CsodaCsiga Flap
2024. prilis 19.   pntek   Emma, Gerold, Kocsrd, Kun, Malvin, Timon   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > ART > "Kézmûves foglalkozás"
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Kézmûves foglalkozás
 17  melani Nekem tetszik!
0  
2006-12-02 20:14:13 

 16  t0163 Nekem tetszik!
0  
2006-11-12 08:39:24 

Sziasztok.
Hát mostanában , elég sok idõm van , s egyéni kézzel készõlt hímzett faliképekkel foglalkozok.
Ha valakit esetleg bõvebben is érdekel : http://www.gportal.hu/portal/t0163/
Ha tetszik kérlek írd meg , s ha nem hát azt is :):)
Nagyon sok hölgy kapott már ilyen ajándékot , s a reakciõk , na igen eléggé meglepõdtek , hogy nem a szokványos tucatáru :):)

 15  gabriela61 Nekem tetszik!
0  
2005-04-30 07:58:55 

ebbõl vajon mi készül? de lehet, hogy elkészült? :)

 14  Wigi Nekem tetszik!
0  
2005-04-27 21:04:25 

Berobbant üvegcserépdíszek:


 13  nyizige Nekem tetszik!
0  
2005-04-10 19:48:11 

Ilyesmiket is gyártok mostanában :)


 12  attesz Nekem tetszik!
0  
2005-03-01 20:27:39 

[img]ide írd a kép címét[/img]

 11  attesz Nekem tetszik!
0  
2005-03-01 20:16:37 

[img]ide írd a kép címét[/img]1

 10  raja Nekem tetszik!
0  
2004-10-09 23:45:14 

Szivesen adok tippeket, csak még nem értem egészen, hogy mûködik ez az ildal, pl, képet sem sikerült feltöltenem. Ilyen kézügyes dolgokkal foglalkozom magam is. Üdv mindenkinek.

 9  raja Nekem tetszik!
0  
2004-10-08 23:28:00 

madaras[img]ide írd a kép címét[/img]

 8  isayagain Nekem tetszik!
0  
2004-10-08 20:41:53 

Hanem? Kenobi?:)
Egyébként tényleg jó:)

 7  Wigi Nekem tetszik!
0  
2004-10-05 06:44:43 

Na ezt nem az IKEA-ban vettem ;)

 6  isayagain Nekem tetszik!
0  
2004-09-08 20:14:00 

Szia Bagira! Jól van a pici? Nekem most nagyon mozgatja a fantáziám a szalvétatechnika, csak nem nagyon van rá idõm, pedig szívesen kipróbálnám. Az üvegfestést én is szeretem, csak az exemnél maradta a cuccum:( Az origami is jó móka.

 5  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-30 01:29:00 

Nem tudom elkészíteni az álomfogót,mert nincs toll.Nem lehet kapni.
Most már azt hiszm,hogy be kell érnem a galambbal is:D:D:D

Most készül az elsõ törzsi találkozóra a Skalp ponchom.
Majd felteszek róla egy képet:))

 4  Dudka Nekem tetszik!
0  
2004-06-10 10:08:00 

Bagira :-)) ez nagyon szép, nekem legalábbis nagyon tetszik, de vizuális vagyok... Nem tudsz szerezni esetleg egy rajzos útmutatót ehhez? :-)

 3  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 16:43:00 

 2  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 16:41:00 

Indián álomfogó
Ezt a manapság már egyre több helyen látható, a rossz álmokat elûzõ, jó álmokat vigyázó erõteret sugárzó tárgyat hagyományosan a Cherokee és a Kiowa indián törzsek tagjai készítették.


A pókhálót imitáló szerkezetben fennakadnak a rémálmok, a jók pedig a középsõ lyukon át szabadon közlekedhetnek, a lelógó tollakon egyenesen az álmodó fejébe áramolva. A hagyomány szerint, az álomfogó-készítéshez a gondolatok terén tisztaságra, a lélekben pedig békességre van szükség, mert amilyen energiákkal készül az álomfogó, olyanok uralkodnak majd benne elkészülte után.

Akár hiszünk ebben, akar nem, mindenkeppen mutatós és egzotikus lakásdíszt készíthetünk, mely a falra akasztva is jól mutat, ágyunk fölé lógatva pedig funkciója szerint mûködhet.

Hozzávalók és kellékek: Drót ruhafogas, Vékony drót, Vörös és fekete pamutanyag, Sárga és türkiz gyapjúfonál (vastag), Befõttesgumi,
Dekoráció: gyöngyök, tollak, tükördarabkák, Fogó, Olló, Ceruza, Nagy lyukú varrótû

Elkészítés:
- A drótból formáljunk egy 25 cm átmérõjû kört, a végeit hajtsuk vissza egymásba.
- Vágjunk egy-egy 4cm x 3,5 m hosszú csíkot a fekete és a vörös anyagból. Vágjunk le egy méternyit. A hosszabbik fekete darabbal kezdjük el betekerni a karika egyik felét. Fentrõl lefelé haladjunk, s miután félig elértünk, visszafele is be tudjuk tekerni, dupla réteget alakítva ki. Kössük össze a végeit, de ne vágjuk le a fölösleget. Ismételjük meg ugyanezt a pirossal is, de ezúttal lentrõl felfelé haladva. - Osszuk fel a kört négy egyenlõ részre, jelöljük is be. Tekerjünk fel 9m-nyi fonalat egy kis gombolyagba, befõttesgumival stabilizáljuk.
- Kezdõdhet a háló szövése. Balról jobbra haladjunk, elölrõl hátulra bújtatgatva lazán tekerjük körbe a karikát a képen látható módon, minden negyedben négyszer. A második körtõl a már meglévõ hurkokba fûzzük a fonalat. Amikor mar kis hely van, a fonalat a tûbe fûzve vezethetjük könnyen tovább. Addig dolgozzunk így, míg a kör majdnem bezárul. Vigyázzunk, hogy a háló mindvégig feszesen álljon. A középsõ lyuknak kb. 4 cm átmérõjûnek kell lennie. Amikor ide elértünk, kössük el a fonal végét.
- Az egy méteres, maradék pamutcsíkokat vágjuk ketté. Egyet-egyet hajtsunk félbe, az egyik végüket kicsit hosszabbra hagyva. Hurkoljuk õket a karika aljnak jobb és bal felére. Fûzzünk rájuk gyöngyöket. A végüktõl 3-4 cm-re kötözzük fel a tollakat, majd, hogy a végeik ne látszanak, kössünk oda csomót.
- Vágjunk egy 40 cm-s csíkot a piros textilbõl. Hajtsuk felbe, s a hajtásba helyezzünk egy tükördarabkát. Szorosan kössük el, hogy a tükör a helyén maradjon. A tükröt elöl tartva hurkoljuk a csíkot az álomfogó közepének aljára azzal a technikával, amellyel a hálót is szõttük. A végeket hagyjuk lazán elöl, a tükör alatt elkötve rögzítsük. A végekre kössünk tollakat, tarkítsuk egy kis sárga és türkiz fonallal.
- Az akasztó kialakításához vágjunk egy 30 cm-es fekete csíkot, s az elõzõekhez hasonló módon rögzítsük az álomfogó tetejéhez. Fûzzünk rá egy gyöngyöt, a két véget kössük össze, s már kész is.

A hagyomány úgy tartja, hogy az álomfogónak nagyobb az ereje, ha ajándékba készül. Tegyük valamivel meg személyesebbé ajándékunkat. Szép álmokat!

 1  Bagira Nekem tetszik!
0  
2004-06-03 01:12:00 

Hello!

Imádom a kezeimet használni.Állandóan alkotok valamit.
Van itt néhány csiga,akik az én barátaim és az én gépem szolgáltatja a lehetõséget.
Amíg õk csúszkálnak a csigán,addig én kreálok valamit.
Pl:
pulóvert kötök,varrok,puzzlet rakok ki,üvegfestek,gyertyát öntök,origamizok,rajzolok,festek,mükörmöt építek és azt díszítem....stb....
Õk már csak úgy hívják a kört,hogy :EKF.azaz esti kézmûves foglalkozás.


Szóval,jó lenne,ha olyan csigák is írnánk,akik hasonló tevékenységeket csinálnak és olyanok jelentkezését is várom,akik esetleg tippet adnak,hogy mit lehetne még csinálni!

oldal: /0
sor: idrend: