CsodaCsiga Flap
2024. prilis 25.   cstrtk   Mrk, Ajncska, Izmael   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Kultúra > "kié ez a roma ország?"
J BERS
oldal: /3
sor: idrend:
kié ez a roma ország?
 118  cekasz Nekem tetszik!
0  
2006-12-08 08:55:45 

Kedves Barátaink!

A Demokrácia Központot az alábbi meghívó és felhívások továbbítására kérték fel.

Üdvözlettel:

Demokrácia Központ

--------------------------------
Találkozó a nemzet tagjainak lelki és közjogi egységéért

Honfitársaink!

A Kárpát medence legnagyobb lélekszámú népe a magyar.

Sokan vagyunk, sokfélék, sokféle fájdalommal teltek.

Száz évek óta próbálnak széttagolni minket országhatárok. Vannak köztünk gazdagok, és vannak nagyon szegények. Különbözhet vallásunk, pártpolitikai meggyõzõdésünk, nemzetiségi gyökerünk. Ugyanúgy boldogulni szeretnének azok, akik egy végigdolgozott élet után nyugdíjas éveiket élik, mint akik pályakezdõ, vagy éppen még tanulmányaikat folytató fiatalként jövõjükért, megélhetésükért aggódnak.

A 2004. december 5-ei népszavazás ennek a sokféle, mesterségesen gerjesztett széttagoltságnak a jelképévé vált, utóélete pedig tovább mélyítette a magyar társadalom megosztottságát. Sürgetõ kényszer, hogy erre közös, méltó választ adjunk.

Mondjuk ki végre együtt: Összetartozunk!

Mindnyájan egyenjogú tagjai vagyunk a nemzetnek: véleményünk van, és beleszólási jogunk a nemzet ügyeibe!

E célból hívunk mindenkit, aki az összetartozás-érzést kinyilvánítani szeretné december 10-én vasárnap 11 órára Budapestre, a Duna partra, a Szentendrei hév Tímár utcai megállójánál álló 56-os zászlóhoz ( budai oldal, az Árpád- és a Margit-híd között ).

Az ünnepség rövid mûsorral kezdõdik, meghívott vendégeink Makovecz Imre építész, Molnár V. József néplélekrajz-kutató és Dr. Szûrös Mátyás, a Magyar Köztársaság volt elnöke. Közremûködik Csabai János színmûvész és Cseh András.

A déli harangszó felcsendülésekor a megjelentek magukkal hozott földjeibõl egy dombot kezdünk el emelni, a Haza Dombját. Ezért, hogy az ünnepségnek mindenki cselekvõ részese lehessen, arra kérjük a felkerekedõket, hogy lakóhelyükrõl szedjenek egy marék földet, és személyesen, vagy településüket megjelenítõ közösségként hozzák el. Kérjük továbbá, hogy hozzanak magukkal lehetõleg nemzeti színû szalagot, valamint hogy községe, városa nevét ki-ki elõzetesen jelezze, szeretnénk valamennyit a helyszínen bejelenteni, majd agyagtáblákon megörökíteni. A halom építése alatt tájegységeinkre jellemzõ hagyományunk szólal meg, lehetõleg közös énekszóval. Ebben az Egyszólam együttes, Berecz András, Dsupin Pál, Fábián Éva, Juhász Zoltán és Sáringer Kálmán lesz segítségünkre.

Hagyományt szeretnénk teremteni, a Közösség hagyományát, amely mostantól minden december elején emlékeztet bennünket egymásrautaltságunkra.

Legyen a december 5-ét követõ vasárnap a Magyar Együvé Tartozás napja!

Új Magyarország Kulturális Egyesület

Budapest, 2006. december 4.

 117  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-06-12 10:30:49 

Gábor!
Csak annyit szeretnék ehhez hozzáfûzni, hogy rasszizmus volt, van és lesz is, amíg világ a világ! Hogy, valaki mennyire vesz részt ebben, mindenkinek a saját neveltetése, élménye és azt gondolom a világról alkotott felfogása dönti el.
A kultórarombolók, és élõsködõk, ahogy írtad, minden néprétegben megtalálhatók, bõrük színére való tekintet nélkül! Sajna! ((

 116  gabor1984 Nekem tetszik!
0  
2006-06-10 22:01:50 

Hello...
nos én csak annyit szeretnék ideírni, én félnémet vagyok. nagyapám, nevezzük, náci volt, és büszkén mesélt nekem a háborúról.
És olvastam valahol, gyûlölöm a nácikat stb, ami baromira feldühített...szal az, h romagyûlölet, zsidógyûlölet, nácigyûlölet, stb. mindenki gyûlöl valakit, van aki magában, van aki nem titkolja, mert az életét sem félti...ez célzás is...
"A Kultúrarombolófajok, ezek csak élõsködnek más társadalmakon, ill nem tudnak eredetit produkálni..ide tartoznak a zsidók, cigányok, arabok, feketék és a szláv népek.(Szûk körben Hitler elismerte, hogy a fajelmélet hazugság..) "
Nos lehet az emberek azóta tovább fejlesztették magukban a fajelméletet, és a feketelistán vagyunk mi is.hu de bonyolult.
Én tudom, nem vagyok rasszista, ez csak egy körre vonatkozik ez pedig a roma. A véleményemen változtatni feleslegesen változtatnék, ha szeretem, ha gyûlölöm õket, azoknak csak jobb életük lesz. ENNYI.
Zárás képpen, örülne az ember, ha az elsõ világháborúval és következményeivel foglalkozna ennyit a társadalom. Gyalázat, h rengetegen azt sem tudják, mi az h b] Trianon, mit jelentjúnius 4. Nincs igazam??

 115  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-01-26 14:55:16 

Azt hiszem, ezt meg kell osztani a nagyközönséggel! Bocsi, IC papa!

Ma, behoztak egy roma nénit, akinek szívelgtelensége volt!
A mami nagyon rosszul volt, vittünk neki teát, nyugtattuk! Azt mondta, addig nem tud meghalni, amíg a gyerekeit nem látja.
Jön egy puccos roma, és azt kérd,miért is él az anyja még mindig?
Hívtam volna orvost, nõvért, de az egyik evett, a másik az intenzven volt, a harmadikat nem találtuk!
Azt kérte a néni, hogy ne menjünk el, valaki fogja a kezét! Fogtam a kezét, és már nem jajgatott, hanem csendben elaludt!
Már ezért is megéri, ha valaki idõs betegekkel foglalkozik! Megnyugodott, és amikor jött az orvos, sokkal jobban érezte magát!
Jesszus, mit írok! Nem vagyok én Teréz anya! Csak annyira jó érzés volt, hogy azt gondoltam megosztom Veletek!

 114  chris1 Nekem tetszik!
0  
2006-01-20 19:15:09 

Dromi a 111hez had fuzzek annyit hozza h en az utobbi idoben eleg sok nemzetisegu emberrel talakoztam de a negereknel es a zsidoknal fajgyulolobb nepet nem lattam az hot ziher.....a konyvet viszont meg nem volt modom elolvasni de felirva..:)))

 113  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-10-12 16:10:28 

Ma, nagyon kellemes meglepi ért ! Egy roma asszony dolgozik az önkormányzatnál, hozzá kellett mennem! Nála kellemesebb, aranyosababb nõt nem is találtam volna! A férje a Családsegítõnél dolgozik, azt hiszem, megér annyit, hogy leírjam a nevüket!
Õk a Kalányos házaspár Julcsi és Jnos! Minden tiszteletem az övék!

 112  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-30 22:15:17 

Kedves nesca!
Remélem Plautus-nak a maga korában volt igaza,de az õ kora mára talán már múlt!Egyenlõre.Bár vannak jónéhányan,akik szívesen visszaállítanák a császárok korát,rabszolgasággal együtt.

 111  dromedar2 Nekem tetszik!
0  
2005-09-04 21:21:10 

Ma olvastam Andrew Faludy (Faludy György fia) könyvében valami olyasmit, hogy a rasszizmusunk egyik példája, hogy azt gondoljuk, a fajgyûlölet csak a fehér ember kiváltsága.

 110  hera Nekem tetszik!
0  
2005-09-04 20:50:51 

[url][/url]

 109  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-03 08:02:06 

Félreértés ne essék,vannak roma barátaim.És velük kapcsolatban is tapasztaltam bizonyos kérdésekben az elzárkózást,távolságtartást.Pld.soha nem fordítják le a lovári vagy beás nyelven folytatott egymásközti mondataikat.Azt viszont tudják,hogy én nem értem amit mondanak egymásnak.

 108  nesca Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 11:24:04 

Errõl most ez a mondás jut eszembe:
Lupus est homo homini (Ember embernek farkasa) Plautus

 107  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 11:14:50 

Simi! Ebben tökéletesen igazad van! Láttam már olyan verekedést, amelynél az egyik lecigányozta a másikat, emiatt egymásnak estek! Egymás nemesebb szerveinek szájba ajánlása után következett az anyuka õsi mesterséget felemelegetõ használata, stb. Végül elvitték õket a rendõrök, de még akkor sem nyugodtak! Úgy utálták egymást, hogy ilyet még nem is láttam!

 106  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 11:07:22 

A roma kérdést nem lehet a kultúra oldaláról megoldani.A roma kultúra ugyanis megrekedt egy nagyon alacsony szinten,amelyet a technikai fejlõdés túlhaladott.hagyományos megélhetési lehetõségeik megszûntek.Az új lehetõségekhez való alkalmazkodás vagy integrálódás vagy nevezzék ahogy akarják,mindenképpen a hagyományos kultúrájuk rovására történik és történhet,amihez viszont konokul ragaszkodnak.Ugyanis ez a kényelmesebb.ha a hagyományos köznapi roma kulturát boncolgatjuk,akkor annak az az eredménye,hogy alapja az analfabétizmus és a szaporodási ösztön.Bármelyiket számolják is fel az a hagyományos roma kultúra végét jelenti.Márpedig mindkettõt fel kell számolni,de nem erõszakkal.Oktatással leginkább.
Egyébként pedig a romák is rasszisták.Egymást is lenézik.Az pedig,hogy ki kell szúrni a nem romákkal,egy közkedvelt sport köreikben.
Simisimon

 105  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 08:17:57 

Nekem vannak roma ismerõseim, akik sokkal különbek, mint némelyik sápadtarcú testvérem! Bármikor számíthatok rájuk, minden téren! Azt vettem észre, hogy a " parasztok", ahogy a romák nevenek bennünket, sokkal irigyebbek, mint a romák!
Van kínai ismerõsöm is, aki nagyon szenved az elõítletektõl, sárgázzák, ocsmányolják, de azért bemennek hozzá vásárolni!
Szerintem itt nem lehet igazságot tenni, mert nagyon sok kicsi " bácsfi" él köztünk, csak van, aki vállalja, van, aki titokban rasszista!

 104  Loner Nekem tetszik!
0  
2005-09-02 01:07:45 

swallow! egyetértek veled,nem attól lesz ember,hogy milyen a színe. Kifordítva mindenki rózsaszín... Ember attól lesz valaki,hogy nem akar eltaposni mást. És sokan ezt teszik a romákkal. Bár nekem is van rossz tapasztalatom velük kapcsolatban,nem is egy. De jó is van. Ismerek olyan "fehér" embert akit elõbb ölnék meg,mint egy nem fehéret...

 103  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-09-01 18:21:52 

Az ember nem a bõre színétõl ember! Attól ember, hogy megszületett, élni és boldogulni akar, ki így, ki amúgy!
Szemétláda minden bõrszín képviselõjében van!
Az elején említettem a véleményemet, miszerint az írás provokáció! Fenntartom, annál is inkább, mert olyan gyûlöletet gerjesztett, hogy le a kalappal! Gratula, elérted a célodat, bárki is vagy, aki cikkeztél!

 102  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-01 16:30:38 

Helyesbítek.Elsõsorban ember.Másodsorban állampolgár és csak ezután lehet roma,cigány,sváb,mesztic,stb...
És ez alól a sorrendiség alól nem lehet és felesleges is kilépni,valamiféle speciális kulturára hivatkozva.
Még annyit,hogy nem ez a topic ugrasztja össze az embereket.
simisimon

 101  lionlady Nekem tetszik!
0  
2005-09-01 07:43:06 

Ez a topic is csak arra született - mint itt nagyon sok - hogy az embereket összeugrasszák.... és lehet is, ahogy elnézem... Szomorú! :-((

 100  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-09-01 07:42:55 

Jobb lett volna hagyni a süllyesztõben ezt a témát.
Generálódik a feszültség...

 99  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-09-01 06:50:53 

Az én megitélésem alapja a következõ,cigányokat illetõen.Az egész kérdéskör mesterségesen gerjesztett politikai cirkusz.
A homo sapiensis ugyanis az egyetlen még élõ és létezõ faj,a mmásikat,az elõzõt megettük.
A cigány,a roma elsõsorban állampolgár.Másodsorban lehet kisebbség,nemzetség vagy akármi,de ez a magánügye,hogy minek tekinti magát.
Üdvözlettel:simisimon

 98  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 19:44:38 

nymfa, vannak magánügyek is

 97  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 19:42:38 

Érdekes Pacilány eddig olyan fene közlékeny volt, most, amikor talán hallanánk tõle4 valami értelmeset is, ( persze Kalitól idézve) egyszerûen ilyen zárkózott lett! Esküszöm ,lassan utálok feljönni a csigára ! Pedig hogy szerettem azelõtt....

 96  Kali Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 19:35:34 

ennek örülök :))) Köszi mindenkinek :))

 95  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 19:33:43 

Kali aramyos srác és rádöbbentett egy-két dologra. Szeretem.

 94  ic Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 14:29:37 


Jolvan bocsi... nehogy mar mas is megtudja es ugy jarjon mint te... :)))))))))
(a tobbiek csak maradjanak rasszistak :( )

 93  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 14:23:32 

Hogy mit mondot az magánügy. egy a lényeg, õ normális és megváltoztatta a gondolkodásmódomat.

 92  ic Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 14:14:37 


Hmmm. mit mondott neked Kali? :))))))))

Amugy az egesz topicbol Kali 7-8-as beirasa tetszett... a dolog pikanteriaja es latasmodja miatt.

 91  wigi Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 14:05:50 

Na ez tetszik:) szép volt Pacilány!

 90  pacilany Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 14:02:10 

Tudom, hogy nem lehet kiengesztelni azokat a dolgokat, amitmondtam, de ezúttal szeretnék mindenkitõl bocsánatot kérni a rasszista megjegyzéseim miatt azoktól, akiket sértett. Felvilágosodtam, hála Kalinak

 89  wigi Nekem tetszik!
0  
2005-08-19 13:33:09 

Pacilány...inkább táviratot írok


oldal: /3
sor: idrend: