CsodaCsiga Flap
2024. prilis 18.   cstrtk   Andrea, Ilma, Apoll, Uzor, Verner   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Meztelen.csiga > "ingyenmunka a XXI.-dik században?"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
ingyenmunka a XXI.-dik században?
 30  csocsesz30 Nekem tetszik!
0  
2005-12-02 18:49:27 

A XX DIK SZÁZADBAN IS VOLT INGYEN MUNKA! ÚGY HÍVTÁK SZABAD IDÕ!
VAGY TÁRSADALMI!
A POLGÁRÕRÖK IS INGYEN DOLIZNAK!
DE SENKI NEM KÖSZÖNI MEG A MUNKÁJUKAT!
PEDDIG TÖBBET ÉRNEK MINT A RENDÕRÖK!

 29  vaksofor Nekem tetszik!
0  
2005-10-04 08:04:59 

swallow : Az otthoni munkában is igazad van. Azt sem fizeti meg senki sem. De ha hagyod hogy még jól le is fikázzanak, az bay... nem jó nevelted a pasijaidat :D

 28  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-10-04 08:03:08 

Ez azért nem így van, mert vannak becsületes minkáltatók is, akik elvárják, hogy dolgozzunk, és mellete fizetnek is! Nem kell általánosítani, mert akkor nem vagyunk tisztességesek!

 27  vaksofor Nekem tetszik!
0  
2005-10-04 08:00:24 

A helyzet az, hogy ma mindenhol elvárják azt a fajta túlmunkát, amiért nem kapc lét. Ha nem teszed, kirúgnak. És ez így is marad, amíg a vadkapitalizmusban mindenki ennyire félti az állását. Naná hogy félti. És akkor még örülhetnek a lányok ha a fõnökük nem akarja az asztalra fektetni õket. Amíg ilyen szemét világban élünk addig erre kell felkészülni. Más lehetõség nincs.

 26  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-10-03 08:17:05 

Julcsi! Ha merészelsz szólni, te leszel a persona non grata! Ismerõs!

 25  juulcsiii Nekem tetszik!
0  
2005-09-27 18:38:34 

túlóra akart lenni csak gyorsan gépeltem

 24  juulcsiii Nekem tetszik!
0  
2005-09-27 18:38:07 

sokszor a úlóra is ingyen munka mert van akinek nem fizetik ki

 23  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-27 10:29:04 

Nem hiszem el, hogy a munka mellett nincs egy kis idõ írni, mindig akkor írtok, amikor én nem tudok a gép elé ülni, mert elfgolalja a 13 éves dedem! -:((

 22  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-27 08:32:50 

Amúgy eszembe jutott még egy ingyen muka! Nõcik! A háztartási robot a munkahelyi után nem az? Ki fizeti meg nekem a mindennepos otthoni robotot? A nagyfiam, aki csak hálni jár haza? A férjem, aki még sokszor hálni sem, A kamasz fiam, aki kamaszodik, és sértõdik? Mit kapok ezért? Fitymálkodást, kaffogást, kritikát! Mág jó, hogy fel nem mondanak nekem! :PPPP

 21  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-26 07:12:41 

Kormi! Bár azt írtad, nem kellenek a tanácsok, azért én mégis adnék egyet! Képezd magaz addig, ameddig csak lehet, hiszen azt, amit megtanultál, senki nem veheti el tõled. Sajnos a mai világban nem lehet boldogulni sima érettségeivel, de még két diplomával sem. Én sem széegyellek beülni az iskolapadba, pedig már eléggé élemedett korú vagyok!
Tanulni kell, muszály, nem szégyen! Az nem tudás, az a szégyen!
Ha, meg nem vagy kíváncsi a tanácsokra, hozzászólásokra, miért nyitottad a topikot? A mai világban tudomásul kell vennünk, hogy a munkavállalónak egyre inkább kötelességei vannak, a jogok a munkáltató kezébe kerültek. Ám, aki nem tud haladni az árral, kegyetlenül elsüllyed!

 20  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-25 22:42:58 

az kar, mert rendeltem volna par szaz femcsigat....

 19  kormi71 Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 19:19:30 

én nem azért irtam,hogy sajnáljatok,csak a tehetetlenség hozta ki belõlem ezt az egészet. az a gond nálunk,hogy túl nagy a felelõsség rajtunk,mert egy autóipari cégnél dolgozom,és itt nagyon kényesek a pontosságra. és nem káromkodtam,nem szidtam senkinek az anyukáját. fusi meló meg nincs,ezek olyan gépek,amiket mérnökök programoznak be. a legtöbb gép 3 dimenziós marógép. a progikat nem lehet felülirni.

 18  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 18:45:06 

Ahogy swallow irta senki sem gunyolodik. De bocs, ha nem kezdunk el egybol sajnalni (es csak azt), hanem elmodjuk a sajat velemenyunk is. Sajnos (?) kapitalizmusban elunk es egymasbol. Mindenki a tulelesre jatszik. Ez mar nem a kommunizmusban megszokott felkarolunk mindenkit tortenet...
Tul sok negativ kisugarzas jon az irasaidbol, lehet elobb a belso vilagodban kellene rendetrakni es akkor a korulotted levo gondok is megoldodnanak.
A kerdesemre nem valaszoltal a 14 legvegen.
Fusi melot tudsz csinalni? :)

 17  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 18:33:48 

Kormi! Te most komolyan azt hiszued, hogy gúnyolódunk? A fórum azért van, hogy mindenki elmonddja a véleményét a felemlegetett dologról! Én egyet értettem veled, hiszen tudom, hogy van ilyen! Ám azt gondolom, senki nem gúnyolódott veled!
Ne sértõdj meg, mert itt igazi barátok vannak, csak olvasni kell tudni a sorok között! Ha valaki megbánt, annak meg írj egy távcsit, de ne emlegessed fel az anyukáját az õsi mesterséggel kapcsolatban! Ez csak egy tanács! :-))

 16  kormi71 Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 16:10:11 

látom nem érdemes itt ilyen témát felhozni,mert okosabbnál okosabb emberek vannak itt. tudom milyen szerzõdésem van,mert elolvastam mielõtt aláírtam. majd inkább konzultálok egy szakemberrel errõl a témáról. nem vagyok kiváncsi senkinek a gúnyolódására. vannak nálunk továbbképzések,de azokat kifizetik. én is részt vettem már ilyenen. nem kellenek a tanácsok,sem a gúnyolódások.

 15  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 11:42:34 

Feljelentésrõl nem is érdemes álmodni, mert eleve vesztes a Kormi! Amikor aláírta a szerzõdést, ha aláírt valamit egyáltalán, tudnia kellet volna, mit ír alá! Utólag meg nem tud mit tenni, ez van, le kell nyelnie a békát! Mindenki tudja, hogy van ilyen dolog, de nem kellenne belemmenie, utána meg nem tud mit tenni! Köpködni, minek?

 14  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 10:20:53 

Ok kormi71, egyuterzek veled, es akkor mostmar lesz mit enned es tobbet lehetsz a csaladoddal?
Igazabol mit varsz a forumtol? Hogy sajnaljanak, es olyan tanacsokat osztogassanak, amiket ok sem tennenek meg?
Voltam alkalmazott es cegvezeto is. Es volt, hogy fel evig nem kaptam fizetest, ingyen dolgoztam volna? vagy feljelentem a ceget? Nem, tudtam, hogy ez egy befektetes es megterul. Es bejott...
A cegvezetese felel a cegert sajat munkajaert es az alkalmazottakert. Az alkalmazott pedig csak a maga dolga erdekli, hogy mennyit dolgozik, mennyit kap. Az mar nem foglalkoztatja, hogy az o munkajatol fugg az, hogy egy cegnek jol megy vagy bukik...
Persze akinek nem inge...
A feljelentesnek semmi ertelme, tuti vesztes vagy. Munkaugyi statisztika: 1000 ugybol 1szer marasztaljak el a ceget, de akkor sem valtozik semmi kiveve, hogy a munkavallalot kirugjak... vegulis utanna mar nem kell 12 orazni es ingyendolgozni sem.
El kell dontened, hogy a megalkuvok csoportjaba tartozol, akik megelegszenek a beosztott helyzetevel es biztonsagaval. Kapod a fizud es kicsi a kockazat. Vagy bevallalos vagy es kockaztatsz es akkor sok lehetoseged van, hogy "felkapaszkodj" es lesz egy sajat ceged beosztottakkal, vagy olyan munkat talalsz ami jobban fexik... es tudom most jonne az, hogy CNC-skent hova menjel... nem csak ez van.
Pl egyetem utan az egyetemistak 60 szazaleka nem a szakmajaban dolgozik... ok mit csinalnak?

10, hat ha a helyedben lennek, mar nem lennek a helyedben...
pedig erdekelt mindig is a CNC-vel gyartott megmunkalas es annak programozasa... mit gyartasz pontosan?

 13  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 08:51:49 

Kormi! Én tudom, hogy irõl beszélsz, ugyanis a hozzánk közeli városban van egy olyan cég, ahová fiatal, agilis, jó kézügyességgû fiatalokat keresnek! Betanulási idõ nincs,elsõ perctõl igényes munkát várnak tõlük, ami, ugye nem megy elsõ pillanatra!
Az ismerõsõm nem kapott a betanulási idõre munkabért, csak annyit, amennyit úgymond` megtermelt. Sõt, még utazási kültségtérítést sem kapott, tehát , még õ fizeteee, hogy dolgozni tudjon! Egy darabig, azután megutna, és otthagyta a francia tulajdonú céget! Akkor ez nem ingyenmunka?

 12  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 07:37:44 

Kedves kormi, ha nem is érzi át mindenki a kiszolgáltatottságodat, én együtérzek veled, mert az ismeretségi körömben sokan vannak olyan helyzetben, hogy gátlástalanul, kihasználva azt, hogy nem mindenütt könnyû munkát találni, visszaélnek a helyzetükkel. Nem bíztatlak, mert sajnos mélypontra süllyedt az emberek tisztessége, kell pár generáció, hogy ez javuljon.
Azért annyit tudok segíteni, hogy elmondom, mit ír a Munka Törvénykönyve:
" A munkavállaló - munkabérének és költségeinek megtérítése mellett - köteles a munkáltató által kijelölt tanfolyamon vagy továbbképzésen részt venni, és az elõírt vizsgákat letenni, kivéve, ha ez személyi vagy családi körülményeire tekintettel reá aránytalanul sérelmes."
Tehát a törvény elvben melletted van, de hogy mennyire lehet azt érvényesíteni, azt nem tudom.

 11  furti Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 07:19:01 

Nekem volt olyan tapasztalatom, hogy egy cég nem tud munkát adni és utánna akarta ledolgoztatni ingyen azt az idõt ami viszont jogtalan mivel nem a dolgozó hibája ha cég nem tud munkát adni és ez így jogtalan úgyhogy azért gondoltam megosztom, hogy más már tudja ezt. Amúgy meg én ingyen biztos, hogy nem melóznék sõt még hétvégén se nagyon eddig csináltam de besokaltam és nem vagyok hajlandó 1 cégre pazarolni az erõmet.

 10  kormi71 Nekem tetszik!
0  
2005-09-23 06:52:56 

azért megnézném,hogy 12 órai álló munka után te,hogy sétálnál még kb 4 km.-tert hazafele. ugyanis én egy öntödei megmunkálóban dolgozok,mint cnc-operátor. és az öntvények nem könnyüek. ráadásul 3 szakban. és emelett egyedül nevelem a lányom.

 9  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 22:21:06 

Igy van, ez jo megoldas.
Mert ha kis aldozattal is, de tovabbkepzed magad es lenne allasod az nem buli. Inkabb jelentsd fel oket, (mint mar biztos paran beprobalkoztak es vagy nem vettek komolyan oket, vagy megvan ra a vallalat torvenyes valasza: pl atkepzes). Szoval lazzadj a rendszer ellen es akkor jo lesz... :)
De ha meg annyira szar hely lenne, akkor mit keresel ott?
minig van valasztas

 8  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 21:01:44 

Kormi, azt hiszem értelek, és szinte biztos, hogy ez törvénytelen, csak éppen nehéz tenni ellene. Azért esetleg be lehetne jelenteni a megyei munkaügyi felügyelõségnek

 7  kormi71 Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 19:59:06 

tévedésbe ne essetek. nálunk úgymond vizsgarendszer van,de saját hibánkon kivül nem tudunk munkaidõ alatt betanulni mert jelenleg rengeteg meló van. állítólag. az ingyenmunkát úgy értsétek,hogy munkaidõ után,saját szabadidõben. ami azt jelenti,hogy nem elég hogy a családom nélkülöz otthon,hanem még hazamenni se tudunk mivel,csak gyalog. és azért 12 óra meló után,nem igazán jó,4 km- tert gyalogolni hazafele.

 6  stewen Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:54:47 

Ha a közvetlen munkaköri leírás nem említi, akkor a munkaszerzõdésben /-vagy a melékletben-/ kell kikötni milyen külön elvárást vár el a cég a munkába lépõ alkalmazottól. --ettõl függetlenül: ---ingyenmunka nem engedélyezett, ha csak az aláírásoddal nem igazolod, --ezt önként vállaltam!

 5  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:38:41 

Kicsit erthetobben leirom megint :))
Szoval paradoxon amit irsz. Ha van munkahelyed, (azaz be vagy jelentve, kapsz fizetest es adozol) akkor amit kernek toled munka gyanant, az nem ingyen van. Azaz nincs olyan hogy ingyen munka. Maximum nem a munkakori leirasban szereplo tevekenyseg, vagy tulora.

 4  stewen Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:34:10 

Akkor miért nem hagyod ott??? "Ingyenmunkáért" nem rughatnak ki!! Gondolom nem csak ez az egyetlen állásod, mert különben miként vagy a Net.-en? --Vagy direct ez a feledat?

 3  franke Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:31:49 

Ha ingyen dolgozól nem mindegy, hogy kirugnak vagy sem? ugysem kapsz semit sem. :P

 2  ic Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:30:20 

Ha van egy munkahelyed, ahol kapsz havi fizetest, akkor ott dolgozni is kell (meglepo mi:) es ha nem vegzed el a melot, hat lehet hogy kirugnak.

 1  kormi71 Nekem tetszik!
0  
2005-09-22 16:25:38 

van még olyan cég,ahol ingyenmunkára köteleznék a dolgozót,mert ha nem teszi meg kirúgással fenyegetik. ezt tapasttalatból irom,mert ott dolgozok még én is.

oldal: /1
sor: idrend: