CsodaCsiga Főlap
2024. április 25.   csütörtök   Márk, Ajnácska, Izmael   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Éti csiga > "HagyomĂĄnyos ErdĂŠlyi konyha remekei"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
HagyomĂĄnyos ErdĂŠlyi konyha remekei
 27  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-08-05 23:51:11 

ĂŠs a finom mamaliga??? az hogy kĂŠszĂźl??

 26  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-08-03 08:16:53 

Kolozsvari rakott kaposzta

Egy kilo savanyu , gyalult kaposztat keves olajon puhara patolunk , keves cukrot is beleteszunk . Egy kilo disznohust aprora vagunk, vagy ledaralunk, paroljuk es kisse megsutjuk , tetszes szerint fuszerezzuk . 20 deka, rizst megfozunk, utana hozzaadunk egy fej olajba dinsztelt hagymat , sot .
Tuzallo edenyt kikenjuk olajjal , lerakunk benne egy sor kaposztat , egy sor sult hust , a tetejere nehany karika fustolt kolbaszt, erre a rizst es jol meglocsoljuk tejfellel . Utana ismet egy sor kaposzta kovetkezik - addig folytatjuk a retegelest , amig az elokeszitett anyagbol tart . A retegek legyenek vekonyak , es a sozasnal szamoljunk az alkotoelemek sotartalmaval .
Amikor osszeallitottuk , a sutoben jol atsutjuk . Talalaskor tejfellel meglocsoljuk .

 25  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-08-01 17:30:58 

Husgomboc csorba ( ciorba de pelisoara )

Fel kilo csontos hust veszunk hozza , a hust leszedjuk a csontokrol ,es a csontokat fozni tesszuk .Leszedjuk rola a habot es vagy egy oran at fozzuk .Kozben megtisztitunk es lereszelunk, vagy aprora vagunk ket nagyobb sargarapat, egy petrezsjemgyokeret, egy fel zellert ket hagymat es beletesszuk a fovo csontlebe Amikor a zoldseg megfott , hozzaontunk egy liter elozoleg felfozott ciberet .
A husgombocokat a kovetkezokeppen keszitjuk.: a hust megdaraljuk egy fej aprora vagott hagymaval hozzaadunk egy - ket tojast , egy kis csupor rizst , torott borsot , sot, aprora vagott petrezselymet, kaprot izles szerint. Jol osszedolgozzuk , vizes kezzel apro gombocokat formalunk es beledobjuk rendre a lebe .
Lehet savagyitani citromlevel is , es tejffellel talaljak .
Csorbat barmilyen husbol lehet kesziteni, husgomboc helyett berbecshust , csirkeaprolekot , vagy akar marhasusbol is el lehet kesziteni ,

 24  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-08-01 16:52:42 

Erdelyi csorbak , borsok

A csorbakat altalaban csontos husbol es zoldsegbol keszitjuk , es megsavanyitjuk . A savanyitashoz korpaciberet , savanyukaposzta levet , citromlevet , citromos joghurtot , vagy tejsavot hasznalunk.A csorbak es borsok egyik legfontosabb fuszernovenye a leostyan, a kaposztalevel keszultekbe viszont kaprot es zoldpetrezselymet teszunk.
Az etelek elkeszitesehez szukseges kaposztalevet a kovetkezokeppen orizhetjuk meg egesz even at a kovetkezo kaposztasavanyitasig : Zoldszinu uvegeket mossunk jol ki , amikor teljesen kiszaradt , ontsuk tele a kiforrt es megtisztult kaposztalevel .Dugaszoljuk le az uvegeket es helyezzuk el huvos helyen .
A korpacibere ( bors ) a kovetkezo modon keszul :
Egy liternyi buzakorpat leforrazunk harom liter vizzel .Amikor mar langyosra hult , beleteszunk egy darabka kenyerbelet , es meleg helyre allitjuk . Ket - harom nap alatt megsavanyodik , ekkor leszurjuk .
A csorbak es a borsok izletesebbek ,ha fozes utan egy fel oran at allnak a talalasig .

 23  puszi Nekem tetszik!
0  
2006-08-01 13:09:06 

Csorba

HozzĂĄvalĂłk: 2 szĂĄl sĂĄrgarĂŠpa, 2 szĂĄl fehĂŠrrĂŠpa, l zellergumĂł, l szĂĄl pĂłrĂŠhagyma, l doboz paradicsompĂźrĂŠ, 2 l vĂ­z, sĂł, bors, lestyĂĄnlevĂŠl.

A hĂşsgombĂłchoz: 30 dkg darĂĄlt marhahĂşs, 1 csĂŠsze fĂľtt rizs, l tojĂĄs, sĂł, bors.

A zöldségeket szálasra vágjuk, s a vízben fõni tesszük. Hozzáadjuk a paradicsompürét, a fûszereket, s elkészítjük a gombócokat. Összekeverjük a hozzávalókat, majd kis gombócokat formálunk. Amikor már csaknem puhák a zöldségek a forró levesbe belerakjuk a gombócokat. Még kb. 20 percig lassan fõzzük.

bår úgy tudom zsidóÊtel, de lehet tÊvedek:)

 22  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-07-31 15:50:14 

Jaj, bocsi bamba vagyok!! most lĂĄtom, hogy a vĂ­neta mĂĄr megvan:-)) hiĂĄba no a vĂŠnasszony szenilisDDDDDDDDD

 21  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-07-31 15:49:05 

Ki tudja a szintĂŠn erdĂŠlyi specialitĂĄs, a vineta ĂŠs a csorba receptjĂŠt???

( lehet hogy nem pontosan Ă­gy kell Ă­rni , de aki tudja mirĂľl van szĂł, az megĂŠrt.:-))))))

 20  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-31 07:08:56 

A higpalacsinta keszitese

Egy liter liszthez harom - negy tojast szamitunk .A lisztet elkeverjuk a tojasok sargajaval . Kisse megcukrozott tejet ontunk lassankent hozza , annyit , hogy a teszta se suru , se hig, de jo folyos legyen .Utana keves sot teszunk bele es hozzakeverjuk a tojasok felvert habjat . A palacsintasutobe teszunk egy kiskanal olajat, felmelegitjuk , beleontunk egy tejmerokanalnyi tesztat , ugyelve , hogy , egyenletesen szetteruljon a sutoben es hirtelen kisutjuk .Amikor az alja megsult , szeles kessel gyorsan megforditjuk , es a masik felet is sutjuk nehany masodpercig . Igy sutjuk egymas utan a palacsintakat , mindegyik elott egy kiskanal olajat teszunk a palacsintasutobe es felmelegitjuk .

Megtolthetjuk kapros , tojassal , cukorral elkevert ordaval, tehenturoval , lekvarral , dioval , vagy pudinggal .

 19  evimar Nekem tetszik!
0  
2006-07-30 10:03:16 

Én ettem miccset, nagyon finom, igaz kissé "távolsági". Nagyon szeretem, és örömmel vettem a receptjét. Biztos, hogy meg fogom csinálni.Mindenféle receptet megköszönnék, gyûjtöm ezeket, ez a hobbim. Köszi!

 18  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-30 08:11:38 

Majonezes sult vineta ( nalatok tojasgyumolcs , vagy padlizsan neven ismert )

Sussuk meg a vinetat parazson ,( kis langon, hogy atsuljon ) hamozzuk le vizes kezzel a hejat es vagdaljuk meg a belsejet fakessel .Vagjunk finomra egy nagy fej hagymat , izesitsuk soval , borsoval , kiskanalnyi cukorral , ecettel, vagy citromlevel es keverjuk ossze az elore elkeszitett majonezzel . Ismerkedjetek meg ezzel az elkeszitesi modjaval is , nagyon finom es gazdagabba teszi etrendeteket .

 17  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:50:08 

Ja, viva, bocsi , faggyut akartam mondani ...

 16  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:49:02 

Aki evett mar itt erdelyben miccset , jelenkezzen ! Nyugtassa meg vivat , hogy a faggy nem kinozza meg !

 15  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:34:24 

saslik : Majd holnap irok ordas es turos recepteket.

 14  viva Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:30:42 

EllnĂŠzĂŠst, de ha nem tudom, nem is tudom csinĂĄlni!!!!
Pedig jol hangzik!!!! A faggyu nem bånt? Állitolag aki nincs hozzåszokva azt megkinozza!!!!

 13  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:28:36 

viva . Hat orold, vagy darald, nekem mindegy , lathatod,hogy mi itt erdelybe mindent maskepp mondunk es csinalunk .

 12  saslik Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:19:51 

Viva! darĂĄljuk!!!

 11  saslik Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:18:56 

Igen!!! Érdekel! Édesanyám valaha készített kapros túrós bélest is, de sajna nem tudom a recveptjét!

 10  viva Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:18:45 

Mi az, hogy oroljunk ĂĄt?????
Kezdjük az alapoknál, légyszives!!! Én csak egy férfi vagyik!!!

 9  saslik Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:17:33 

Egy picit sĂşgok: csombor = borsikafĂť / ezt ismerem nagyon fini!

 8  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:15:20 

saslik ! Kapros ordas higpalancsinta . Erdekel ?

 7  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 21:13:08 

Mititej ( miccs )

Oroljunk at negyszer - otszor is hetvenot deka marhahust , negyed kilo disznohust , tizenot deka marhafaggyut ( ne feljunk tole, igen finom izt ad a mititejnek ) es negy - ot gerezd aprora vagatt es osszetort fokhagymat .
Az egeszet tegyuk talba , keverjunk hozza fel kaveskanal szodabikarbonat , sot, borsot, orolt , szaritott csombort izles szerint.
A masszat dolgozzuk jol ossze vagy tiz percen keresztul es tegyuk het - nyolc orara huvos helyre .
Utana vizes kezzel formaljunk belole kis kolbaszkakat , es tegyuk sulni a felforrositott , elozoleg olajjal megkent rostra .
Tobbszor megforgatjuk , hogy minden oldala jol megsuljon . Mustarral talaljuk .

 6  viva Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 20:42:33 

PlĂĄne akkor, ha olyan alapanyagokbol kĂŠszĂźl amit betudok szerezni!!! :))))))

 5  saslik Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 20:21:46 

Biggest! Ismersz olyan erdĂŠlyi fĂ­nomsĂĄgot, aminek orda az alapanyaga? Nagyon ĂŠrdekelne!! KĂśszI!

 4  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 20:20:27 

Az Erdelyi konyha remekei kozott sok a rostonsult , ami talalaskor musdejjal ( Tort fokhagyma ) kerul az aztalra es korites : Sok - sok zoldseg . De elsonek talan a mititej ( miccs ) receptet irnam le, mert aki itt jart erdelybe , mindenki ismeri.

 3  viva Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 20:04:54 

TalĂĄn valami nagyon finommal!!!!!!! :))))))

 2  biggest Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 20:03:39 

Koszi viva , mivel akarod, hogy kezdjem ?

 1  viva Nekem tetszik!
0  
2006-07-29 19:55:52 

RemĂŠlem lesznek receptek, mivel a fĂŠrfi szivĂŠhez a hasĂĄ keresztĂźl kĂśnnyĂź eljutni!!!!
Ha nem is a szivem a cĂŠl, de azĂŠrt .....

oldal: /0
sor: időrend: