CsodaCsiga Flap
2024. prilis 26.   pntek   Ervin, Kltus, Peregrina   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Tudomány > "Társadalomtudomány"
J BERS
oldal: /1
sor: idrend:
Társadalomtudomány
 36  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2009-11-30 09:03:32 

Téma: Népszava cikk
Feladás dátuma: november 28., 08:17
Üzenet szövege
Gyurcsány még nyugdíjasként is csapást tudott mérni Orbánra

Putyin visszavág...

Dácsájában fogadja Putyin Orbán Viktort - lelkendezett vadul a jobboldali sajtó a múlt héten - aki ezúttal nem beszélt a Gazprom legvidámabb barakkjáról. Aztán jött a kijózanító valóság. Orbánon kívül senki nem tud arról, hogy tárgyaltak volna, sõt, ahol a mi Putyinunk alaposan leteremtette az igazit. De egy árva közös fényképet sem sikerült készíteni. Pedig a rutinos Orbán-stáb szerintem a folyosóra szokta kiállítani a fõnököt, hogy a mellékhelyiségbe igyekvõ potentátok ne kerülhessenek el egy futtában megörökített parolát. Most ez sem sikerült. Egy orosz szóvivõ a magyar érdeklõdésre - erõs diplomáciai túlzással - bizonyos "spontán találkozót" említett.

Rémlik, hogy Bush-sal is tárgyalt egyszer Orbán, amirõl azután kiderült, hogy egy tömeges reggelin egy légtérben tartózkodott az elnökkel. Merkel asszonynyal is csak egy gangos képet sikerült összehozni. Sárközy elnökkel kapcsolatos fiaskójáról ne is beszéljünk. Megmagyarázhatatlan számomra, hogy miért erõltetik olyan nagyon a nyilvánosan folyton leleplezõdõ "sikeres" áltárgyalásokat, melyrõl a "partner" sohasem tájékoztatja a saját közvéleményét, és nyúlfarknyi hír sem jelenik meg róla sehol.

A putyini megbeszélések a jobboldali sajtóban szárba szökkentek. Utóbb Orbán is elhinni látszott, hogy õ a magyar-orosz jó viszony egyedüli letéteményese. Atomerõmû-beruházást, gáz-együttmûködést, ördög tudja mit ígért. És ki tudja, mennyi nagyszerû dologról hallhattunk volna a továbbiakban errõl a "kamerák elõl rejtett" stratégiai tárgyalássorozatról. Igen arról, mert ez lett volna belõle, ha Putyin finoman vissza nem vág a "nemzet (összevissza beszélõ) miniszterelnökének".

Ez a nagy kópé muszkavezér kedden este nem megvacsoráztatta a Gyurcsány házaspárt Moszkvában? Sõt, nem átallott fotóst hívni, és még azon melegében kitenni a képet saját honlapjára. (Oda, ahol a keresõ az Orbán szóra 0 találatot jelez.) És, hogy a tõr tovább forogjon a megsebzett lélekben: nem protokollvacsora volt ez meghívottak sorával, hanem meghitt, családias, beszélgetõs étkezés.

Az oldalam kifúrja a kíváncsiság, mirõl folyt a szó. Mert hogy a róka rege róka, ami kikerekedett az orbániádákból szóba került az biztos. Annyira biztos, hogy Gyurcsányék már tudják az igazat. A volt miniszterelnök azonban úriember, és nem locsog ki magánbeszélgetéseket. Mindössze ennyit mondott a távirati irodának az ezt firtatató kérdésre: "Orbán elnök úrnak az a jobb, és részemrõl az az elegánsabb, ha ezt most nem kommentálom".

Mifelénk ezt úgy mondják: bukta. Mostantól aligha tetszeleghet világhatalmi kiegyensúlyozó szerepében a Fidesz elnöke. Ráadásul az általa leggyûlöltebb ember elõtt kellett megszégyenülnie. És híveinek sokadszorra is azt kell tapasztalniuk, hogy idoljuk ezúttal sem bontotta ki az igazság minden szirmát. Holott - tõle tudjuk - még sohasem hazudott az embereknek.

Van Magyarországon egy másik celeb, aki ugyancsak imádja magát hírességekkel fényképeztetni - lényegesen sikeresebben. A Fidesz figyelmébe ajánlom tehát a kicsit rámenõsebb taktikát, az úgynevezett Kiszel Tünde-módszert. Van még idõ ledolgozni az elõnyt a választásokig...

Veress Jenõ

 35  swalcsek Nekem tetszik!
0  
2009-10-25 09:51:52 

Csybém, szerinted itt valaha is lesz ilyen?? Eltitkolt jövedelmek a honpapák/mamák részérõl, aztán, majd egy jön egy jótékony cunami, és önként, dalova viszik a milliárdokat az APEH-nak??
Az sem jó, hiszen akkor meg õk osztják szét maguk között a plusz bevétel!!!!

 34  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2009-10-25 09:44:43 


Németországban a vagyonos emberek petíciót adtak/adnak be Angela Merkernek, miszerint többet akarnak adózni ezzel növelve az államkassza bevételét. Önként!!!!
Na ezt kéne utánozni kérem tisztelettel és nem a celeb gyártást.

 33  csoda Nekem tetszik!
0  
2009-10-02 11:35:37 

Na ez a rovat nem nekem való... egy kumma szó annyit nem értek belõle. Lehet, nem hiába buktam töribõl?

 32  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2009-09-28 11:04:08 


 31  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2009-08-04 15:51:20 


 30  csybeanyo Nekem tetszik!
0  
2006-12-01 10:45:11 

hupsz
ki az az ifj. Tompó?? valami puzzle bajnok? összeszedegeti amit más ír,õ pedig összerakja és megmutatja nekünk??
nahát én akkor egy nagyon nagyon fertõ lehetek az õ szemszögébõl. valami szinglihorda tag.
irgum-burgum,de hiszen én történelmileg aluliskolázott vagyok:(
megjegyzem 1910-ben dualista államként benne voltunk az oszták-magyar Monarchiába,úgyhogy nem tudom miként
lehetett volna minket pikk-pakk leigázni.
hogy jön a disznó moslékja a valláshoz? na ezt azért valaki ha bõvebben kifejtené,akkor azt megköszönném.
Népdal. Hm. Talán ha bekapcsolná az illetõ a rádiót és kicsit jobban körülnézne a szemellenzõje mögül akkor találna.
Talán azt is látná,hogy jópár kórus,gyermekkórus több 10 éves múltra tekint vissza. Aki akar az most is megtalálhatja a mûsorok között. Na ez az,aki akar. Mert sokkal egyszerûbb összebogarászni egy-két publicisztikát és szubjektív módon véleménnyel megfûszerezni,mint körülnézni. Nagyon sajnálom az illetõt,ha nem tanult népdalokat,de ez az õ hibája,nem a rendszeré.Énekóra mindig volt az általános iskolákban,de lehet õ abból a tantárgyból felmentést kapott.

 29  kobor Nekem tetszik!
0  
2006-12-01 06:54:49 

Ágica!

Így is kell! A zsidók tehetnek mindenrõl. Ennek a barom ifj Tompó lelki nyomoráról is a Tel-Aviv-i politika tehet.
Szóval ki kell mondani, pusztuljanak a zsidók a földkerekségrõl!
És mindezt a keresztényi szeretet nevében.
Egyet felejtetek el mindvégig amikor ilyen végtelen gyûlöletet fogalmaztok meg....
JÉZUS ZSIDÓ VOLT ÉS EZT SOSEM TAGADTA!!!!!

 28  melani Nekem tetszik!
0  
2006-12-01 01:48:17 

Lelki felfordulás

„Látott valaki olyat, hogy bármely – szilárd többséggel bíró – kormányfõ az ellenzék követelésére lemondjon? Mi ebben a logika? – sopánkodik a legszigorúbb anonimitást kérõ fideszes segítõnk. – Gyurcsány reformjait innen-onnan kaszálják, de sok embert nem találhatsz, aki az orbánizmus lényegét ki tudná fejteni neked.” Nos, ha már õ sem... De hát Orbán magáért küzdött. A saját jövõjéért. Nem véletlenül járt narancsos tanulmányúton Kijevben, anno 2004-ben. Terveit pedig a szocik pánikhajlamára alapozta. Néha tán el is hitte, hogy Gyurcsány meginog és visszalép. Nem így történt. Október 6-án, a bizalmi szavazással, elvesztette a játszmát. A többi már csak véres, botrányos utóvédharcnak, tomboló presztízsküzdelemnek számít. Orbán elérte az elhivatott hadvezérek álmát: a háború folytatódik.

Az MSZP vezetõi mégis zavarba jöttek. „Gyurcsányra építettük a gyõzelmet, õrá épült a kampány. Most, hogy ez a bástya megrendült, bedõlt a rendszer. A vezetés megzavarodott, nem tud mit kezdeni a hirtelen jött (kényszerû) önállósággal, amirõl most derült ki: milyen könnyû elszokni tõle. Egyesek visszahúzódtak, mások nem.” Hogy ki milyen megfontolásból tette ezt, informátorunk szemérmesen nem részletezi. Más sokatmondóan igazít el. Azt mondja, kis topográfiai segédlettel, a „térképet magam elé terítve” olvassam el a lapokat, az interjúkat, s „földrajzilag is világosan behatárolható”, mely régiókban nagyobb a sunnyogás vagy az alig palástolt káröröm. Ott van például... Például a Dunántúl.

Az is valószínû, hogy a Gyurcsány-féle vezetés életkorban is merész ugrás az MSZP-nek. Kovácsék után értelemszerûen a Szekeres–Lamperth-féle ötvenesek jöttek volna. De már nem jönnek...

„Biztos, hogy néhányan mellõzve érezték magukat, és megsértõdtek – tippel a miniszterelnök politológus ismerõse. – Oldd meg magad öreg, állj ki, eddig is te csináltad.”

„Nagy volt a lelki felfordulás – veszi át a szót Lendvai Ildikó. – Az októberi hangulat, a furcsa fények, az utcai erõszak, a könnygáz.” Talán némi történelmi lelkifurdalás is közrejátszott – tesszük hozzá. Könnyû mondani: ezen már túl vagyunk. Az ösztönökben kísérthet a múlt, egy erõszakos (és erõszakkal levert) forradalom emléke.

Lendvai szerint, amivel nem számoltak, s ami mindennél jobban megrémítette õket, az a szélsõjobb szervezett megjelenése volt. A szociális elégedetlenséggel kalkuláltak. Január– márciusra várták a tetõzést. De mindez együtt (árpádsáv, könnygáz, kockakõ, patika, vizitdíj, kiégett autó, brüsszeli följelentés, ultimátum, a káosz és a félelem érzete) úgy torlódott fel, olyan váratlanul, összefüggéstelenül, mint a zajló jégtáblák. „Most vagyunk a gödör alján” – állítja a frakcióvezetõ.

Csak idéztem nem saját véemény..................

 27  ortodox Nekem tetszik!
0  
2006-11-26 12:36:24 

kedves Ágica!
Bár nem ilyennek képzeltem egy kedves nõt.Te ugyanis ugyanolyan gyûlöletkeltõ éf fenntartó elveket vallasz-legalábbis így elsõ ránézésre,mind amilyeneket kritizálsz,mint amilyenektõl felháborodsz!
Nem ez a megoldás!
Több tényben is tévedésben vagy,hogy csak eggyet mondjak,soha-sehol nem volt kommunizmus,nálunk sem,tehát ki sem kellett bírnod.Amit kibírtál -sõt még élvezted is-, az a sztálinizmus "szocializmus" kisérlete volt.Ami számomra abból az egészbõl borzasztó,az az,hogy minden hibája,bûne ellenére még mindég nem sikerült meghaladni eredményeit a dicsõ polgári demokráciának.
ortodox

 26  agica2004 Nekem tetszik!
0  
2006-09-21 14:20:22 

Ifj. Tompó László: Megmaradni vagy megsemmisülni



Rosenfeld Matyit – alias Rákosi Mátyást – felháborította, hogy nemzeti himnuszunk elsô szava Isten. Új himnuszt akart, s megkérdezte Kodályt – akit nem mert elvtársnak szólítani, csak ,,Tanár Úr”-nak –, nem írná-e meg? ,,Százötven évig uralkodott rajtunk a török, mégsem kellett megtanulnunk törükül.” – felelte a Tanár Úr.

Az SzDSz–MSzP újabb csúfos or-száglása idején Kodály szavait forga-tom fejemben. Kibírta népünk a mongoljárást, a Habsburgok dicstelen or-száglását, a kommunizmust. Elvették ôsi földjeinket, birtokainkat, szôlôinket, gyárainkat, iskoláinkat, templomainkat, de hitünket, nyelvünket, kultúránkat nem. Magyarok maradtunk.

Aztán jött 1989. A rendszerváltozásnak nevezett színjáték. Az azóta négy-évenként egymást váltó, ízig-vérig bal-oldali, zsidó érdekek szerint cselekvô kormányok fittyet hánynak az anya-országon belüli és kívüli magyarokra. A csonkaországi ,,átlagmagyar” hajlamos lerománozni, leszlovákozni trianoni országhatárainkon kívül élô nemzet-testvéreinket. A nemzetközi érdekcsoportoktól vezérelt ,,magyar” kormá-nyok bocsánatot kérnek szomszédainktól, hogy még egyáltalán létezünk. Hallani sem akarnak semmilyen or-szághatár-változtatásról, nehogy meg-sértsük ,,érzékenységüket”.

A globalista világrendszer azonban nemcsak a Kárpát-medence magyarjait akarja bekebelezni, hanem mind az öt világrészt. Kísértet járja be földi világunkat, de már nem a kommunizmus, hanem a judaizmus, pontosabban a judeokrácia kísértete. Széchenyi, ha élne, gyanítom, megírná újra a ,,Blick”-et, csak nem Bécsnek, de még csak nem is Washingtonnak, hanem Tel-Aviv-nak címezve. A döblingi remete nem érhette meg – Istennek hála! – az Alliance Israelitée 1910. december 30-án a ,,Russischen Invaliden”-ben közölt felhívását:

,,Testvérek! Hittestvérek! Az egész földkerekségen nincs egyetlen darab föld sem, amelyet könnyebben leigáz-hatnánk, mint Galiciát és Magyar-országot. E két országnak mindenképpen a miénknek kell lennie, mert számunkra ott a legkedvezôbbek a kö-rülmények. Ti, zsidó testvérek, fáradozzatok minden erôtökkel azon, hogy mindkét országot teljesen birtokotokba vehessétek, fáradozzatok, hogy minden keresztényt elûzzetek, és teljesen úrrá legyetek. Törekedjetek, hogy mindent, amit ott még a keresztények birtokolnak, teljesen a kezetekbe vegyetek. Ha erre nem volna elegendô anyagi esz-közötök, a párizsi szövetségünk máris gyûjtéseket rendez, és az adományok váratlan bôséggel folynak be pénz-tárunkba azzal a céllal, hogy a galíciai és magyarországi területeket a galíci-aiak és magyarok kezébôl kiragadjátok, és hogy azok kizárólag zsidó kézre kerüljenek. Az egész világ tôkései erre a célra nagy összegeket áldoznak s egyesülnek, hogy ezt a célt a legrövi-debb idô alatt elérhessétek.”

Hogy mindez nem antiszemita kitalálás, 1945 utáni történelmünk igazolta. A kommunizmus megbukott ugyan, de az a világhálózat, amely létrehozta, nem. Látszólag ,,kétpólusú” világrendszert teremtett, ,,jobboldalit” és ,,baloldalit”, valójában mindkettôt mûködtette és mûködteti mindmáig. Tény, hogy a Tel Aviv-i politika határozta meg az 1990-es, az 1994-es, az 1998-as és a 2002-es ,,választás” kimenetelét. Az 1970-es évektôl az MSzMP vénjei gondoskodtak arról, hogy KISz-es fiaik megalapozzák az új világrendet, a liberalizmus társadalmát, a világpolgárok falanszterét. A kapita-lizmust ócsárló egykori emeszempés ezért ma kapitalistább a kapitalistánál, tôkésebb a tôkésnél, kizsákmányolóbb minden addigi kizsákmányolónál. A kommunizmust életben tartó liberátorok tudták, hogy elôbb-utóbb ösz-szeomlik a kommunista rendszer, ezért elôre felkészültek a változtatásokra. Megígérték a többpártrendszert, azonban a pártalapítók csak olyanok lehettek, akik Izrael engedelmes szolgái voltak. Így jöttek létre hazánkban is a pártok, amelyeket egykori hivatalnokok és pártmunkások, az aczéli propagan-dagépezet percemberkéi alapítottak. Mert ezt eredményezte a még máig is visszasírt Kádár-korszak: a meggyôzôdés, az elvhûség, az erkölcsi tisztaság tagadását, a konformizmust, a munka gyûlöletét.

Aki végigélte az utolsó másfél évtizedet, tapasztalhatta, mennyire mélyre süllyedt társadalmunk erkölcsileg és szellemileg. Különösen erkölcsileg. ,,Minden ország támasza, talpköve / A tiszta erkölcs, mely ha megvész / Róma ledôl s rabigába görbed.” – vallotta Berzsenyi. Mert az erkölcsi sülylyedéssel nem versenyezhet az anyagi. Nem az a baja a magyarnak, hogy nincs ,,elég” pénze, hanem hogy nincs világnézete, nincs erkölcsi mércéje. Sodródik. Nem ismeri Krisztus tör-vényeit. Például aki nem paráználkodó, házasságtörô, nem ,,élettársi” kapcso-latra vágyik, hanem holtomiglan-hol-todiglan életszövetségre, vagy akinek nem bomlott fel házassága, arra úgy tekint, mint ,,társadalmon kívüli” lényre. Hova lett a nemi önmegtartóztatás, a házastársi hûség, az anyaság tisztelete? Hová lett gyönyörû anya-nyelvünk, miért nem tanítják gyermekeinknek klasszikus költôinket, íróinkat? Miért nem hallanak emberpalántáink iskolapadjainkban Berzse-nyi, Tompa Mihály, Erdélyi József, Sértô Kálmán, Szabó Dezsô igéirôl, miért nem ismerik népdalainkat, ope-ráinkat, táncainkat? Miért fehér folt számukra dicsôséges történelmünk, kezdve Attila nagykirálytól Kapisztrán Szent Jánoson át Szálasi Ferencig? Miért, hogy az 1919-es 133 napos kommunizmus áldozatairól nem szólnak tanköny-veink, de a zsidóság állítólagos vesztesé-geirôl papolnak olyanok, akik utálattal tekintenek mindarra, ami nem zsidó?

Igen, magyar testvérem! Azt hisz-szük, ha mi becsületesek vagyunk, a másik is az. Végzetes tévedés! Vegyük például alapul a zsidóságot. Eleink közül sokan azt hitték, ha a zsidók ma-gyarosítják nevüket, magyarul írnak és beszélnek, ôk is olyan derék honpolgárok lesznek, mint mi. Megfeled-keztek arról, mire tanítja ôket a Talmud. Ezért védekeztek ellenük Árpád-házi királyaink, majd Hunyadi Mátyás, ezért ostorozták ôket költôink, mint Ber-zsenyi, Kölcsey, Petôfi, Sértô Kálmán, Erdélyi József, vagy legnagyobb politikusaink közül Széchenyi, Kossuth, Istóczy Gyôzô, Bartha Miklós, Szálasi Ferenc. Huszadik századi történelmünk pedig bebizonyította, hogy a világuralomra törô cionista zsidóság minden magyarellenes tett támogatója, sôt kiagyalója.

Nagyon nagy történelmi aluliskolázottság kell ahhoz, hogy valaki ezt ne lássa. Most, amikor az Európai Uniónak nevezett falanszterbe akarják beterelni népünket, ki kell mondani az igazságot: az Európai Unió az isteni világrend tagadása, a nemzetek teremtô Isten általi egyediségének megkérdôjelezése. Despotizmus, amelyrôl már Madáchnak is volt néhány keresetlen szava ,,Az ember tragédiája” falanszteri színében. A nemzeti-népi hagyomá-nyok megsemmisítésével ugyanazt szeretné elérni, mint a kommunizmus: eltörölni a vallási, közösségi múltat, a faji mivoltot. Ezért tiltja például az EU a disznók moslékkal való etetését, ugyanis Brüsszel urai csak sütnek, vagy nyersen esznek, de nem fôznek.

Az Európai Unió céljait szádékosan hallgatja el a nemzetközi tömegtájékoztatás. Hazánkban egyedül a MIÉP mert a politikai pártok közül határozott nemet mondani az EU-ra. Szégyen, hogy a magukat konzervatívnak, nem-zetinek, kereszténynek mondó pártok és mozgalmak igent mondtak rá. De nem volt különb a Magyar Katolikus Püspöki Kar sem, amelynek tagjai felszólították híveiket, szavazzanak az EU-ra. Nincs szomorúbb és lehangolóbb, ha egy népet lelki vezetôi cserbenhagynak! Ha a fôpapok nem merték vagy nem akarták kimondani, én kimondom: az EU végsô célja mindannak lerombolása, ami a keresztény civilizációból még megmaradt! Trianon csak anyagi javainkat vette el, az EU viszont kultúránktól, nyelvünktôl, egyszóval: önmagunktól akar megfosztani. ,,Gondolkozz Európában!” – harsogja a maoista, anarchista gyökereibôl táp-lálkozó SzDSz, mélyen gyûlölve mindent, ami keresztény.

Társadalmunk, népünk erkölcsileg, szellemileg halálosan beteg. Tömegek fordultak el Krisztustól, akárcsak az önzô, öntelt nyugati civilizációkban. Millióan elfeledik a bibliai igazságot: ,,Keressétek elôször az Isten országát és az ô igazságát” (Mt 6, 33.). Vagyis az emberi lét végcélja semmiképpen sem lehet az anyagi javak puszta felhalmozása. A keresztény társadalmi rend természetesen megbecsüli a magántu-lajdont- és gazdaságot, de mindezeket csak eszköznek tekinti, nem célnak. Hirdeti, hogy az emberi lét három alappilléren nyugszik: az erkölcsön, a szellemen és az anyagon. A sorrend nem megfordítható! Aztán azt is tanítja, hogy a fajszeretet nem ellentétes a felebaráti szeretettel, hiszen Isten különbözô fajokat teremtett. „A szeretet nem az, hogy szeressem azokat, akikeleszik a jövôt a gyermekeimtôl, akik elveszik az országot fajomtól: a szeretet törvé-nye mindenek elôtt a hozzám tartozók és fajtám iránt kötelez.” – írta Szabó Dezsô. Aki nem a saját faját szereti legjobban, hanem a másét, mert az ugye-bár ,,szép”, nemcsak önmagát sérti meg, de Istent is. ,,Az Isten minde-nek fölött, a haza mindenek elôtt” – vallotta, no nem Kertész Imre, hanem Kölcsey.

 25  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-28 20:47:12 

Sziasztok!
Abból az alkalomból,hogy ismét bõvül a Könyvtáram kínálata a www.jendre.fw.hu-n.
Karl Kautsky:Karl Marx gazdasági tanai c.mûvével.
Röviden összefoglalva: a sokat szidott "A tõke" érthetõ magyarázata.
leendõ közgázosoknak is javaslom.
Üdvözlettel:simisimon.

 24  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-26 10:12:41 

Kedves albundy!
Hozzászólásaidat ezúttal is köszönöm.
simisimon

 23  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-23 19:53:45 

Kedves Simisimon!
Már történt egy és más közben, hozzászóltam itt ott...:)))

 22  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-23 19:33:58 

Kedves albundy!
A többi témáhaz tartozó hozzászólásodat viszont kiváncsian várom?
Üdvözlettel:simisimon

 21  nesca Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 14:40:01 

Nesca saját maga áldozata is.. Sajnos.. De a témák között felfedeztem néhány olyant is, ami érdeklõdésemre tarthat számot.

 20  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 14:11:05 

Akkor az én egészségesen buja és romlott szexuális életem a szex témákhoz való,nem pedig ide. Nos akkor itt meg sem említem! :)))

 19  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 14:06:33 

Kedves hozzászólók!
Egyáltalán nem akartam bántani a sex iránt érdeklõdõket.És bocs,ha ilyet tettem mégis.És õszintén örülök,hogy már nem egyedül fõlök itt saját levemben.És külön is örülök nesca hozzászólásának,mert úgy érzem,õ is csak áldozata annak a tudatlanságra épülõ társadalommegosztó politikának -ami nem most kezdõdött,ez volt a rendszerváltás elõtt is-melynek következtében nehezen hozzáférhetõvé váltak a gondolkodásra nevelõ tanulmányok.Nos,ezen az áldatlan állapoton szeretnék én enyhíteni.Ezért próbálom meg hozzáférhetõvé tenni a gondolkodás elsajátításának alapvetõ mûveit.Ezekre azoknak is szükségük van,akik nem ismerik el.Mert még a vitához is kellenek ismeretek.Különben nincs mit vitatni.Kinyilatkoztatásokban pedig nem hiszek.Nézeteimnek pedig azért nem adok helyt a sex-rovatokban,mert nem oda valók.A nõk testi és szellemi kizsákmányolása vagy a fiúk-férfiak prostituálódása,nem sexuális,hanem társadalmi kérdés.
Üdvözlettel:simisimon

 18  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 12:20:39 

Mondtam ilyet? :)))

 17  nesca Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 11:28:22 

Én pedig nem kötözködni akartom dzsunior. :-)

 16  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 11:08:40 

Én nem gyõzködök senkit csak értetlenül állok, hogy miért erölteti valaki azt ami nem megy....a többesszámért bocs; a sz*rik meg túlzó, de mindenképp szemléletes szó volt.

De nem kell mély ismeretekkel rendelkezni valamirõl, hogy elmondja az ember a véleményét...ezt már egy párszor bizonyítottam...:))))

 15  nesca Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 10:16:35 

Azt azért kétlem, hogy mindenki "sz*rik az írására. Legalábbis én nem, csak éppen ezekben a kérdésekben nem rendelkezem megfelelõ ismeretekkel ahhoz, hogy érdemben kifejtsem a véleményemet.

 14  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 10:11:46 

Ezennel az értelmesek száma, kik egymást gyõzködik háromra nõtt! :)))
Dzsunior azért örülök, hogy a többes számot kijavítottad!

 13  dzsunior Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 10:05:31 

Nem értem!
Itt van két értelmes gondolkodású ember, és egymást gyõzködi az igazáról.
Miért nem mentek (vagy inkább mész Simisimon) egy általad badarságokat összehordó topicba, és miért nem ott fejted ki korszakformáló véleményed a társadalomtudományos eszméidrõl. Sokkal jobban tudnád ütköztetni a véleményed, mint itt egymagadba puffogsz, hogy mindenki szarik az irásodra...:)))

 12  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 07:27:31 

Kedves Simisimon!

Mi sem éppem az általad felvetett témáról futtatunk eszmecserét, ezt nem árt leszögezni. Mindazonáltal, ha a szex témájú írásokban az általad említett csigatagok badarságokat írogatnak, félek tõle itt sem történne érdemi hozzászólás.
Nem kívánom ragozni tovább a mondanivalómat, hiszen párszor már leírtam.
Ha nem érdekel valakit a társadalomtudomány, nem biztos, hogy csak a szex iránt fogékony. Ha nem érdekli a szex, nem okvetlenül a társadalomtudományok jeles szakértõje...

 11  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-21 06:53:02 

Kedves Albundy!
Ha megnézed az elsõ beírásom idõpontját,valamint az inkriminált modatomat,akkor talán észreveszed,hogy ez utóbbit miért írtam.
Mert úgy tûnt nekem,hogy senkit nem érdekel a téma.
És ma is ott tart,hogy rajtad kívül,más még mindig nem fedezte fel a topicot.Ezzel szemben a sex-témájúak tele vannak írogatva badarságokkal.Noha szerintem is fontos dolog a sex,de nem a legfontosabb.És fõleg nem szenzáció!Még akkor sem,ha elismerem,a felfedezés korában,annak tûnhet,de ez hamar elmúlik,s helyére kerül a dolog.Ha nem,az baj.
Üdvözlettel:simisimon

 10  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-06-17 07:08:41 

Kedves simisimon!

Köszönöm megtisztelõ válaszodat, de némiképpen félreértettél. Nem azt mondtam, hogy az általános érdeklõdés egy hiábavaló és értelmetlen valami. Nekem az egész dologban egyvalami zavart, amit rögvest be is másolok:

simisimon e-mail 2004-12-20 18:52:54

Na tényleg csak sex érdekel?
www.jendre.fw.hu


Szóval ezzel a hozzászólással volt problémám, amire reagáltam.
Elfogadom a tényt, hogy kell egy kiindulási alap. Az is tény, hogy mindenkinek más és más képzi ennek tárgyát. Én például szívesen meghallgatom azon érveket is, melyek taglalják, miképpen határozza meg életünket a sok milliárdnyi csillagból éppen egy pár darab. Nem biztos, hogy igazat adok az állításoknak, de ezáltal emelkedik tudászszintem és tájékozottabbá válok.
És ettõl még érdekelhet a szex is. De nem csak az!

 9  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-06-17 06:46:00 

Kedves albundy!
Azért tartom fontosnak ezeket a kérdéseket,mert manapság nagy divat,mindenféle baromságokat állítani ezekben a témákban.Sok a hamisítás,mégpedig butító jellegû hamisítás.Az elbutított embereket pedig mindenféle marhaságra rá lehet venni.Például olyan dolgokra,mint az az állítás,hogy milliárdnyi csillag közül éppen az a 12 határozza meg az életünket,amelyet 2-3 ezer évvel már "ismerni" vélt az emberiség.
Én elhiszem,hogy téged is sokminden más érdekel,de a sokminden más is tûnhet ilyennek és olyannak is.A sokminden más megértéséhez kell egy kiindulási alap.Ehhez pedig bizonyos ismeretekre szert kell tenni,hogy a sokminden mást így-vagy úgy lásd.
Hidd el fontos,ha nem csak farka akarsz lenni egy nagykutyának.
Üdvözlettel:simisimon

 8  albundy Nekem tetszik!
0  
2005-05-28 12:50:43 

Bocsás meg, hogy zavarom társas magányodat! Miközben olvastam bemásolt írományaidat, felmerült bennem néhány talán másokat is érdeklõ kérdés. Szerinted valóban csak a szex és a kereszténység eredete, valamint az 1956-os munkásfelkelés története és a Társadalomtudomány létezik? Vagy akit ez utóbbiak nem igazán kötnek le, annak már csakis a szex körül forognak a gondolatai?
Másolni én is be tudok ide sok mindent.Szerintem értelmetlen lenne.
Ettõl még érdekel a szex is.
És nagyon, de nagyon sok minden más.
A társadalomtudomány, a kereszténység eredete és az 56`-os dolgok azonban nem!

 7  simisimon Nekem tetszik!
0  
2005-05-28 05:38:54 

Újabb mû a Könyvtárban:
Karl Kautsky:Karl Marx gazdaságai tanai.
www.jendre,fw,hu/Könyvtár
simisimon

oldal: /1
sor: idrend: