlasza jewellery hozzszlsra (147) Nekem tetszik!
0  
2013-01-30 09:39:20 

HA TOVÁBB EMELKEDIK A CIGARETTA ÁRA.

 148  silence Nekem tetszik!
0  
2013-01-30 05:28:36 

http://w3.csodacsiga.hu/jewellery//Cigaretta.gif

 147  jewellery Nekem tetszik!
2  
2013-01-29 22:12:13 

http://w3.csodacsiga.hu/jewellery//Cigaretta.gif

 146  Com Nekem tetszik!
1  
2012-10-31 19:06:40 

A magyar gazdasági mentõcsomag:

Tételezzük fel, hogy ...

A kormányzat mindenkinek ad kb. 1.000.000 Ft-ot.
- Ha ezt a pénzt elköltjük a Sárkány Centerben, vagy a Józsefvárosi piacon, a pénz Kínába kerül.
- Ha benzint veszünk rajta, akkor az araboké lesz.
- Ha komputert veszünk, akkor Indiába és Hong Kong-ba kerül.
- Ha gyümölcsöt, zöldséget vásárolunk, akkor Hollandiáé, Spanyolországé, Olaszországé, Egyiptomé lesz.
- Ha kis fogyasztású és jó autót veszünk, akkor Japánba, Németországba, Spanyolországba kerül.
- Ha semmire sem jó elektronikus kütyükre költjük, akkor a pénz Taiwanra vándorol, és nem segíti az magyar gazdaságot.

Az egyetlen lehetséges mód, hogy a pénzt itthon tartsuk Magyarországon, ha nõkre, jó magyar borra és pálinkára költjük, mert ezek garantáltan hazai termékek.

Én ehhez tartom magam! Csak hát nehéz az asszonnyal megértetni, hogy mindezt merõ hazafiságból teszem!

 145  ic Nekem tetszik!
0  
2012-02-22 21:03:56 

200km/h-val sziklának ütközni nem egészséges:


 144  katyi   vlasza csinszka hozzszlsra (143) Nekem tetszik!
0  
2011-11-03 16:24:54 

az már nem is 5let.... az már 6lat! :-D
és csak egész kicsi fantázia kell a kitalálásához...
de azt hiszem nem kérdezek rá.... igaz, hogy telefonos segítséget sem kérek :-D

 143  csinszka   vlasza katyi hozzszlsra (142) Nekem tetszik!
0  
2011-11-03 16:21:47 


Azt nem is mondtam, hogy akkor most bableves bizniszbe fogok, csak lenne 5letem, hogy kinél van esetleg a hiányzó pénz.
S nem csak az, ami Gyõrben hibádzik !!!!!!!!!!!

:)

 142  katyi   vlasza csinszka hozzszlsra (141) Nekem tetszik!
0  
2011-11-03 16:14:52 

szerintem... akire legalábbis én gondolok.... az nem találta, hanem elvette mástól!
ÕÕÕ ne kapjon bablevest!

 141  csinszka   vlasza katyi hozzszlsra (140) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 21:03:44 


Ha bedutziynak rádbizonyított pénztalálás miatt, akkor feltétlenül kapsz bablevest. Mondjuk ha én innen viszem, az elég macerás lesz:))
De megoldom valahogy.

Viszont lenne ötletem, hogy szerintem ki talált pénzt:))

 140  katyi   vlasza csoda hozzszlsra (139) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 17:27:18 

Szóval akkor hoztok nekem kekszet meg bablevest, ha találok valamit és a dutyiban kötök ki?
:-D

 139  csoda   vlasza katyi hozzszlsra (133) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 17:16:39 

Hogyne ha majd látok pár húszezrest az utcán akkor én is összeszedem és rohanok be PONT az önkormányzathoz leadni... inkább hagyom, had fújja el a szél õket, de oda be nem vinném, ebben igazad van Katyi!

 138  csoda   vlasza jewellery hozzszlsra (131) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 17:10:12 

Az én ajtómon azután kopogtathat bárki, kint marad. Ha elõtte nincs egy telefon, akkor tudom, hogy nincs nálam keresnivalója.
De úgy hallom ez sem jó megoldás, mert pl. a Távhõ 1 hónap után behajthatja (vagy csak készül) a behajtásra, amit azt jelenti, hogy ha nem nyitsz ajtót, akkor felnyithatják a lakásodat. Ezt valakitõl hallottam, de nem tudom valóban így van-e.
De az tény, hogy én nem engedek be csak ritkán embert a lakásomba (ketten vagyok a fiammal) amúgy pedig az ilyenektõl igazolványt kérek és nagyon bizalmatlan vagyok.

 137  katyi   vlasza swalcsek hozzszlsra (136) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 16:39:01 

valahogy így :-DDD
csak nem a Tiédbe, hanem annak, aki hülyének néz........

 136  swalcsek   vlasza katyi hozzszlsra (135) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 16:36:02 

Lónudli Felszalad a Segembe? DDDDDDDDD

 135  katyi   vlasza swalcsek hozzszlsra (134) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 16:06:00 

mi az az LFS? itt nem, de privibe meeeegy! :-DDDD Lóval kezdõdik :-DDDDD
amúgy én nagyon is becsületes vagyok szerintem, csak hülye? az nem!

 134  swalcsek   vlasza katyi hozzszlsra (133) Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 13:58:31 

Katyi! ))) Mi az az LFS? )))))))))

Képzeld el, mint ott tolonganál a talált tárgyak osztályán, és mindenki rajtad röhögne, hogy ennyire becsületes vagy! ))))))
Fél év múltán meg kapnál egy levélkét, hogy sajnálják, de a tulaj jelentkezett a lozsiért! ))))))))

 133  katyi Nekem tetszik!
1  
2011-11-02 12:42:04 

Hogy oda ne rohanjak.....
ezek szerint, ha én lemegyek a közértbe reggel...és visz a szél egy húszezrest... amit nanááá, hogy elkapok, akkor én mehetek a dutyiba?????
Egy frászt! kettõt...., hogy jó szorosan legyenek!
mert ha elõttem megy valaki, és látom, hogy elveszít akármennyit is, legyen az csak egy százas, vagy bármennyi, hát az természetes, hogy szólok, hogy szaladok, hogy visszadom! Találtam én már egész degesz erszényt is, de volt benne valami papír... vissza tudtam adni a tulajdonosánek... mondom: a TULAJDONOSÁNAK!!!!
de! ha egy ház elõtt találom, ahol nem jár senki..... na neeeeem...... majd becsöngetek és végigkérdezem a lakókat, hogy kié? ááááá... a hülyék a másik oldalon vannak! és majd pont az önkormányzathoz fogom bevinni ... :-DDDDDD nem ettem én meszet! Akkor én most egy erkölcstelen akárki vagyok? mehetek a dutyiba?
szerintem: NEM! fütyülök a törvényükre, nem lopok, nem csalok, szólok ha rosszul adnak vissza... akkor is, ha az nekem kedvezett volna..., de, hogy bevigyem?, és leadjam?????
LFS!!!!!

 132  csinszka Nekem tetszik!
0  
2011-11-02 12:07:30 

Börtön fenyegeti a Gyõrben szétszóródott pénz összegyûjtõit.... ha megtalaljak õket.


Szabadságvesztéssel is büntethetõ, ha valaki több mint húszezer forintot talál az utcán, és nem adja le az önkormányzatnál. A rendõrség egy hónapja keresi azokat, akik a Gyõrben egy autó tetejérõl lerepült bankjegyeket összeszedték. Egy magánnyomozó szerint videofelvétel és a bankjegyek sorszáma nélkül "szinte lehetetlen" megtalálni az elkövetõket, de térfigyelõ kamera nem volt azon a környéken.

"Könnyebben azonosíthatná a rendõrség a pénzt összeszedõ embereket, ha lenne térfigyelõ kamera abban a keresztezõdésben, de sajnos nincsen" - mondta az [origo]-nak Kocsis Tünde, a Gyõr-Moson-Sopron Megyei rendõr-fõkapitányság szóvivõje arról az esetrõl, amelyrõl az [origo] is beszámolt.

Nagyjából félmillió forint szóródott szét Gyõrben még szeptember végén, miután egy férfi eladott autója tetején felejtett 1,45 millió forintot. Miután az új tulajdonossal együtt elindultak, és észlelték, mi történt, visszakanyarodtak a helyszínre, de akkor már mintegy 460 ezer forint hiányzott az összegbõl. A rendõrség szeptember óta nyomoz jogtalan elsajátítás gyanúja miatt ismeretlen tettesek ellen.

Vissza kell adni a talált pénzt

Aki elvitt a helyszínrõl akár csak egyetlen tíz- vagy húszezer forintos bankjegyet szabálysértést követett el, ha több pénzt rakott zsebre, az pedig már bûncselekmény - mondta az [origo]-nak Rákosfalvy Csaba ügyvéd. A szabálysértés értékhatára ugyanis húszezer forint, tehát aki ennél több pénzt tett el, bûncselekményt követett el.

Az ügyvéd szerint a bûncselekményért akár egyéves szabadságvesztést is kiszabhat a bíróság, de a büntetés lehet pénzbírság vagy közérdekû munka is. "Ha valaki büntetlen elõéletû, valószínûleg pénzbírságot kap, de ha esetleg priusza van, le is csukhatják" - mondta Rákosfalvy Csaba.

Az ügyvéd azt mondta, hogy ha valaki pénzt talál az utcán, minden esetben nyolc napon belül vissza kell adni a tulajdonosának, vagy leadni az önkormányzatnál. Aki nem így tesz, az ellen eljárás indulhat, és az ellopott pénz összegétõl függ, hogy ez szabálysértési vagy büntetõeljárás - mondta az ügyvéd, aki szerint ritkán kerülnek bíróság elé ilyen ügyek, mert nehéz megtalálni az elkövetõt.

Szinte lehetetlen megtalálni

"Ha egy hónap alatt nem találták meg a pénzt felszedõket, akkor valószínûleg nem is fogják" - jelentette ki az [origo]-nak Szabó Sándor magánnyomozó. Azt mondta, ha a keresztezõdésben, ahol szétszóródott a pénz, nincs térfigyelõ kamera, és a környéken lévõ üzletek sem tudtak semmilyen videofelvételt adni, "szinte lehetetlen" megtalálni az eltûnt tíz- és húszezreseket.

Szerinte a rendõrség dolgát "nagyban nehezíti, hogy az eset furcsasága miatt nem ismerik a bankjegyek sorszámát, így körözést sem adhatnak ki ezekre a bankókra". Ha meglennének a sorszámok, akkor a rendõrség a lehetséges elkövetõknél lévõ bankjegyeket ellenõrizhetné, "de itt még az elkövetõket is nehéz azonosítani".

A magánnyomozó szerint az eset hasonlít ahhoz, mintha az autós tizenöt telefont hagyott volna az autó tetején, amelyrõl senki nem tud semmit, még a telefonszámok is ismeretlenek. "Vagyis ebben az esetben mindenki szóba jöhetne gyanúsítottként, akinél telefon van" - mondta Szabó Sándor.

Kocsis Tünde, a megyei rendõrség szóvivõje szerint "ez egy abszurd eset, amelyben az emberi figyelmetlenség is közrejátszott". A szóvivõ azt mondta, a rendõrök most azt próbálják kideríteni, kik szedték össze a pénzt, de mivel videofelvétel nincs az esetrõl, ezért tanúkat keresnek és hallgatnak meg. A szóvivõ jelenleg nem tudta megmondani, meddig tart a nyomozás, és mikor dönt úgy a rendõrség, hogy már nincs esély megtalálni azokat, akik lehajoltak akár egyetlen bankjegyért is.

 131  jewellery Nekem tetszik!
1  
2011-10-30 16:16:58 

EZ SEM POEN! JÓ, HA TUDOD MIT KELL TENNED!

Tigáz szívatás!

Telefon: gázóra ellenõrzés, mikor? Éppen itthon vagyok most jó.
Beengedem Õket, ketten vannak. Kb. 1 m távolságból szemrevételezi a gázórát, majd ezt mondja: " a következõt fogjuk tenni:
a gázórát levesszük és kontrol mérést csinálunk."
Kontrol mérés: tûrés határon belül. Mi közben az egyik matat a gázórával, fényképezi , a másik papírokat tölt ki, kérdéseket
tesz fel , aláírat, jegyzõkönyvez.
Majd a következõ mondat: "ezt a gázórát szakértõi vizsgálatra küldjük mert nem eredeti a plomba" -
MI VAN ? Gyorsan szemügyre veszem a gázórám és a kontrol gázóra plombáját, ránézésre teljesen egyformák!
Amikor ezt szóvá teszem a válasz: a plomba hátulja nem olyan mint az eredetié.
A 8 aláírandó papír egyike: "a számláló melletti OMH plomba az eredetitõl eltér" - természetesen ezt nem írtam alá.
Miután elmentek rossz érzésem támadt, a neten rákerestem.... két másodperc múlva rádöbbentem: sz@rban vagyok , védekeznem kell...
A gázóra levétele egyenlõ a meggyanúsításoddal, hogy lopod a gázt! Az ellenõrzést végzõ minden "rossz" gázóráért
jutalékot kap a Tigáztól!!!
Ha a szakértõ hibás gázórát állapít meg, kifizettetik veled a 32 000 Ft-os szakértõi díjat és 500 000 Ft büntetést.
A jelenlegi jogállás a szolgáltatót védi, a vétlen fogyasztót nem. A Tigáznak 9 milliárdos a kára a gázlopásokból, minden módszer megengedett ennek csökkentésére...
Azt ajánlják, erre a szakértõi vizsgáltra vidd a saját független szakértõdet akit a bíróság is elfogad és ügyvédet! REMEK!
Elõkerestem azt a két héttel ezelõtti fényképet, amit a gázóra leolvasó kért a gázóráról. A fénykép kb. 30 cm távolságból
készült teljesen jól kivehetõ a plombán a címer rajzolata.
Mégegyszer megpróbáltam visszaidézni a történteket...ezek már úgy jöttek ide, hogy a gázórát elviszik.
1 m távolságból a "szaki" nem láthatta a plomba "eredetiségét"! Azt, hogy milyen a plomba hátulja, csak a levétel és a kontrol mérés után tükörrel nézte meg! Nem néztem folyamatosan a gázórát, mivel a másik folyamatosan szóval tartott a papírok kitöltésével. A levétel és a gázóra bedobozolása között volt lehetõsége a másiknak sérüléseket okozni . Arra is kísérletet tettek, hogy a helyiségbõl eltávolítsanak, kérték a gázterveket!?!

Hogy ne kerülj ilyen helyzetbe, fényképezd le a gázórádat, úgy hogy a plombák jól láthatók legyenek, a hátsó ill. alsó
részét tükörbõl! Ne engedd be õket, csak elõzetes egyeztetés után! Készítsd elõ a fényképezõgéped, vagy videót és
minden részletet dokumentálj. A gázóra levétele és a bedobozolás között egy másodpercre se vedd le a szemed a
gázóráról, papírok kitöltése csak utána.
Ha ennek a gázórának bármi baja lenne, csak is kizárólag levételkor a
szerelõ okozhatta!!!!!!

Az elmúlt három napban több mint 80 bejelentés érkezett a
fogyasztóvédelemhez hasonló panasszal !

Egy fogyasztó."X"

oldal: /5
sor: idrend: