CsodaCsiga Flap
2024. prilis 19.   pntek   Emma, Gerold, Kocsrd, Kun, Malvin, Timon   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > Utazás > "Fapadosok"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Fapadosok
 3  lotty Nekem tetszik!
0  
2004-10-11 12:57:51 

Kedves IC!

Igen, hallottam már a fapados járatokról, és megmondom õszintén, kifejezetten tetszik, hogy végre bevezettek olcsóbb légijáratokat is. Magam részérõl még nem próbáltam ki, csak a Service Travel -t, ami kényelmében nem sokban különbözött bármelyik légitársaság repülõgépétõl. Hogy a felszolgált étellel kissé smucigok voltak, arról most inkább nem irok, de, hogy mennyire pontatlanok, arról külön regényt lehetne irni. Ám ami miatt "tollat" ragadtam, az nem más, minthogy, a fapadosokról valami egészen más jutott az eszembe.

Valamikor, megboldogult férjezett koromban, a hitvesem családja egy nyirségi kisfaluban lakott, ahová egy igazi fapados vicinárius közlekedett. Nyiregyházáról indult az "expresszvonat", ami leginkább egy zöldszinû villamoshoz hasonlitott - természetesen elektromos vezetékek nélkül, hiszen szénnel kapta az energiát. Jó magas lépcsõ vezetett a vonat belsejébe, ahol villamosülések, és egy kerek kis dobkályha volt a berendezés. Az ülések igazi fából készültek, ezért minden egyes kerékváltásnál csak egyetlen gondolat járt a fejünkben, hogy egyszer végre odaérjünk. Jól emlékszem, másfél órán keresztül zötyögött velünk a fapados, ahol bor-és pálinkagõzös utasok dúsitották az áporodott levegõ páratartalmát. Talán egyetlen kellemes dolog maradt meg bennem a fapados járatából, hogy a dobkályhát fával fûtötték, ami kellemesen duruzsolt, és igazi meleget árasztott.

Kedves IC! Ugye, még véletlenül sem hasonlit az általam ismert fapados az általad ismertekhez?

 2  dromedar Nekem tetszik!
0  
2004-10-10 20:51:51 

A lányaim többször utaztak már wizzair-rel, Ryanairrel, korrekt és pontos volt, és minél elõbb foglalsz helyet, annál olcsóbb. A kockázat, hogy visszaváltani vagy akár utast cserélni nem lehet. A másik, vigyázni kell a reklámokkal, mert az ott megadott árra jön még reptéri illeték, kezelési költség. És végül, csak neten tudsz foglalni és bankkártya kell.

 1  ic Nekem tetszik!
0  
2004-10-10 17:54:30 

Biztos hallottatok mar a fapados repulojaratokrol.
De azert nehanyan meg bizonytalanok a hasznalatukkal kapcsolatban.
Tapasztalatom szerint pl a WIZZAIR az egyik legjobb. Voltam veluk Romaban es Parizsban is kb 12000 ft ert oda vissza illetekkel egyutt...
Ja es a repulo mivel zsir uj volt, sokkal kenyelmessebb es biztonsagosabb volt.
Repultem mar MALEVvel, ServiceTravel es KLM legitarsasaggal... bar ott mindig volt kaja es korlatlan pia, de azert +55000ft-ot nem fizetek kajara.. inkabb viszek :))
Mas tapasztalat?

oldal: /0
sor: idrend: