CsodaCsiga Főlap
2024. április 24.   szerda   György, Bojána, Bonifác, Bónis, Debóra, Egbert, Egberta, Fidél, Fidélia  György;Bojána, Bonifác, Bónis, Debóra, Egbert, Egberta, Fidél, Fidélia, Gaszton, Gyöngyvirág, Kászon, Melióra, Nedda
  
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Utazás > "VĂ­zitĂşrák,nyári programok családoknak"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: időrend:
Vízitúrák,nyári programok családoknak
 21  nymfa Nekem tetszik!
0  
2008-01-21 11:09:39 

Vogalonga 2008.


Elõzmények

2007-ben voltunk elõször a „Vogalongán”.
Velencében a Dózse palota elõl indultunk és Buráno majd Muráno szigeteket érintve a Canal - Grandén is végigevezve érkeztünk vissza a rajt helyéhez, azaz a Dózse palotához . Ennek a kör-útnak a hossza 32 kilométer azaz éppen a Szentendrei-Duna hosszával egyenlõ. Itt persze állóvíz van és esetlegesen a hullámokkal, szembeszéllel stb. is meg kell küzdeni.

2008. május 8-9-10-11-12.

2008-ban is PĂĽnkösdkor lesz a „Vogalonga” ahová már szervezzĂĽk a tĂşrázĂłkat.
Indulás csütörtökön este autóbusszal. Természetesen azok is részt vehetnek a programon, akik nem akarnak evezni.
Érkezés pénteken reggel Velence közelébe az Adriai-tenger partján lévõ Ca Savio kempingbe, ahová már elõzetesen helyet foglalunk.
Komfortos, felszerelt konyhával rendelkezõ lakókocsikban fogjuk a következõ 3 éjszakát eltölteni. A kemping területén élelmiszer áruház, vendéglõk és büfék állnak rendelkezésre.
PĂ©nteken fakultatĂ­v program.
Lehetõség van Velencébe illetve környékére hajózni vagy csónakkal evezni az öböl szigetei között..
Szombaton kenukkal Velencébe evezünk és a csatornákon hajózva ismerkedünk a várossal.
Vasárnap lesz a 34. „ Vogalonga”. Ezen a programon csak 16 Ă©v feletti Ă©s elõre benevezett szemĂ©lyek vehetnek rĂ©szt. NevezĂ©si dĂ­j 20 Euro.
Hétfõn reggel indulás autóbusszal haza. Megérkezés várhatóan az esti órákban.
Étkezésrõl mindenki maga gondoskodik.

Jelentkezés:
Személyi adatok megadásával és 45.000 Ft utazási és szállásköltség befizetésével kell mielõbb, de legkésõbb február 29-ig jelentkezni, az autóbusz foglalás, szállásfoglalás, miatt.

Érdeklõdés Varga Jánosnál: a 06303270990 számú telefonon vagy a hajosklub@invitel.hu címen.

 20  nymfa Nekem tetszik!
0  
2007-03-12 13:17:15 

2007-ben Pünkösdkor Velencében részt veszünk a Vogalonga nevü evezõs felvonuláson. Ezen a napon a világ minden részérõl Velencébe sereglett evezõsök végighaladnak a Canale-Grandén továbbá a lagunában felkeresik Muránó, Buránó és más szigeteket.

Jelentkezés és további információk Varga Jánosnál, tel:06303270990 emil: hajosklub@invitel.hu

 19  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-04-19 22:38:13 

VĂ­zitĂşra

Dunavecse-Újvidék
2006. jĂşlius 12-19.
Igény esetén a túra kettõ nappal korábban Budapestrõl indul.
Az Al-Duna tájaira hívjuk a Dunát kedvelõ túrázókat. A programhoz lehet csatlakozni Budapest és Mohács között bárhol. Végcél Újvidék, ami a Vajdaságban található. Az utazáshoz érvényes útlevélre van szükség. A napra lebontott program a következõ:
Elsõ nap: evezés Dunavecsérõl-Dunaszentbenedekre 44 fkm
Második nap: evezés Bajáig 47 fkm
Harmadik nap: evezés Mohácsig 30 fkm
Negyedik nap: határ átlépés és evezés Apatinig 47 fkm
Ötödik nap evezés Gombosig. 35 fkm
Hatodik nap: evezés Bácska Novo Selora. 47 fkm
Hetedik nap: evezésBácska Palánkára. 21 fkm
Nyolcadik nap: evezés Újvidékre. 43 fkm
Részvételi díj 35.000 Ft/fõ, amiért a csónakot és az étkezést biztosítjuk.
Jelentkezési határidõ: minél hamarabb, de legkésõbb június 15-ig.
Jelentkezés és további információk, a 06303270990 telefonon Varga Jánosnál.

 18  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-02-02 15:38:08 

4 nap a Szigetközben Pünkösdkor

Idõpont: 2006. június 2-5
Találkozás: Kisbodakon, a helyi folyóparti sátorozó helyen 2-án pénteken 15 órától.
Utazási lehetõségek: Gépkocsival Mosonmagyaróvárig, innen, Halászi, Püski, Kisbodak útvonalon. Lehet már Gyõrnél a szigetközi utat választani, ekkor Hédervár, Lipót, Püski Kisbodak.
Vonat indul Mosonmagyaróvárra Budapest Keleti pályaudvarról: 14.05, 15.05.és 15.50, 16,25-kor. Ezekhez autóbusz csatlakozik a vasútállomástól Kisbodak felé 17.24-kor illetve 19.39-kor.
Felszerelés: sátor, hálózsák, aláfekvõ, meleg ruha, váltó ruha, esõkabát, sátorra takaró fólia, csajka, kulacs, bögre, evõeszközök, zseblámpa, konzervnyitó. szúnyogriasztó!!
Az étkezés közös fõzéssel történik.
Program: Pénteken táborverés elhelyezkedés a település nevezetességeinek megtekintése.
Este ismerkedési célú baráti találkozó.
Szombaton utazás és csónakok szállítása Dunakilitibe. Itt a duzzasztómû megtekintése majd behajózás és evezés a hullámtéri folyóágakon Dunasziget, Kisbodak irányába. Cél: estére Kisbodakra való megérkezés.
Vasárnap evezés lefelé a Szigetközi folyóágakban. Táborozás este Kisbodakon.
Hétfõn megegyezés szerint,evezés, pihenés vagy fürdõzés Lipóton.
Délután hazautazás.
Részvételi díj: 12.500 Ft/fõ, ebben benne van a teljes étkezés a sátorhely és a hajók biztosítása.
Jelentkezés: legkésõbb 2006. május 20-ig.
Jelentkezés és további információk Varga Jánosnál a 06/303270990 telefonon.

 17  Kenzi Nekem tetszik!
0  
2006-01-24 19:08:14 

Sziasztok!
Mennem kel!:(

 16  Kenzi Nekem tetszik!
0  
2006-01-24 19:07:35 

Ha elmegyĂĽnk nyaralni!
Ha elmegyünk nyaralni mi csigák akkor a vízbe elne süljegyünk!!!
Külömben jaj nekünk!

 15  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-01-18 13:31:53 

Yousay! Bizony nagy kaland ez is, és majd minden vízitúra... Persze nem ezzel kell kezdeni... a Hajósklub oldalán számos más program is van..

 14  yousay Nekem tetszik!
0  
2006-01-17 15:40:55 

Ez egy igazi nagy kalandnak ígérkezik:)

 13  yousay Nekem tetszik!
0  
2006-01-17 15:38:12 

Akartam ajánlani, hogy dobj fel egy térképet is, de találtam a hajósklub oldalán:)

 12  nymfa Nekem tetszik!
0  
2006-01-16 17:10:45 

Duna-Delta varázslatos világa
Vízi túra a deltában, 2006.július 26-augusztus 15.

Sokszor tervezgettük gyerekkorunkban, hogy egyszer csónakokba szállunk és elindulunk Újpestrõl lefelé a Dunán legalább a Vaskapuig. Attól tovább már nem is mertünk képzelõdni, olyan messzinek és ismeretlennek tûnt a Havas-alföld, Dobrudzsa, vagy Besszarábia.

Amikor hĂ­rĂ©t vettĂĽk a TID Ingolstadt - Szilisztra tĂşráinak, azt gondoltuk elĂ©rkezett az idõ. Vágjunk bele Ă©s prĂłbáljunk mi is evezve eljutni a forrásoktĂłl a tengerig. A 2800 kilomĂ©ter hosszĂş utat elõször 4 nekifutással sikerĂĽlt teljesĂ­teni, 1981, 1983, 1986 Ă©s 1989 Ă©vekben.. AzĂłta többször vĂ©gig eveztĂĽk a Dunát, leggyorsabban kĂ©t nekifutással, 1999 Ă©s 2000 Ă©vekben összesen 61 nap alatt, ekkor kĂ©szĂĽltek el az „EurĂłpa kĂ©k szalagja, a Duna” cĂ­mĂ» filmsorozat felvĂ©telei.

Két barátunk mondhatja el, hogy egy nekifutással végig eveztek a Dunán.

2000-ben Krunovszky Gábor ( Krúnó)egyedül és 2005-ben szintén Krúnó, Perger Péter (Vatusz) társaságában jutott el Dunaueschingenbõl, Sfintu Georgébe 59 nap alatt.

Úgy gondoltuk, hogy a nagy teljesítmények után próbáljuk meg alaposabban megismerni a nagy folyam egy - egy jellegzetes szakaszát. 2006-ban a romániai Giurgiuban kezdünk és az alábbi túraterv szerint haladunk a delta és a tenger felé. Mindenkit szertettel várunk jöjjenek velünk, srácok és leányok gyertek velünk!

Július 26-án kora reggel a csónakokkal együtt elindulunk külön busszal vagy vonattal Romániába, ahová még kell érvényes útlevél, és ha kis címletekben eurónk is van elég jól élhetünk. Ha a buszos változat lesz késõ estére Giurgiuba érhetünk, vasúton csak másnapra az akkor érvényes menetrendnek megfelelõen.

Július 27. Egy jó alvás reményében tábort verünk a határõr stéggel szemközti homokos parton és megpróbáljuk a városban alaposan feltölteni az élelmiszer és ivóvíz készleteinket, ugyanis 48 óráig parti település nincs. Estére szeretnénk Oltenita kikötõig eljutni itt vendéglõ azért akad, barátságos vendéglõsökkel. Figyelem a jobb part itt még Bulgáriához tartozik!

Július 28. Irány Calaras. A város elõtti rév átkelésnél megállunk pihenni de estére már a Borcea-Dunán eljutunk Calaras városáig. Itt újra jól feltarisznyázunk mert Brailáig csak egy Fetesti nevû várossal fogunk találkozni. Biztos ami biztos!

Július 29. Már volt példa arra, hogy egy nap alatt Calarasból Fetestibe értünk, ha ez nem sikerülne csak másnap délelõttre az sem baj, mert idõnk van bõven nézelõdésre is.

A Borcea –Duna hatalmas vĂ­z nagyhajĂł forgalommal nagyon szĂ©p partokkal, erdõkkel.

Júius 30. Megnézzük Fetesti partközeli nevezetességeit. Azután átsiklunk az itteni hidak alatt és szebbnél szebb tájakon estére elérkezünk Giurgenibe. Itt van a Dunán az utolsó híd.

(A következõ kettõ már a Boszporuszon ível át.)

Július 31. Nagy kaland elõtt állunk mert a közelben egy általunk még nem ismert folyóág ágazik ki a Macsini-Dunából. Ezen az ágon haladva fogjuk felfedezni a part településeit és látnivalóit. Estére egy itteni falu közelében táborozunk.


Augusztus 1. E nap folyamán megérkezünk Brailába. Innen nevezik tovább a folyót Tengeri - Dunának. Innen a delta szétágazásig már egy mederben halad és nagyon mély.

Galaccal szemben keresünk táborhelyet. Alkalmunk lesz a két városban alaposan bevásárolni.

Augusztus 2. Pihenõre kikötünk Grindu nevü faluban és innen tovább az Issacea közelében lévõ táborhelyig evezünk. Figyelem a bal part már Ukrajna! Napközben elhaladunk Reni kikötõje elõtt és gyakran találkozhatunk tengerjáró hajókkal.

Augusztus 3. Issaceán kikötünk és betrappolunk a városba ahol jól fel kell tölteni ismét a készleteket. Ezen a napon már a Kíliai-Dunán fogunk táborozni ahol a térkép szerint nagyobb település csak Ó Kília lesz. A deltában ebben az évben olyan útvonalakat választottunk amelyeken még nem jártunk, tehát kalandok és felfedezések várnak ránk.

Augusztus 4. Látjuk a jobb parton Izmail partjait és haladunk tovább ameddig tudunk.

Táborozás Pardina faluban.

Augusztus 5. KĂ©nyelmes evezĂ©ssel eljutunk Ă“-Kiliába Ă©s ha idõt akarunk nyerni estĂ©re Periprávába. Eddig jön a hajĂł TulceábĂłl. A közelben van a Leteai „görönd” nĂ©gy falvával. Olyan hely ez mint az õserdõk az Amazonasz környĂ©kĂ©n. TörekszĂĽnk a környĂ©k megismerĂ©sĂ©re.

Augusztus 6. Ezen a napon megláthatjuk a tengert és elérhetünk Szulinába is ha nagyon sietünk. Ha nem, jut idõ a
„ Mikro-Delta „ megismerĂ©sĂ©re is. Persze ez fĂĽgg a hatĂłságoktĂłl is, mert az ukrán partok itt már karnyĂşjtásnyira vannak.

Augusztus 7. Szulinában a szokott helyen táborozunk és vizslatjuk a tengert, engedi e hogy a hátán lovagoljunk. A város, a világító torony és a 0 kilométertábla megtekintése sem marad el.

Augusztus 8-9. Mielõbb el kell indulni, ha jó az idõ a tengeren, ha nem, akkor a délnek tartó csatornán, Sfintu George felé. Ezt az utat kettõ nap alatt tudjuk megtenni. Közben alkalom nyílik a delta belsõ tavain is evezni.

Augusztus 10-11-12. napok állnak a hazautazás elõtt rendelkezésünkre, pihenésre a tenger partján Sfintu Georgében és várni a hajót, hogy melyik nap visz minket fel Tulceába a csónakokkal együtt, vagy ezeken a napokon megpróbálunk átkelni a delta legnagyobb taván a Rézelmen és Jurilovkán esetleg Babadagban fejezzük be az evezõs programot. Ebben az esetben nem kell a hajó miatt várakozni.

Augusztus 13-14- 15. A hazautazásra tervezett napok. Tulceába hajóval, onnan busszal vagy vonattal Bukaresten keresztül Budapestig.

Madár influenza kivédésére helyi szárnyas ételeket nem fogyasztunk, csak és kizárólag palackozott italokat esetleg csapolt sört iszunk. Tudomásom szerint van lehetõség védõ oltásra, ezt érdemes beadatni. Kérem az érdeklõdõket mielõbb lépjünk kapcsolatba, ugyanis a szervezéshez tudni kell a várható létszámot!

A túra során közös élelmezés lesz, túra résztvevõinek hathatós közremûködésével.

Az esetleges változásokat idõben itt közzé tesszük. A teljes Duna filmsorozat megrendelhetõ.

Információk: Varga Jánosnál, a 06303270990 telefonszámon kérhetõk.




 11  agringo Nekem tetszik!
0  
2005-09-26 00:57:17 

na nekem ugy megy mint totnak a szeker huzas

 10  agringo Nekem tetszik!
0  
2005-09-26 00:56:29 

[img]ide írd a kép címét[/img]bahamas

 9  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-06-15 14:11:30 

Kedves PI! avagy 3,14 ! Ha két három hajóval ill.min-6-9 fõ megfelelõ létszámmal jelentkeznétek az www.hajosklub.hu weboldalon jelzett elérthetõségeken Varga Jánosnál, az alapítványi vezetõnél biztos megoldható lenne a túravezetés. Hajók mindig vannak megmondod mikor és hová akarsz túrázni, kapsz egy képzett vezetõt és hajrá!!!! Úgyhogy gondold át újra! Üdv Nymfa

 8  [3.14he] Nekem tetszik!
0  
2005-06-14 23:02:23 

Igazsag az, hogy mennenk mi 10-15-en vizi turara, de vagy nagyon dragan szervezik, vagy tobb 2-3 napnal,vagy fix datumon van, amikor nekunk nem jo.

 7  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-06-07 22:18:16 

Evezõs túra nem érdekel senkit?

 6  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-31 10:25:09 

Számos nyári programot találhattok a www.hajosklub.hu weboldalon! Vízicsiga nincs köztetek?:-)))

 5  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-29 11:21:30 

XXVI. ESZTERGOM-DĂ–MĂ–S-ĂšJPEST VĂŤZI TĂšRA

Idõpont: 2005. június 3-5.

Találkozó Esztergomban a városi sportcsarnok udvarában június 3-án pénteken 16 órától.
Ezen a napon adódik lehetõség Párkányba átmenni az új Duna hídon.
4-én 9 órakor behajózás és evezés Pilismarót érintésével Dömösre.
Táborozás Dömösön.
5-én táborbontás után indulás lefelé. A résztvevõk döntik el, hogy Vise-
grádtól Vác vagy Tahi felé hajózunk tovább.
Késõ délután érkezés az újpesti vízi telepre.

(cím: Budapest IV. ker. Üdülõ sor 7/a)
Részvételi díj: 6.500 Ft/fõ amiért szállást, étkezést és csónak beülõ helyet kapnak a résztvevõk. Utazás egyénileg.

Jelentkezési és befizetési határidõ: 2005. június 1.
Jelentkezés Varga Jánosnál. Telefon:06303270990

 4  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-26 17:45:14 

A Duna koszorúzása az idény megnyitásakor

 3  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-26 15:17:29 

Minden vasárnap ingyenes félnapos kirándulások a vizen! Biztonságos nagy kenukkal, szakavatott vezetõvel, jó hangulatban.Úszni nem tudók mentõmellényt kapnak!


 2  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-26 15:14:46 

http://www.hajosklub.hu

 1  nymfa Nekem tetszik!
0  
2005-05-26 15:14:11 

Csigáim! Itt a nyár!!! Az egyik legszebb nyaralási forma a táborozás, evezés,aktív pihenés! Ki szereti az esti tábortüzeket? A déli pancsolásokat? A hajnali csillogást a vízen, amikor még szinte áll a folyó?És a jó kis bográcsolások? horgászat?
Aki kedvet érez ehhez, de nincs hajója,lapátja,ismeretsége, az keressen meg.Kisgyermekeseknek, kamaszoknak, családoknak, magányosoknak és pároknak, fitt nyugdíjasoknak, bárkinek el lehet kezdeni!

oldal: /0
sor: időrend: