CsodaCsiga Fõlap
2024. április 25.   csütörtök   Márk, Ajnácska, Izmael   
Fõlap ·  · Chat · Távirat · Társkeresõ · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > Tudomány > "Globális felmelegedés...!? "
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /0
sor: idõrend:
Globális felmelegedés...!?
 20  Albundy Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 14:12:11 

A környezetvédelemrõl szóló egyezményt, mely a káros anyag kibocsátásra vonatkozik a globális felmelegedés tükrében, egyedül az USA kormánya nem írta alá. Akkor most mit szerepelnek?

 19  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 13:50:45 

Drága Puszi:)

Figyelni figyelünk, csak nem lehet egyik pillanatról a másik emberek milliárdjainak megmagyarázni, hogy szelektíven gyûjtse a hulladékot. Ostorozhatjuk magunkat, hogy elvagyunk maradva, de kérdem én, mi újság keleten. Ne mondja nekem senki, hogy a több mint 1 milliárdot számláló Kína szelektíven gyûjti a hulladékot, mert nem hiszem el. Holott a lakosság 1/5 ott él.

 18  puszi Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 13:30:43 

milady a dinók nem tudtak rendesen figyuzni a jégkorszak miatt, de majd mi...megoldjuk!:))) jó nem viccelni akartam, láttam egy filmet azt hiszem a discoveryn, h nem is akkor lesz az igazi gáz, hanem ha a golf-áramlat nem szállít több meleget. szerintem minden mindennel összefügg, csak sajna nem figyelünk.

 17  viva Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 12:33:09 

Háááát azokat a nöket különössen nem kérdem!!! :)))) A többivel is elég a probléma! :DDDD

 16  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 12:31:11 

Dehogynincs, Vivám!! csak a menopausás nõket kérdezd! (((((((((((((

 15  viva Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 12:26:32 

Mihez képest 7 cilsius???????? Pont ezt magyarázták a napokban, hogy nem lehet tudni a felmelegedés mértékét, mivel ebböl elég kevés adat van a számunkra!!! Ahhoz, hogy ezt bizonyitani lehessen ahoz 2-300 év adatai kellenének ami nincs!!!

 14  Milady Nekem tetszik!
0  
2006-09-18 12:22:00 

Na a mostani beírásom okoskodásnak fog tünni.
Igazatok van abban, hogy szennyezzük a levegõt és hamarabb eljön a globális felmelegedés, de könyörgöm volt már ilyen, és periódikusan fog is jönni, akármennyire is véded a környezetet.
Mégpedig. Szerintem a dinók anno nem nagyon jártak dízel autókkal és nem dobálták el a mûanyag poharaikat, valamint semmilyen spray-t nem használtak. Mégis volt jégkorszak.
Hoppá. Hogyis van ez?

 13  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-09-17 22:59:59 

kimutatott o.7 celzius!!
azé romboljatok még szenyezzetek még!!

 12  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-03-04 04:10:02 

nemnem nem!! nem egy emberrol becélek!! fél europában már megoldott ez a kérdés is!!
itt még gyerekcipöben van ezis!! amire rászerettem volna mutatni hogy ha egy kis esélye is van annak hogy tonkretesszuk világunkat valamivel akr miért csináljuk azt!

 11  swallow Nekem tetszik!
0  
2006-03-03 18:55:30 

Konkluzió? Ebbõl nem tudok következtetni semmire, sajna! Jobban oda kellen figyelni a környezetre, ez, igaz!
Mondok egy példát! Amikor arról papolunk, hogy a hulladékot szelektálnunk kell, ne várja senki tõlem, hogy pár kilómétert gyalogoljak a háztartási hulladékommal, mert a közelünkben nincs ilyen tároló!
Mi ez, ha nem félrevezetés??? Persze, hogy beleszórok mindent a ház elõtt álló szemetesbe, ekkor én vagyok a vétkes??

 10  mezogy Nekem tetszik!
0  
2006-03-03 16:59:29 

ha tudod télen nemoltozol fel maegbetexel!!
ha tudod sok cemetet engetc a levegöbe uvegház hatás léphet fel!!
te felöltözöl? perce mert nemakarsz beteg lenni!!
konkluzio?
megkéne elözni az esetleges problémákat!!

 9  simisimon Nekem tetszik!
0  
2004-12-23 13:16:47 

Már a kifejezés is helytelen:"Környezet védelem."
Környezet gazdálkodás lenne helyes meghatározás,persze nem csak névváltoztatást értek alatta.
Be kellene látni,hogy rá vagyunk utalva a természet "hasznosítására", de csinálhatnánk ésszel is.
Erre ma még nem sok esélyt látok.Még kell egy komoly környezeti katasztrófa.

 8  moho Nekem tetszik!
0  
2004-12-21 09:44:10 

Mondok példát: Manapság neylon zacskók egy részére rányomtatják a visszaforgathatóságot jelzõ ikont. Az öntudatos állampolgár inkább abban az üzletben vásárol, ahol ilyenbe csomagolnak.
A zacskó régen (ikon nélkül) és a ma forgalmazott ikon nélküliek, is visszaforgathatók, újraolvaszthatók. Amíg nem oldják meg szelektív begyûjtésüket, teljesen közömbös, hogy mi van rányomtatva. Mi ez, ha nem üzleti fogás????

 7  moho Nekem tetszik!
0  
2004-12-21 09:38:15 

sentimenti: Sajnos ma már a környezetvédelem is inkább üzlet, mint tudomány, vagy a jövõ Földjének védelme. Az általad említett cikk is inkább etetés, figyelemfelkeltés. Amit az amerikai hadsereg vizsgál, azt ma mindenki komolyan veszi, és felfigyel a témára.

 6  moho Nekem tetszik!
0  
2004-12-21 02:55:45 

harmatnak: Mérnök vagyok, nem bírom sokáig a hülyeséget.

 5  harmat Nekem tetszik!
0  
2004-12-20 23:19:02 

Juj ez aztan szep es velos tudomanyos gondolat volt.
Moho miert nem hagyod az embereket had torjek a fejuket egy kicsit, vagy nem birod latni a tudatlan embereket :))))

 4  moho Nekem tetszik!
0  
2004-11-03 01:50:15 

Egy kis eligazitás:
A földtörténeti mult 90% - ában a Földön egyáltalán nem volt jég. Most egy nagy jégkorszakból jövünk kifelé. Az éghajlat melegedni fog, ha tetszik, ha nem akkor is.
Az emberi tevékenység (széntüzelés, stb.) ehhez képest csepp a tengerben. Nincs jelentõs hatása. Ezt komolyabb tudományos vizsgálatok is igazolják.
Az elmúlt évek forró nyarai, (látszólag hirtelen melegedés) az 1990 és 2000 közötti fokozott naptevékenység következménye.
Joco

 3  ashyn Nekem tetszik!
0  
2004-10-27 00:39:01 

Hm, ez valóban érdekes téma! Láttátok a Holnap után címû filmet? Nos, aki nem nézze meg. Ijesztõ, és kissé elnagyolt, de hûen mutatja be a probléma alapjait.
Ami a kutatást illeti, egyetértek az elõttem szólóval.

 2  iadra Nekem tetszik!
0  
2004-07-13 14:07:00 

Hát ez egy érdekes téma.
Vizsgálódnak megint szokásukhoz híven, de tenni persze nem akarnak semmit. Ez igen elszomorító dolog.

Na mindegy, az erõviszonyok amúgy is változnak és mire végeznek a vizsgálódással, kezdhetik elölrõl.
Szóval, megint nem fog semmi történni........

 1  sentimenti Nekem tetszik!
0  
2004-04-14 15:43:00 

"Az amerikai hadügyi tárca megelégelte a tudományos óvatoskodást, és világos, egyértelmû válaszokat akart arról, mennyiben befolyásolhatják a nemzetbiztonságot és destabilizálhatják a világ jelenlegi erõviszonyait a globális felmelegedés következményei...."
Akit érdekel a cikk további része: http://www.origo.hu/tudomany/fold/20040225globalis.html
itt utána nézhet.
Vélemények? Lesz, nem lesz?

oldal: /0
sor: idõrend: