CsodaCsiga Főlap
2024. április 25.   csütörtök   Márk, Ajnácska, Izmael   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Éti csiga > "jo Ă©telek."
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /1
sor: időrend:
jo Ă©telek.
 41  silence Nekem tetszik!
0  
2013-02-03 09:22:07 

http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/magyarorszagi_kisebbsegek/2008/Kortanc_sorozat/Magyarorszagi_szlovakok/pages/016_jellegzetes.htm

 40  csoda Nekem tetszik!
0  
2011-09-04 17:49:59 

A halászlé is ilyen.... De! a jó paprika kilója 4 ezernél kezdõdik és a csipõs paprika sem olcsó, a darált csipõs paprika kis üveggel is drága! No ezért van az, hogy a szegedi halászlé fõzõversenyen esetleg nincs ize a halászlének. Kérem szépen haza köll vinni, és feljavítani. Én falusi lyeány vagyok! Csak voltam :)

 39  aguilera Nekem tetszik!
0  
2011-05-18 20:10:20 

Hát sok finom étel létezik az szent..XD :) például a banán...:P

 38  mumu49 Nekem tetszik!
0  
2009-06-13 21:26:20 

Bocsi

 37  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-05-02 13:56:14 

ja igen amiért benéztem: http://www.hazipatika.com/services/recipe/listrec?order=xa4

 36  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-05-02 13:55:36 

asszem én megtudnék barátkozniegy ilyen vacsorával :D:D

 35  mumu49 Nekem tetszik!
0  
2009-04-29 09:31:32 

Sziasztok!Hoztam nektek egy kis fogyis kaját,remélem elég lesz!

 34  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-03-22 15:25:56 

Mucim, 1-2 szelet bõven belefér 1 nap, csak ne egyél meg egy egész tál lisztes akármit :B :D

 33  muci Nekem tetszik!
0  
2009-03-22 13:43:45 

Spokem az én diétámhoz ez a csokitorna nem smakkol:)

 32  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-03-21 21:15:58 

CSokitortára vágytam, gyorsasn rákerestem a google-ben,hogy létezik-e diabetikusan elkészíthetõ csokitorta. És áldasség az Úr neve: Létezik, tesék a recept :)))))))))))))

"Hozzávalók:

12 dkg diabetikus 70%-os keserû csokoládé
7 dkg vaj
1 csapott evõkanál édesítõ
3 tojás
1/2 sütõpor


reszelt narancshéj

A vajat és a csokoládét vízfürdõn felolvasztottam, közben a tojásokat szétválasztottam, a sárgáját az édesítõvel és a sütõporral ekvertem, belereszeltem 1 narancs héját. A fehérjét habbá vertem. A langyosra hült vajas csokoládét belekevertem a tojássárgájába, a fehérje habból egy kanálnyival erõsen elkevertem, aztán a többi habot óvatosan beleforgattam.

Egy 18 cm átmérõjû tortaforma alját sütõpapírral kibéleltem, beleöntöttem a tésztát és 180 fokra elõmelegített sütõben megsütöttem. A sütõpapírért azóta is imáimba foglalom Gabojsza nevét.
Melegen, diabetikus vaníliafagylalttal és eperrel tálaltam.

Ez azért inkább "felnõttes" torta, az unokám nem volt elájulva tõle, de én igen :-)

12 szeletre vágtam 1 szeletben : energia 106 KCal, szénhidrát 5,75 gr. "

 31  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-03-18 14:16:04 

infulenza idejére kis vitaminpótlásnak narancsos sütemény recept ;)

1,5 cup (21 dkg) liszt
2 tk sütõpor
csipet sĂł
1 nagy doboz joghurt
1 cup (15 dkg) cukor
3 tojás
2 narancs lereszelt héja
vanĂ­lia eszencia
1,5 cup (1,2 dl) olaj
1 narancs leve

a sziruphoz:
10 dkg cukor
1 narancs leve

1. A sütõt 180 fokra elõmelegítem. A lisztet összekeverem a sütõporral és a sóval.
2. Egy másik tálban a joghurtot, a cukrot, a tojást, a narancshéjat és a vaníliát keverem össze, majd az egészet a lisztes cuccal is óvatosan elkeverem.
3. Az olajat kis adagokban belekeverem a tésztába.
4. Az egészet sütõpapírral kibélelt hosszúkás formába öntöm, és kb. 45 perc alatt megsütöm.
5. Ha kész, egy lábosban felmelegítem a narancslevet a cukorral amíg szépen elvegyülnek és áttetszõ szirupot nem kapok. A még meleg, de már nem forró sütit meglocsolom vele.

 30  Spoke Nekem tetszik!
0  
2009-03-16 21:38:50 

Gombás Csirkemell

60 dkg csirkemell
20 gomba
4 dkg margarin
2 dl 12%os tejföl
sĂł, bors, pirospaprika, kakukkfĂ», bazsalikom

A csirkemellet négy szeletbe vágjuk. rostjaira merõlegesen bevagdossuk , sózzuk, borsozzuk, és kikent tûzálló tál aljára fektetjük.
A maradék margarinon sóval, borssal addig pároljuk a gombát, amíg a levét el nem fõtte, majd a tûzrõl levéve a tejföllel meg a többi fûszerrel simára keverjük. A hússzeletekre öntjük, és a sütõben kb. 30 percig sütjük.

SZH tartalom: 16g

Jó étvágyat!

 29  spoke Nekem tetszik!
0  
2009-03-12 16:59:54 

noh kérésre jöttem hozzátok a fórumba. hoztam recepteket, kinek hogy. süti lesz bõven, mert nagyon szeretek készíteni :).
viszont azt hiszem elõször a naplómból másolok át 2 sütésnélkül készíthetõ receptet:

Csokoládé golyó

Hozzávalók: 8 dkg Rama
1 ek. KakaĂłpor
25 dkg csokoládé
1 cs. Vaníliás cukor
1 tojás
csokoládédara

Elkészítés: A csokoládét reszeljük le. A puha Ramát keverjük habosra a vaníliás cukorral és a tojással. Keverjük bele a kakaóport és a reszelt csokoládét. Dolgozzuk jól össze. Ha kicsit puha lenne állítsuk a hûtõbe. Formáljunk kis golyókat, kb. 20 db-ot, a közepébe mazsolaszemet is tehetünk. Hempergessük meg a csokoládé darában.

Keksztekercs

Hozzávalók: 50 dkg háztartási keksz
21 dkg porcukor
3 dkg kakaĂłpor
1 tasak vaníliás cukor
tej tetszés szerint
A krémhez: 10 dkg vaj
15 dkg porcukor
1 tasak vaníliás cukor
10 dkg kókuszreszelék

Elkészítés: A háztartási kekszet ledaráljuk, majd a porcukorral, a vaníliás cukorral, a kakaóporral és annyi tejjel, amennyit felvesz, összegyúrjuk, és cukrozott deszkán kinyújtjuk. A krémet vajjal, vaníliás és porcukorral jó habosra keverjük és hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Az elkészült krémet kinyújtott lapra kenjük, majd az egészet felcsavarjuk. A kész süteményt hûtõben kifagyasztjuk és szeletelve tálaljuk.

Egészségére az ízlelõbimbóitoknak :)

 28  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-02-28 07:48:40 

Elkészült a mûved, Dunakavics, csak azzal a másítással, hogy a májat elõször szétkotortam!!!!!!!!
HĂĽmm!!!!!!!!
Volt, nincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ))))))))))))
Köszi a receptet! ))))))

 27  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2009-02-28 07:44:37 

Sil!
Csak nem valami jófajta szilva, írom: szilva? pálinkád van? :))) Ritkán iszom alkoholt, de azt hiszem, hogy a gyulladt torkomra kifejezetten jó lett volna valami. Mint a mi mezõkövesdi rettenetes-félénk, ami elfogyott és még nem pótoltuk. Mezõkövesd kiesik a napi járásból...

 26  chatrin Nekem tetszik!
0  
2009-02-26 14:43:08 

Pálinka is jöhet:)

Bár "sosenemkóstoltam"

 25  silence Nekem tetszik!
0  
2009-02-24 12:20:39 

Oszt jó pálinka mán nem is kell... :-(

 24  chatrin Nekem tetszik!
0  
2009-02-24 12:15:43 


Kavicsom,Ă©s Tibora!

A legközelebbi horgász bulira Te sütöd a májat, Tibora a kolbászt, mi meg lóbáljuk a lábunkat ,és habzsi dözsi :)))

Na jó, az ásványvizet vihetem.:))

 23  silence Nekem tetszik!
0  
2009-02-24 07:24:46 

IszonyĂşan jĂłl hangzik... :-)

 22  dunakavics Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 22:53:11 

Lehet, hogy velem van a baj, de engem nem hoz lázba a disznóvágás meg a kolbásztöltés. Oké, megkóstolnám, hogy milyen lehet. Az mondjuk 5 deka. De valószínû, hogy egy rúd szalámit, kolbászt elég sokáig rakosgatnék a hûtõben polcról-polcra, mire elfogy. Vagy megszentségteleníteném és belefõzném valami tejfölös krumplilevesbe. :))) Hogy végre elfogyjon már... Persze beszélek én, akinek a reggelije egy bögre kávé és a rohanás.
De nekem csodaszámba megy. Ti tényleg megeszitek azt a kazal kolbászt, hurkát, egész disznót? :)))
Az én emlékem errõl: gyesznyóvágás után fél évvel is disznó hús volt disznóhússal, meg kolbász kolbásszal. És mikor megemlítettem, hogy csirke vagy pulyka, ne adj isten marha, akkor rámförmedtek, hogy nem azé vágtunk disznót, meg majd a drága húst kidobjuk, nem? Meg amiatt kellet a hûtõláda is osztrákiából.
Legutóbbi "parasztos" bûnözésem sem volt valami extra, igaz, annál finomabb.

Friss csirkemáj. Vadászat normális zsír után, ami nem bóti...
Zsír felolvasztva, bele fokhagyma és a megtisztított máj. Éppen hogy csak elkezdjen sülni benne. Hozzá só, bors, majoranna, kakukkfû és tárkony. Pici curryvel megszínezve. Ha nincs, akkor egy húsleves kocka, de akkor minusz só, mert az is sós. Kevés víz rá, mondjuk egy deci és legalább fél óráig fõzni.
Majd a májakat kiszedni, a zsírt leszûrni és visszaönteni a májra. Kihûteni, hülés után be a hûtõbe.
Ha megdermedt, akkor pedig: friss, forró pirítós kenyérre kikaparászni a májat a zsírral (kizárólag dobozból!). Jó esetben alul a kocsonyás lé, máj és a tetetjén a szép sárga, ízes zsír.
Szerintem jól sikerülhetett, mert a munkahelyemen a mûanyag dobozból 2 nap alatt eltûnt minden. Vagy csak éhesek voltak a kollégák. :) Na jó, én is ettem belõle, egyszer. És nem akarom magam fényezni /jaj, dehogynem! :)))/, de valami iszonyatosan finomra sikeredett.

 21  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 17:59:18 

Esetleg képek? ))))))))))))))
Amolyan szagosak és nyálcsorgatósak? ))))))))))

 20  tibora Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 17:56:43 

Nekem havonta négyet lekell vágnom. Szépek lettek az alkotások!))) gratulálok!))

 19  silence Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 10:42:02 

Mi megvagyunk, az idénre.. még azért a tesóm vág egyet nálunk...

 18  tibora Nekem tetszik!
0  
2009-02-23 10:37:24 

Már el fogyott amit töltöttem. Hétvégén kezdhetem ujból és ismét füstölés.

 17  silence Nekem tetszik!
0  
2009-02-19 11:29:06 

Mi holnap röffenünk össze.. 115 kg-ot gyúrunk... Ma este fokhagymapucoválási buli... Készülök is..

 16  tibora Nekem tetszik!
0  
2009-02-19 08:38:56 

Köszi Silence barátom!)))) Hasonló képpen készitem én is a saját kolbászomat. Igaz, a receptjét már tudod!) Hétvégén kivégzés lesz kell a kolbász az ismerösöknek. Lassan nagyobb füstölöt kell alkotnom mert kinövi a kolbász mennyiség.) Idáig kell ugy hatvenkilo. csak jönnek és jönnek a megrendelések. Megint szóltak. De nem dicsekszem ám!

 15  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2009-02-17 19:12:54 

nekem jó étel a babfõzelék valami füstölt balhéval, esetleg a töltött paprika :))

 14  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-02-17 19:10:22 

Tudtad, hogy a lakótelepi lakásokban disznót vágnak?????????
Kóbászt töltelenek az akárhány négyzetméteren és még örömködnek is??????????
Kedvenc konyhai szerszámom a kóbásztöltõ!!!!!!!!!!!!!!!

 13  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2009-02-17 18:40:03 

silence, ráadásul a fene se tudja mi mozog az idegen darálójában. azt tényleg nem jó megvenni darálva.

 12  silence Nekem tetszik!
0  
2009-02-17 18:23:43 

Hát.. nem lehetetlen, de nem is túl praktikus...
Ezért van az ha nekidurálom magam kolbászt gyártani, akkor jönnek a lakótelepi rokonok, hogy neki is kellene tíz kiló meg neki is, és ha kell jön segíteni. Például ebben a hónapban ha töltünk majd csatlakozni akar az orosz barátom, és a pesti vasutas rokon is... Csak azt kérték hogy õk gyúrhassák külön.. Miért is ne?
Erre mondják hogy "egy füst alatt"
Még azt szeretném mondani hogy elõre darált húst elég veszélyes venni, mert lehet hoyg nem jó minõségû úgynevezett nyesedékbõl van. Érdemes sajját magad darálni, mert akkor látod, hogy mit is darálsz, és hogy mennyi a hús, és a szalonna aránya...

oldal: /1
sor: időrend: